Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 15:22
Temat postu:

Głośna praca skrzyni


Jeżdżę C5 III benzyna 2.0 od kilku dni i trochę zastanawia mnie głośna praca skrzyni. Słychać to właściwie na każdym biegu i stosunkowo niskich obrotach. Taki charakterystyczny gwizd przekładni, który cichnie gdy silnik nie jest obciążony. Gdy obroty wzrosną do 3000 gwizd ten zagłuszany jest przez silnik. Do 2500 obr/min silnik jest prawie nie słyszalny w kabinie, słychać tylko ten gwizd. Nie jest jakiś głośny, ale trochę mnie to martwi. Może warto sprawdzić poziom oleju w skrzyni? lub go wymienić?
Samochód na 100% był serwisowany w ASO, kupiony bezpośrednio od pierwszego właściciela Niemca, przebieg 112kkm.
Powrót do góry
kris_one

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2010r - urkadli :( Obecnie jest 2,0 HDi 2011
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 14 Cze 2015, 21:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Witaj,
Mam to samo u mnie w aucie - co prawda inny silnik 2.0 HDi 163KM - przebieg ok 135k km.
Najbardziej słychać to u mnie na 4 biegu - tak jak piszesz na niskich obrotach.
Byłem z tym w ASO - diagnoza padła na łożyska wałka - wyceniona wymiana na 3,1k PLN - już miałem termin umówiony. Na szczęście podjechałem jeszcze do zakładu specjalizującego się w skrzyniach - tam z miejsca wykluczyli łożyska.
Wszystko wskazuje, że problemem jest przełożenie główne skrzyni - koszt z tego co pamiętam ok 5k PLN plus łożyska plus robocizna. Odpuściłem temat i stwierdziłem że:
1/ Szybciej sprzedam auto niż ta skrzynia padnie
2/ Jeśli padnie kupię używaną skrzynię za połowę tej kwoty z wymianą.

Pozdrawiam
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 14 Cze 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jakoś bardzo się tym nie przejmuję. Słychać to tylko dlatego, że przy niskich obrotach i niedużej prędkości silnik jest właściwie niesłyszalny.
Myślę, że każda diagnoza będzie obarczona ryzykiem. Wątpię aby dało się to stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa bez rozbierania skrzyni.

Warto wymieniać olej?
Jak sprawdzić poziom oleju?
Może dolać jakiś preparat do oleju?
Powrót do góry
Mattix

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16v 140KM 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Ja już rok walczę ze swoją skrzynią (manual- 5 biegowy) Kupiłem c5 2.0 16v 09r. w zeszłym roku z przebiegiem 90.000 od pierwszego właściciela w Niemczech. Auto ma kiepskie części, za dużo usterek jak na taki samochód, ale wszystko da się wytrzymać oprócz tej skrzyni - miałczy, śpiewa, słychać jakieś tarcie jakby ocierały o siebie dwa wałki z papieru ściernego. Myślałem że to sprzęgło się kończy - kazałem wymienić na nowe, nic nie dało, no to kazałem rozebrać skrzynię i wymienić łożyska, mechanik powiedział że nic złego nie słyszy i wymienił wszystkie łożyska oprócz jednego jakiegoś największego. Po złożeniu i wlaniu nowego oleju jeżdżę już pół roku i skrzynia cały czas hałasuje. Najbardziej na niskich obrotach, bo przy większych silnik zagłusza. Wiem że to musi być ze skrzyni bo po wciśnięciu sprzęgła albo na biegu jałowym podczas jazdy nic nie słychać. Na każdym biegu inny dzwięk - na 2 i 3 melodie, miałczenie, na 4 i 5 takie ocieranie, tarcie, chrobotanie. Wydaje mi się że ma to też przełożenie na osiągi i przyspieszenie, nie mam szans na drodze nawet ze starymi dieslami a przecież samochód powinien latać. Wcześniej miałem mondeo tddi z 2001 roku to skrzynia pracowała cichutko a na drodze mało kto dawał mi radę, poważnie. Jeśli ktoś miał taką samą przygodę z tymi skrzyniami proszę o poradę !!!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


