Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 14:22
Temat postu:

Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Witam wszystkich, od tygodnia jestem użytkownikiem C4 1.6 16V 2007 + LPG i chyba mam pierwszy problem.

Dziś drugi raz zaświeciła mi się kontrolka "silnika" w instrukcji jest to opisane jako: "Lampka kontrolna
działania układu oczyszczania spalin Jeżeli miga lub zapala się podczas jazdy, sygnalizuje wadliwe działanie układu oczyszczania spalin. Szybko skontaktować się z ASO CITROËN".

Przy czym kilka dni temu zaświeciła się: zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik po 1 minucie włączyłem i było ok.
Dziś zaświeciła się ponownie przy czym migała. Ponownie zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik - włączyłem i jak na razie ok...

Domyślam się że mogą być wskazania jakieś błędne przez spalanie LPG (np. inny skład spalin?) czy też to jest kontrolka silnika i pokazuje błędy silnika ? (tak miałem w poprzednim oplu).

Te samochody "tak mają" że elektronika może żyć swoim życiem ? Shocked czy spodziewać się nieprzewidzianych wydatków.... ? (na gazie przejechane 22 tyś km, regulowany i wymieniane filtry 1x w roku)

Dodatkowo mam do Was pytanie, czy w C4 da się jakoś odczytać kody błędów ? przez zwarcie jakichś PINów w OBD ? (tak było w vectrze B) czy też potrzebny jest specjalny program i podłączenie pod komputer ?

Do ASO mi się nie uśmiecha gdyż w większości kasę wezmą o jacy tam są "fachowcy" to dziekuję bardzo.

Czy da się ewentualnie ściagnąć program do diagnozy C4 i kupić gdzieś kabel łączacy PC do OBD pod zapalniczką ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 15:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


To typowa objaw francuskiego silnika na gazie...
Zapala mi się co jakiś czas. Kasuje i jeżdżę dalej.
Jeśli u Ciebie nie ma innych objawów oprócz kontrolki, to proponuję robić to co ja Cool
Ja kupiłem OBD na bluta na alledrogo. Kasuje i odczytuje błędy.
Pozdro
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 15:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


saperek napisał:
To typowa objaw francuskiego silnika na gazie...
Zapala mi się co jakiś czas. Kasuje i jeżdżę dalej.
Jeśli u Ciebie nie ma innych objawów oprócz kontrolki, to proponuję robić to co ja Cool
Ja kupiłem OBD na bluta na alledrogo. Kasuje i odczytuje błędy.
Pozdro


Czyli jak rozumiem przyzwyczaić się...
A takie zapalenie się kontrolki silnika to jest błąd który jest gdzieś zapamiętywany i dotyczy silnika? Czy też jak po wyłączeniu silnika i włączeniu kontrolka nie świeci to błędu nie ma ?
Jak kasować błędy i gdzie są wyswietlane ? można je odczytać na komputerze pokładowym ? - mam wyświetlacz typu A czyli chyba ten najprostszy....


W instrukcji napisano że sa jeszcze 2 istotne kontrolki" STOP i SERVICE .... które mówią o błędach powaznych i którymi się martwić ?

Może mógłbyś podpowiedzieć co kupileś ? gdyż jeszcze jest niezorientowany w citroenowych sprawach ....
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Wszystkie błędy są zapisywane w komputerze auta... nawet spalona żarówka (o ile taki komunikat się pojawi). Jeżeli taki komunikat się pojawia dobrze podjechać gdzieś na komputer, zobaczyć kody błędów i działać. Instalacja gazowa tez potrzebuje serwisu, wgrania nowszego softu, analizy składu mieszanki itd. Mam silnik 1,6 z gazem. Od 4 lat jeżdżę do autoryzowanego serwisu gazu. Co roku robią obsługę. Nie zdarzyło się żeby jakakolwiek kontrolka (powiązana z gazem lub układem oczyszczania spalin) choćby błysnęła. Do diagnostyki lepiej jest kupić kabel z Lexią lub Diagboxem.... lepiej dogadują się z autem np. taki http://www.aliexpress.com/item/Lexia-Lexia3-Lexia-3-PP2000-V48-V25-Diagbox-7-27/457162282.html
Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 22:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 22:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sergiusz30

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Generalnie to żaden problem. A w instrukcji zawsze każą udawać się do serwisu i straszą poważnymi awariami;) tak już jest z francuzami na gazie:)

http://szambo-eko-betonowe.pl


Ostatnio zmieniony przez sergiusz30 dnia Wto 31 Maj 2016, 17:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Cypcio napisał:
Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].


