Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Obserwator1

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Citroen C4 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 07:51
Temat postu:

SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


C4 II 2015

W ustawieniach mapy, na panelu wyświetlacza, jest możliwość zobaczenia kodu. Trzeba go podać przy ewentualnym zakupie update mapy. Przez ekran przebiega też napis, że update można robić za pośrednictwem strony www. Tylko nie podają jakiej...

Z kolei na stronie http://www.navigation.com/homepage/citroen-eu/en_GB/EUR/ po wpisaniu numeru VIN wyskakuje error.

Jak ustalić z którego roku jest wpisana w pamięć auta mapa - SMEG Navi? Czy aktualna?

uszanowania - M.


Ostatnio zmieniony przez Obserwator1 dnia Nie 20 Wrz 2015, 20:20, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 15:03
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Punkty 2 i 19 regulaminu
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Obserwator1

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Citroen C4 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Wrz 2015, 18:40
Temat postu:

SMEG Navi


No dobrze - popełniłem "przestępstwo" - duże litery to sposób krzyczenia na forum. Nie było to moją intencją.

Ale do rzeczy -
Mam wersję systemu SMEG (ekran dotykowy). Mapę DbDw_281/Gr_406. Z mojej obserwacji wynika, że jest stara - nie ma wielu nowych dróg. Brak np. obwodnicy Poznania (jest tylko w części). Citroen C4 jest nowy - z salonu

Jak sprawdzić z którego roku jest fabrycznie zainstalowana mapa - patrz foto?
Czy przed instalacją nowej mapy (dysk wewnętrzny) da się w jakiś sposób zrobić backup starej?
Powrót do góry
Obserwator1

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Citroen C4 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Paź 2015, 10:25
Temat postu:

nawigacja


Milczenie... Głupio samemu sobie odpowiadać. Mogę się tylko domyślać, że 7' ekran dotykowy jest na tyle nowy, że nikt nic nie wie.

Backup-u nie zrobiłem. Nie potrafiłem też określić z którego roku jest fabrycznie wgrana mapa HERE maps. Zaryzykowałem jednak. Włożyłem pen-drive z mapą eMyWay_RT6 2015-1. Pojawiły się komunikaty o aktualizacji i sprawdzaniu kompatybilności. I na tym koniec. W ustawieniach mapy, gdy jest włożony pen-drive, jest aktywny napis "szukaj". Po jego naciśnięciu wychodzi lista krajów Europy. Po zaakceptowaniu pojawia się pytanie o klucz aktywacyjny. Można go wygenerować samodzielnie na kompie, korzystając z generatora javy. Aktualizacja poszła poprawnie. Trwa około godziny. W naszym kraju pojawiło się wiele autostrad. Teraz nareszcie je mam.

Człowiek kupuje nowy samochód z salonu. Sprzedają go ze stara mapą biorąc za navi ponad 2000 zł... W dodatku w salonie Citroena nic nie wiedzą o mapach. W salonie wręcz obsługa sugerowała abym posługiwał się "Janosikiem" na telefonie... Podczas kupna nowego samochodu klientowi się sugeruje przyssawkę do szyby i kabelki do zapalniczki! Wstyd. Fabryczna instrukcja C4 też opisuje posługiwanie się nawigacją w dziwnie okrojony sposób. Nie stosuje się startowej aktualizacji do stanu bieżącego. Bardzo mi się nie podoba takie traktowanie klienta przez Citroena i zarazem przez producenta mapy HERE.
Powrót do góry
0dd

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 09:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Masz może jaką instrukcję odnośnie aktualizacji nawigacji?
Citroen daje możliwość darmowej aktualizacji czy trzeba za nią płacić?

Mam nowe C4 i chciałbym sobie zaktualizować mapy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 09:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Obserwator1

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Citroen C4 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 13:50
Temat postu:

navi


To mam dokładnie taką samą sytuację jak Ty.

Nie ma aktualizacji startowej. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Nie wiem nic o darmowej aktualizacji. Tak zazwyczaj jest gdy kupuje się nowe urządzenie mobilne (np. Garmin). Niestety otrzymałem Cytrynę ze starą mapą. Nie potrafiłem określić z którego roku. Ponieważ mam aktualnego przenośnego Garmina - dobrze widziałem, że jest stara. W Salonie nic konkretnego nie potrafili powiedzieć.

Można legalnie kupić aktualną mapę na http://www.navigation.com/7C4_2015_SMEGPlusV1/citroen-eu/catalog/en_GB/EUR/
Od parunastu dni można na tej stronie wybrać model C4 z 2015 roku. Można też wpisać swój numer VIN. Jeszcze około miesiąc temu po wpisaniu VIN auta z 2015 roku wyskakiwał błąd. Cała Europa kosztuje 149 euro. Tak więc Citroen i producent mapy HERE traktuje nowego nabywcę C4 jak kupującego drugi raz...
Zarejestrowałem się tam. Po zalogowaniu ma się listę różnego rodzaju map do pobrania na USB stick.

