Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skywalker.c4

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 II 1.6 ehdi 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 11:32
Temat postu:

Podgrzewane fotele C4 II


Witam serdecznie,
Mam gorącą prośbę do posiadaczy podgrzewanych foteli w C4 II
Wstawiłem podgrzewane fotele do mojej Cytryny (wcześniej nie było). Masaż w fotelach działa natomiast podgrzewanie nie. Pokrętło się nie podświetla więc zakładam że prąd nie dochodzi a nie że maty uszkodzone.
Ilość przewodów w wiązce zgadza się z ilością pinów w kostce pod fotelem. Chciałbym sprawdzić czy może wystarczy włożenie bezpiecznika ale nie wiem gdzie Smile
W instrukcji obsługi nie podają który to bezpiecznik od foteli, dlatego uprzejma prośba do posiadaczy takiej Cytryny z podgrzewanymi siodełkami Smile czy wiedzą i czy się tą wiedzą podzielą Smile

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Powrót do góry
Wiesiek75

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen c 4 Picasso ll
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Witaj Skywalker.c4
Też myślałem o wymianie foteli na podgrzewane , możesz się podzielić jak sam sobie poradziłeś bo na forum pomocy nie uzyskałeś Shocked
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 18:10
Temat postu:

Re: Podgrzewane fotele C4 II


skywalker.c4 napisał:
Witam serdecznie,
Mam gorącą prośbę do posiadaczy podgrzewanych foteli w C4 II
Wstawiłem podgrzewane fotele do mojej Cytryny (wcześniej nie było). Masaż w fotelach działa natomiast podgrzewanie nie. Pokrętło się nie podświetla więc zakładam że prąd nie dochodzi a nie że maty uszkodzone.
Ilość przewodów w wiązce zgadza się z ilością pinów w kostce pod fotelem. Chciałbym sprawdzić czy może wystarczy włożenie bezpiecznika ale nie wiem gdzie Smile
W instrukcji obsługi nie podają który to bezpiecznik od foteli, dlatego uprzejma prośba do posiadaczy takiej Cytryny z podgrzewanymi siodełkami Smile czy wiedzą i czy się tą wiedzą podzielą Smile

Pozdrawiam i z góry dziękuję


Nie mam tego auta, ale mogę Ci od razu jako elektrotechnik powiedzieć, że światełko od pokrętła nie musi oznaczać, że napięcie dochodzi do pętli grzewczej w fotelu oraz jego brak nie oznacza, że takowego napięcia nie ma. Zrób prosty test, weź multimetr, zlokalizuj wtyczkę od grzania foteli, wyjmij ją i zmierz rezystancję obwodu grzewczego fotela. Jeśli obwód nie jest przerwany to zobaczysz rezystancję obwodu, która powinna być relatywnie mała (żeby płynął duży prąd i grzał pętlę), rzędu stawiam omów. Jak rezystancja będzie rzędu MOhm to masz urwaną pętlę grzewczą w środku (i zwykle na "zgięciu" fotela takie powstają). Dodatkowo zmierz napięcie w kostce oraz jak się zmienia wraz z kręceniem pokrętłem. Podziel się wynikami. Masę do pomiaru najlepiej bierz z kostki, bo nie tylko plusa może brakować, może też brakować masy.

Jeśli chodzi o bezpiecznik to trudno powiedzieć, co to za C4 konkretnie? Sprawdź bezpiecznik 25 pod kierownicą, w którejś wersji C4 nowszej jest to od podgrzewania, ale nie pamiętam od której. Jeszcze może być taka opcja, że w Lexii trzeba włączyć funkcję.
Powrót do góry
kojeczny

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: C4 b7
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 18:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Witam,
Też mam problem z siedzeniami, może się podepnę...
Kupiłem C4 B7, ale societę. Wymieniłem siedzenia na te z DS4. Po podłączeniu wtyczek okazuje się że komputer wyrzuca błąd braku poduszek, a same poduszki są niewyczuwalne (żadnego twardego kształtu w oparciu).
Czy w Waszych fotelach z boku też nie czuć poduszek?
Powrót do góry
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 17 Sty 2019, 13:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Witam, odgrzeję temat. Zamierzam wstawić do C4 II takie wypasione fotele z grzaniem , masażem i sterowaniem elektrycznym. Z tego co tu wyczytałem nie działało komuś grzanie fotela po podpięciu. Czy udało się rozwiązać problem? Czy trzeba to aktywować komputerem?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Sty 2019, 13:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
filzee

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, 2.0hdi 163km, 2014r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lis 2019, 00:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Podgrzewane fotele C4 II


Ktoś ogarnął temat?

Chciałbym przełożyć co C4 GP 2008 rok wrzucić fotele z grzaniem. Każde auto ma pod to wiązkę czy trzeba nową ciągnąć?

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System