Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
encom

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: XP 2003r 2,0HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 21:28
Temat postu:

Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


Przymierzam się do zakupu tego modelu w grę wchodzą 2,0 HDI lub 1,8 2,0 Pb z lat 2003 wzwyż najlepiej po lifcie 2004 jak starczy pieniędzy

*2,0HDI słyszałem że to bardzo dobry silnik(jak to jest w realu), czy były też 110km ? czytałem że był montowany do końca produkcji bez FAPa i dwumasy
*1,8 - 2,0 co tutaj w trawie piszczy?, lubią gaz?
*warto wybrać model z automatem? będzie to samochód 10 letni pewnie z niepotwierdzonym serwisem
*jak wygląda sprawa z korozją w ty modelu, na co zwrócić uwagę
*jakieś inne porady gdzie zajrzeć przy zakupie


Ostatnio zmieniony przez encom dnia Czw 06 Sie 2015, 16:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 22:29
Temat postu:

Re: Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja?


encom napisał:
Przymierzam się do zakupu tego modelu w grę wchodzą 2,0 HDI lub 1,8 2,0 Pb z lat 2003 wzwyż najlepiej po lifcie 2004 jak starczy pieniędzy

*2,0HDI słyszałem że to bardzo dobry silnik(jak to jest w realu), czy były też 110km ? czytałem że był montowany do końca produkcji bez FAPa i dwumasy
*1,8 - 2,0 co tutaj w trawie piszczy?, lubią gaz?
*warto wybrać model z automatem? będzie to samochód 10 letni pewnie z niepotwierdzonym serwisem
*jak wygląda sprawa z korozją w ty modelu, na co zwrócić uwagę
*jakieś inne porady gdzie zajrzeć przy zakupie

2.0 HDI to najlepszy silnik jaki PSA wydało na świat ,jeśli masz żyłkę sportową to nie jest to motor dla ciebie bo tam jest tylko 90 KM(sam przerobiłem 4szt Xantii z tym motorem tylko mocniejszym bo 109KM i jak dla mnie silnik idealny) i nie jest to demon prędkości i mocy,odwdzięcza się za to dobrym spalaniem i bezawaryjnością,do 6 litrów w cyklu mieszanym.Sam osobiście nie posiadam tego modelu,ale posiada go mój sąsiad,ja natomiast często tym autkiem śmigam i obserwuję co robił w nim przez ok.5 lat,z poważniejszych rzeczy to ostatnio wymiana BSI(wada fabryczna,dostaje się woda,koszt ok 500zł..nowe-używane...cena częsci z robocizną).Tak po za tym to za specjalnie tam nic nie robił w tym aucie,wiadomo amortyzatory,końcówki drążków(zaraz po zakupie) etc. to rzeczy eksploatacyjne.Generalnie autko godne polecenia z tym motorem.A teraz benzyniaki +gaz,jeśli w Pikusiu jest montowany ten sam motor co dawali do Xantii czyli 1.8 16V 110KM to lata to naprawdę przyzwoicie i bezproblemowo (zwykłe 1.8 90KM nie zawodne ale trochę mu mocy brakuje).Przy zakupie patrz na progi bo to słaby punkt Picasso,blacha ocynkowana ale na progi trzeba uważać,zwróć uwagę również na lakier bezbarwny bo lubi schodzić,w Picasso głownie tylna klapa w górnej części i miejscami na dachu.Zwróć uwagę również na tylną oś,czy koła nie są rozjechane na boki,bo to oznacza regenerację tylnej belki.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 23:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


osobiście to 2.0hdi 110km albo 1.6 hdi to najlepsze rozwiązanie. benzyniaki są głośne na autostardach, koszty eksploatacji sa w normie
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 23:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


magdaboom napisał:
osobiście to 2.0hdi 110km albo 1.6 hdi to najlepsze rozwiązanie. benzyniaki są głośne na autostardach, koszty eksploatacji sa w normie