a czy na prawej półosi nie ma jakiegoś łożyska podpierającego? Nie było jeszcze okazji dokładnie zaglądnąć pod spód, ale znajomy mechanik zasugerował, że jeżeli takie łożysko jest, to warto go sprawdzić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 22:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 26 Cze 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Mattix napisał:
Ja już rok walczę ze swoją skrzynią (manual- 5 biegowy) Kupiłem c5 2.0 16v 09r. w zeszłym roku z przebiegiem 90.000 od pierwszego właściciela w Niemczech. Auto ma kiepskie części, za dużo usterek jak na taki samochód, ale wszystko da się wytrzymać oprócz tej skrzyni - miałczy, śpiewa, słychać jakieś tarcie jakby ocierały o siebie dwa wałki z papieru ściernego. Myślałem że to sprzęgło się kończy - kazałem wymienić na nowe, nic nie dało, no to kazałem rozebrać skrzynię i wymienić łożyska, mechanik powiedział że nic złego nie słyszy i wymienił wszystkie łożyska oprócz jednego jakiegoś największego. Po złożeniu i wlaniu nowego oleju jeżdżę już pół roku i skrzynia cały czas hałasuje. Najbardziej na niskich obrotach, bo przy większych silnik zagłusza. Wiem że to musi być ze skrzyni bo po wciśnięciu sprzęgła albo na biegu jałowym podczas jazdy nic nie słychać. Na każdym biegu inny dzwięk - na 2 i 3 melodie, miałczenie, na 4 i 5 takie ocieranie, tarcie, chrobotanie. Wydaje mi się że ma to też przełożenie na osiągi i przyspieszenie, nie mam szans na drodze nawet ze starymi dieslami a przecież samochód powinien latać. Wcześniej miałem mondeo tddi z 2001 roku to skrzynia pracowała cichutko a na drodze mało kto dawał mi radę, poważnie. Jeśli ktoś miał taką samą przygodę z tymi skrzyniami proszę o poradę !!!
Ten problem był już dyskutowany na wielu forach. Moja skrzynia od nowości, w aucie salonowym, hałasuje podobnie, może nie tak drastycznie jak opisałeś. Z mojej wiedzy hałasuje tak 3/4 egzemplarzy tych skrzyń, a więc trafić na cichy egzemplarz trudno. Wydaje się, że najbliżej prawdy jest w swoim wpisie kris_one, że to hałasuje przełożenie główne, dlatego słychać to na każdym biegu. Cenę naprawy podał też kris_one, i nie znam z forum nikogo, kto by się pochwalił, że taka naprawę przeprowadził i z jakim skutkiem. Nie znam żadnego wpisu, a śledzę te tematy na bieżąco, gdzie ktoś odniósł sukces z tą skrzynią jakąkolwiek inna metodą. Ty byłeś blisko, ale to duże łożysko, którego nie wymieniłeś, prawdopodobnie należy właśnie do przełożenia głównego i razem z nim powinno być wymienione. Dodam jeszcze, że jeżdżę od nowości, teraz 80 tys. km, i hałas jakby trochę mniejszy, może od nowości było coś tam za ciasno spasowane.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 15:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Z tego co się orientowałem, to można kupić używaną skrzynię z gwarancją już od 500 PLN. Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż naprawa za kilka tysięcy PLN, która i tak nie musi przynieść poprawy.

Teraz pytanie: Jak bardzo skomplikowana jest przekładka skrzyni? Zrobi to przeciętny mechanik? Trzeba coś demontować w zawieszeniu, tak aby było potrzebne otworzenie układu hydro?
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 09:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Cześć,
Mam ten sam problem. Na forum jest już jeden taki wątek. Tam jeden kolega twierdzi że dolał magicznego specyfiku przy wymianie oleju i się poprawiło. Ja kupiłem samochód miesiąc temu i te gwizdanie tak mnie wkurza że zastanawiam się nad sprzedaniem go. Z tego co wcześniej pisali koledzy to jest wada raczej nie polegająca na zużyciu a wada konstrukcyjna skrzyni. Więc nie jestem przekonany do kupna skrzyni używanej za 500 zł bo efekt może być dokładnie taki sam. Mój ma przebieg 69 tyś. udokumentowany, więc na pewno nie znajdę skrzyni z takim przebiegiem.
Z drugiej strony jest zaskoczony że można taki bubel wypuścić. Limuzyna za ponad 100 tyś zł? 15 letni seat brata ma lepszą skrzynię od tej C5.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 09:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Wiesz jaki specyfik wlał?
Mam zamiar zacząć od wymiany oleju w skrzyni, a później może jakiś dodatek.

