Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BEWU

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen, C4P, 1.8+LPG, 2008
Piwa: 1/8
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 20:43
Temat postu:

C4P 1.8 benzyna


Witam,

Przymierzam się do kupna Citroena C4 Picasso 1.8 benzyna + LPG. Na forum nie znalazłem zbyt wiele informacji o tym silniku, a mam kilka pytań:

-czy silnik posiada koło dwumasowe
-czy silnik jest na łańcuchy czy pasku
-jak ten silnik toleruję LPG
-jak jest z awaryjnością tej jednostki

Oraz mam pytanie jak ogólnie w C4P jest z awaryjnością, elektryka itp.

Może jest ktoś na forum, kto ma dostęp do serwisów Citroena i może zweryfikować autentyczność przebiegu?
(Jak by ktoś chciał taką opcje z Volvo to mogę pomóc)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


O ile wiem, koło dwumasowe posiadają tylko silniki diesla.
Osobiście nie lubię benzyny + LPG. Na krótkich odcinkach jeździsz tak naprawdę na benzynie , na długie trasy ekonomiczniejszy diesel.
Ale nie polecam diesla na krótkie odcinki (miasto)
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
BEWU

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen, C4P, 1.8+LPG, 2008
Piwa: 1/8
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 22:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


Niestety w niektórych benzynach również jest montowana "dwumasa" (np. Volvo V50/S40II w silnikach benzynowych 1.8, 2.0 i 2.4)
Na moją jazdę najlepsza będzie właśnie benzyna, a i gaz jest mile widziany:)
Więc powyższe pytania dalej aktualne:)
Powrót do góry
marcinwk

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GP 1.8 2007
Piwa: 16/4
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 16:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


U mnie w C4 1.8 GP nie ma sprzęgła dwumasowego a rozrząd jest na pasku. Z tego co się orientuje to tak jest w wszystkich 1.8.

Jeśli chodzi o awaryjność to przynajmniej w moim przypadku jak narazie bezawaryjny.

Gazu nie mam więc się nie wypowiem ale osobiście nie chciałem gazu bo to potencjalnie kolejne źródło problemów i kosztów, podobnie jak dwumas, automatyczna skrzynia biegów i zawieszenie na poduszkach.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 22:44
Temat postu:

c4 picasso 1.8 16v


witaj, może i ja swoje 3gr dorzucę ;
od jesieni nosiłem się z zamiarem zamiany ulyssesa/evasion benz 2.0/8v RFU wersja prawie Pullman -6 foteli z podłokietnikami, 6 el. szyb, klimatronik na c4 Grand Picasso 1.8 rozpuściłem wici u paru ps. importerów i nic,
twierdzili że w rejonie ich działania nie ma takich tylko diesle i takie które im pasuje kupić i dobrze zarobić
Są i tacy co tu się ogłaszają/ firma kogucik a firma za granica -bo tu się sie nie opłaca handlować - lepiej brać rentę
Sam znalazłem pare ogłoszeń na mobilu ale nie składało się żeby się urwać na pare dni w Europę,
Picasso z tym silnikiem było produkowane chyba do 2008r później już 1,6 i 1.6 THP za 2.0 16v
ale jak obejrzysz tył Picassa to zobaczysz że tam za mało miejsca pod spodem na zbiornik a wozić go w środku nie każdemu pasuje - w Ulyssesie I /Evasionie czy nowszych wersjach zbiornik 47/55ltr wchodzi w kosz zamiast pełnowymiarowego zapasu felga 6,5/7J do 215 szerokości dając frajdę nieruchomego wskaźnika beny na ok 400 km
silnik 1.8 16v czy 2.0 16v przy wymianie paska rozrządu bywa kłopotliwy zwłaszcza w tych vanach pod podszybiem
Po szeregu oględzinach aut młodszych z dieslami ale p o w y p a d k o wy c h z pogiętymi podłużnicami i wzmocnieniami które ktoś w tych autach skrzętnie zasłania resztami błotników, osłon, zderzaków przykręcając je wkretami do czego popadnie może być do klosza refektora aby autodzwon nie wyglądał przerażająco i cena była jak wynagrodzenie europosła
a są tacy w Polsce co mają po 100 takich różnych rozpieprzenców na łace w cenach salonowych - tyle że ciężko z trzech zrobić jeden lub choć półtora - przebieg czy rocznik 2013/14 nie pomoże - a ochrona środowiska ??

Dokonałem kolejnych przeglądów ogłoszeń w Europie i znalazłem 1,6 Hdi lekko poobijane z małym przebiegiem, poduszki całe, podłużnice jak je fabryka wypuściła wyposażenie kompletne i manualna skrzynia co rzadkie - owszem poszczęściło się
czekałem trochę na transport ale
nad poprawkami lakierniczymi można popracować, a blacharze niech jadą na wakacje lub po partie rozbitków
ale mnie na to nie naciągną
ps. te auta w wiekszośći nie mają dobrego zabezpieczenia podwozia więc starsze roczniki mogą mieć wykwity-
uwaga oglądałem auta z Włoch rejon Bolonii na zimowych podjechanych oponach wiec bzdurą jest że nie widziały zimy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 22:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 08:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


marcinwk napisał:
U mnie w C4 1.8 GP nie ma sprzęgła dwumasowego a rozrząd jest na pasku. Z tego co się orientuje to tak jest w wszystkich 1.8.

