Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 11:23
Temat postu:

C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Kilka miesięcy temu kupiłem śliczną zadbaną C5 1.6 THP Benzyna 156 KM z przebiegiem 70 tyś.
Po dwóch tygodniach samochód kilka dni stał w garażu wyjechałem nim na podjazd i włączył się opisywany już kilku postach "Anti-pollution system fault".
Silnik był jeszcze zimny a dodatkowo włączył się wentylator na chłodnicy, samochód pracował skokowo i dało się wyczuć brak mocy. Podjechałem do sklepu po małe zakupy a po powrocie już nie było co odpalić - wentylator rozładował akumulator.
Na drugi dzień podjechałem do znajomego mechanika, który podpiął mi samochód pod komputer i wyszło kilka błędów m.in. wypadanie zapłonów, złe paliwo i coś z ładowaniem.
Kolega zasugerował mi wymianę akumulatora, który już pracował bardzo słabo i w tym mógł tkwić problem.
Akumulator wymieniłem na nowy i wszystko było ok do momentu jak auto znowu stało 2 dni bez odpalania.
Pojechałem do elektomechanika, który dysponuje lepszym oprogramowaniem i większym doświadczeniem. Po podpięciu tym razem wyszło 10 błędów (zamieściłem poniżej), skasował je i kazał mi pojeździć troszkę po okolicy. Po ponownym podłączeniu nic nie wyszło.
Rano sytuacja się powtórzyła wyjeżdżam autko jest na luzie i wyskakuje błąd i włącza się wentylator - od razu udałem się do tego samego elektromechanika i tym razem wyszedł tylko 1 błąd przerywacz zapłonów cylinder 4 - wypadanie zapłonów (jednakże powiedział, że mogłoby wyjść więcej błędów gdyby auto pojeździło tydzień a nie jeden dzień).
Mechanik zamienił mi miejscami cewki na cylindrach i zasugerował że może to być spowodowane zużyciem świec lub cewki.
Świece nie były wymieniane, więc zdecydowałem się na ten najtańszy zabieg (170zł).
Rzeczywiście były już mocno wyeksploatowane autko rano fajnie jeździło i przez kolejnych kilka dni, aż do przerwy...
3 dni wyjeżdżam i wyskakuje błąd - nie szarpie, ale coś dalej jest nie tak. Zmieniłem paliwo na 98, ale to też nie pomaga.
Tracę już cierpliwość, bo zamiast w pełni korzystać z tej limuzyny to martwi mnie, że zainwestowałem w studnie bez dna.

Wiem, że jest dużo wątków o podobnym problemie na forum ale nie spotkałem się z silnikami THP, dlatego napisałem osobny wątek.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki i sugestie z Waszej strony.
Pozdrawiam.

Błędy jakie wyszły za pierwszym razem:

P2603 dodatkowa pompa chłodziwa - wysoki sygnał,
P1385 lepkość oleju silnikowego - rozpozn.zużycie/spalanie stukowe,
P2338 sygnał spalania stukowego - za wysoki poziom,
P0087 ciśnienie rail - za niski,
P0172 mieszanka za uboga(rząd 1) - bogata,
P1336 różne cylindry - rozpoznano wypadanie zapłonów,
P1337 przerywacz zapłonów, cylinder 1 - rozpoznano wypadanie zapłonów,
P1340 przerywacz zapłonów, cylinder 4 - rozpoznano wypadanie zapłonów,
P1338 przerywacz zapłonów, cylinder 2 - rozpoznano wypadanie zapłonów,
P2191 układ paliwowy - miesanka za uboga
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


sprawdź to co trapi te silniki. Czyli sprawdź naciąg łańcucha.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 18:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


sprawdzenie napięcia łańcucha może sprawdzić tylko serwis czy może to zdiagnozować każdy mechanik?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Kontrola jest bardzo dokładna, zwykły warsztat nie da tutaj rady, szukaj specjalistycznego który robi tylko albo głównie Francuskie, będą mieli wtedy odpowiednie narzędzia i będą to umieli sprawdzić. Te silniki są już mocno zaawansowane w dodatku jest dużo jego odmian. Warto poszukać specjalisty bo wydasz furę kasy a dalej będzie źle. Jak widzisz po błędach mechanizmów w tym silniku jest od groma, często mechanicy nawet nie wiedzą co czytają... szukaj diagnostów.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 23:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Moze tutaj znajdziesz odp.na swoje pytanie peugeotklub.pl ogolnie ludzie maja z tym silnikiem mase problemow.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 23:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 01:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


przed ta całą diagnostykę spróbuję go troszkę przegonić.
Na innym forum Administrator poradził mi kupić ulepszacz do paliwa 16 093 373 80 (specjalny do THP) i przycisnąć mocniej autko na odcinku 20km.

