Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m-a-m-a-20

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: CITROEN C5 2001 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 18:50
Temat postu:

tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


Sad Mam citroena c5 niestety zaczeło mi wyskakiwac na komputerze jakis bład po angielsku bardzo prosze o dokładne tłumaczenie tych zdań i chciałabym wiedzieć czy nie da sie zmienić komputera pokładowego na jezyk polski ??

"level of diesal antipollution additive low"
"4 tyre pressare sensors missing"
_________________
ELŻBIETA WITEK
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


droga pani pierwszy komunikat oznacza niski poziom płynu który odpowiada za oczyszczanie spalin i jest dodawany do paliwa samoczynnie przez komputer samochodu po tankowaniu i należy go uzupełnić w aso i zaprogramować nowe wartości i komunikat zniknie(płyn nazywa się eloys )
co do drógiego komunikatu to auto było lub jest wyposażone w specjalne czujniki na kołach które w razie spadku cisnienia( przebicia opony )informują o tym komputer a on panią przez podobny komunikat, ten konkretnie oznacza że komputer nie widzi żadnego z 4 czujników, stąd komunikat, więc albo nie ma Pani tych czujników założonych na feklgach i trzeba wyprogramować tą funkcję albo jeżeli są czujniki ( wtedy nie można wygiąć wenytla w palcach Smile trzeba je zaprogramować- tylko aso specjalnym przyrządem
w razie pytań proszę pytać Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
m-a-m-a-20

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: CITROEN C5 2001 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


a chciałam się spytać gdzie trzeba tego płynu wlać i czy moge to sama zrobić czy potrzebny serwis . a ten płyn to on sie miesza z paliwem?? a ile takie cos kosztuje w serwisie . to wykasowanie tych czujników zmieniłam felgi na stalowe i opony wiec nie ma czujników dlatego to wychodzi tylko jeszcze z tym płynem problem. bo nie mam pojecia gdzie sie go wlewa a to trzeba go wlewac za kazdym razem jak sie tankuje czy wystarczy tylko raz
_________________
ELŻBIETA WITEK
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


Pani Elżbieto ten płyn owszem dolewa sie do paliwa ale Pani nie ma na to wpływu, steruje tym samochód i dolewa pewną ilość do paliwa po dolaniu conajmniej 20 litrów paliwa do zbiornika, czy może to Pani sama zrobić, owszem z płynem napewno by sobie pani poradziła, ale na zerowanie liczników musi Pani i tak podjechać do serwisu bo do tego potrzebny jest komputer.
płynu dolewa sie 3 litry (eloys 176- C5 2.2 HDI do 2004 roku i tu uwaga, do pani samochodu powinien być lany olej silnikowy TOTAL 5W40, przeznaczony do silników z Fapem( filtrem cząstek stałych), koszt tego płynu to jak dobrze pamietam ok 500 zł ale całość z wymianą i zerowaniem liczników to nie wiem, musiał bym sprawdzić albo Pani zadzwoni do serwisu i zapyta o koszty.
Zbiornik jest umieszczony obok zbiornika paliwa po lewej stronie, wlew jest zabezpieczony korkiem koloru czarnego bądz zielonego z białą zapinką którą należy wcisnąć i pociągnąć korek. Dodam że płyn jest szkodliwy dla zdrowia i nie daje się sprać.
Dla Pani poleciłbym jednak wizytą w serwisie, ładnie sie pani uśmiechnie i napewno uda sie dostać rabat na ładne oczka Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


Nie napisałem co ile się dolewa płynu, to zależy od numeru opr na słupku od strony kierowcy, ale generalnie z tego co paniętam to co 80 000 km uzupełnia sie płyn a co druga wymiana wymiana filtru cząstek stałych czyli co jakieś 150-160 000 km.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 21:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
m-a-m-a-20

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: CITROEN C5 2001 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 09:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


cholerka mąż już wymienił olej na shell helix plus diesel engine clean up synthetic technology motor oil 10W-40 mam nadzieje ze moze być taki i ze nic sie nie stanie jak bedziemy na nim jezdzić ?? no a z płynem to zajade do serwisu tylko mam kawał drogi . ale trudno jak musze Smile chyba szybko sprzedamy to auto bo jest zabardzo skomplikowane a takie fajne jest Crying or Very sad
_________________
ELŻBIETA WITEK
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


może być i półsyntetyczny ale zalecanym olejem jest taki jak napisałem, sądzę że w tej cenie nie kupi Pani wygodniejszej limuzyny z takim wyposażeniem, ale oczywiście decyzja należy do Pani, ja jeżdzę takim autem i jestem zadowolony, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) tłumaczenie komputera w citroenie c 5 pomocy !!


może być i półsyntetyczny ale zalecanym olejem jest taki jak napisałem, sądzę że w tej cenie nie kupi Pani wygodniejszej limuzyny z takim wyposażeniem, ale oczywiście decyzja należy do Pani, ja jeżdzę takim autem i jestem zadowolony, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System