Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irek155

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 picasso 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 21:30
Temat postu:

1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Mam rocznego picaso 1.6 thp 150km. Tak gdzieś na początku grudnia zaczeła się włączać żółta kontrolka silnika i pojawił się komunikat silnik uszkodzony napraw samochód. Ponieważ silnik pracował nienaturalnie (głośna praca, drgania) wziąłem lawetę i zawiozłem pojazd do serwisu. Po odpaleniu w serwisie okazało się że kontrolka zgasła. Miły Pan poinformował mnie że skoro zgasła to wszystko w porządku. Nie ma też sensu podłączać auta do komputera ponieważ prawdopodobnie był to błąd chwilowy który jest automatycznie kasowany i komputer i tak nic nie wykaże. Wróciłem więc do domu. Problem w tym że po dwóch dniach znów zaświeciła się kontrolka z tym samym komunikatem. Za piątym uruchomieniem kontrolka zgasła i silnik zaczął znów normalnie pracować. Od tej pory ta sytuacja powtarza się trzy, cztery razy w tygodniu. W serwisie twierdzą że jak kontrolka gaśnie to błąd chwilowy i mam jeździć dalej. Co to może być? Nadmienię że w aucie wymieniane było sprzęgło i koło dwumasowe. Czy może być to objaw nieprawidłowej naprawy? Czytałem też że w tych silnikach wyciąga się łańcuch rozrządu. Czy mogę jeździć z rozciągniętym łańcuchem?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


A jaki masz przebieg?
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
irek155

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 picasso 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


przebieg to 8000 km.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 07:59
Temat postu:

Re: 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


irek155 napisał:
Po odpaleniu w serwisie okazało się że kontrolka zgasła. Miły Pan poinformował mnie że skoro zgasła to wszystko w porządku. Nie ma też sensu podłączać auta do komputera ponieważ prawdopodobnie był to błąd chwilowy który jest automatycznie kasowany i komputer i tak nic nie wykaże. Wróciłem więc do domu.


Witam, z całym szacunkiem ale ten miły Pan gada głupoty, skoro był błąd to z pewnością sterownik owo zdarzenie sobie zapisał w pamięci i nie ważne czy to usterka chwilowa, przejściowa czy trwała, która znikła po paru dniach, no chyba, że chciał Ci zaoszczędzić kosztów za podpięcie jakie sobie ASO liczy ale roczny samochód i ten przebieg to chyba jeszcze na gwarancji... Ja bym podjechał na kompa do warsztatu od francuzów (niekoniecznie ASO) i odczytał błędy (koszt 30-50 zł) aby dowiedzieć się co pozostało zapisane jako kody usterek, dzisiejsze samochody to już nie same trybiki, które można naprawić za pomocą młotka i śrubokręta - bez kompa nie podchodź... A co do 1.6 THP to widzę i nawet sporo czytałem, że ten silnik niezbyt wyszedł, co prawda coś tam poprawili i nadal "ulepszają" ale widzę, że coraz więcej użytkowników ma figle z nim... pozdrawiam i powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 17:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


irek155 chcesz uzyskać poradę to uzupełnij profil, a nawisem pisząc, przecież samochód jest na gwarancji i jedx do ASO, mają obowiązek naprawić samochód, 1.6 THP to najgorszy silnik. Przy 8 tkm wymiana dwumasy i sprzęgła - paranoja jakaś.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 17:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 18:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


irek155 napisał:
przebieg to 8000 km.
zdawało mi się,że jak zakładałeś temat pomyłkowo w kategorii C5 to pisałeś o przebiegu 70.000 km.
Wątek został usunięty więc nie sprawdzę teraz.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 20:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


machony79 napisał:
irek155 napisał:
przebieg to 8000 km.
zdawało mi się,że jak zakładałeś temat pomyłkowo w kategorii C5 to pisałeś o przebiegu 70.000 km.
Wątek został usunięty więc nie sprawdzę teraz.


