Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Żarówki H7


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilq05

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Citroen C5 2002r 2.0 16V LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 16:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Ja mam H7 tungsram megalight 120%. Co prawda w MK1, ale myślę że i tak coś mogę powiedzieć. Najpierw tak ogólnie powiem. Najlepsze żarówki jakie miałem. Do tego relacja ceny do jakości również bardzo mnie przekonuje. Co do trwałości nie wiem, gdyż H7, w citroenie mam dopiero pierwszy komplet (włożone pod koniec sierpnia), a w maździe H4 wytrzymują gdzieś około 20 tyś km. Światło jest bielsze od standardowych żarówek, ale żeby powiedzieć że są białe to byłoby na wyrost. Są wyraźnie bielsze, jednak wciąż z żółtą poświatą. Temperaturę barwową określiłbym jakoś około 3800k (tak na oko). Testowałem już dużo żarówek blue, white, cool, ksenon turbo nie wiadomo co (ciągle mówię o markowych, a nie no-name za 5zł) i powiem szczerze żadne bielsze wynalazki (poza prawdziwym ksenonem) nie dorównują w jakości świecenia żarówkom, które faktycznie mają niby lepiej świecić. Temperatura światła czyli wygląd to jedno, a moc i jasność to drugie. Raczej nie da się tego połączyć, jeśli nie posiadamy ksenonów. Nie testowałem żadnych philipsów x-treme, ani boschów i patrząc na cenę raczej nie będę. Jestem dość wrażliwy na ilość światła przed samochodem, nie kupuję żarówek byle tylko świeciły, tylko zwracam uwagę na ich parametry i opinie i żeby były po prostu odpowiednie dla mnie. Za 48zł mam parę naprawdę dobrze świecących żarówek, więc po co mam płacić 2x tyle i albo się rozczarować, albo zobaczyć niewielką poprawę.
Mam zdjęcia tungsramów 120% H4 w maździe MPV oraz filmik zrobione kiedyś tam. Ale do dzisiaj ich używam w obu samochodach. W citroenie to była pierwsza zamontowana rzecz po kupnie.

[img]http://www.mazdaspeed.pl/forum/download/file.php?id=22803&mode=view[/img]
[img]http://www.mazdaspeed.pl/forum/download/file.php?id=22804&mode=view[/img]

Link

Wieczorem postaram się zrobić zdjęcia w citroenie
@edit Zdjęcia będą jednak jutro, gdyż sięgnąłem po aparat, a tu pusta bateria. Naładuję i zrobię jutro.


Ostatnio zmieniony przez kamilq05 dnia Nie 21 Lut 2016, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 16:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Trafiłem wczoraj na te Twoje zdjęcia i filmik.
Znalazłem też takie coś:
https://tkdiy.files.wordpress.com/2013/12/polna.jpg
To jest w dodatku +90%. Ktoś gdzieś pisał, ze one mają niby bielsze światło niż +120%, ale to raczej nie prawda bo znalazłem na necie katalog Tungsrama i tam na wykresie widać, że jednak 120tki mają wyższa temp.barwową (a więc zimniejsza biel). Tylko dziady nie napisali żadnych wartości :/ wykres jest bez skali z wartościami :/ Niestety, żywotność krótsza niż 90tek, ale to akurat normalne bo i ja tak pisałem i ktoś inny. Bardziej wyżyłowana żarówa szybciej padnie.
Cały czas teraz siedzę i szukam porównania Tungsrama z White Vision Smile Bo nie wiem czy brać cały komplet Tunsgrama czy skusić się na White Vision. Różnica w cenie 2x, ale dla mnie jeśli ma być ładniejsza barwa i lepsze doświetlenie, warto to dopłacić.
Na pewno doświetlanie i H1 na długie pójdą Tunsgram Smile Zostaje kwestia H7 na mijania Smile
Szukam dalej jakichś fotek albo video Smile
Przed chwilą wysłałem jeszcze zapytanie przez stronę producenta RING z zapytaniem o żywotność i barwę ich żarówek bo w teście Auto Świata wypadły chyba najlepiej. Ciekawe czy podadzą te dane bo nawet na ich stronie nie ma tych informacji :/
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Bartolini82 napisał:
A tak przy okazji zapytam żeby się nagle nie zdziwić.
Ciężko jest wymienić żarówki H7 i H1 w C5 z 2011r? Jest dobry dostęp? Czy trzeba demontować reflektor lub jakieś inne elementy?