"Dolej do paliwa, najlepiej zatankuj do pełna. Następnie przejedź ze 20 km - lub więcej z obrotami silnika w zakresie 5-6tys/obr/min w okolicach tzw odcinki - oczywiście w ramach rozsądku (czasem daj mu chwilę odpocząć). Najlepiej jakaś obwodnica drugi bieg i ogień... Nie bój się nic mu się nie stanie a pomaga na pewno - wiem z doświadczenia - te wszystkie błędy wynikają z syfu, który się zbiera na zaworach prowadnicach itp. W tym silniku przepustnica jest stale otwarta a ilość powietrza dozowanego do cylindra sterowania jest wzniosem zaworów - jak coś się zaczyna przycinać w tym mechanizmie to zaraz wywala błędy wypadania zapłonu, złej mieszanki itp. Ludzie wymieniają cewki, świece, czujniki a to nic nie zmienia. No i olej zalecany do tego silnika to0w30 Total[size=78%][/size][/size]a nie total 5w30 (choć fabrycznie chyba taki zalewali) ale są nowe zalecenia, że do THP tylko[size=78%][/size][size=78%][/size]0W30[size=78%]"

To fakt auto odkąd je zakupiłem porusza się generalnie tylko po mieście a na weekendy stoi w garażu, może rzeczywiście należy się mu porządne przedmuchanie;)
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Problemem najwiekszym w tych silnikach jest lancuch rozrzadu- wyciaga sie i przestawia sie rozrzad. Robilem juz z 7 sztuk. Objawy jak wyzej, plus czasami rowniez blad polozenia walkow, ale nie zawsze. Krotkim wyjsciem, na okolo 30, 40 tys jest ustawienie rozrzadu od nowa. Niestety potrzebny do tego jest zestaw blokad, odpowiedni do silnika ( znam juz trzy rodzaje). Bez tego nie ma szans na dokladne ustawienie, nic na oko. No coz, genialne rozwiazanie, podobno BMW maczalo w tym palce( te same silniki w Mini ). Twierdza, ze od 2010 roku poprawiono to, ale robilem tez juz mlodsze i ciagle bez zmian.
Odnosnie oleju: 5w30 jest zalecany, ale najwazniejsze jest chyba czestsze wymienianie oleju, nie co 30 tys. km, a przynajmniej raz do roku. Prawie kazdy silnik mial juz niezla warstwe osadu we wnetrzu, jest to normalna cena za eksploatacje w miescie, na krotkich odcinkach
Powrót do góry
skype status
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 16:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


przed kupnem autko było badane w ASO.
Wyszczególnione były usterki, oraz zrobiony test globany. (mam wszystkie dokumenty)
Czy problem z rozrządem (łańcuchem) wyszedłby w czasie tych pomiarów?
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 17:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Gia napisał:
przed kupnem autko było badane w ASO.
Wyszczególnione były usterki, oraz zrobiony test globany. (mam wszystkie dokumenty)
Czy problem z rozrządem (łańcuchem) wyszedłby w czasie tych pomiarów?


Ten silnik jest cieżki do diagnostyki i mogli tego nie zdiagnozować. Napisz kiedy auto kupiłeś i ile km zrobiłeś od kupna?
Powrót do góry
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


auto kupione ok 3 miesiące temu i zrobiłem ok 1 tys km
Powrót do góry
bogdao111

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen C5 1.6 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


mam dokładnie ten sam problem, podejrzewalismy, że zamarza przepustnica (kolektory są na kraje zimne i ciepłe, u mnie jest na kraj ciepły) ale ostatnio wyskoczyły te błędy przy +7 stopniach i szczerze już nie mam pomysłu
Powrót do góry
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 21:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


taki urok tego silnika;) ( ten błąd to mogą być: świece, cewki, łańcuch, napinacze łańcucha,spalanie stukowe-jakość paliwa, nagar gromadzący się w cylindrach, jakaś pompa związana z wtryskami oraz wiele innych...).
Ja na razie wymieniłem tylko świece, bo i tak trzeba było to zrobić po 60 tyś i jak będę miał chwilkę podjadę do autoryzowane serwisu może oni coś zdiagnozują, bo wymieniać wszystko po kolei jest bez sensu.
Powrót do góry
bogdao111

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen C5 1.6 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 22:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


a możesz jeździć? u mnie to co chwila tryb awaryjny jeździć się nie da, błędy jakie mi wywala koncentrują się wokól przepustnicy.
Powrót do góry
Gia

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 THP Benzyna 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Tak da się jeździć - APF wychodzi przeważnie jak samochód nie jeździ kilka dni.
Przez kilka minut (2-3) pracuje nierówno i czasami włącza się wentylator od chłodnicy - kilka razy pomaga zgaszenie i ponowne zapalenie auta.
Powrót do góry
jeager

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: citroen ds3 sport chic 1.6 THP 2011
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 11:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 THP Benzyna Tourer - błędy


Hej, wysłałem Ci na pw kilka wskazówek ale powtórzę jeszcze na ogólnym, że pewnie masz rozrząd do wymiany, świadczy o tym błąd "mieszanka za uboga" i sam przebieg 70 tys. Sprawdź ile wynosi wskaźnik LTFT to będziesz miał pewność.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenXsara Picasso

12 000

2007r.

229 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenDS3

28 900

2014r.

72 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System