Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Podłączali lexie i wyskakuje brak komunikacji z modułem teleinformatyczny. Co dalej?
Powrót do góry
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Radio nadal martwe, wentylatory nie działają. Brak zasilania na radiu i na wyświetlaczu. W serwisie twierdzą że przyczyną był skok napięcia przez co radio uległo "spaleniu". Czy koniecznie muszę wymieniać na "nowe" radio czy może da się jeszze coś z tym zrobic? Pytam ponieważ koszt używanego takiego radia jest dosyć spory
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 13:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Graffit napisał:
.... Brak zasilania na radiu ....

To jest jakaś wskazówka, radio bez zasilania nie zadziała, telewizor nie podłączony do kontaktu też nie ...
Powrót do góry
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Tak brak zasilania ponieważ powiedzieli ze radio się spaliło dlatego wentylatory nie dzialaja
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 16:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


... swierdzili bez rozbierania radia ... Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 16:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 19:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


A kto powiedział że nie było rozbierane? Chyba normalne że skoro stwierdzili ze jest spalone i nie działa to je rozebrali. Ale serwis radio może wymienić na nowe a nie je naprawiać.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Tym bardziej że samoczynne spalenie radia nie zdarza się w c5, znam ten sprzęt b. dobrze i problemy z nim są gdzieś indziej
Powrót do góry
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Przyczyną był skok napięcia spowodowany podłączeniem prostownik bez odłączenia aku
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Widzisz, między radiem a akumulatorem masz jeszcze skrzynkę bezpieczników, później jest bsi obłożone bezpiecznikami i przekaźnikami a dopiero na końcu bezpiecznik radia i samo radio, jakby ci skoczyło napięcia na te twoje 2mln volt to radio by się spaliło na końcu zakładając że masz zadrutowane wszystkie bezpieczniki i przekaźniki po drodze.

Nie wiem dlaczego moderatorzy pozwalają ci zakładać tyle wątków na temat tego samego radia ale to szczegół, skoro masz spalone radio to je wymień na niespalone ale uważaj na skoki napięcia bo one zawsze szukają radia mimo 30stu innych układów zasilanych tak samo jak ono

Graffit napisał:
Przyczyną był skok napięcia spowodowany podłączeniem prostownik bez odłączenia aku

zawsze tak podłączam prostownik a radio mam trochę lepsze niż twoje


Ostatnio zmieniony przez malgrek dnia Czw 10 Gru 2015, 21:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 21:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Ja mam tylko jeden wątek na tym forum dotyczący właśnie tego radia. Sprawdzanwe były bezpieczniki w obu skrzynkach. Sprawdzane było bsi i bezpieczniki w radiu rozebrane było wszystko i nie działa tylko radio poza tym czuc wyraźny zapach spalenizny. To ze mogę je wymienić na nowe lub używane ale nie spalone to ja wiem tylko koszt takiego radia nje jest maly dlatego też najpierw szukam innego rozwiązania.
Do skoku napięcia najprawdopodobniek doszło w czasie odłączania prostownika od akumulatora. Prostownik nie był odłączony od prądu a akumulator był cały czas podłączony do auta. Mechanik robil to tak ze posypały się iskry jak sam się do tego przyznał. Wiec chyba nie ma co się doszukiwać innej przyczyny chyba że się myle
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Graffit napisał:
Słychać jakby płyta się uruchamiala