Ten gwizd u mnie nie jest jakiś straszny. Po prostu coś tam słychać oprócz silnika i szumu wiatru. Na 5 biegu nie słychać prawie wcale, a przy prędkości powyżej 80km/h właściwie zanika. Najgorzej jest na 3 i 4 biegu.
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Nie chcę Was straszyć, ale u mnie skrzynia wydawała bardzo cichy gwizd, a skończyło się na rozwaleniu uszczelniacza wału. Jak mechanik skrzynię rozebrał to okazało się, że łożyska wałka i sprzęgło do wymiany. Od tej pory skrzynia nie gwiżdże, za to terkocze ;P Jeżdżę tak już 2,5 roku, wymieniam olej w skrzyni co jakiś czas i olewam.
Ja mam co prawda MK2, ale silnik ten sam więc skrzynia pewnie też (20DM66). Takiej skrzyni nie kupisz za 500 zeta, może jakieś padło. Ceny tych skrzyń zaczynają się od 1500 - 2000 i też nie wiadomo co siedzi w środku.
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 11:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Tu masz link do wątku http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=208329&highlight=

Tam jest wzmianka o tym specyfiku.
Parian a co by trzeba było wymienić w tej skrzyni żeby przestało gwizdać?
Obstawiasz łożysko wałka?
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 11:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Terkotanie na postoju u mnie też występuje. Słabo słyszalne ale jest.

Jak wykonuje się wymianę oleju w skrzyni? Jest korek spustowy i wlewowy?
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


KBartek napisał:

Parian a co by trzeba było wymienić w tej skrzyni żeby przestało gwizdać?
Obstawiasz łożysko wałka?

Nie wiem, u mnie przyczyną naprawy było uszkodzone uszczelnienie wału, a nie sam gwizd. Najlepiej żeby mechanik zdjął sprzęgło i sprawdził czy wałek nie ma luzu.

Jeśli chodzi o wymianę oleju to z dołu jest korek spustowy, a od góry odpowietrznik, przez który wlewa się olej.
U mnie trzeba było użyć strzykawki z wężykiem bo dostęp jest kiepski.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 12:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jak dostać się do skrzyni aby wymienić olej? Od góry, czy odkręcając lewe nadkole?
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 12:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


nie wiem jak jest w mk3, w mk2 dostęp jest od góry, po wyjęciu obudowy filtra powietrza.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 07:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


parian napisał:
nie wiem jak jest w mk3, w mk2 dostęp jest od góry, po wyjęciu obudowy filtra powietrza.


Pod filtrem powietrza jest jakiś korek plastikowy ale wygląda jakby był przyklejony (wystaje spod niego jakaś masa). Jak się do niego zabrać?
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 11:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


To nie to, gdzieś obok powinna być śruba, chyba na imbus.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 11:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


parian napisał:
To nie to, gdzieś obok powinna być śruba, chyba na imbus.


Chodzi mi o otwór wlewowy. Spust chyba znalazłem na samym dole, pomiędzy półosiami, w okolicy mechanizmu różnicowego.
U góry jest jeszcze jakiś czujnik z podłączonym przewodem. Może po jego wykręceniu da się nalać olej?
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 13:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Wiem, że chodzi o wlew - odpowietrznik jest gdzieś powyżej tego plastikowego korka, z tym że nie na imbus jak pisałem tylko na zwykły klucz.

edit: rozmawiałem dzisiaj z moim mechanikiem, twierdzi, że ta śruba jest z tworzywa, nie metalowa. Mieści się na górze skrzyni, za jej wierzchołkiem patrząc w stronę kabiny.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 21:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Poradziłem sobie bez problemów z wymianą. Olej był dość brudny.
Odpowietrznik chyba był uszkodzony, bo otwór nie był niczym zasłonięty i skierowany do góry. Mógł dostawać się syf i woda do środka skrzyni. Obok odpowietrznika były ślady oleju. Jak powinien wyglądać ten odpowietrznik? Wydaje mi się że brakuje jakiegoś korka z małymi otworami skierowanymi w bok lub w dół. Zabezpieczyłem go prowizorycznie, tak aby nic nie dostawało się do środka i żeby nie był idealnie szczelny.