W Picasso w 2.0 HDI nie występował niestety ten 109KM,te 1.6 HDI to ile użytkowników tyle opinii,na pewno nie ma tak dobrej oceny ten silnik jak 2.0.W Xantii mam ten 1.8 16V z podtlenkiem gazu Very Happy i powiem ,że przy 160km/h w kabinie rozmawiam normalnie,fakt,że Picasso w kwestii wygłuszenia szału nie ma porównując do innych modeli(mowa o silniku 2.0HDI)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


zgnite progi przy przednich nadkolach to norma w tych autach (2002-2004 wada konstrukcyjna) więc zbytnio nie ma co szukac nie zgnitego Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
encom

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: XP 2003r 2,0HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 10:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


nikt nie napisał nic na temat 2,0 pb jak to się sprawuje? ile pali w porównaniu do 1,8?
i jak z automatem?, rozumiem ze to taki normalny 4 biegowy pewnie takie samo połączenie było w c5 itp
na co zwrócić uwagę przy zakupie automatu jakiś sposób na przetestowanie?
jakieś wersje wyposażenia godne polecenia (chociaż dla mnie byle by była 2003 to już wizualnie jest spoko, wiadomo po lifcie znacznie lepiej ale nie wiem czy budżet wydoli)
BSI - to coś w rodzaju modułu komfortu?
Powrót do góry
encom

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: XP 2003r 2,0HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 16:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


Nikt nic nie powie ma temat 2,0 automat
Ile to pali
Czy są jakieś problemy
Na co zwrócić uwagę

Oglądałem taką i ogólnie bardzo mi się spodobała taka wersja jedynie wygląd zewnętrzny był do kitu
Powrót do góry
milczas

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-pomorskie
Posiadane auto: Xsara picasso 2.0 Pb automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 29 Wrz 2016, 20:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


Ja mam 2.0 automat mam go ponad rok zagazowalem instalacja brc
Jestem bardzo zadowolony,,, no cewke musialem wymienic a tak to smiga
Spalanie miejskie to 11-12l lpg ale jazda w automacie rewelacja.
Zmienilem konsole na 2din teraz w srodku jakos auto wyglada.
Na szybie mam HUD Head Up Display car wyswietla obrotomierz i pare parametrow wiecej.
Ja polecam 2.0 w automacie
Powrót do góry
encom

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: XP 2003r 2,0HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 30 Wrz 2016, 17:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


Mogę prosić fotę jak to wygląda
Masz XP pierwszej generacji
Powrót do góry
milczas

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-pomorskie
Posiadane auto: Xsara picasso 2.0 Pb automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2016, 11:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=248226 tutaj jest moj opis
Auto po lifcie
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zakup xsary picasso silnik? skrzynia? korozja? automat?


No super to wygląda !!! Aż pomyślę o takim luxusie!!!!! Koledzy przyłączam się do Was jako wielbiciel tego modelu !!!! Też od 11 września 2016 roku jestem szczęśliwym posiadaczem Xsary Picasso 2,0 B+G, 2005 r w automacie zagazowanej oryginalną instalacją holenderską. Nie ukrywam , że w pracy na co dzień jeżdżę służbowym BMW 720 3.0 też w automacie, i to w dużej mierze skłoniło mnie do zakupu prywatnie czegoś w automacie bo nie ma większej przyjemności od jazdy z taką skrzynią. Jazda to łabędzi śpiew Smile Szukałem mojego Picasso ok pół roku i udało się. Auto sprowadzone z RFN w bardzo dobrym stanie kosmetycznym. Jedynym mankamentem były wycieki oleju - z silnika (przekręcona śruba przy silniku- już zrobione:) )i drobny wyciek oleju przy przegubie wewnętrznym przy skrzyni (w sobotę jadę na wymianę oleju skrzyni i uszczelniacza). Do wymiany był jeden łącznik stabilizatora i końcówka drążka, kilka żarówek, wyprostowanie jednego alusa i wymiana 2 opon z tyłu. Cały koszt auta łącznie z rejestracją i najpilniejszymi remontami to 7200 zł. Biorąc pod uwagę rocznik 2005 , zrobiłem - wydaje mi się - dobry zakup. I jeśli mógłbym doradzić , kupujcie Xsary Picassa po lifcie. Są lepiej wykonane i przede wszystkim ocynkowane. Jak to mówi mój kolega mechanik - wszystko można w aucie wymienić oprócz karoserii Smile . Pozdrawiam Krzysiek !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System