Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) wysprzęglik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gema115

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylniki/Szamotuły
Posiadane auto: citroen c4 1,6hdi 110km 2006r
Piwa: 3/11
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 17:52
Temat postu:

wysprzęglik


c4 1.6 hdi 110 fap 2006r u mnie sprzęgło jest hydrauliczne po wymianie sprzęgła jak wciskałem pedał chdziło bardzo leko czyli chodzi o wciskanie pedała teraz czuję jakby trochę ciężej chodziło czy to jest problem wysprzeglika czy się zapowietrza
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 20:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wysprzęglik


Witam Twisted Evil a może trzeba tylko odpowietrzyć i będzie gitara Wink - sprawdzałeś czy Ci kapie cokolwiek spod wysprzęglika ??
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
gema115

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylniki/Szamotuły
Posiadane auto: citroen c4 1,6hdi 110km 2006r
Piwa: 3/11
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wysprzęglik


nie sprawdzałem widziałem że tam jest chyba odpowietrznik a jak się odpowitrza
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 03:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wysprzęglik


Witam Twisted Evil potrzebne 2 osoby , wężyk igelitowy przeźroczysty o średnicy odpowietrznika ( przewód ma ciasno wejść na odpowietrznik wysprzęglika ) , buteleczka lub słoiczek z płynem hamulcowym w nim na tyle , żeby wężyk był zanużony w płynie + płyn do dolewania do zbiorniczka głównego . Podpompować sprzęgło 6 X przy 7 naciśnięciu w dolnym położeniu pedału sprzęgła popuścić odpowietrznik aż poleci płyn . Pocieknie płyn do butelki lub słoika i zakręcamy odpowietrznik i tak kilka razy aż przestaną pęcherzyki powietrza pojawiać się w wężyku . W tym samym czasie pilnujemy poziomu płynu w zbiorniczku , żebyśmy czasami nie zaciągnęli z powrotem do układu powietrza . A cha musisz jeszcze wypełnić wężyk płynem hamulcowym czyli wężyk w butelce drugi koniec wężyka na zaworku wysprzęglika i odkręcasz odpowietrznik i pompujesz pedałem sprzęgła tak długo aż płyn wyprze powietrze z wężyka ( końcówka wężyka cały czas zanurzona w płynie ) . Zakręcasz odpowietrznik i przystępujesz do odpowietrzania , w dolnym położeniu pedału sprzęgła popuszczasz zaworek odpowietrzający na chwilę patrząc przy tym czy nie lecą bąbelki w wężyku i zakręcasz - pedał sprzęgła cały czas w podłodze . po zakręceniu zaworka zwalniamy pedał i tak jak napisałem kilka razy Wink Pilnuj poziomu płynu w zbiorniku na max ma być cały czas - podczas odpowietrzania będzie go ubywać ( będzie się przelewał do buteleczki lub słoika ) Wink dużo pisania - roboty mniej . Ja tak u siebie odpowietrzałem i jest ok Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
gema115

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylniki/Szamotuły
Posiadane auto: citroen c4 1,6hdi 110km 2006r
Piwa: 3/11
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 19:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wysprzęglik


mam jeszcze jedno pytanie gdy po długiej przerwie czyli na drugi dzień sprzęgło chodzi leko ale czym dłużej jadę chodzi coraz ciężej dodam jeszcze raz że zostało wymienione łożysko oporowe słoneczko tarcz sprzęgłowa i prowadnica na którym przesuwa się łożysko czy to jest wina wysprzęglika że się zapowietrza lub jest zapowietrzony a płyn który jest w układzie sprzęgła to idzie z tego samego zbiorniczka co do hamulców
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 19:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 20:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wysprzęglik


Witam Twisted Evil u mnie w C5 tak jest - na jednej pompie chodzą hamulce razem z wysprzęglikiem . Moim zdaniem ,,cuś'' jest nie tak . Aż takim mechanikiem to nie jestem Sad wysprzęglik robiłem więc zabrałem głos - być może sama pompa się zapowietrza - ale to są tylko moje przypuszczenia i domysły . Poruszaj pedałem sprzęgła - bez odpalania jak się zachowuje - chodzi lekko czy ciężko po kilku depnięciach . Potem odpal auto i to samo - ktoś niech obserwuje wysprzeglik jak się zachowuje - łapa ze skrzyni powinna chodzić czyli wysprzęglik powinien ją naciskać przy wciśniętym sprzęgle
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System