Jeśli chodzi o awaryjność to przynajmniej w moim przypadku jak narazie bezawaryjny.

Gazu nie mam więc się nie wypowiem ale osobiście nie chciałem gazu bo to potencjalnie kolejne źródło problemów i kosztów, podobnie jak dwumas, automatyczna skrzynia biegów i zawieszenie na poduszkach.

Również posiadam C4GP 1,8 16V i jest bezawaryjny - jeżdzę nim prawie 2 lata. Gazu i nie mam i nie chcę mieć - bo silnik jest skonstruowany na benzynę i na tym ma jeździć Wink
z jedną rzeczą się nie zgodzę z kolegą - skrzynia automatyczna nie robi żadnych problemów, chyba że Marcin miałeś na myśli MCP ale to nie automat...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
BEWU

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen, C4P, 1.8+LPG, 2008
Piwa: 1/8
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 17:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


Auto które, mam na oku już ma zamontowany gaz, z tego co się orientowałem niby bardzo dobrze te silniki znoszą LPG. Boję się trochę tylko o jakieś awarie z elektryką, jak to bywa we "francuzach", ale mam nadzieję że to już tylko stereotyp i nie będzie tak źle.
Dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 19:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


czy przypadkiem nie chodzi o niebieskie auto ?
swojego czasu było w ofercie importera z Przemyśla przywiezione z Włoch z niesprawnym silnikiem,
cena nie była wysoka i znikło dość szybko , za jakiś czas ktoś inny go oferował na podkarpaciu Wink
Powrót do góry
BEWU

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen, C4P, 1.8+LPG, 2008
Piwa: 1/8
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


dociekliwy napisał:
czy przypadkiem nie chodzi o niebieskie auto ?
swojego czasu było w ofercie importera z Przemyśla przywiezione z Włoch z niesprawnym silnikiem,
cena nie była wysoka i znikło dość szybko , za jakiś czas ktoś inny go oferował na podkarpaciu Wink


Są faktycznie dwa niebieskie C4P na Podkarpaciu, ale w dieslu. To nie o nie chodzi:)
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 21:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


Miałem c4 picasso z silnikiem 1.8 w benzynie. Zrobiłem nim niewiele, bo tylko 33 tysiące km (około 3 lata mi to zajęło). Nie mogę złego słowa powiedzieć przynajmniej przez okres tego przebiegu, ale jak gu kupiłem to miał przejechane zaledwie 12 tysięcy, więc było to auto prawie nowe. Gazu nie miałem, ale przy takich małych przebiegach rocznych jak moje, montaż LPG to nieporozumienie i inwestycja bezzwrotna niczym pożyczki dla Grecji. Miał 125KM i z tą mocą nieźle dawał radę z trzyosobową rodzinką i pełnym bagażnikiem. W pięć osób też robiłem wojaże i dawał radę ale oczywiście bez szału. Jedna podstawowa wada - wysokie spalanie. Jazda miejska to minimum 10-11 litrów na 100km, a na trasie zejść do 6,7 - 7,00 to już wyczyn (np. latem wykonalne, ale klima na minimalnych obrotach i na pewno nie w 5 osób tylko 2 dorosłe + dziecko i trochę betli w bagażniku czyli typowy wyjazd urlopowy). Co by tu jeszcze napisać o silniku - rozrząd na pasek, żadnych dwumas, bo to zwykły, niewysilony benzyniak, jakie już powoli odchodzą do lamusa. Dość kulturalna praca, żadnych problemów z rozruchem w mroźne poranki (warunkiem oczywiście dobra bateria). W sumie tam się nie ma co popsuć w przeciwieństwie do diesla, choć teraz jeżdżę 1.6 HDi i odpukać - jest bezawaryjne.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
BEWU

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen, C4P, 1.8+LPG, 2008
Piwa: 1/8
Wysłany: Nie 12 Lip 2015, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


3 dni temu kupiłem tego C4P. Spodziewałem się troszkę większej mocy, ale liczyłem się z tym że szału nie będzie. Założenie miało być takie aby silnik był prosty, bez awaryjny i do małych przebiegów.
Mam nadzieję że tak będzie.
Powrót do góry
skubiii

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2015, 16:09
Temat postu:

Silnik 1,8 w GP


Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie o silnik 1,8 w GP. Chciałbym dowiedzieć się jak daje sobie radę samochód z takim silnikiem? Osobiście chciałem kupić samochód z silnikiem 2,0 lecz ze względu na automat w tej wersji, to ten silnik odpada, ponieważ nie chcę automatu. Zastanawiam się w związku z tym, jak to wygląda z silnikami 1,8 i ich osiągami? Czy nie są to samochody troszeczkę "przymulone", czy też wręcz przeciwnie -- dają sobie dobrze radę z taką budą? Wiecie, mam teraz 307SW 2,0 i też nie jest to demon prędkości, ale chciałbym od razu zaznaczyć, że nie mam ciężkiej nogi i nie poszukuję ścigacza Wink . Lecz jeżdżę na trasie po której jeździ sporo TIRów i chciałbym mieć silnik z którym nie będę potrzebował 1km wolnego odcinku, żeby bez strachu wyprzedzać takie wozidła Laughing A mój wybór padł na ten model, ponieważ powiększyła mi się rodzina o trzecie dziecko i potrzebuję większej przestrzeni w środku. A z tego co wyczytałem to ten samochód nadaje się najlepiej dla większej rodzinki Smile Z góry dziękuję za opinie.
Powrót do góry
marcinwk

