Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zegnal

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 2004 Exclusive liftback
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 19 Sty 2021, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Wiatrak ma oznaczenie 11.ms.b1747.af.x.p.gn
Znalazłem na Aliexpress za 85 zł.
Swój wyjąłem i okazało się, że kostka luźno wisiała więc przylutowałem do płytki. Odpaliłem radio i wiatrak załączył się ale na parę sekund i dalej stoi. Myślałem, że może załącza się gdy osiągnie jakąś odpowiednią temperaturę ale ostatnio znów pojawił się komunikat, że wysoka temperatura i wyłącza telefon itd... W prawdzie radio nie wyłączyło się bo zakończyłem jazdę ale myślę, że tak właśnie by się stało.
Czy wiatrak chodzi u Was cały czas?
Teraz pytanie co się stało? Winny wiatrak czy coś innego? O co chodzi z nota serwisową D5AW0MQ0?
Znalazłem jedynie: "założeniu zabezpieczenia termicznego, Podłączenie dodatkowego wentylatora" oraz wzmiankę, że może to być jakiś błąd (ponieważ 8.20 przynosi poprawki).
Powrót do góry
weave

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2020
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen c5 III 1.8 125km PB/LPG sedan 2008
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 19 Sty 2021, 14:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Właśnie jestem po naprawie wiatraka. U mnie była całkowicie wyrwana kostka z płytki pcb. Skoczyłem szybko do elektronika, żeby przylutował i podłączyłem stary wiatrak. Poskładałem wszystko poszedłem do auta podpiąłem radio i wiatrak od razu zaczął pracować. Z tego co wiem tak ma właśnie pracować bo elektronika się nagrzewa cały czas. Może coś źle przylutowałeś. A oryginalnego w tej cenie się nie opłaca bo te wiatraki są słabe i głośne, jak chcesz mega porządny wiatrak to kup wiatraczek Noctua w rozmiarze 40x40x10 i skocz do elektronika, żeby się przepiął kostke ze starego do nowego i masz super wydajność i ciszę.
Powrót do góry
zegnal

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 2004 Exclusive liftback
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 19 Sty 2021, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


U mnie właśnie też była wyrwana z płytki. Wydaje mi się, że dobrze przylutowałem no ale zawsze można być i odwrotnie więc muszę to sprawdzić bo nie wiem czy by działało czy nie.
Znalazłem coś takiego jak Noctua NF-A4X10 FLX 40mm. Widzę, że też ma trzy przewody.
Powrót do góry
weave

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2020
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Citroen c5 III 1.8 125km PB/LPG sedan 2008
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 22 Sty 2021, 17:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Ten będzie cichy i posłuży już do końca życia auta. Każdy 3 pinowy będzie dobry ponieważ 1 przewód do plus drugi to masa a trzeci to hallotron, najważniejsze to zlokalizować który to który i połączyć z nowym. Jeszcze dzisiaj sprawdzałem czy u mnie działa ten wiatraczek i tak od razu po włączeniu radyjka wiatrak się włącza.
_________________
Mam diagboxa
Powrót do góry
grzechu84

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów / Łaziska Górne / Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C4 , Grand Picasso , 2.0HDI, 2007
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 31 Paź 2021, 10:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Z tym radiem to są jaja, u mnie problem wygląda tak:
- po wyłączeniu stacyjki radio gaśnie i zaraz się włącza
- radio się przegrzewa, nawet gdy nie gra
-oryginalny wiatraczek kręcił się wolno
-wymieniłem na nowy, nie kręci a piny są podpięte dobrze
- podpiąłem radio do zasilacza laboratoryjnego i uruchomiłem na stole , niestety w takiej konfiguracji cały czas się restartuje, może brak mu jakiegoś sygnału ? prąd skacze dosyć ostro, nawet do kilku amperów ;/ możliwe że radio powinno dostać zasilanie na jeszcze jeden pin.