A mógłbyś coś jaśniej ?
Jakiś link np. ?
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


andre66.66 napisał:
Wszystkie błędy są zapisywane w komputerze auta... nawet spalona żarówka (o ile taki komunikat się pojawi). Jeżeli taki komunikat się pojawia dobrze podjechać gdzieś na komputer, zobaczyć kody błędów i działać. Instalacja gazowa tez potrzebuje serwisu, wgrania nowszego softu, analizy składu mieszanki itd. Mam silnik 1,6 z gazem. Od 4 lat jeżdżę do autoryzowanego serwisu gazu. Co roku robią obsługę. Nie zdarzyło się żeby jakakolwiek kontrolka (powiązana z gazem lub układem oczyszczania spalin) choćby błysnęła. Do diagnostyki lepiej jest kupić kabel z Lexią lub Diagboxem.... lepiej dogadują się z autem np. taki http://www.aliexpress.com/item/Lexia-Lexia3-Lexia-3-PP2000-V48-V25-Diagbox-7-27/457162282.html
Wink


Wiem że gaz się serwisuje gdyż sam od 10 lat jexdzę samochodami na LPG i nigdy nie było problemów.
To jest pierwszy raz - poprzedni właściciel założył LPG 2 lata temu dokładnie 14.02.2014 i jak mowił 2x ją serwisowal = kalibracja + wymiana filtrów ostatnio 11.2015.... także LPG serwisowane.

A skąd idzie przesyłka z linku ? z Chin ? - i do tego trzeba mieć jakis program ?

BTW: zobaczyłem że nie pali mi się żarówka tablicy rejestracyjnej z tyłu (jedna z dwóch tam obecnych), wczoraj na pewno się paliła. Czy zaświecenie kontrolki sinika mogło być spowodowane przepaleniem się żarówki ?
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 02:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Na pewno nie miało to wpływu. A co do linku ...tak przesyłka idzie z chin. Nie potrzeba żadnego programu tylko rejestracja i...podstawy angielskiego. Trzeba czekać około 3 tygodni ....ale sprzedawca jest zaufany a i cena zadowalająca. Myślę że Lexia lub diagbox spokojnie Cię zadowolą. Trzeba też trochę poczytać (doszkolić się) ewentualnie popytać na forum i można ogarnąć. Jeżeli o mnie chodzi..... mam już swoje lata, uczyłem się na fiatach, syrenkach i innych wynalazkach komuny ...teraz trzeba trochę chcieć, poszukać, przyswoić i można ogarnąć (przynajmniej podstawy ) a chociażby po to, żeby nie dać się nabić w butelkę jakiemuś cwaniaczkowi w warsztacie. Do tej pory zrobiłem u siebie....aktywacja tempomatu, aktywacja zmieniarki, sczytanie błędów, aktywacja gniazda uniwersalnego.......gdyby policzyć po 50 zeta to już mi się zwróciło. W moim przypadku (mam peugeota 407 i cytrynę c4) zakup wydaje się jak najbardziej trafny.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 15:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


swierszcz82 napisał:
Cypcio napisał:
Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].


A mógłbyś coś jaśniej ?
Jakiś link np. ?


A proszę:
http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetooth-elm327-bt-2-2-najnowszy-cd-i5951152938.html
albo wpisz sobie w wyszukiwarke elm 327 bluetooth
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 13:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Cypcio napisał:
swierszcz82 napisał:
Cypcio napisał:
Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].


A mógłbyś coś jaśniej ?
Jakiś link np. ?


A proszę:
http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetooth-elm327-bt-2-2-najnowszy-cd-i5951152938.html
albo wpisz sobie w wyszukiwarke elm 327 bluetooth


hmm.... może głupie pytanie.
Wpinam ta wtyczkę w OBD .... ? i co dalej ? jakiś program powinienem mieć na telefonie ? (Samsung galaxy s3) ? ...
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Na dołączonej płycie był program Torque w wersji demo. Można sobie na nim powyświetylać różne cuda.
W wersji płatnej jest już całkiem duzo tego. Dodatkowo w necie jest sporo innych programów.
Garść informacji masz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=P0GsFnpPFpo
Ot fajna zabawka za grosze.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 08:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Cypcio napisał:
Na dołączonej płycie był program Torque w wersji demo. Można sobie na nim powyświetylać różne cuda.
W wersji płatnej jest już całkiem duzo tego. Dodatkowo w necie jest sporo innych programów.
Garść informacji masz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=P0GsFnpPFpo
Ot fajna zabawka za grosze.


Ciekawe, dziękuję.
I rzeczywiście można odczytywać błędy nie jadąc na komputer do serwisu ? I je kasować ?
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Dokładnie tak jak na filmie, ale bez żadnego dużego zaawansowania. Jest błąd kasujesz, jak wraca to nie zdjagnozujesz, napisze cos tam ale traktuj jako zabawkę do wyświetlania fajnych zegarów i kasowaczka
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 19 Lut 2016, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Hmm... żona pojechała w trasę i kolejny raz zaświeciła się kontrolka silnika i na komputerze wyświetliło błąd "depolution fault" (że tak napiszę ze słuchu przez telefon).

Martwić się tym czymś..... zajechać na regulację gazu... ?
Może macie pomysły ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System