Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Problem z czujnikami parkowania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oinuM

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aleksandrów Łódzki
Posiadane auto: Citroen C5 MK3, 2008, 1.8 16V
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 14:41
Temat postu:

Problem z czujnikami parkowania


W moim C5 III pojawił się wczoraj dziwny objaw. Wrzucam wsteczny i wyskoczył komunikat o uszkodzeniu czujników parkowania. Pomyślałem, że pewnie czujnik parkowania... ale gdy dojechałem do pracy i poprawiałem parkowanie czujniki załączyły sie bez problemu. Następnego dnia ąż po dziś dzień gdy wrzucam wsteczny na chwilę zapalą się czujniki jakby normalnie działały i po chwili dopiero wyskakuje komunikat o uszkodzeniu czujników parkowania. Ktoś miał może takie objawy? Czy to czujniki czy wiązki czy moduł?? Czy ma ktoś w okolicach łodzi Lexię aby ewentualnie zweryfikować co się niedobrego dzieje?

Pozdrawiam
_________________
oinuM
Powrót do góry
skype status
jacekbed

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 HDI FAP 2006r.
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Problem z czujnikami parkowania


Czasami zdarza się tak, pomimo że wszystko jest sprawne, że na któryś czujnik chlapnie błoto lub płatki śniegu i wywala taki błąd. Gdy tak się stanie, wyjdź i przetrzyj czujniki, jak zaczną działać to wszystko jest w porządku, jeśli nie to być może któryś czujnik zaczyna szwankować, ale żeby się dowiedzieć który, trzeba podpiąć pod komputer.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
oinuM

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aleksandrów Łódzki
Posiadane auto: Citroen C5 MK3, 2008, 1.8 16V
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 15:26
Temat postu:

KOMP


Ale nie mam kompa niestety dopiero co auto kupiłem wszystko było w porządku póki nie przyszedł mróz. Po mrozach mi się zaczęło szaleństwo z tymi czujnikami. Przecierałem je... ale nawet jak coś z nimi jest nie tak to nie wiem z którymi. Spruje może styki poczyścić... Swoją drogą to widzę że pomyliłem dział na forum... Very Happy Ale i tak dzięki za pomoc Smile
_________________
oinuM
Powrót do góry
skype status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 18:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Problem z czujnikami parkowania


jacekbed napisał:
Czasami zdarza się tak, pomimo że wszystko jest sprawne, że na któryś czujnik chlapnie błoto lub płatki śniegu i wywala taki błąd.



To nie jest prawda, jak się stanie tak jak piszesz, to czujniki dają sygnał o przeszkodzie, żadnego błędu nie wywala. Przyczyna jest inna.
Powrót do góry
jacekbed

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 HDI FAP 2006r.
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 18:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Problem z czujnikami parkowania


Przepraszam, wprowadziłem autora w błąd. Rzeczywiście Robert, masz rację. Jeśli jest jakiś brud na czujnikach to krzyczą że jest przeszkoda. Jeśli natomiast jest komunikat o awarii parktronika to trzeba albo przeglądać instalację, albo (jeśli awaria występuje i znika) winny może okazać się jeden lub kilka czujników. Właśnie u mnie tak kilka razy się zdarzyło. Padał gęsty śnieg i czujniki piszczały ciągłym sygnałem jak bym był przy samej przeszkodzie, ale miałem też kilka razy komunikat o awarii parktronika, który za chwilę znikał. I tu rzeczywiście najlepiej podpiąć pod komputer bo szybciej można zdjagnozować usterkę. Właśnie u mnie lexia pokazuje, że tylny lewy wewnętrzny czujnik już kilka razy powodował błąd, ale póki awaria występuje na krótko i zaraz znika, to na razie nie zmieniam tego czujnika.
Jeszcze raz sory za błędną podpowiedź.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 18:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Problem z czujnikami parkowania


Witam. Pewnie nie zwróciłeś uwagi, ale przyjrzyj się (kiedy zdarza się problem z czujnikami) światłu cofania. Czy zapala się w momencie wrzucenia wstecznego, czy później albo wcale. Centralka czujników dostaje sygnał kiedy zapali się światło wstecznego. Może się zdarzyć że przycina się czujnik świateł cofania lub jest uszkodzony... może zamoknięty lub zaśniedziały styki. Oczywiście trzeba by było (jak piszą koledzy) podpiąć pod kompa... błędy będą zapisane i ich przyczyna pewnie też.
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Problem z czujnikami parkowania


jacekbed napisał:
Przepraszam, wprowadziłem autora w błąd. Rzeczywiście Robert, masz rację.


Spoko, każdy ma prawo do pomyłki.
Tutaj tylko i wyłącznie należy podłączyć Lexię i ona prawdę powie, ale na 99% pada któryś czujnik.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
oinuM

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aleksandrów Łódzki
Posiadane auto: Citroen C5 MK3, 2008, 1.8 16V
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 18:38
Temat postu:

Juz ok.


Czujniki sie uspokoiły. Po drodze miałem na chwilę błąd ESP. Jeśli chodzi o ESP to problemem był mróz. Jeśli chodzi o czujniki parkowania to jeszcze nie wiem bo nie mam lexi i nie znam nikogo w okolicy Łodzi kto by miał. Pojechałbym do ASO ale skoro sie uspokoiło to odłoże chyba sobie na Swoją lexię. Tak czy siak dzięki za rady.
_________________
oinuM
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System