Spalone radio nie wydaje odgłosów, najwyżej coś w rodzaju pssss.... w chwili gdy dymi. Wszystko co ci piszę ma ci uświadomić że piszesz bzdury i sam sobie zaprzeczasz co jakiś czas. Takim sposobem tylko sobie pogarszasz
Powrót do góry
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 21:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Ja piszę bzdury? Czy może jeszcze twoerdzisz ze nie mam zepsutego radia tylko zarty sobie robie? Heh Pisze co aktualnie dzieje się z radiem i jakie są objawy, prawdopodobne przyczyny orqz diagnozy. To z płytą napisałem jakiś czas temu. Ty piszesz bzdury bo tak naprawdę jeszce niczego nie wniosles do tematu przez chwile byłeś jasnowidzem twierdząc że nikt nie rozbieral radia a tak naprawdę nie napisałeś nic konkretnego ani nic nowego czego ktoś by mógł nie wiedzieć.Na dodatek stwierdziłes bez czytania i oglądania rozbierania ze radio na bank nie jest spalone mimo tego ze auto było w dwoch serwisach w tym jednym autoryzowanym i w obu jest ta sama diagnoza Pomijam twierdzenie ze pisze w wielu wątkach itp.
Ale tak czulem ze dyskusja z toba tak się skończy jak juz tylko wspomniałeś o telewizorach hehe
Dzięki za pomoc; )
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Pią 11 Gru 2015, 08:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Graffit napisał:
Ja piszę bzdury? ...
Nom, piszesz że reaguje na zasilanie turkotaniem napędu, później że nie ma zasilania a na koniec że jest spalone.

To są bzdury które wzajemnie się wykluczają. (turkoczące radio MA zasilanie, radio BEZ zasilania nie jest w stanie się spalić, radio spalone NIE turkocze i kółko się zamyka więc dajesz od początku: turkoczące radio MA zasilanie, radio BEZ zasilania nie jest w stanie się spalić, radio spalone NIE turkocze....)
Znam to radio i znam jego wszystkie możliwe usterki występujące w nim samoczynnie, żadne rt4 mnie jeszcze nie zaskoczyło a ty na siłę wymyślasz cuda.

Jak radio działało (turkotało) i wysłałeś do obskurnego "serwisu" radii (zmyliłeś mnie tak że myślałem że jak człowiek pojechałeś do ASO citroena a tam przecież radii nie otwierają) a wróciło całkiem zdechłe to znaczy że podmienili ci części i to jest typowe po wysłaniu rt4 do "serwisu" z allegro którego nazwa zaczyna się na R i kończy na C

Powiem tylko że zanim twoje radio zostało dawcą części dla "serwisu" to mogłeś je naprawić samodzielnie za zero zł a w najgorszym wypadku za ok 170zł bez niczyjej pomocy a teraz to kup inne. Jeśli nie stać cię na urzywane rt4 to kup sobie jakąś urzywkę sony czy sqny, będzie jeszcze tańsze. Myślę że ten wpis wyczerpuje temat twojego problemu
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Graffit

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Gru 2015, 13:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Buahahaha jesteś smieszny i żałosny z tymi swoimi wypowiedziami panie jasnowidz.
Widze ze wiesz wszystko lepiej ode mnie co 8 gdzie robiłem. Po pierwsze auto było w ASO tam stwierdzili brak zasilania i wskazali inny serwis zaprzyjaźniony w którym mogą pomóc. Pojechałem, przy mnie wszystko sprawdzili i otworzyli radio po czym pokazali w czym jest problem i ze jest spalone. Wiec dziś rano pojechalem do specjalisty od radii który na miejscu wyjął radio, wymienił cześć za 32zł i za robocizny wziął 20 zl i wszystko działa i jest sprawne.
Ale Ty dalej oceniaj i bądź jasnowidzem. Wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia i zamaist pomagać to tylko krytykuj "panie specjalisto".
Moja diagnoza na ciebie tak poza tematem jest taka ze cierpisz na nadmiar wolnego czasu i jesteś bardzo żałosny przykładem człowieka który woli tracić czas pisząc bzdury niż zająć się czymś pożytecznym.
Pozdrawiam
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 11 Gru 2015, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyświetlacz LCD nie działa


Graffit napisał:
Przyczyną był skok napięcia spowodowany podłączeniem prostownik bez odłączenia aku
zawsze tak ładuję więc problem raczej nie tutaj.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

39 000

2014r.

197 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

12 000

2007r.

229 000 km

śląskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2011r.

245 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System