Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marwint1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Citroen, C5, MK3 sedan, 2.2 hDi 16V, 2014; C4 Picasso II 1.6 HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 08:15
Temat postu:

Regulacja zaworów 2.0 16V


Witam
W moim aucie(C5 2005 liftback) słychać przez kilka sekund po uruchomieniu hałas z okolic zaworów. Ma to miejsce po około 15 minutach od zgaszenia - tj. kiedy ścieknie olej zapewne.
Mechanik zdiagnozował u mnie nieznaczne uszkodzenie jednej ze szklanek zaworowych, ale ze względu na nieznaczne uszkodzenie nie jest możliwe wskazanie jej i należy wymienić wszystkie 16 szt. Inny mechanik zalecił gęstszy olej co miałoby wyeliminować ten objaw(mam olej syntetyczny lany od początku, auto ma 175kkm)
Tu powstaje moje pytanie:
Jak reguluje się zawory w tym aucie|(wymiana tych szklanek w zasadzie jest przecież tożsama z regulacją zaworów bo na tym polega regulacja) - tj. czy trzeba demontować wałki rozrządu oraz samą głowicę? W sieci przeważają opinie że trzeba demontować te elementy(chociaż są głosy że jest przyrząd do wyjęcia szklanki), natomiast wydaje się to kłopotliwe bo po wymianie szklanek należałoby sprawdzić czy luz jest już ok(chyba że metoda doboru szklanki jest zawsze skuteczna?). A jeżeli nie jest ok to kolejny demontaż - to kłopotliwe.

W każdym razie jeżeli można to zrobić bez ściągania głowicy i wałków rozrządu(zakładam że polega to na tym że zawór ma się oprzeć o tłok przy wyciąganiu szklanki) to moje kolejne spostrzeżenie nie istnieje.

Jeżeli natomiast trzeba demontować głowicę i wałki to naturalne jest że wypada przy tej okazji wymienić rozrząd(do wymiany mam jeszcze 50kkm czyli całkiem sporo) lub sam pasek jeżeli przyjąć że opłaca się tego nie ruszać przez kolejne 50kkm.

Proszę o instrukcję regulacji luzów zaworowych, komentarz co do sposobu naprawy(tj. gęstszy olej czy wymiana szklanek chyba że macie inne pomysły)
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 09:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


oleju gęstrzego nie lej.
Wymieniaj popychacze wszystkie na INA.Aby je wymienić nie trzeba zrzucać głowicy.Ale rozpinać rozrząd i wałki trzeba.Popychacze wyciąga sie magnesem,wkładasz nowe i tyle .Nic sie nie reguluje.
Przy okazji zakładasz nowy rozrząd z pompa i wszystkie uszczelki i siemeringi wałka.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
marwint1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Citroen, C5, MK3 sedan, 2.2 hDi 16V, 2014; C4 Picasso II 1.6 HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


machony79 napisał:

Przy okazji zakładasz nowy rozrząd z pompa i wszystkie uszczelki i siemeringi wałka.


Nie rozumiem - z pompą? Znaczy się wymienia się pompę oleju? I jest demontowalna z poziomy pokrywy paska rozrządu?

Pompa wody jest zasilana przecież z paska osprzętu?
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 17:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


Witam Twisted Evil na pasku rozrządu chodzi pompa wody - jak wymieniasz rozrząd to razem z pompą wody Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 20:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


Z tego co wiem to robi się tak jak napisał machony79, i nie ma żadnej drogi na skróty. Tyle, że przy dużym przebiegu auta w którym to robimy, może pojawić się kolejny problem: powierzchnie krzywek wałków są wytarte i dopasowane do równie wytartych powierzchni starych popychaczy. Nie będą idealnie pasowały do płaskiej powierzchni nowych popychaczy. Dlatego, aby naprawa była idealna powinno się też wymienić wałki na nowe... Nie wiem tylko, co uznać za duży przebieg w tym wypadku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 20:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marwint1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Citroen, C5, MK3 sedan, 2.2 hDi 16V, 2014; C4 Picasso II 1.6 HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2015, 22:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


Wymienione popychacze, razem z kompletnym rozrządem. Auto hałasuje nadal, tyle że wydaje mi się że trochę bardziej "miękko". Macie jakieś pomysły?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 16:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


może to klepie panewka?
Bo jeśli nadal popychacze to znaczy,że jest za małe ciśnienie oleju.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
marwint1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Citroen, C5, MK3 sedan, 2.2 hDi 16V, 2014; C4 Picasso II 1.6 HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Wrz 2015, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


Nie wiem może panewka. Choć hałas słychać raczej w głowicy - wiem że może to być mylące.

Mój mechanik po tym jak zorientował się że tam jest KZFR jest przekonany że to właśnie to koło jest przyczyną(nawymieniał się tego w Renault 1.6 16V w tych latach produkcji).

Taką sugestię podał też sprzedawca w sklepie(specjalizują się głównie we francuzach). Ale z kolei temat uszkodzenie KZFR w C5 jest mało popularny...

Waham się - wydam 750zł na KFZR + wymiana(chyba że jednak sam się za to wezmę...) ale jako to nic nie da?

Macie pomysły czy coś jeszcze może tam tłuc? W Renault mają jakiś zawór do KFZR który się przycina, jak jest w C5?
Powrót do góry
BlackBlue

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 428
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa-Ursynów
Posiadane auto: Citroen C5 Break II 2.016v + LPG
Piwa: 31/23
Wysłany: Sob 05 Wrz 2015, 19:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regulacja zaworów 2.0 16V


Witam. Miałem identyczne objawy takie jak piszesz. Benzyna 2.0 16V RFJ. Na początku mechanik zalecił mi gestrzy olej. Odgłosy ucichł na jakis czas i później powrócił. No to zaczęło się opalanie silnika i gaszenie by zdiagnozować problem. Po paru godzinach w końcu znaleźliśmy. Otóż winowajca okazal się wariator ( KZFR ) i mieści sie on na rozrządzie. I tu niestety trzeba będzie znowu go rozpinać. Koszt samego koła to 600zł i wymiana 100zł.


Pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System