No właśnie też mi się zdawało, że już gdzieś wczoraj czy przed wczoraj czytałem o podobnym problemie odnośnie silnika 1.6 THP, ale mi to zniknęło a wiem ze Kolega odpisał o rozciąganiu łańcucha i problemie z rozrządem...natomiast nie zauważyłem, że to nie ten dział i posta wcięło... ale jak na taki przebieg to jajca niesamowite przecież to nówka sztuka nie śmigana....swoją drogą gdzieś czytałem, że ta mocniejsza odmiana (150 KM) jest bardziej baniowata i awaryjna od 120 KM.
Powrót do góry
gadu-gadu
irek155

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 picasso 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 22:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Tak, post był założony pierwotnie w dziale c5 ale to przez pomyłkę. Mój samochód to c4 grand picaso z silnikiem 1.6 thp 150 KM. Obecny przebieg to niespełna 9 tyś. km a samochód ma już ponad rok. Po przejechaniu 7 tyś KM zaczeło się ślizgać sprzęgło, a samochodem telepało na wolnych obrotach. W serwisie wymienili mi sprzęgło i dwumasę, ale nie na gwarancji bo te części uważane są za eksploatacyjnie i nie są nią objęte. Za naprawę zapłaciłem 7000pln. Teraz zaczeła się świecić ta kontrolka i nie wiem czy mogę to ignorować i jeździć czy nie. Z tego co się dowiedziałem to rozrząd też nie jest objęty gwarancją i za jego wymianę musiałbym zapłacić. No i pytanie jakie będą skutki jazdy z rozciągniętym łańcuchem (jeśli to on jest winny). W serwisie twierdzą że jak kontrolka zgasła to wszystko jest o.k. nie chciałbym jednak uszkodzić całego silnika i jeśli będzie trzeba mogę zlecić wymianę rozrządu.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 22:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Cytat:
Z tego co się dowiedziałem to rozrząd też nie jest objęty gwarancją i za jego wymianę musiałbym zapłacić. No i pytanie jakie będą skutki jazdy z rozciągniętym łańcuchem (jeśli to on jest winny). W serwisie twierdzą że jak kontrolka zgasła to wszystko jest o.k. nie chciałbym jednak uszkodzić całego silnika i jeśli będzie trzeba mogę zlecić wymianę rozrządu.


Kolego; zapłaciłeś duckę pieniędzy za nowe auto, nie wiem jak użytkujesz auto, to że sprzęgło można spalić dość szybko też wiem ,
ale jak przeglądy zrobione w ASO , olej zalecany zalany fabrycznie lub w ASO to, nie widzę możliwości na winę kierującego za wady rozrządu w silniku zwłaszcza 1,6 THP -
NIE DAJ SOBIE KITU WCISKAĆ i JEDZ do innego ASO ,
lub jak wolisz od razu do rzeczoznawcy PZMotu wyjdze taniej , a jak przysługuje Ci jeszcze gwarancja to będziesz inaczej traktowany mając dobrego doradcę technicznego Wink


