Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pw23luty

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2009 2.0 lpg
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 09:44
Temat postu:

Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


Witajcie, fajne forum, dużo ciekawych info Smile

Kupiłem - wersja exclusive ponoć, ale...
1. bez ksenonów
2. nie działa pakrtronic (brakuje 5 czujników - a może i czegoś jeszcze)
3. ESP przycisk po naciśnięciu nie reaguje
4. asystenta pasa ruchu nie ma - jak nie ma czujników to jak miałby działać...

Pocieszenie wiele nie da, mam nadzieję że będzie długo trwale jeździł, a tym czasem pora poszukać gdzie w Krakowie mogę go zrobić i co warto za rozsądne pieniądze.

Jakby ktoś chciał coś poradzić to będę bardzo wdzięczny! Może ktoś już przechodził np. brak reakcji na ESP przycisk, albo ksenony, albo brak wszystkich czujników z przodu i jednego z tyłu Wink

Poszukam oczywiście tych info

pozdrawiam, Paweł
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 20:21
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


Kupiłeś C5, którego ja o mały włos nie kupiłem. Nie wiem czy to co napiszę Cię zmartwi, czy pomoże no ale...

Spawana podłużnica, poduszka kolan zaklejona przez jakiegoś szewca, lewa przednia opona inna (możliwe że wahacz oberwał), prawy przedni siłownik cieknie, wiązka przednia częściowo nie istnieje (czujniki parkowania, przeciwmgielne, kierunkowskaz przedni lewy podpięty kablem od tylnego), pozostała wiązka jest posztukowana bez lutowania, gdy go oglądałem przestały działać wycieraczki i prawy kierunkowskaz, brakuje plastików po lewej stronie, część z nich pospinana zipami, reszta poklejona, akumulator leży luźno na podłużnicy i jakiejś wykładzinie.

Gdy podłączyłem go do kompa, to wysypało mnóstwo błędów i kilka zwarć lub przerw w instalacji.

Proponuję na początek posprawdzać poduszki (chodzi o Twoje bezpieczeństwo) i kupić całą wiązkę przednią, bo na trasie może coś zacząć nie łączyć (szczególnie w zimie). Do tego czujniki parkowania (jeden zamiennik kosztuje około 50 PLN). Trzeba przymocować akumulator, bo obijał się o okablowanie i już niszczył izolację. Najlepiej kupić brakujące plastiki.
Cieknący siłownik na razie nie rzyga jakoś bardzo, ale trzeba go będzie wymienić (około 1000 PLN) lub zregenerować (około 500 PLN).

Ksenonów ta wersja nie ma i wynika to z numeru VIN, który rozkodowywałem (na tym forum, poszukaj w temacie "rozkodowanie vin").
Silnik powinien być w super stanie, o ile nie oberwał podczas stłuczki. Dzwoniłem do Citroena we Włoszech i potwierdzili przebieg oraz brak poważniejszych awarii, gdy auto było tam serwisowane.

Mam nadzieję, że dojdziesz z tą Cytryną do porządku i okaże się, że nie ma poważniejszych problemów.
Powrót do góry
pw23luty

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2009 2.0 lpg
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


cynamon napisał:
Kupiłeś C5, którego ja o mały włos nie kupiłem.


dzięki!! wiązki nie zauważyłem, ale wymienię na pewno! opony, stłuczkę, pococą się wg mnie siłownik widziałem. cena nie zła... więc brałem

trochę mi ulżyło z tymi ksenonami, ale i tak reflektory są chyba nie oryginalne.

jesteś z Krakowa? masz jakiś warsztat godny polecenia? gdzieś muszę tę wiązkę i czujniki zrobić. poza tym sprawdzić ESP czy działa i dlaczego po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje. ludzie na forum piszą o Gałczyńskiego 4a jako dobrym serwisie aut francuskich, tylko jeszcze nie doczytałem elektrykę też tam polecają robić.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


Jestem z Krosna, nie znam serwisu w Krakowie. Na pewno ktoś z okolic Ci pomoże.

Czujniki zostawił bym na koniec. Ważniejsze są poduszki i ESP. Ktoś tragicznie zrobił ten samochód i można podejrzewać, że z poduszkami też nie zrobił solidnie. Niektóre elementy dlatego, że spaprane, łatwiej będzie namierzyć i poprawić.

Reflektor jeżeli oryginał, to gdzieś powinien mieć logo PSA lub Citroen. Nim też jakoś specjalnie bym się nie martwił. Sprawdź tylko poziomowanie automatyczne jeżeli takowe jest.

Jeszcze jedno! nie świeciły światła dzienne i chyba doświetlanie zakrętów. Jeżeli wymienisz wiązkę, to powinno zahulać.

