Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Żarówki H7


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1983chlopak

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg
Posiadane auto: Citroen C5 2010 Tourer 2.0 HDI 140
Piwa: 21/5
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 15:46
Temat postu:

Żarówki H7


Witam kolegow. Chcialbym abyscie doradzili mi jakie sa najlepsze zarowki H7 do C5 III chodzi o swiatla mijania w zwyklym reflektorze.Obecnie mam Philips White Vision i powiem szczerze ze mam mieszane uczucia. Barwe maja dosyc fajna ale poprzednie zwykle zarowki Philipsa wydaje mi sie ze swiecily dalej. Jakie macie w swoich C5 i jakie sa wasze odczucia?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 16:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Ja swoja cytryne mam od paru miesiecy i wydaje mi sie ze swiatla w niej swieca jakos blizej niz w poprzednich moich autach np.407 czy ostatnio 308 na tych samych zarowkach, w cytrynie przerabialem juz klka roznych markowych zarowek i praktycznie kazde swiecily slupem swiatla zblizonym do siebie dopiero jak kupilem Boscha 150+ to swiatla sie poprawily i to znacznie.Kurcze wydalem tyle kasy ze starczylo by na pozadne hidy ale w DK.kary takie ze oprocz dowodu to mandat taki ze wystarczylo by mi na zarowki do konca zycia Very Happy
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Założyłem kiedyś HIDy w poprzednim samochodzie i od razu zdemontowałem. To się nie nadaje do normalnego użytku w ruchu drogowym. Mijania oślepiają jak normalne światła drogowe. Tylko dla tych, którzy nie liczą się z innymi użytkownikami ruchu.

Używałem żarówek Tungsram Ultra. Cena poniżej 50 PLN za 2 szt. Krótka żywotność, ale światło znacznie lepsze od zwykłych H7 czy H1. Do użytku dziennego się nie bardzo nadają, bo padają po 2 - 3 miesiącach.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 19:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


jeśli chodzi o żarówki halogenowe to tylko Osram Night Breaker.
Co do HID-ów to trzeba montować z głową.Ryflowane klosze odpadaja bo za bardzo rozpraszaja światło.Najlepiej sprawdzą sie w soczewce.Z kolei do gładkich kloszy musza być żarniki z literka R czyli z przesłoną która ogranicza oślepianie.Są juz w sprzedaży żarniki H7R.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 19:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Czyli pokazało się coś nowego. Kilka lat temu to była porażka. W przeźroczystym kloszu strasznie oślepiało. Wywaliłem od razu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 19:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
1983chlopak

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg
Posiadane auto: Citroen C5 2010 Tourer 2.0 HDI 140
Piwa: 21/5
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Tez myslalem o Osram Night Breaker,jak te co mam sie skancza to zobacze te Osramy. Dzieki za propozycje.
Ps. Mam rozumiec ze jest mozliwosc zalozenia HID-ow na zwykle klosze bez ryzyka utracenia dowodu rej.?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


1983chlopak napisał:

Ps. Mam rozumiec ze jest mozliwosc zalozenia HID-ow na zwykle klosze bez ryzyka utracenia dowodu rej.?
NIE.Reflektor nie ma homologacji do takiej żarówki.Dowód można stracić.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
1983chlopak

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg
Posiadane auto: Citroen C5 2010 Tourer 2.0 HDI 140
Piwa: 21/5
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Ok. Rzeczywiscie nie doczytalem. Dzieki Very Happy
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Panowie,
jakiej mocy są żarówki do świateł mijania H7 i drogowe H1? Oba rodzaje po 55W?
Widziałem, że są dostępne jakieś w barwie np. 6000K. Można to montować? Nikt się nie przyczepi?
Np. coś takiego:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5703547586&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Ew. zastanawiam się nad Philips BlueVision ultra.
Te, które mam obecnie są jakieś dziwnie krótkie. Poza tym jestem przyzwyczajony do barwy xenonów.
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 00:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Bartolini82 napisał:

Te, które mam obecnie są jakieś dziwnie krótkie. Poza tym jestem przyzwyczajony do barwy xenonów.