Przejechałem około 10km i skrzynia jest zauważanie cichsza. Jutro jadę trasę około 400 km, to stwierdzę czy rzeczywiście jest poprawa.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 13 Lip 2015, 11:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jednak wymiana oleju chyba nic nie zmieniła. Po przejechaniu kilkudziesięciu km jest to samo. Nie jestem zaskoczony, bo nie oczekiwałem że wymiana oleju coś zmieni.
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 13 Lip 2015, 23:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


No i [cenzura]. Spróbuj tego specyfiku. Ja jeszcze za wymianę się nie zabrałem.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 13 Lip 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jeszcze w tym tygodniu wleję ten ceramizer. Jeżeli nie pomoże, to być może będę coś robił dalej. Znajomy mechanik podejrzewa mechanizm różnicowy, bo jest wyczuwalny luz na jednej półosi od strony skrzyni. Gwizd słychać na każdym biegu, więc jego teoria może być słuszna. Podobno nie trzeba demontować skrzyni, gdyż da się odkręcić tą część w której jest mechanizm różnicowy. Być może wymiana łożysk, lub nawet skasowanie luzu coś pomoże. W ostateczności wyciągnie skrzynię i jeżeli koła zębate będą nie zniszczone, to remont (np wymiana łożysk) może być całkiem opłacalny. Robił niedawno podobną skrzynię i 2 łożyska kosztowały 200 PLN.
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 09:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


I jak Cynamon robiłeś coś z tą skrzynią?
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Tydzień temu wlałem ceramizer. Jest trochę ciszej. Na razie będę jeździł i zobaczę co będzie. Jednocześnie będę polował na skrzynię i gdy namierzę jakąś, to swoją rozkręcę. Jeżeli okaże się, że to przekładnia główna, to wymiana. Jeżeli łożyska, to remont.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 09 Sie 2015, 19:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Ma ktoś może manual demontażu skrzyni biegów w C5 X7 benzyna?
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 15:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Udało Ci się już dorwać jakąś skrzynie używaną? Czy rozbierasz w końcu swoją i naprawiasz?
A jak z tym ceramizerem? Gra nie warta świeczki?
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 15:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Z tego co się zorientowałem, to taką skrzynię trudno dostać, a jeszcze trudniej sprawną i z gwarancją.

Rozmawiałem z "magikiem" od skrzyń. Powiedział mi że właściwie każda z tych skrzyń ma jakiś problem. Remont u niego to koszt 800 do 1600. Wynika z tego, że to łożyska, bo gdyby koła zębate, to koszt byłby większy. Tak czy inaczej będę ją wyciągał niedługo. Łożyska są bez problemu do kupienia. Jest duża szansa na powodzenie i może nawet to tylko mechanizm różnicowy. Mam w rodzinie mechanika, który robi sporadycznie przy skrzyniach, ale C5 z hydro nie robił jeszcze. Dlatego szukam manuala aby sprawniej poszło.
Powrót do góry
Mattix

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16v 140KM 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Wrz 2015, 21:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


cynamon i robiłeś te łożyska w skrzyni ? napisz jaki efekt. Ja wymieniłem sprzęgło i łożyska w skrzyni wszystkie oprócz jednego największego jakiegoś, bo mechanik powiedział że nic tam złego nie widział, może po prostu nie udało mu się tego największego wymienić nie wiem, ale teraz przez to mam dylemat bo nie wiem, jest pokusa że to może właśnie to łożysko hałasuje. Chyba sprzedam tego c5, jak się sprawa nie wyjaśni, szkoda zachodu,
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 07 Wrz 2015, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jeszcze nic nie robiłem. Albo ja nie mam czasu, albo mechanik.
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Cześć,
Cynamon ruszyłeś coś już z tą robotą?
A zauważył ktoś może taki efekt na rozgrzanym aucie że tak jakby coś terkota przy lewym przednim kole?
Nie słychać tego w samochodzie ale jak stoi na wolnych obrotach to takie terkotanie dochodzi do uszu. Na zimnym chyba tego nie ma.
Coś mi się zdaje że to też skrzynia. Co za badziew do tego auta włożyli. Taka wielka łyżka g.. dziegciu.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 23:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jakoś nie mogę się za to zabrać. Albo mi jest potrzebny samochód, albo wujek nie ma czasu.
Terkotanie u mnie słychać dokładnie tak jak mówisz. Ktoś już też o tym pisał i ewidentnie to od skrzyni.
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 00:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