Gdyby był nie bity, to kosztował by pomiędzy 35 a 40. Nawet jeżeli będzie trzeba zakładać poduszki, to i tak nie będzie źle.
Jeżeli to nie tajemnica, to ile zapłaciłeś? Mi zaproponował 31, gdy powiedziałem że rezygnuję.
Powrót do góry
pw23luty

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2009 2.0 lpg
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 23:13
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


cynamon napisał:
Mi zaproponował 31, gdy powiedziałem że rezygnuję.


za 31 był wystawiony jak pojechałem oglądać, ale jak mu pokazałem że wahacz zmieniony + mimo to chce to auto to 5% spuścił. niby mało, ale cena wyjściowa była bardzo dobra - nawet na bity, więc kupiłem i dołożę parę tPLN żeby go wyprowadzić na prostą, bo wydaje się że się da. oby silnik był dobry i amorek wytrzymał jak pisałeś wcześniej, bo robić będę >30 kkm na rok i przez kilka lat chcę się tym bujać.

dzięki za wszelką pomoc

PS wie ktoś może gdzie szukać po polsku (lub angielsku) książki serwisowej, np. kiedy trzeba zmienić rozrząd, wymieniać różne płyny?? mam instrukcję z chomika, ale tam nie ma co robić na przeglądach??? najwyżej w ASO zapytam, ale to ostateczność Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 23:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Sro 24 Cze 2015, 08:43
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


http://service.citroen.com/pages/index.jsp
załóż sobie konto, wklepiesz VIN i wybierzesz przebieg to będziesz miał info co wymieniać.

PS
Podziwiam Cie, że zdecydowałeś się na to auto Wink Shocked Confused
_________________
Powrót do góry
Timothy

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 SX 5D, 1.6 16V PB, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 09:55
Temat postu:

Re: Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


pw23luty napisał:
Witajcie, fajne forum, dużo ciekawych info Smile

Kupiłem - wersja exclusive ponoć, ale...
1. bez ksenonów
2. nie działa pakrtronic (brakuje 5 czujników - a może i czegoś jeszcze)
3. ESP przycisk po naciśnięciu nie reaguje
4. asystenta pasa ruchu nie ma - jak nie ma czujników to jak miałby działać...

Pocieszenie wiele nie da, mam nadzieję że będzie długo trwale jeździł, a tym czasem pora poszukać gdzie w Krakowie mogę go zrobić i co warto za rozsądne pieniądze.

Jakby ktoś chciał coś poradzić to będę bardzo wdzięczny! Może ktoś już przechodził np. brak reakcji na ESP przycisk, albo ksenony, albo brak wszystkich czujników z przodu i jednego z tyłu Wink

Poszukam oczywiście tych info

pozdrawiam, Paweł


Hej. Kupiłeś tak całkiem świadomie czy ,,bardzo okazyjnie'' jak to mówią wiedząc o takich mankamentach?
_________________
Timothy
Powrót do góry
Timothy

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 SX 5D, 1.6 16V PB, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


cynamon napisał:
Jestem z Krosna, nie znam serwisu w Krakowie. Na pewno ktoś z okolic Ci pomoże.

Czujniki zostawił bym na koniec. Ważniejsze są poduszki i ESP. Ktoś tragicznie zrobił ten samochód i można podejrzewać, że z poduszkami też nie zrobił solidnie. Niektóre elementy dlatego, że spaprane, łatwiej będzie namierzyć i poprawić.

Reflektor jeżeli oryginał, to gdzieś powinien mieć logo PSA lub Citroen. Nim też jakoś specjalnie bym się nie martwił. Sprawdź tylko poziomowanie automatyczne jeżeli takowe jest.

Jeszcze jedno! nie świeciły światła dzienne i chyba doświetlanie zakrętów. Jeżeli wymienisz wiązkę, to powinno zahulać.

Gdyby był nie bity, to kosztował by pomiędzy 35 a 40. Nawet jeżeli będzie trzeba zakładać poduszki, to i tak nie będzie źle.
Jeżeli to nie tajemnica, to ile zapłaciłeś? Mi zaproponował 31, gdy powiedziałem że rezygnuję.


,,Nawet jeżeli będzie trzeba zakładać poduszki, to i tak nie będzie źle. '' - a nie boisz/bałbyś się jeździć i/lub wozić dzieci (o żonie nie wspominam) takim autem z używanymi poduszkami założonymi z rozbitka ect. ???
_________________
Timothy
Powrót do góry
pw23luty

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2009 2.0 lpg
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 26 Cze 2015, 22:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