Bardzo łatwo. Nic nie trzeba demontować. Szczegóły w instrukcji.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 22 Lut 2016, 13:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


A więc tak.
Otrzymałem odpowiedź z Anglii od producenta żarówek RING.
Gdyby ktoś zastanawiał się nad H7 Żarówki Ring Xenon Ultima +120% to raczej nie warto.
Wygląda na to, że nazwę Xenon to one mają tylko w nazwie.
Producent odpisał, że ich barwa to 3200K, a więc dość żółta Razz
Co do żywotności, odpisali, że to zależy od warunków w jakich pracuje żarówa, cyklu włączęń itp i nie są w stanie podać konkretnej wartości.
Tak więc, na 100% ja ich nie wezmę pod uwagę (a jaka cena Very Happy).

Natomiast postanowiłem też pomęczyć Philipsa, bowiem zrobiłem porównanie teoretycznie 2 tych samych żarówek, z ich strony. A jakie są wyniki, sami zobaczcie Very Happy :
http://www.philips.pl/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=pl_PL&catalog=CONSUMER&ctn=12972WHVB1,12972WHVSM

Babeczka na infolinii zgłupiała i powiedziała, że wysyła już zapytanie do centrali głównej z prośbą o wyjaśnienie rozbieżności i informację, które wartości są prawdziwe Very Happy

Rozmawiałem też z jednym ze sprzedawców, który ma zarówno Tungsrama jak i Philipsa WV. Tunsgram podobno lepiej świeci, ale WV daje faktycznie białe światełko w porównaniu z Tunsgramem.
Poczekam więc na potwierdzenie żywotności WV (jeśli będzie 450h to je biorę).
Myślę, że taki zestaw jaki sobie zmontuję będzie świecił i ładnie i jasno Smile
Powrót do góry
kamilq05

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Citroen C5 2002r 2.0 16V LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 00:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Jak zapowiadałem wcześniej, wstawiam zdjęcia Tungsramów Megalight +120% zarówno H7 jak i H4. Może komuś się na przyszłość przydadzą.
Tak na oko H4 w Maździe MPV wydaje się być nieco bardziej żółte od H7 w Citroenie C5, ale to chyba tylko złudzenie przez różnicę w lakierach a więc tła. Na zdjęciach chyba nawet nie widoczna jest ta różnica.



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 11:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Dzięki za fotki.
Ja dzisiaj rano zamówiłem taki zestaw jak mówiłem:
TUNGSRAM H1 MEGALIGHT ULTRA +120%
TUNGSRAM H7 SPORTLIGHT +50% BLUish - do doświetlania zakrętów, 4000K będzie już w miarę białe
WHITE VISION H7 PHILIPS jako światła mijania - to jednak najbielsza żarówka z homologacją jaka jest na polskim rynku

Jak przyjdą i pozmieniam to postaram się zrobić jakieś fotki dla porównania z tymi, które mam.

A swoją drogą, dziwię się, że są różne HIDy czy żarówy np. NARVA Range Power White, które nie mają homologacji, a ktoś to bez problemów sprzedaje i o zgrozo, cała rzesza ludzi kupuje. Teraz wiem dlaczego czasami jakiś sk...l tak mnie oślepi na drodze :/ Kretyni nie myślą, że mogą spowodować wypadek.
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 13:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Bartolini82 napisał:
A swoją drogą, dziwię się, że są różne HIDy czy żarówy np. NARVA Range Power White, które nie mają homologacji, a ktoś to bez problemów sprzedaje i o zgrozo, cała rzesza ludzi kupuje. Teraz wiem dlaczego czasami jakiś sk...l tak mnie oślepi na drodze :/ Kretyni nie myślą, że mogą spowodować wypadek.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś popularne było montowanie żarówek H4 o mocy 100W zamiast 55 - też nie miały homologacji ale świeciły wyraźnie lepiej. Tyle że wypalały np. odbłyśniki w reflektorach.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 14:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Mało, że wypalały odbłyśniki to podobno potrafiły stopić kostki lub plastikowe elementy przy reflektorze. Nie ma się co dziwić bo jednak 100W emituje przy okazji o wiele więcej ciepła niż 55W.

