Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Cześć,
Cynamon ruszyłeś coś już z tą robotą?
A zauważył ktoś może taki efekt na rozgrzanym aucie że tak jakby coś terkota przy lewym przednim kole?
Nie słychać tego w samochodzie ale jak stoi na wolnych obrotach to takie terkotanie dochodzi do uszu. Na zimnym chyba tego nie ma.
Coś mi się zdaje że to też skrzynia. Co za badziew do tego auta włożyli. Taka wielka łyżka g.. dziegciu.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 23:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jakoś nie mogę się za to zabrać. Albo mi jest potrzebny samochód, albo wujek nie ma czasu.
Terkotanie u mnie słychać dokładnie tak jak mówisz. Ktoś już też o tym pisał i ewidentnie to od skrzyni.
Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 00:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


A jaki to dokładnie model skrzyni jest?
Znalazłem taki artykuł
http://www.racingforum.pl/Modyfikacja-skrzy-bieglw-PSA-rodziny-BE4-z-silnikami-benzynowymi-t127283.html
Tak się zastanawiam czy przy kopaniu nie zrobić od razu takiego numeru. Ja dziennie połowę trasy pokonuję autostradą. Przy takiej przeróbce to i komfort i oszczędność.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 11:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Wracam do tematu skrzyni. Rozmawiałem ze specem od skrzyń, który robił kilka takich od C5. Żadnej nie udało mu się wyciszyć. Po jeździe moim C5 i doświadczeniach z poprzednimi naprawami stwierdził, że na 90% wyje koło talerzowe z wałkiem atakującym. Dodatkowo stwierdził, że ta skrzynia jest po prostu za mała to masy C5 i nie wytrzymuje obciążeń. Te same skrzynie (ten sam mechanizm, lecz z innym mocowaniem do silnika) montowane były w małych samochodach, typu Peugeot 206. Podobnie jest ze sprzęgłem, które u mnie po 125kkm jest już cieniutkie, więc też od razu go wymienię. W poprzednim samochodzie (Astra G 1.6 16V) sprzęgło miało 260kkm i jeszcze nie wykazywało zużycia.
Widziałem obok siebie skrzynię od C5 2.0 16V i od 2.0 HDi - ta druga jest o wiele większa, a obydwie napędzają taki sam samochód o masie około 1,7 - 1,8 t.

Po rozkręceniu mojej skrzyni nic złego w niej nie widać. Łożyska wyglądają i kręcą się idealnie.
Zamówiłem w serwisie koło talerzowe i wałek. Cena o dziwo wcale nie tak wysoka jak mówił mechanik, 2400 PLN brutto. Powinno dotrzeć pod koniec przyszłego tygodnia. Nad łożyskami jeszcze się zastanawiam czy wymieniać. Gdy wszystko będzie już poskładane i przetestowane, to dam znać czy pomogło.
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Ciekaw bardzo jestem efektów Twojej pracy, oby przyniosły skutek. Jak pisałem w innym miejscu, moja skrzynia wyje od nowości, od pierwszych metrów po wyjechaniu z salonu. Zatem trudno by szukać przyczyny w zużytych łożyskach. Kiedyś mechanik mówił, bez rozbierania, że to wyje przekładnia główna, a to chyba to samo, co koło talerzowe i wałek atakujący, o którym mówi Twój mechanik. Mój mówił, że te elementy są zbyt ciasno spasowane fabrycznie, a tam chyba nie ma żadnych podkładek regulacyjnych. I tutaj spostrzegam, że coś może w tym być, bo teraz mam przejechane 100 tys. i skrzynia jakby mniej wyje w stosunku do tego jak była nowa. Może te dwa elementy się dotarły i stąd ta poprawa. Oby nie było tak, że jak założysz nowe koło talerzowe i wałek, to będzie wyła głośniej niż przed naprawą. Napisz koniecznie o efektach ku wiedzy potomnych, bo to problem niemal wszystkich użytkowników c5 benz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Nie ma możliwości regulacji bo to nie jest przekładnia ze skośnymi zębatkami, tylko zazębia się czołowo.
Weź mnie nie strasz, że może być gorzej.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Może ktoś doradzi czy wymieniać samą przekładnię, czy łożyska także?
Jak na moje ucho słychać tylko wycie przekładni i po pierwsze: nie chcę niepotrzebnie dokładać sobie kosztów, a po drugie: żeby nie przedobrzyć, bo jest taka zasada, że to co działa, to lepiej nie ruszać. Łożyska raczej powinny huczeć, a jeżeli powodowały by wycie przekładni, to chyba tylko z powodu ich luzu, którego nie da się u mnie wyczuć.
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