Plan jest taki:
- wgranie oryginalnego softu 8.20 bez modyfikacji aby wykluczyć problemy z softem
- rozebranie radia z obudowy, podłączenie do kostki w samochodzie i zobaczymy co pokaże kamera termowizyjna

Mam pytanie, co odpowiada za wyłączenie radia ? czy przekaźnik odpowiedzialny za zasilanie radia znajduje się w bsm ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Paź 2021, 10:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KKaRoLeQQ

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło / Rzeszów
Posiadane auto: Citroën C5 (X7), Sedan, 2.0 i 16v 143 (EW10A) BVA 4, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Lut 2022, 13:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


weave napisał:
Właśnie jestem po naprawie wiatraka. U mnie była całkowicie wyrwana kostka z płytki pcb. Skoczyłem szybko do elektronika, żeby przylutował i podłączyłem stary wiatrak. Poskładałem wszystko poszedłem do auta podpiąłem radio i wiatrak od razu zaczął pracować. Z tego co wiem tak ma właśnie pracować bo elektronika się nagrzewa cały czas. Może coś źle przylutowałeś. A oryginalnego w tej cenie się nie opłaca bo te wiatraki są słabe i głośne, jak chcesz mega porządny wiatrak to kup wiatraczek Noctua w rozmiarze 40x40x10 i skocz do elektronika, żeby się przepiął kostke ze starego do nowego i masz super wydajność i ciszę.


Miałem również problem z wiatrakiem i niestety po rozebraniu i próbie wyciągnięcia wtyczki, wyrwała mi się kostra. Zakupiłem nowy wiatrak i teraz pytanie, próbować przylutować tą kostkę, czy też wystarczy jak przylutuje do płyty, tylko teraz pytanie, który kabel do którego miejsca.



Z góry dzięki za wszelką pomoc. Złoty kabel w nowym wiatraku podobno odpowiada za regulację obrotów. Dajcie znać czy zakupiłem prawidłowy, czy też muszę kupić coś innego.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pon 14 Lut 2022, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Witam.
Czerwony to Plus (+), czarny minus(-) a żółty to nie regulacja obrotów a ich wykrywanie przez urządzenie. Czy wentylator się kręci (działa). Wentylatory z regulacją obrotów (PWM) mają 4 przewody. Na płytce masz cztery wyjścia więc możliwe, że taki tam oryginalnie siedział ale głowy nie daję.
Możesz sprawdzić czy będzie działał jak znajdziesz plus miernikiem... Masa to napewno dwójka... Plus przypuszczam, że "1".
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
KKaRoLeQQ

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło / Rzeszów
Posiadane auto: Citroën C5 (X7), Sedan, 2.0 i 16v 143 (EW10A) BVA 4, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Lut 2022, 17:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


Wymieniłem swój wentylator i przygotowałem z tej okazji również poradnik, który dostępny jest na grupie FB: https://www.facebook.com/groups/citroenc5x7polska/posts/4788936641221599/

Nie mam na celu promować grupy, lecz tam dostępny jest poradnik, który może być pomocny dla innych członków forum.
Powrót do góry
Gregkoc

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GP 2.0HDI 163KM 2012, wcześniej C4GP 2.0Hdi 150KM 2011, C4GP 1.6Hdi 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2022, 15:36
Temat postu:

Radio rneg soft


Witam,

Czy ktoś miał problem z wyłączającym się radiem rneg i robił teź może soft radia i navi i jest z Wawy, chętnie skorzystam z jego pomocy. Posiadane auto C4GP 2.0HDI 163KM z 2012r.
Powrót do góry
bumbum35

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZBĄSZYNEK
Posiadane auto: C5 II
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Gru 2023, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowanie


U mnie podobnie się dzieje z tym ze wentylator działa bardzo dobrze. Skąd taka temperatura ze wentylator nie daje rady? A moze coś go wyłacza podczas jazdy i ja tego nie zauwazam?
Powrót do góry
typeky

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: Scenic I 1,9DCI 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Sty 2024, 20:34
Temat postu:

( Citroen C5 ) Przegrzewanie się radia Rt4 i jego resetowani


Witam też mnie dopadł problem resetującego się radia czy z kolegów posiada note serwisową D5AW0MQ0 o której wcześniej była mowa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3

15 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 000

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System