A jaki to dokładnie model skrzyni jest?
Znalazłem taki artykuł
http://www.racingforum.pl/Modyfikacja-skrzy-bieglw-PSA-rodziny-BE4-z-silnikami-benzynowymi-t127283.html
Tak się zastanawiam czy przy kopaniu nie zrobić od razu takiego numeru. Ja dziennie połowę trasy pokonuję autostradą. Przy takiej przeróbce to i komfort i oszczędność.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 11:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Wracam do tematu skrzyni. Rozmawiałem ze specem od skrzyń, który robił kilka takich od C5. Żadnej nie udało mu się wyciszyć. Po jeździe moim C5 i doświadczeniach z poprzednimi naprawami stwierdził, że na 90% wyje koło talerzowe z wałkiem atakującym. Dodatkowo stwierdził, że ta skrzynia jest po prostu za mała to masy C5 i nie wytrzymuje obciążeń. Te same skrzynie (ten sam mechanizm, lecz z innym mocowaniem do silnika) montowane były w małych samochodach, typu Peugeot 206. Podobnie jest ze sprzęgłem, które u mnie po 125kkm jest już cieniutkie, więc też od razu go wymienię. W poprzednim samochodzie (Astra G 1.6 16V) sprzęgło miało 260kkm i jeszcze nie wykazywało zużycia.
Widziałem obok siebie skrzynię od C5 2.0 16V i od 2.0 HDi - ta druga jest o wiele większa, a obydwie napędzają taki sam samochód o masie około 1,7 - 1,8 t.

Po rozkręceniu mojej skrzyni nic złego w niej nie widać. Łożyska wyglądają i kręcą się idealnie.
Zamówiłem w serwisie koło talerzowe i wałek. Cena o dziwo wcale nie tak wysoka jak mówił mechanik, 2400 PLN brutto. Powinno dotrzeć pod koniec przyszłego tygodnia. Nad łożyskami jeszcze się zastanawiam czy wymieniać. Gdy wszystko będzie już poskładane i przetestowane, to dam znać czy pomogło.
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Ciekaw bardzo jestem efektów Twojej pracy, oby przyniosły skutek. Jak pisałem w innym miejscu, moja skrzynia wyje od nowości, od pierwszych metrów po wyjechaniu z salonu. Zatem trudno by szukać przyczyny w zużytych łożyskach. Kiedyś mechanik mówił, bez rozbierania, że to wyje przekładnia główna, a to chyba to samo, co koło talerzowe i wałek atakujący, o którym mówi Twój mechanik. Mój mówił, że te elementy są zbyt ciasno spasowane fabrycznie, a tam chyba nie ma żadnych podkładek regulacyjnych. I tutaj spostrzegam, że coś może w tym być, bo teraz mam przejechane 100 tys. i skrzynia jakby mniej wyje w stosunku do tego jak była nowa. Może te dwa elementy się dotarły i stąd ta poprawa. Oby nie było tak, że jak założysz nowe koło talerzowe i wałek, to będzie wyła głośniej niż przed naprawą. Napisz koniecznie o efektach ku wiedzy potomnych, bo to problem niemal wszystkich użytkowników c5 benz.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Nie ma możliwości regulacji bo to nie jest przekładnia ze skośnymi zębatkami, tylko zazębia się czołowo.
Weź mnie nie strasz, że może być gorzej.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Może ktoś doradzi czy wymieniać samą przekładnię, czy łożyska także?
Jak na moje ucho słychać tylko wycie przekładni i po pierwsze: nie chcę niepotrzebnie dokładać sobie kosztów, a po drugie: żeby nie przedobrzyć, bo jest taka zasada, że to co działa, to lepiej nie ruszać. Łożyska raczej powinny huczeć, a jeżeli powodowały by wycie przekładni, to chyba tylko z powodu ich luzu, którego nie da się u mnie wyczuć.
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


cynamon napisał:
to nie jest przekładnia ze skośnymi zębatkami, tylko zazębia się czołowo.
Rzeczywiście wyobrażałem sobie błędnie, że tam zachodzi zmiana kierunku napędu o 90 stopni. A przecież mamy silniki ustawione poprzecznie, więc nie ma takiej potrzeby. Dzięki za podpowiedź.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jakim olejem zalać skrzynię? Fabrycznym, czy próbować coś innego?
Jeżeli fabryczny Total Transmission BV, to który dokładnie? 75W-80 ? 75W-90 ? 80W-90 ?

Do suchej skrzyni trzeba wlać 2 litry ?
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Zalewałem 75W80, do skrzyni wchodzi podobno 1,7l., weszło 2l.
W mojej skrzyni łożyska i sprzęgło wymieniałem 60000 km temu i cały czas terkocze ;p
Za to biegi wchodzą jak na francuza bdb. Zresztą był z tym problem, kilka razy jeździłem do mechanika bo jedynka mi wyskakiwała. W końcu tak to wszystko poustawiał, że biegi wchodzą idealnie, terkotanie niestety zostało.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


parian napisał:
Zalewałem 75W80, do skrzyni wchodzi podobno 1,7l., weszło 2l.