Edycja 26.02
Dzisiaj założyłem nowy komplet żarówek. Efekt jest REWELACYJNY Smile W końcu coś widzę przed autem Smile
Barwa jest dużo przyjemniejsza dla oka, chłodna (ale jednak do xenonu jej jeszcze daleko Smile ), ale wygląda naprawdę fajnie, nie jak plama moczu na jezdni. Zrobiłem fotki, ale nawierzchnia dzisiaj mokra i zdjęcia wyszły fatalnie. Na zdjęciach każdy powiedziałby, że nowe żarówki gorzej świecą, a w rzeczywistości powiem Wam, że teraz na mijania więcej widzę niż wcześniej na długich Razz W aucie jak się okazało miałem jako H7 Philipsa o oznaczeniu 12972 AR (nie mogę znaleźć co to za rodzaj, może już wycofany?), natomiast jako H1 Osram z serii original line.
Jak będzie sucha nawierzchnia to zrobię jeszcze raz foty dla porównania.
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 02:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Ty no, akurat Phillipsy i tym bardziej Osramy to jedyne żarówki, z którymi miałem właśnie pozytywne doświadczenia. Reszta to był przepalający się szmelc, gdzie dwie niby takie same żarówki potrafiły mieć np. 20% różnicy w natężeniu światła albo różną temperaturę barwową.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


PeeLeN napisał:
Ty no, akurat Phillipsy i tym bardziej Osramy to jedyne żarówki, z którymi miałem właśnie pozytywne doświadczenia. Reszta to był przepalający się szmelc, gdzie dwie niby takie same żarówki potrafiły mieć np. 20% różnicy w natężeniu światła albo różną temperaturę barwową.

Przecież ja nie narzekam na Philipsa, wręcz przeciwnie, jestem zadowolony z żarówek White Vision (jak będzie chwila to zrobię w końcu te fotki dla porównania Very Happy ).
Napisałem jednak, że jeśli ktoś chce zaoszczędzić to spokojnie niech bierze te Tunsgramy, które podałem, a na 99% będzie zadowolony (temu 1% nigdy nikt nie dogodzi Very Happy).
Powrót do góry
Morfii

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: szukam..
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 14:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Hej, a co powiecie o takich h7 led?
http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h7-80w-9600lm-zarowki-4-gen-3r-i6219096913.html
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 07 Cze 2016, 08:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Większa moc, mniejsze rozmiary ale nadal źródło nie ma kształtu ani kierunku światła takiego jak włókno żarówki.
Oczywiście to tylko teoria, bo nie wiem jak działa w praktyce. No i cały czas pozostaje kwestia braku homologacji.
Moc strumienia świetlnego tego LED-a jest 3-krotnie większa niż homologowanej lampy ksenonowej, więc nie ma szans na homologację. Na pewno świetna sprawa do samochodów off road.
Powrót do góry
Morfii

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: szukam..
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 07 Cze 2016, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Niby racja ale po co komu homologacja.. ma świecić dobrze i nie oślepiać innych reszta do zaakceptowania Wink
Jak by nie patrzeć żywotność żarówek H7 nie imponuje... czy to Philips czy Osram to czas życia średnio 6 miesięcy.
Dlatego szukam alternatywy.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 07 Cze 2016, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Morfii napisał:
Niby racja ale po co komu homologacja.. ma świecić dobrze i nie oślepiać innych reszta do zaakceptowania Wink


Gdyby nie homologacja, to po jazda samochodem była by męczarnią. Nie chodzi tylko o oślepianie. Dla ksenonów, ze względu na mocny strumień wymagane jest automatyczne poziomowanie i spryskiwacze, a te LED-y mają 3-krotnie mocniejszy strumień niż ksenony. Dlatego homologowane LED-y mają obecnie aktywne sterowanie, które przyciemnia lub wygasza strefy w których znajduje się inny pojazd lub pieszy.
Powrót do góry
Morfii

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: szukam..
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 07 Cze 2016, 17:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Ok, nadal nie jest to odp. na moje pytanie Very Happy jestem ciekaw czy są warte swojej ceny i jak świeca, reszta nie ma znaczenia Very Happy Proste prawda?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System