Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) jumper 2.2 hdi obroty biegu jałowego lexia ??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matism2

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): głogów
Posiadane auto: jumper 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 21:58
Temat postu:

jumper 2.2 hdi obroty biegu jałowego lexia ??


interesuje MNIe korekta biegu jałowego w Jumper 2.2 HDI sterownik formy Visteon 2007r wogole wykonalne Lexią? czy trzeba zgrywać wsad epprom i do firmy z chip tuningiem. Mam gdzies fabrycznie 750 obr/min. Auto nie dymi jedzie poprawnie po wymianie 2 wtrysków zaprogramowane, sprawdzona pompa CR, nowy zawór egr. czasem za zimnym silniku zanim osiągnie 50 stopni nie równo przez chwile pracuję wypada zapłon na pierwszym cylindrze, wiązka do wtrysku sprawdzona, wtryski podmienione miejscami zadaptowane, wykonana nawet adaptacja pompy CR. Przez miesiac diagnostyki nad tym problemem zauwążyłem zę jak przytrzymam delikatnie pedał gazu na okolo 900 obr. min auto chodzi idealnie. wiec stąd pytanie o podniesienie obrotów silnika, po rogrznaiu silnika powyzej 50 stopni chodzi idealnie, jedzie płynie nie kopci. pozdrawiam
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) jumper 2.2 hdi obroty biegu jałowego lexia ??


Prawdopodobnie przyczyna Twoich klopotow moze byc problem z dobrym cisnieniem na 1 cylindrze. Cisnienie jest na tyle niskie, ze pojawia sie problem z samozaplonem wtryskiwanego paliwa przy zimnej komorze spalania,spalanie jest utrudnione przez chwile, analogicznie do przepalonej swiecy w systemie z komora posrednia. Brak dymienia z wydechu zalatwia obecnosc fapa. Przyjrzyj sie temu raczej, nie szukajac problemow w elektronice i wtryskach. Moze wystepowac problem z uszczelka pod glowica, lekko nieszczelnym, lub podpartym zaworem, ewentualnie pierscienie, albo rysa w cylindrze. Podniesienie obrotow silnika zwieksza kompresje i silnik pracuje rowno. Po wzroscie temperatury w cylindrze problem zanika. Gdyby nie obecnosc fapa, dawno zauwazylbys lekkie dymienie silnika po starcie, do zaniku wypadania zaplonu.
P.S. Pierwszy raz slysze o adaptacji pompy CR, czy mozesz opisac jak i po co to sie robi?
Powrót do góry
skype status
matism2

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): głogów
Posiadane auto: jumper 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 22:33
Temat postu:

zamykam temat


kolego jest taka opcja w LEXIA w polskiej opcji klikasz przycisk z napisme wymiana głowicy w automacie programuje wtryski i pompe, smiałem się sam, bo już kazdy chciał robic głowicę zaglądac do wnętrza silnika, pomogła prosta adaptacja LExia !!!! robiłem innym sprzętem to samo nie polecam nie przynosi rezultatów, teraz silnik chodzi idealnie, przelewy wtrysków 0,25 - 0,30 wieć bloki pomiarowe idelane, silnik musi byc nagrzany powyżej 60 stopni i wówczas proces adaptacju przebiega w 5 min jak ręka odioł Smile pozdrawiam i zamykam temat
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 21:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) jumper 2.2 hdi obroty biegu jałowego lexia ??


Jeszcze raz: co rozumiesz przez programowanie pompy? Dlugo juz zyje , ale czegos takiego jeszcze nie spotkalem??
Prosze objasnij to zagadnienie, bo czegos nie rozumiem? Chyba.
Powrót do góry
skype status
matism2

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): głogów
Posiadane auto: jumper 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 22:35
Temat postu:

:)


kolego bardzo chiał bym sam to zroumieć , wybacz sam się zastanaiwam dotyczy tylko sterownikow silnika Visteon nie wiem na czym to polega ale jest taka funkcja, warto z niej skorzystać czasem przed wymiana wtrysków, bo lubi sie sterownik czasem sam rozprogramować. w moim przypadku przyniosło rezultat, domyśłam się ze moje kalibruje zawór solenoid w pompie CR ale to tylko moje domysły, tak powstał 2.2 hdi motor w porozumieniu z fordem Smile i jego kosztowna elektronika
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System