Ale tam chyba nie ma żadnego otworu rewizyjnego. Skąd wiedziałeś, że te 2l jest ok.
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2016, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Nie wiedziałem, po prostu tyle weszło. Na którymś z forów dostałem info, że wchodzi 1,7l.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 12 Maj 2016, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Trochę się wszystko przeciąga z powodu spraw rodzinnych mechanika i skrzynia dopiero dzisiaj się instaluje w samochodzie.
Na obecną chwilę nie mam żadnych wątpliwości, że skrzynię trzeba było przeglądnąć. Śruby mocujące koło talerzowe prawie nie mają gwintu. Przypuszczam, że zęby koła talerzowego i wałka zdawczego (atakującego) pomimo, że wyglądają całkiem dobrze, mają już zrypaną geometrię. Skrzynia poza miauczeniem wydawała ciche terkotanie na postoju, ale także przy małych prędkościach podczas przyśpieszania. Terkotanie na postoju, to podobno jakaś część wybieraka, co nie jest niczym tragicznym. Za to grzechotanie podczas przyśpieszania, pomimo że jakoś specjalnie mnie nie martwiło (czasem nawet myślałem, że to odgłos silnika), mogło pochodzić od luzu na kole talerzowym. Oczywiście wszystko się wyjaśni, gdy już pojeżdżę trochę po remoncie, ale na razie wiem, że dobrze zrobiłem wyciągając skrzynię.

Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Te śruby to jakaś masakra. Widać że wkrótce musiałbyś szukać nowej skrzyni bo stara leżała by na drodze w częściach. Moje ma przejechane dopiero 82 tyś ale to w sumie niewiele mniej niż Twój który ma z tego co wyczytałem 125 tyś. Chyba też będę musiał się zabrać za tą skrzynię chociaż żeby sprawdzić te śruby. Rozumiem że wkrótce wielkie wydarzenie pierwszej trasy. Z niecierpliwością czekam na wyniki.

Ostatnio zmieniony przez KBartek dnia Nie 15 Maj 2016, 22:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


A właściwie co się stało z tymi śrubami ? Odkręciły się o kilka obrotów i trzymały koło zębate tylko na dwóch zwojach, a luźne koło obijało pozostałe zwoje gwintu? Czy wcześniej ta skrzynia była już robiona, czy doszło do takiej sytuacji z montażu fabrycznego?
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Z tego co widzę to koło mogło by obijać tylko tą część na śrubie gdzie nie ma gwintu. Tuż pod główką śruby. Gdyby na tyle wykręciły się śruby to by je zerwało przy pierwszym przyśpieszeniu. Dostały lekkiego luzu i potem od drgań gwint się ubijał. Ciekaw jestem w jakim stanie jest część do której wkręcone były te śruby. Obawiam się że też dostały w dupe.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 08:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Od remontu zrobiłem tylko około 50km. Na razie jest cicho, zero hałasów. Za kilka dni wymienię jeszcze olej, bo z mechanikami różnie bywa, nie wiem czy była idealnie czysto poskładana.

Nie mam pojęcia co było z tymi śrubami. Spec, który remontował skrzynię, dzwonił i pytał czy już wcześniej coś robiłem przy niej. Muszę z nim jeszcze pogadać i popytać. Wygląda jakby ktoś te śruby przeciągnął. Dziwne, że to jeszcze trzymało się kupy. W każdym razie teraz mam nadzieję, że ze skrzynią będzie święty spokój.

Jeżeli kogoś interesują koszty:
Wałek atakujący (zdawczy) i koło talerzowe - 2200 PLN
Sprzęgło z łożyskiem oporowym - 500 PLN
remont skrzyni + łożysko - 200 PLN
Demontaż, montaż skrzyni - ja rozliczam się bez gotówki, ale to coś w granicach 300 - 500 PLN
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 12:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Rzeczywiście to wygląda na przeciągnięcie. A może mieli problem z ustawieniami kluczy dynamometrycznych na linii produkcyjnej Very Happy . Tylko jakim cudem to się jeszcze w ogóle trzymało. A co oznacza cicho? Nie słychać tego jęczenia w okolicy 70km/h? [/list]
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 21:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


KBartek napisał:
A co oznacza cicho? Nie słychać tego jęczenia w okolicy 70km/h?


Jest cicho, nic nie jęczy i mam nadzieję, że już nic się nie zmieni Smile
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Maj 2016, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Cześć,
Udało się przejechać coś więcej kilometrów?
Jakie wrażenia?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

15 590

2008r.

248 865 km

pomorskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System