Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Na co zwrócic uwagę podczas kupna w zawieszeniu?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urlaub

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2020, 13:28
Temat postu:

Na co zwrócic uwagę podczas kupna w zawieszeniu?


Dzień dobry forumowicze Smile
na początku chciałbym Wam bardzo podziękować za podpowiedzi oraz rady udzielone w pierwszym poście. Mam kolejne pytanie jeśli chodzi o Citroena C5 typ kombi z 2010 roku, a mianowicie jak sprawdzić i co sprawdzić w zawieszeniu hydro pneumatycznym. Trochę już poczytałem na ten temat , ale dodatkowych informacji nigdy za wiele Wink
Mam tez drugie pytanie odnośnie co sprawdzić dokładnie przy autach sprowadzanych ze Szwecji. Wiem, że trzeba sprawdzić dwie części dowodu osobistego na stronach szwedzkich już sprawdziłem i tłumaczenia czy są wykonane przez tłumacza przysięgłego. Za wszelkie wskazówki i pomoc serdecznie dziękuję
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 24 Paź 2020, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Na co zwrócic uwagę podczas kupna w zawieszeniu?


Przede wszystkim w pozycji "do jazdy" zawieszenie musi być mięciutkie.
Jeśli chodzi o mnie to napewno czy nie ma przecieków na siłownikach. Powinny być suche. Jakby któryś z nich był trochę zapocony to też nic się nie stanie, bo sporo kilometrów zrobisz zanim będzie z niego kapać Smile Jeśli wyciek jest spory to nie dyskwalifikuje auta ale wiąże się z wymianą siłownika. Siłownik ok 800-900 zł. Zwrócił bym też uwagę na czas ponoszenia od mimalnego poziomu "dolny serwis" do max wysokości, tzw. "górny serwis". Im krócej tym lepiej. Czas Confused Powinien się zamknąć do 1 min. ewentualnie z kilku sekundowym haczykiem...
W poprzednich modelach czas ten był znacznie krótszy Sad ale inna generacja...
Powinno podnosić się płynnie i tak samo opadać względnie równo przód i tył. Nie skokowo, bez zacięć w trakcie tego procesu.
Przyciskiem w bagażniku sprawdź opuszczanie i ponoszenie do załadunku. Czy pompa Hydro się wyłączy po podniesieniu na max tyłu. Po zamknięciu bagażnika ( obojętnie min. czy max.) Tył powinien wrócić do swojego poziomu w jakim auto jest pozostawione.
Jak silnik pracuje, auto w pozycji "do jazdy" możesz stanąć na haku(jak go ma Wink) lub usiąść w bagażniku i obserwuj czy koryguje wysokość i odwrotnie. Często cięgno korektora tylnego jest zapieczone...
Na te czynniki zawsze zwracałem uwagę przed zakupem.
Myślę, że moją wypowiedź ktoś jeszcze uzupełni.
Udanego zakupu i eksploatacji.

Odnośnie kupna. Jeśli mowa o kupnie z komisu to komis wystawia Ci fakturę na samochód i przekazać powinien niezbędne dokumenty samochodu. Nie wiem jak Szwecja ale to m.in. dowód rejestracyjny, zaświadczenie o wyrejestrowaniu auta z danego kraju. Tłumaczenia, badanie techniczne "0" to zależy od sprzedawcy. Może to Ci przekazać lub musisz załatwić samodzielnie ale wtedy auto "teoretycznie" na badanie lawetą.
Jeśli chodzi o przebieg... Im sprzedawca będzie miał dokumentów, faktur ze zagranicy więcej tym lepiej. Wszystko : od faktur przeglądów przez faktury dotyczące nawet wymiany opon po naprawy gwarancyjne od nowości po dzień wyrejestrowania. Na tej podstawie możesz mniej więcej zweryfikować podany przebieg...

Takie lużne powiązanie :
Jeśli chodzi o silnik u mnie rozrząd, olej zawsze wymieniam po zakupie. Nie ważne czy jest papier, że wymieniony i jeszcze zostało "xx xxx" czy nie.
Śpisz i jedziesz spokojnie, bo wymieniłeś co trzeba...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
urlaub

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2020, 21:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Na co zwrócic uwagę podczas kupna w zawieszeniu?


Dziękuję za cen rady i wyczerpującą odpowiedź Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

49 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System