Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m-a-m-a-20

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: CITROEN C5 2001 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 18:50
Temat postu:

tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


Sad Mam citroena c5 niestety zaczeło mi wyskakiwac na komputerze jakis bład po angielsku bardzo prosze o dokładne tłumaczenie tych zdań i chciałabym wiedzieć czy nie da sie zmienić komputera pokładowego na jezyk polski ??

"level of diesal antipollution additive low"
"4 tyre pressare sensors missing"
_________________
ELŻBIETA WITEK
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


droga pani pierwszy komunikat oznacza niski poziom płynu który odpowiada za oczyszczanie spalin i jest dodawany do paliwa samoczynnie przez komputer samochodu po tankowaniu i należy go uzupełnić w aso i zaprogramować nowe wartości i komunikat zniknie(płyn nazywa się eloys )
co do drógiego komunikatu to auto było lub jest wyposażone w specjalne czujniki na kołach które w razie spadku cisnienia( przebicia opony )informują o tym komputer a on panią przez podobny komunikat, ten konkretnie oznacza że komputer nie widzi żadnego z 4 czujników, stąd komunikat, więc albo nie ma Pani tych czujników założonych na feklgach i trzeba wyprogramować tą funkcję albo jeżeli są czujniki ( wtedy nie można wygiąć wenytla w palcach Smile trzeba je zaprogramować- tylko aso specjalnym przyrządem
w razie pytań proszę pytać Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
m-a-m-a-20

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: CITROEN C5 2001 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


a chciałam się spytać gdzie trzeba tego płynu wlać i czy moge to sama zrobić czy potrzebny serwis . a ten płyn to on sie miesza z paliwem?? a ile takie cos kosztuje w serwisie . to wykasowanie tych czujników zmieniłam felgi na stalowe i opony wiec nie ma czujników dlatego to wychodzi tylko jeszcze z tym płynem problem. bo nie mam pojecia gdzie sie go wlewa a to trzeba go wlewac za kazdym razem jak sie tankuje czy wystarczy tylko raz
_________________
ELŻBIETA WITEK
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


Pani Elżbieto ten płyn owszem dolewa sie do paliwa ale Pani nie ma na to wpływu, steruje tym samochód i dolewa pewną ilość do paliwa po dolaniu conajmniej 20 litrów paliwa do zbiornika, czy może to Pani sama zrobić, owszem z płynem napewno by sobie pani poradziła, ale na zerowanie liczników musi Pani i tak podjechać do serwisu bo do tego potrzebny jest komputer.
płynu dolewa sie 3 litry (eloys 176- C5 2.2 HDI do 2004 roku i tu uwaga, do pani samochodu powinien być lany olej silnikowy TOTAL 5W40, przeznaczony do silników z Fapem( filtrem cząstek stałych), koszt tego płynu to jak dobrze pamietam ok 500 zł ale całość z wymianą i zerowaniem liczników to nie wiem, musiał bym sprawdzić albo Pani zadzwoni do serwisu i zapyta o koszty.
Zbiornik jest umieszczony obok zbiornika paliwa po lewej stronie, wlew jest zabezpieczony korkiem koloru czarnego bądz zielonego z białą zapinką którą należy wcisnąć i pociągnąć korek. Dodam że płyn jest szkodliwy dla zdrowia i nie daje się sprać.
Dla Pani poleciłbym jednak wizytą w serwisie, ładnie sie pani uśmiechnie i napewno uda sie dostać rabat na ładne oczka Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


Nie napisałem co ile się dolewa płynu, to zależy od numeru opr na słupku od strony kierowcy, ale generalnie z tego co paniętam to co 80 000 km uzupełnia sie płyn a co druga wymiana wymiana filtru cząstek stałych czyli co jakieś 150-160 000 km.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 21:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
m-a-m-a-20

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: CITROEN C5 2001 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 09:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


cholerka mąż już wymienił olej na shell helix plus diesel engine clean up synthetic technology motor oil 10W-40 mam nadzieje ze moze być taki i ze nic sie nie stanie jak bedziemy na nim jezdzić ?? no a z płynem to zajade do serwisu tylko mam kawał drogi . ale trudno jak musze Smile chyba szybko sprzedamy to auto bo jest zabardzo skomplikowane a takie fajne jest Crying or Very sad
_________________
ELŻBIETA WITEK
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


może być i półsyntetyczny ale zalecanym olejem jest taki jak napisałem, sądzę że w tej cenie nie kupi Pani wygodniejszej limuzyny z takim wyposażeniem, ale oczywiście decyzja należy do Pani, ja jeżdzę takim autem i jestem zadowolony, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


może być i półsyntetyczny ale zalecanym olejem jest taki jak napisałem, sądzę że w tej cenie nie kupi Pani wygodniejszej limuzyny z takim wyposażeniem, ale oczywiście decyzja należy do Pani, ja jeżdzę takim autem i jestem zadowolony, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

36 900

2014r.

193 000 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System