Panowie, wiedziałem, że kupuję auto zrobione po wypadku nie za dobrze. Teraz nie miałem czasu przyjrzeć się bardziej, ale już znalazłem miejsce gdzie mi zrobią ten samochód na pewno dobrze. Robię spore dystanse, więc dużym plusem dla mnie był niski przebieg, więc małe zużycie elementów mechanicznych. Do tego auto miało atrakcyjną cenę.
Trzeba wyważyć opinie... na pewno ktoś kto wozi nowiutkim fiatem 500 dzieci więcej ryzykuje nią ja w powypadkowym, ale połowie cięższym C5. Ten komu bardzo zależy na bezpieczeństwie może kupić BMW 5 nowe. Ale większość z nas musi wypośrodkować - wybrałem duże i bezpieczne z konstrukcji auto, ale z kiepską przeszłością i wcale nie bardzo stare. Przy tym wydałem nie wiele i choć przesiadam się z auta z roku produkcji 2015 (2,5 raza droższego) i czuję się w nim dużo lepiej w Cytrynie.
Zawsze trzeba wyważyć wybór i nie oceniać zbyt łatwo. Może trafiłem okazję, a może wtopiłem bo będą problemy - świadom jestem ryzyka i na razie cieszę się ogromnym komfortem i kasą która została w portfelu, a potem - najwyżej dołożę Smile
Dam znać jak auto będzie konkretnie zbadane i zrobione!
Powrót do góry
Timothy

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 SX 5D, 1.6 16V PB, 2004
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 12:48
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


pw23luty napisał:
Panowie, wiedziałem, że kupuję auto zrobione po wypadku nie za dobrze. Teraz nie miałem czasu przyjrzeć się bardziej, ale już znalazłem miejsce gdzie mi zrobią ten samochód na pewno dobrze. Robię spore dystanse, więc dużym plusem dla mnie był niski przebieg, więc małe zużycie elementów mechanicznych. Do tego auto miało atrakcyjną cenę.
Trzeba wyważyć opinie... na pewno ktoś kto wozi nowiutkim fiatem 500 dzieci więcej ryzykuje nią ja w powypadkowym, ale połowie cięższym C5. Ten komu bardzo zależy na bezpieczeństwie może kupić BMW 5 nowe. Ale większość z nas musi wypośrodkować - wybrałem duże i bezpieczne z konstrukcji auto, ale z kiepską przeszłością i wcale nie bardzo stare. Przy tym wydałem nie wiele i choć przesiadam się z auta z roku produkcji 2015 (2,5 raza droższego) i czuję się w nim dużo lepiej w Cytrynie.
Zawsze trzeba wyważyć wybór i nie oceniać zbyt łatwo. Może trafiłem okazję, a może wtopiłem bo będą problemy - świadom jestem ryzyka i na razie cieszę się ogromnym komfortem i kasą która została w portfelu, a potem - najwyżej dołożę Smile
Dam znać jak auto będzie konkretnie zbadane i zrobione!


Powodzenia w takim razie:) Trzymam kciuki:)
_________________
Timothy
Powrót do góry
pw23luty

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2009 2.0 lpg
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 08 Sie 2015, 16:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


Wygląda na to, że zakup mi się udał!! Smile
Przez forum znalazłem super mechanika z pasją do Citroëna, który sam jeździ najpiękniejszą jaką widziałem C5 i mieszkamy blisko siebie Smile .
Auto jest obecnie rozebrane i wszystkie szkody ocenione. Dobre wieści: wszystkie ważne elementy, jak podłużnie, czy metalowe elementy pod maska są cale, oryginalne, nie naprawiane!!! Poduszki oryginalne, z wyjątkiem kolanowej kierowcy która jest wymieniona. Auto NIGDY nie uczestniczyło w poważnej kolizji, ale po drobnej zostało TRAGICZNIE złożone. Plastiki pod maska popekane i na drucik powiązane, kable złączone ręcznie... Ale teraz jest wszystko rozebrane i za tydzień odbiore autko w stanie zgodnym z oryginałem!!!!! Dzięki Panu Krzysztofowi Smile całą elektryka, wszystkie szpary - będą jak być powinny.
Słowem kupilem tanio, auto po małej stluczce źle zrobione, metodą chalupnicza. Autentyczny mały przebieg pozwala żywic nadzieję na lata bezproblemowej jazdy. Cena sumaryczna... powiem tylko że warto było! Co najmniej 10% taniej, do tego gaz i mały przebieg Smile
Trochę stresu było, ale się dobrze skończyło. Uffffffff.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 08 Sie 2015, 18:37
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Witam - świeżo kupiłem powypadkowy i właśnie odkrywam...


Super! Smile
Powrót do góry
pw23luty

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2009 2.0 lpg
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 17 Lip 2016, 11:45
Temat postu:

Po roku


Panowie, podsumowanie po roku: jest bardzo dobrze. Dużo nie przejechałem, bo dostałem auto służbowe, ale rok i 10 tys km pozwalają już coś powiedzieć. Samochód rzeczywiście miał bardzo nie wielka przygode, która teraz nie ma żadnych skutkówSmile doborze trafilem, odrobina ryzyka się opłaciła. C5 jeszcze długo pozostanie w rodzinie Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Przywitania

13) Witam! »
17) aero »

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System