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GP 1.8 2007
Piwa: 16/4
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 12:30
Temat postu:

Re: Silnik 1,8 w GP


skubiii napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie o silnik 1,8 w GP. Chciałbym dowiedzieć się jak daje sobie radę samochód z takim silnikiem? Osobiście chciałem kupić samochód z silnikiem 2,0 lecz ze względu na automat w tej wersji, to ten silnik odpada, ponieważ nie chcę automatu. Zastanawiam się w związku z tym, jak to wygląda z silnikami 1,8 i ich osiągami? Czy nie są to samochody troszeczkę "przymulone", czy też wręcz przeciwnie -- dają sobie dobrze radę z taką budą? Wiecie, mam teraz 307SW 2,0 i też nie jest to demon prędkości, ale chciałbym od razu zaznaczyć, że nie mam ciężkiej nogi i nie poszukuję ścigacza Wink . Lecz jeżdżę na trasie po której jeździ sporo TIRów i chciałbym mieć silnik z którym nie będę potrzebował 1km wolnego odcinku, żeby bez strachu wyprzedzać takie wozidła Laughing A mój wybór padł na ten model, ponieważ powiększyła mi się rodzina o trzecie dziecko i potrzebuję większej przestrzeni w środku. A z tego co wyczytałem to ten samochód nadaje się najlepiej dla większej rodzinki Smile Z góry dziękuję za opinie.


C4GP 1.8 demonem prędkości (przyspieszenia) nie jest ale to co oferuje bez problemów wystarcza dla rodzinnego i bezpiecznego samochodu. Jak nie chcesz się ścigać spod świateł to spokojnie wystarczy do wyprzedzania tirów i innych sytuacji na naszych drogach.

Główny minus tego samochodu wg mnie to, że ciężko trafić taki egzemplarz (1.8 ), raz że mało ich powstało, dwa że ludzie jak już mają to raczej niezbyt chętnie się wyzbywają. Ja po swój jechałem zagranicę.
Powrót do góry
skubiii

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


Dzięki marcinwk za podpowiedź. Tak, na co dzień jeżdżę spokojnie (tym bardziej z rodziną na pokładzie). Tylko w sytuacjach wyjątkowych chciałbym mieć tych koni pod maską, żeby nie bać się wyprzedzać i zastanawiać się "czy zdążę". Co do dostępności to zauważyłem, że jest kilka sztuk na allegro Wink Pracuję w Białymstoku i wypatrzyłem też tutaj taki oto model http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-1-8-benzyna-100-bezwypadkowy-serwisowany-po-oplatach-gwarancja-ID6ydG6f.html Co myślicie na temat tego samochodu?? Pozdrawiam
Powrót do góry
marcinwk

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GP 1.8 2007
Piwa: 16/4
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 15:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4P 1.8 benzyna


skubiii napisał:
Dzięki marcinwk za podpowiedź. Tak, na co dzień jeżdżę spokojnie (tym bardziej z rodziną na pokładzie). Tylko w sytuacjach wyjątkowych chciałbym mieć tych koni pod maską, żeby nie bać się wyprzedzać i zastanawiać się "czy zdążę". Co do dostępności to zauważyłem, że jest kilka sztuk na allegro Wink Pracuję w Białymstoku i wypatrzyłem też tutaj taki oto model http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-1-8-benzyna-100-bezwypadkowy-serwisowany-po-oplatach-gwarancja-ID6ydG6f.html Co myślicie na temat tego samochodu?? Pozdrawiam


Auto zdaje się z Francji. Przebieg dość mały więc możesz próbować go sprawdzić i datę ostatniego przeglądu:
http://warsztatvw.blogspot.com/2013/07/sprawdzanie-historii-przebiegu-auta-z.html

Poza tym możesz wyciągnąć VIN to na forum ludzie sprawdzą ci dokładną oryginalną konfigurację tego samochodu.

Zastanawia mnie też czemu handlarz albo poprzedni właściciel przed sprzedażą wymieniał pasek rozrządu, oleje, akumulator. O ile olej jeszcze rozumiem to pasek w tej wersji wymienia się około 150tys. i nikt nie inwestuje w samochód przed sprzedażą, poza inwestycją w plak i dywaniki.

A poczytaj sobie jeszcze o VAT-marża, żebyś miał świadomość jakie są zagrożenia. Ale wiedz też że prawie wszystkie komisy stosują VAT-marża, więc z góry to nie świadczy, że ktoś chce Cie oszukać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

22 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

58 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System