Ostatnio zmieniony przez dociekliwy dnia Pon 25 Sty 2016, 22:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Dlaczego nie chcesz podjechać do jakiegoś fachowca od francuzów (nie ASO) i podłączyć się pod komputer aby sprawdzić co pozostało w pamięci błędów po kontrolce silnika... Koszt od 30 do 50 zł a może uchronić przed wymianą całego silnika...Zresztą mechanik pewnie doradzi Ci jak przycisnąć ASO bo nie wydaje mi się aby koszty związane z wadliwym łańcuchem zwalali na Ciebie...
Powrót do góry
gadu-gadu
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 23:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Niedawno rozmawiałem z przyjacielem który ma C5 1,6 THP chyba z 2010r i tez narzekał na sprzęgło przy tym silniku, że zaczyna ślizgać przy stosunkowo małym przebiegu ~70tkm - auto nie ma haka, Kolega nie ma ciężkiej nogi, a auto przy małych obrotach silnika nie ma takiego super odejścia
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Kolego Irek - przykro mi bardzo, że trafił ci się feralny egzemplarz i że nie zajrzałeś na to forum i nie poczytałeś o silniku 1.6 HTP czy jak on tam się zwie. Może byś nie popełnił tego błędu i kupił, wg mnie rewelacyjny 1.6 HDi (no może do granda trochę za mały). A podwójnie przykro mi jest jak czytam, że serwis cię rysnął na 7000 PLN!!! za wymianę sprzęgła i dwumasy!!!! Ja bym z tym szedł kolejno do jakiegoś rzeczoznawcy, np. w PZMocie, kontaktował się centrala Citroena na Polskę lub nawet ruszył do prawnika, bo takie kity, że dwumasa i sprzęgło mają się prawo "wyeksploatować" po 8 tys. km przebiegu to mogą żenić prostemu chłopkowi z Koziej Wólki! Ale Ty juz kasę zapłaciłeś i raczej jej już nie odzyskasz. Postąpiłeś wg mnie zbyt pochopnie, mimo że masz masę argumentów na swoją korzyść po swojej stronie: po pierwsze auto na gwarancji, po drugie nie musisz go serwisować u tego samego dilera u którego kupiłeś, a przebieg 8 tys. to symboliczny dystans po którym auto dopiero się "układa". Może stres związany z tym wszystkim troszkę zbił cię z tropu, ale przynajmniej w kwestii tej zapalającej się kontrolki, powinieneś stanowczo udać się ponownie do ASO (masz w Warszawie kilka) i niech zapinają pod kompa - łaski nie robią! A jak nie to strasz ich kolejno, a nawet udziałem w Turbo Kamerze na TVN!
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 21:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Z tymi silnikami 1.6 THP na prawdę jest coś na rzeczy! Przeglądając ogłoszenia na znanym portalu, można trafić egzemplarze w wersji exclusive z 2014 rocznika, z przebiegami między 60 a 80 tys. już za około 61000 tys. i to stojące u dealera, kupione w kraju, bezwypadkowe itp, itd (o ofertach od handlarzy nie będę pisał bo mam na nie alergię). Jak ktoś śledzi ogłoszenia, to zapewne widział dwa egzemplarze w wersji exclusive, w kolorze oliwkowym, jeden bodajże z przebiegiem ok. 60 tys (ten kosztuje coś koło 65 czy 69 tys) a drugi z przebiegiem ok. 80 tys. kosztujący bodajże 61 tys zł. Oba auta u dilerów, z polskich salonów z podejrzanie korzystnymi cenami. jak myślicie, dlaczego???? I tak samo dwie sztuki C5 znalazłem z rocznika 2013 - jedna u dealere mercedesa w zabrzu, druga w jakimś punkcie Citroena. Ten w Zabrzu brutto kosztuje 60 tys (przebieg tylko 27 tysięcy!), drugi ma ok. 80 tysięcy ale jest droższy o kilka tysięcy, bo zdaje się bogatsza wersja. Obie C5 z rocznika 2013 za 60 tys! Obie z 1.6 THP! To pewnie kolejne dwie sztuki, których trzeba się pozbyć z wiadomego powodu???...
Powrót do góry
irek155

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 picasso 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 17:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Najchętniej też już bym się pozbył tego pokracznego "cuda" techniki francuskiej. Przed zakupem sprawdzałem fora ale nie sądziłem że kłopoty z autem pojawiają się już po przejechaniu 7 tyś KM a po drugie, że naprawa auta objętego gwarancją może kosztować 7 tyś pln. Gdybym więdział dołożyłbym te 50 tysi i kupił porządny minivan albo fiata freemonta 3,6 albo forda s-maxa z przezwoitą benzyną, a nie psującą się [cenzura]łkę 1.6. No ale człowiek głupi jest i poleciaał na niską cenę. Teraz raczej nie opłaca się sprzedawać bo widziałem, że exlusivy z 2014 chodzą nawet po 50 tysi. No mniejsza z tym, skorzystam z rady i pojade do niezależnego warsztatu. Może się uda zidentyfikować problem. Napiszę jak będę coś wiedział.
Powrót do góry
irek155

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 picasso 1,6thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lut 2016, 23:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) 1.6 thp włącza się żółta kontrolka silnika


Sprawa załatwiona. Niestety komputer w niezależnym warsztacie nic nie wykazał. Po pojechaniu do ASO, podczas próby uruchomienia włączyła sie kontrolka. Serwisant podłączył pod komputer ale nie stwierdził błędów, powiedział że to prawdopodobnie błąd sterownika silnika. Wgrali sterownik jeszcze raz, podobno jakaś nowa wersja się ukazała. Odebrałem samochód i na razie wszystko w porządku, oprócz tego że przestał się całkowicie składać podnóżek pasażera i dioda podświetlająca wewnętrzna stronę drzwi. Nie mam już siły jeździć z tym do serwisu, zajmę się tymi drobiazgami przy okazji przegladu serwisowego w grudniu lub przy okazji kolejnej większej awarii.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System