I myślisz że takie wynalazki za 5zł poświecą lepiej? Wink
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 00:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Te wynalazki zastanawiam się czy nie wziąć do doświetlania zakrętów.

Na jednej z aukcji znalazłem info, że żywotność Philips White vision to 450h. Tak mało? Chyba się pomylili.
Jak to jest z tym Philipsem, White vision zastąpił blue? Bo też takie info znalazłem.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 12:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


machony79 napisał:
jeśli chodzi o żarówki halogenowe to tylko Osram Night Breaker.

Night Breaker jest faktycznie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o doświetlenie drogi. Bije nawet Philipsa. Jednak ma ogromną wadę. Trwałość. Producent (dzwoniłem do Osrama na infolinię) sam to przyznaje. Przy napięciu 13.2V (a Cytryny mają chyba więcej co jeszcze bardziej skraca żywotność) to bodajże 250-300h.
Philips ma 400-450h.
Obecnie zastanawiam się nad Philipsem White Vision (zaletą jest barwa 4300K) lub Philips X-treme Vision (zaletą jest lepsze doświetlenie drogi przy niestety bardziej żółtej barwie 3700K).
Generalnie wszystkie żarówy +ileś tam procent są bardziej wyżyłowane i przez to mają krótszą żywotność.
Dobrze, że do jazdy dziennej mam ledy, ale na noc ciężko mi się mimo wszystko zdecydować Sad Tym bardziej, że w poprzednim aucie miałem xenony i przyzwyczaiłem się do porządnego doświetlenia fajną barwą.
Tutaj fajny link Philipsa:
http://www.philips.pl/c-m-li/lampy-samochodowe/headlight-bulbs/halogen

A tutaj jakieś porównanie "badziewiaków"
http://www.fotosik.pl/zdjecie/afd3f03f45b5f590

No i jakieś inne testy:
http://www.fotosik.pl/u/m1cky/album/406717
http://www.fotosik.pl/u/m1cky/album/406719
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-zarowek-h7-sprawdzilismy-ktore-swieca-najlepiej/74x6jh
Powrót do góry
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 16:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Bartolini82 napisał:
machony79 napisał:
jeśli chodzi o żarówki halogenowe to tylko Osram Night Breaker.

Night Breaker jest faktycznie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o doświetlenie drogi. Bije nawet Philipsa. Jednak ma ogromną wadę. Trwałość. Producent (dzwoniłem do Osrama na infolinię) sam to przyznaje. Przy napięciu 13.2V (a Cytryny mają chyba więcej co jeszcze bardziej skraca żywotność) to bodajże 250-300h.
Philips ma 400-450h.
Obecnie zastanawiam się nad Philipsem White Vision (zaletą jest barwa 4300K) lub Philips X-treme Vision (zaletą jest lepsze doświetlenie drogi przy niestety bardziej żółtej barwie 3700K).
Generalnie wszystkie żarówy +ileś tam procent są bardziej wyżyłowane i przez to mają krótszą żywotność.
Dobrze, że do jazdy dziennej mam ledy, ale na noc ciężko mi się mimo wszystko zdecydować Sad Tym bardziej, że w poprzednim aucie miałem xenony i przyzwyczaiłem się do porządnego doświetlenia fajną barwą.
Tutaj fajny link Philipsa:
http://www.philips.pl/c-m-li/lampy-samochodowe/headlight-bulbs/halogen

A tutaj jakieś porównanie "badziewiaków"
http://www.fotosik.pl/zdjecie/afd3f03f45b5f590

No i jakieś inne testy:
http://www.fotosik.pl/u/m1cky/album/406717
http://www.fotosik.pl/u/m1cky/album/406719
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-zarowek-h7-sprawdzilismy-ktore-swieca-najlepiej/74x6jh