Innym sposobem jest zdobycie aktualnych plików mapy w inny sposób. Znajdziesz ją np. na Chomikuj.pl lub od znajomego. Tam trzeba też się zarejestrować i zapłacić parę złotówek za transfer. Jest tam też instrukcja. Najnowsza obecnie mapa to eMyWay_RT6 2015-2 . Dla nawigacji z ekranem dotykowym potrzebny jest generator_java. Potrzebny jest też własny VIN samochodu i wskazanie odpowiedniego pliku w mapie. Plik jest w katalogu zawierającym w nazwie PLUS.
Robisz to oczywiście na własną odpowiedzialność.

Kupując legalnie mapę ( http://www.navigation.com/7C4_2015_SMEGPlusV1/citroen-eu/catalog/en_GB/EUR/ ) powtórny raz (pierwszy razem z samochodem) czuję się wkurzony.

Osobną sprawą jest obsługa mapy w C4 z ekranem dotykowym. Wybór miejsca docelowego przez wskazanie go na mapie jest paranoją. Działa to tak wolno, że każdy kierowca da sobie spokój z tym sposobem wskazania miejsca docelowego. Z kolei poszukiwanie dojazdu "trasą szybką" - powoduje często omijanie autostrad. Ta sama trasa wybrana jako "eco" nagle prowadzi autostradami. W zależności od wybranej trasy jest wiele takich niekonsekwencji.
Mapa jest też moim zdaniem niedopracowana graficznie. Ścieżka wskazująca trasę jest cieniutka i słabo widoczna bez zbliżenia. Mapa też nie przybliża trasy automatycznie gdy zbliża się miejsce manewrów. Trzeba to zrobić "z palucha" naciskając na lupę +. Ogólnie zawiodłem się tą nawigacją. Co ciekawe HERE maps na komputerze www.here.com działa bardzo dobrze.
Powrót do góry
0dd

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 09:55
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


A udało Ci się zainstalować obszary niebezpieczne?
Gdzieś czytałem, że można skonfigurować nawigację by po przekroczeniu prędkości lub przy fotoradarze informowała aktywnym pasem.
Powrót do góry
Obserwator1

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Citroen C4 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 12:19
Temat postu:

navi


Nie. Nie wiem jak to zrobić. Instrukcja z Chomikuj.pl nie sprawdza się w praktyce. Domyślam się, że coś inaczej jest w przypadku ekranu dotykowego.
Powrót do góry
Bogdan12345

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 Aircorss
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Mar 2016, 21:05
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Obszary niebezpieczne są tu:
http://gpsunderground.com/forum/peugeot-citroen/36696-%5Bmonthly-updates-%5D-speedcamera-rt4-rt5-rt6-smeg-smeg-smeg6.html

Instalacja banalna. Potem trzeba w ustawieniach mapy aktywować alarmy.
Tyle
Powrót do góry
Mali128

Dyskutant



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: GP C4 150 BlueHdi
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Bogdan12345 napisał:
Obszary niebezpieczne są tu:
http://gpsunderground.com/forum/peugeot-citroen/36696-%5Bmonthly-updates-%5D-speedcamera-rt4-rt5-rt6-smeg-smeg-smeg6.html

Instalacja banalna. Potem trzeba w ustawieniach mapy aktywować alarmy.
Tyle


Tutaj najnowszy soft do Smeg oraz mapa EU Peugeot-Citroen 2016 , instrukcja EN przetestowane Wink ja mam autko 2014 wszystko smiga. Mam je dopiero 7 dni wiec nowicjusz ale podziele sie tym co juz mam
zapraszam
http://chomikuj.pl/mali128/Peugeot-Citroen+2016





http://istorage.pl/gallery/?id_gallery=1460753541[/url]
Powrót do góry
Tomek1574

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Citroen C4 II 1.6 vti
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 17:26
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Panowie orientujecie się czy w Polsce działają komunikaty TMC,czy tylko za granicą się to sprawdza?
Powrót do góry
kuchar222

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen, C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Niestety u nas TMC nie działa Sad
_________________
Powrót do góry
JJ72

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6THP 165KM S&S EAT6
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 11:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Mali128 napisał:

Tutaj najnowszy soft do Smeg oraz mapa EU Peugeot-Citroen 2016 , instrukcja EN przetestowane Wink ja mam autko 2014 wszystko smiga. Mam je dopiero 7 dni wiec nowicjusz ale podziele sie tym co juz mam
zapraszam
http://chomikuj.pl/mali128/Peugeot-Citroen+2016


Czy to dotyczy map czy miejsc niebezpiecznych (pytam dla pewności)?
Powrót do góry
kuchar222

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen, C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2016, 19:38
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Wiecie może czego dotyczy ten nowy soft SMEG? Warto to instalować? Może tylko nową mapę?
_________________
Powrót do góry
JJ72

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6THP 165KM S&S EAT6
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Cze 2016, 07:06
Temat postu:

Re: ( Citroen ) SMEG Navi - system nawigacji z tabl. dotykowym eMyWay (RT6)


Na pewno poprawiony jest problem na użytkowników CD. Ja dostałem go w zestawie i przy używaniu CD często zawieszał mi się ekran (dolny). Po wgraniu nowego softu problem znikł.
Nie wiem co jeszcze zmienili.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System