Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 12 Gru 2015, 22:31
Temat postu:

Pytanie o wersję Exclusive


Mam do Was pytania odnośnie wersji Exclusive (2011r)
Jak oceniacie to wyposażenie:

ABS
ASR (kontrola trakcji)
Centralny zamek
Czujniki parkowania przednie
Elektrochromatyczne lusterko wsteczne
Elektrycznie ustawiane lusterka
Gniazdo USB
Nawigacja GPS
Podgrzewane lusterka boczne
Poduszki boczne przednie
Radio fabryczne
Światła LED
Tempomat
Wspomaganie kierownicy
Alarm
Bluetooth
Czujnik deszczu
Czujniki parkowania tylne
Elektryczne szyby przednie
ESP (stabilizacja toru jazdy)
Klimatyzacja dwustrefowa
Ogranicznik prędkości
Poduszka powietrzna kierowcy
Poduszki boczne tylne
Relingi dachowe
Światła przeciwmgielne
Tempomat aktywny
Alufelgi
CD
Czujnik zmierzchu
Elektrochromatyczne lusterka boczne
Elektryczne szyby tylne
Gniazdo AUX
Komputer pokładowy
Podgrzewana przednia szyba
Poduszka powietrzna pasażera
Przyciemniane szyby
Światła do jazdy dziennej
Tapicerka skórzana
Wielofunkcyjna kierownica

Moim zdaniem jak na Exclusive to szału nie ma. Fotele mimo, iż ze skórzanymi wstawkami/obiciami to wygląda, że nie są podgrzewane (a regulowane ręcznie).

2) Czy to normalne, że kierownica mimo 150 000km (przebieg oryginalny) ma już starte te jakby chromowo-matowe powierzchnie? Auto jeździło podobno tylko w trasach. Więc tutaj powinna być chyba mniej wytarta niż przy jeździe po mieście. Jak patrzyłem na inne ogłoszenia to kierownice przy tych przebiegach wyglądają o wiele lepiej (chyba, że podmieniane Wink ).

3) Czy to normalne, że nie ma chromowanych wykończeń wokół szyb bocznych? Myślałem, że jak chrom na dole to i szyby będę dookoła z chromowanymi wstawkami.

4) Czy każda wersja Exclusive ma te grubsze szyby i lepsze wyciszenie? Czy były wyjątki i te biedniejsze tego nie miały?

Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 08:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


Exslusive exslusivowi nierówny ale raczej wszystkie miały szyby warstwowe. Nauczyłem już ćwiercexlusive, niższe półexlusive, półexlusive wyższe, niższe exslusive i pełenexlusive ale jest tego więcej. Moje auto też jest exlusive ale zdecydowanie różni się od exlusive mojego ojca w tym samym modelu.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 10:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


wszystko co wymieniłeś to znajdziesz w zwykłej wersji.
Exclusive charakteryzuje sie m.in. dzielonymi zagłówkami,srebrnymi relingami czy podświetleniem nastrojowym pod deską i chromami pod szybami.
Żadna wersja nie ma podgrzewanej przedniej szyby,tempomatu aktywnego i wstawki na kierownicy nie moga sie wycierać bo to jest metal.
Jeśli Twoje sa lakierowane to znaczy,że to nie jest Exclusive.
Na moim Chomiku jest plik do pobrania w którym są porównane wersje wyposażenia.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


No to nie wiem o co chodzi. Niby ma znaczek Exclusive na klapie bagażnika :/
Relingi chromowane są, ale patrząc na Twoje porównanie wersji z chomika, nie ma np. chromowanych wstawek pod szybami bocznymi (choć masa aut Exclusive na Allegro ich nie ma). Podświetlenie nie wiem czy jest, nie patrzyłem. Chromów pod szybą nie wiem gdzie szukać. Na pewno jest chromowana listwa naprzeciwko pasażera na kokpicie.
Nie wiem na ile ten Twój załącznik jest wiarygodny, bo wynika z niego, że np. w Exclusive, seryjnie były montowane elektrycznie regulowane fotele i masaż fotela kierowcy. Z kolei już tu na forum widziałem czyjś wpis, gdzie osoba też się dziwiła, że ma Exclusive, a nawet podgrzewania brak przy skórzanych fotelach. Nie wiem więc o co chodzi. Czy instrukcja sobie, a montaż sobie, czy ktoś leci w kulki i przyczepia sobie znaczek Exclusive dla podniesienia wartości.
No niby zawieszenie Hydro też seryjnie w Excl, a tutaj brak :/ WTF?
Ktoś mi powie o co chodzi?
A z kierownicą chodzi mi o wytarte (po lewej stronie) i porysowane (po prawej) te części, które są pomiędzy skórzanym obiciem, czyli niby metalowe. Samochód niby z historią w PL, serwisowany w ASO. Sam już nie wiem co robić :/ Czy 35000zł za 2011 i przebieg 150 000, silnik 2.0 diesel i to wyposażenie co podałem + historia serwisowania w PL, to dobra oferta? Czy nic specjalnego i czekać spokojnie na ciekawszą. Nie spieszy mi się i nie ukrywam, że cały czas chciałem kupić coś z przebiegiem do 100 000km (realnym). Bo tutaj podejrzewam, że za niedługo czeka mnie wymiana sprzęgła i dwumasy, rozrządu itp.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 16:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


Wychodzi,że to nie Exclusive.pewnie ktos przykleił znaczek na klapie aby wyciągnąć większą kasę.
Hydro i elektryczna tylna klapa to podstawa wersji EX.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 16:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 16:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


machony79 napisał:
Hydro i elektryczna tylna klapa to podstawa wersji EX.


