Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) 1.6 hdi turbo od 2.0 hdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Wto 20 Paź 2015, 23:39
Temat postu:

1.6 hdi turbo od 2.0 hdi


Cześć,

Mam 1.6 hdi z 2007 roku, mapy podciągnęły na 140koni, dodatkowo zrobiłem "zimny dolot" z kratki przed chłodnicą, wykonałem termoizolacje i zamierzam wykonać termoizolacje turbosprężarki.

Ostatnio dzwoniłem w kilka miejsc z pytaniem o rozwiercenie mojej turbiny i wsadzenie większego koła i wałka, mówią że to kiepski pomysł ze względu na wąską blachę zmiennej geometrii. Oglądałem turbosprężarki od 2.0 hdi 136 koni. Czy ktoś z was próbował lub wie czy da się w cywilizowany sposób przełożyć ją do 1.6 hdi, gruszkę chyba można zainstalować na podciśnienie zamiast czujnika kopiowania, ciekawy jestem co z kolektorem czy da się bez wymiany stworzyć jakąś przejściówkę i przykręcić większą turbinę od 2.0 hdi, jak z przewodem doprowadzającym olej itd.

Pozdrawiam
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen ) 1.6 hdi turbo od 2.0 hdi


Dać się wszystko da, tylko pytanie - "Po co?" Jak chcesz szybko jeździć citroenem C4 to wymień całkowicie silnik na coś sensownego bo obawiam się, że z zamulacza 1.6 Hdi dużo więcej bez kucia nie wyciśniesz. Przy mocy 160hp+ zacznie brakować mu paliwa, to nie jest tak jak piszą na forum wieśwagena "wrzuć turbo i szybko będziesz latał" jak chcesz robić ten silnik to już musisz sie zastanawiać nad wydatkiem 5000 + zł na lekkie zakupie silnika bo teraz juz jest na granicy. Masz może jakieś wykresy z hamowni?
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 12:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) 1.6 hdi turbo od 2.0 hdi


Siema,

Dzięki za odpowiedź no i jak może masz rację, że trzeba było zakuć połowę silnika, większe wtryski i pompę. Zbyt dużo wszystkiego, do tego jeszcze sprzegiełko spiekowe Sad wykres z hamowni oczywiście mam byłem w kreatorze mocy prześle jak wrócę do domu. Niebawem jak pozbędę się przepuszczania oleju przez turbo zainstaluje fmic i kocyk na turbo i na hamowanie sprawdzimy czy coś dało.


Pozdrawiam
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 12:46
Temat postu:

Re: ( Citroen ) 1.6 hdi turbo od 2.0 hdi


A jak chcesz mieć fajnie jedzące c4 to były wersje silnikowe 2.0 170 hp i tutaj bez wiekszego problemu zrobisz moc troche ponad 200 hp, chyba, że celujesz w moce 400-500 hp to swap silnika najlepiej na jakis mały od volvo t5 albo cos od saba ( saab ma jeden silkik 2.0 który bez kucia wytrzymuje moce do 500 hp ) chyba, że robisz to dla totalnego funu i kasa sie nie liczy to można się bawić Smile ale jezeli zdrowo kalkulujesz to moc zostaw taka jak masz bo to juz jest max tego silnika bez kucia, a jak chcesz go zakuc to koszt wyjdzie Ci duzo wyzszy nic zrobienie swap ale wtedy znow 1.6 HDI jest nierozwojowy.
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 19:20
Temat postu:

Re: ( Citroen ) 1.6 hdi turbo od 2.0 hdi


Załączam wykres, od razu opisze go bo przed modyfikacją map, wyszło że ma 90 koni zamiast 109 Smile to wszystko przez fachowców od Fapa, gdy się go usuwa trzeba to zmienić również w mapach. Domysły poprowadziły nas że wgrali przerobiony program od 90 konnych picassa Smile ale wszystko zostało naprawione i wyszło 143 konie. Co do zakuwania to nie sądzę żeby mnie było na to stać bo to koszt pewnie z 10 tyś zł. Na razie kończę na termoizolacji turbosprężarki oraz dolotu, zajmę się przy okazji olejem w turbo mam nadzieję że wymiana sfatygowanego węża odprowadzającego olej od turbosprężarki, ściskałem go przy wyjmowaniu starej sprężarki i być może za mały prześwit podnosi ciśnienie dookoła wałka Sad mam tylko nadzieję że uszczelki się nie rozciągnęły bo wtedy znowu będę zmuszony wyjąć połowę samochodu by to naprawić Sad tak to jest gdy wymieniłem wszystko co opisane przy wymianie łącznie ze smogiem i przewodem doprowadzającym, odpowietrzyłem i niestety zapomniałem wymienić ten przeklęty wąż mam nadzieję że wymiana pomoże (70zł koszt węża w Aso ).

Co do map to łatwo można je skopiować Smile do innego komputera 1.6 hdi np w zwykłej c4 a nie jak moja grand picasso Smile będzie świetnie zasuwać.

Dodam że odłączyłem odmę, fachowiec zrobił mi rurę którą zaizolowałem termicznie, puściłem odmę do catch tanka i włączyłem filtr od KN dodatkowo wymieniłem gruszkę od turba która była zepsuta. To wszystko dopiero po wizycie w kreatorze mocy więc liczę że trochę niutonków przybyło Smile

Pozdrawiam

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 19:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wolgan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): asdasd
Posiadane auto: asdads
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lis 2022, 23:48
Temat postu:

Re: ( Citroen ) 1.6 hdi turbo od 2.0 hdi


(spam_removed)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Tuning

12) Tuning »
15) felgi »

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System