Ja też kiedyś używałem Bluevision i innych wynalazków z Philipsa i Osram, faktem niezaprzeczalnym jest to, że świecą jaśniej ale maja jedną zasadniczą wadę, krótką żywotność w parze z ceną ok 50-60 za komplet. Od 2 lat stosuję zwykłe Osram H7 za 20 zł za komplet, gdzie wytrzymują mi znacznie dłużej.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 00:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Szkoda, że nie ma pewnego sposobu na poprawienie działania reflektora z żarówkami H. Wymiana reflektorów na ksenonowe to zwykle koszt liczony w tysiącach. Teraz mam ksenony, ale w poprzednim samochodzie próbowałem HID-ów, które po pierwszej jeździe wywaliłem, bo oślepiały.
Myślę, że już niedługo wyprodukują LED, który będzie miał identyczny kształt jak włókno żarówki halogenowej, przy odpowiedniej mocy. Obecnie są produkowane LEDy w kształcie walca o średnicy podobnej do włókna żarówki, świecące dookoła (360°), ale mają za małą moc. Stosuje się je w żarówkach ozdobnych, tzw retro.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 12:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Żarówki H7


Ja obecnie na 100% już wiem, że z pary x-treme Vison i White Vision, wybiorę White. Znalazłem fajne porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=_qh-dGy-ViA
Jak widać, x-treme wcale nie świeci o wiele dalej. Widać tylko, że albo lepiej świeci na boki, albo przy pomiarze jego długości było jakieś światło od kamery.
Wystarczy porównać fragmenty w momentach 2:03 oraz 2:48 żeby zobaczyć różnicę.
Jednak jak sobie zrobiłem screeny i porównałem, to jednocześnie wygląda na to, że White Vision ma o wiele intensywniejsze oświetlenie na wprost auta, nie ma żadnych plam itp. a przy x-treme jakoś ciemniej z przodu.
Dlatego z tej pary, wybieram White Vision Smile Tym bardziej, że raczej nie są tak wyżyłowane jak x-treme i powinny poświecić dłużej.
No i barwa jest fajniejsza co widać tutaj w 2:10
https://www.youtube.com/watch?v=JtGOCX-dITQ
No i już bym kupował, ale gdzieś trafiłem na żarówy Tunsgram Razz
W poniedziałek muszę sprawdzić gdzieś jaką mają temp. barwową bo na necie jak znajdowałem testy to tylko w odniesieniu do zwykłych żarówek. A dla mnie najlepszy byłby teraz test Tunsgrama MEGALIGHT ULTRA +120% z White Vision.
Chyba, że ktoś z forumowiczów ma takiego Tunsgrama i powie jakie daje światło? W odniesieniu do zwykłych na pewno bielsze, ale ciekawe o ile (najlepiej temp.w K)
Z kolei jako żarówki doświetlające pobocze, na 100% wybiorę Tunsgram SPORTLIGHT +50% BLUish. Co prawda nie świecą tak daleko jak megalight (ale przecież nie muszą), ale mają 4000K co jest troszkę gorsze od White Vision (4300K), ale daje już w miarę chłodną biel. A ich cena to jednak 50% White vision Smile No i są sporo trwalsze co przy większej częstotliwości włączania i wyłączania jest niezwykle istotne.
Jako H1 chyba też wezmę Tunsgram.
Gdy na coś się zdecyduję to zdam Wam relację i postaram zrobić jakieś foty dla porównania bo te moje w kolorze moczu na drodze już mnie wk..ą Wink

A tak przy okazji zapytam żeby się nagle nie zdziwić.
Ciężko jest wymienić żarówki H7 i H1 w C5 z 2011r? Jest dobry dostęp? Czy trzeba demontować reflektor lub jakieś inne elementy?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System