Na 100%, tak? Nigdy nie było wyjątków od tej reguły?

Bo z kolei jest kilka rzeczy (srebrne relingi, alusy 17" BALTIQUE, które miały albo opcjonalnie wersje Comfort, albo standardowo Exclusive, a na Comfort ta wersja całkowicie nie pasuje)

Żeby było zabawniej, przed chwilą rozmawiałem ze znajomym, który mieszka we Francji. Powiedział mi, że 80-90% aut jakie tam Polacy kupują jest bez prawa do dalszej rejestracji we Francji. To by tłumaczyło, dlaczego auta w dobrym stanie są tam po ok. 9-12 000 euro, a u nas identyczne ich odpowiedniki, oficjalnie "nie bite" można kupić za 30-40 000zł Smile

Zapytam jeszcze o lakier. Czy C5 w rocznikach min. 2010 były zawsze w metaliku?
Bo zastanowiła mnie jedna oferta gdzie Sprzedający napisał: Akryl (niemetalizowany)
Myślałem, że auta tej klasy metalic miały w standardzie i to niezależnie od wersji. W porównywarce, którą masz nie mogę znaleźć info o lakierze.

A co sądzisz o tej cenie, wyposażeniu roczniku, historii, przebiegu itp? Warto? Czy czekać?

Po "edytce".
Już wiem jak to jest z wersjami. Można powiedzieć, "co kraj to obyczaj" i wyposażenie Exclusive auta z Francji może być inne niż z Niemiec, Holandii, Belgii czy Polski. Podobno Exclusive z krajów skandynawskich, miały nawet wycieraczki reflektorów przednich Razz co nigdzie indziej nie było montowane, do tego jakieś dodatkowe ogrzewanie, webasto itp itd.
Powrót do góry
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 11 Wrz 2017, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


Bartolini82 napisał:
Żeby było zabawniej, przed chwilą rozmawiałem ze znajomym, który mieszka we Francji. Powiedział mi, że 80-90% aut jakie tam Polacy kupują jest bez prawa do dalszej rejestracji we Francji. To by tłumaczyło, dlaczego auta w dobrym stanie są tam po ok. 9-12 000 euro, a u nas identyczne ich odpowiedniki, oficjalnie "nie bite" można kupić za 30-40 000zł Smile

Dlaczego we Francji są bez prawa do dalszej rejestracji ? Miały jakąś drobną stłuczke ?

Czy chromowane listwy wokół szyb były tylko w wersji Exclusive ? Czy może były dostępne w niższych wersjach ?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pon 11 Wrz 2017, 20:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


lukaszzz napisał:


Czy chromowane listwy wokół szyb były tylko w wersji Exclusive ? Czy może były dostępne w niższych wersjach ?

tylko w Exclusivach
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Wrz 2017, 12:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


Bartolini82 jak Ci się sprawuje C5 III 2.0 HDi 163 km w wersji Exclusive ?
Będę chciał kupić samochód z takim silnikiem.
Powrót do góry
Tobiasz86

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rymanów
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 15:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o wersję Exclusive


machony79 napisał:
lukaszzz napisał:


Czy chromowane listwy wokół szyb były tylko w wersji Exclusive ? Czy może były dostępne w niższych wersjach ?

tylko w Exclusivach


Czy aby na pewno?
W mojej niuni są chromy na dole, pod szybami na klamkach i relingi ale np brak jest masażu czy podgrzewania tyłka (być może za sprawą posiadania pół-skóry), brak emblematu i nie jestem pewien co do oświetlenia nastrojowego bo u mnie świeci tylko na lewarek biegów- być może nie potrafię włączyć.
Zna ktoś grubość szyb bocznych, tech niby podwójnych. Mam nieodparte wrażenie, że posiadam zwykłe -jedno warstwowe a w ex chyba we wszystkich były warstwowe.
Kiedyś w scanii miałem wielowarstwowe to było to widoczne po opuszczeniu szyby- u mnie nie jest widoczne ale może tak jest zrobione.

edit.
z rozkodowanego vin'u wynika, że przednia szyba jest warstwowa, czy to o nią chodzi? czy boczne też takowe występowały.
oświetlenie nastrojowe w wersji soft- czy takie występuje w ex?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System