Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zzakrecony86

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: citroen Xsara 1.9D 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 17:16
Temat postu:

gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


citroen xsara 1.9 d 1999 rok kombi silnik DW8
ciężko palił na mrozie sprawdziłem ciśnienie przez świece żarowe wyszło słabo ale po całym zabiegu już auto nie odpaliło odpiąłem immo żeby przy sprawdzaniu nie zapalił. wygląda tak jak by nie dostawał wogóle paliwa silnik. wyciągłem pływak z baku i okazuje się że nie ma tam pompki tylko sam pływak teraz nie wiem gdzie szukać???? pomoże ktoś. po podłączeniu immo słychać że puszcza zaworek w pompie wtryskowej więc tu jest ok aha i układ paliwa odpowietrzony chyba pięć razy już więc gdzie teraz szukać tej pompki czyżby jej wogóle nie było??
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 18:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


Silnik w Twojej Xsarze jest z normalna pompa wtryskowa rotacyjna. Pompa zasilajaca jest zblokowana razem z pompa wtryskowa. Uklad paliwowy musi byc szczelny, filtr czysty. Czestym problemem jest nieszczelnosc podgrzewacza. Jesli po podpompowaniu reczna pompka silnik odpala lepiej, to tu szukaj problemu. Problemem sa rowniez swiece zarowe, spalenie dwoch uniemozliwia odpalenie silnika. Znaczenie ma rowniez stan rozrusznika i akumulatora, silnik musi byc miec dobre obroty. Przy przebiegu powyzej 150 tys luzy zaworowe moga byc zbyt male i przy rozruchu silnik ma podobne objawy do padnietych swiec: nie pali rowno, kolebie, dymi i po paru sekundach uspokaja sie.
Dziwie sie , ze zaczales dzialania od kompresji silnika i odlaczales immo. Teraz mozesz sprobowac odpalic na plaka, albo start pilot, jednak ostroznie: nie psikaj za duzo, bo to tez moze byc grozne. Po tylu probach krecenia w cylindrach moze nie byc wystarczajacej kompresji z powodu zmytego oleju z cylindrow przez diesel wtryskiwany przy probach rozruchu.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
zzakrecony86

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: citroen Xsara 1.9D 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 19:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


kompresja to była ostateczność świece wymienione były w tamtym roku teraz przy sprawdzaniu ciśnienia jeszcze je sprawdziłem i palą jak szalone wszystkie nieszczelności sprawdzone i usunięte dodatkowo zamontowana gruszka do pompowania grzanie świec sprawdzone i działające filter paliwa wymieniony a ciśnienie na tłokach mi wyszło na jednym 29 bar a na trzech po 20 problem był tego typu że na mrozie nie odpalał a jak trzymałem go w garażu i w tedy nie było problemu. ale teraz nawet w garażu i na plaku nie odpala tak jak by w ogóle paliwa nie dostawał myślałem że pompka ale jak mówisz że jej nie ma to może jakiś przekaźnik tylko teraz jak sprawdzić który.. aha i zauważyłem że jak psikałem plaka to tak jak by powietrza nie zasysał ma ktoś jakiś pomysł co to może oznaczać?
Powrót do góry
zzakrecony86

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: citroen Xsara 1.9D 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 19:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


wcześniej jak odpalił to silnik chodził bez zarzutu nie kopcił nie przerywał i nie słabł dosłownie nic mu sienie działo. juz załamuje ręce... jeszcze o tym podgrzewaczu musze sie zagłębić bo nie wiem na jakiej zasadzie to działa
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


Glupie pytanie , moze: jestes pewien, ze pasek w porzadku? Silnik powinien przy kreceniu zasysac powietrze.
Mozliwe, ze przymarzl i strzelil pasek, a Ty meczysz sie . Czasami zdazaja sie takie przypadki, ze nawet najstarsi indianie o tym nie slyszeli. Troche zartuje, ale w mechanice wszystko moze sie zdazyc.
Takie nierowne cisnienie moze byc spowodowane brakiem luzu na zaworach. Tym nie mniej przy kreceniu powinny pojawiac sie typowe odglosy dla normalnie kreconego silnika, np. szmery ssania przy otwartej rurze ssacej, jak rowniez normalne krecenie rozrusznikiem, rownomierne przy kazdym suwie sprezania.
Sprawdz rowniez, czy pompa wtryskowa podaje paliwo na wtryskiwacze(wystarcz poluzowac jeden przewod na wtrysku i pokrecic silnikiem- powinno pojawic sie paliwo. Jesli nie, to albo cos z pompa, paliwem, albo blokuje ciagle immo. Jak sam widzisz, diagnostyka to czasami trudny kawalek chleba. Zycze powodzenia
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 19:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zzakrecony86

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: citroen Xsara 1.9D 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


Wczoraj rano żona jezdziła tym samochodem i jak przyjechała to wstawiłem go w garaż i siedzi tam do tej pory . to nic nie powinno zamarznąć. właśnie tak zrobiłem że odkreciłem jeden wężyk od wtryska i kilka razy zakreciłem i tak jak by nic nie poleciało tego paliwa immo jak włącze stacyjke to odpinam i zapinam na pinie i słysze jak w pompie skacze elektro zaworek chyba że przy odpalaniu mu się coś dzieje. właśnie tak mi się wydaje że przy kreceniu silnikiem powinienem słyszeć jakieś zasysanie czy coś a tu nic tylko jak plaka dość dużo psikne to w tedy za rechota ze dwa razy i tyle. dzisiaj już odpuszczam jutro jeszcze zgromadze info i bede próbował dalej z góry dzięki
Powrót do góry
zzakrecony86

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: citroen Xsara 1.9D 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 11 Sty 2016, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) gdzie jest pompka paliwa po sprawdzeniu ciśnienia nie pali


A więc sprawa się wyjaśniła przekaźnik od immo padł jak przekrece stacyjke to jest prąd na zaworku przy pompie i otwiera ale jak już kręci to prąd zanika i zaworek się zamyka a podpialem prąd na krutko i odpalił bez [cenzura]. Więc pozdro i dzięki za wszystko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.

19) Dymi »

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

41 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

69 900

2021r.

55 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System