cynamon napisał:
to nie jest przekładnia ze skośnymi zębatkami, tylko zazębia się czołowo.
Rzeczywiście wyobrażałem sobie błędnie, że tam zachodzi zmiana kierunku napędu o 90 stopni. A przecież mamy silniki ustawione poprzecznie, więc nie ma takiej potrzeby. Dzięki za podpowiedź.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Jakim olejem zalać skrzynię? Fabrycznym, czy próbować coś innego?
Jeżeli fabryczny Total Transmission BV, to który dokładnie? 75W-80 ? 75W-90 ? 80W-90 ?

Do suchej skrzyni trzeba wlać 2 litry ?
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Zalewałem 75W80, do skrzyni wchodzi podobno 1,7l., weszło 2l.
W mojej skrzyni łożyska i sprzęgło wymieniałem 60000 km temu i cały czas terkocze ;p
Za to biegi wchodzą jak na francuza bdb. Zresztą był z tym problem, kilka razy jeździłem do mechanika bo jedynka mi wyskakiwała. W końcu tak to wszystko poustawiał, że biegi wchodzą idealnie, terkotanie niestety zostało.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


parian napisał:
Zalewałem 75W80, do skrzyni wchodzi podobno 1,7l., weszło 2l.


Ale tam chyba nie ma żadnego otworu rewizyjnego. Skąd wiedziałeś, że te 2l jest ok.
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2016, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Nie wiedziałem, po prostu tyle weszło. Na którymś z forów dostałem info, że wchodzi 1,7l.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 12 Maj 2016, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Trochę się wszystko przeciąga z powodu spraw rodzinnych mechanika i skrzynia dopiero dzisiaj się instaluje w samochodzie.
Na obecną chwilę nie mam żadnych wątpliwości, że skrzynię trzeba było przeglądnąć. Śruby mocujące koło talerzowe prawie nie mają gwintu. Przypuszczam, że zęby koła talerzowego i wałka zdawczego (atakującego) pomimo, że wyglądają całkiem dobrze, mają już zrypaną geometrię. Skrzynia poza miauczeniem wydawała ciche terkotanie na postoju, ale także przy małych prędkościach podczas przyśpieszania. Terkotanie na postoju, to podobno jakaś część wybieraka, co nie jest niczym tragicznym. Za to grzechotanie podczas przyśpieszania, pomimo że jakoś specjalnie mnie nie martwiło (czasem nawet myślałem, że to odgłos silnika), mogło pochodzić od luzu na kole talerzowym. Oczywiście wszystko się wyjaśni, gdy już pojeżdżę trochę po remoncie, ale na razie wiem, że dobrze zrobiłem wyciągając skrzynię.

Powrót do góry
KBartek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Volvo V50 2,4i 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


Te śruby to jakaś masakra. Widać że wkrótce musiałbyś szukać nowej skrzyni bo stara leżała by na drodze w częściach. Moje ma przejechane dopiero 82 tyś ale to w sumie niewiele mniej niż Twój który ma z tego co wyczytałem 125 tyś. Chyba też będę musiał się zabrać za tą skrzynię chociaż żeby sprawdzić te śruby. Rozumiem że wkrótce wielkie wydarzenie pierwszej trasy. Z niecierpliwością czekam na wyniki.

Ostatnio zmieniony przez KBartek dnia Nie 15 Maj 2016, 22:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Nie 15 Maj 2016, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Głośna praca skrzyni


A właściwie co się stało z tymi śrubami ? Odkręciły się o kilka obrotów i trzymały koło zębate tylko na dwóch zwojach, a luźne koło obijało pozostałe zwoje gwintu? Czy wcześniej ta skrzynia była już robiona, czy doszło do takiej sytuacji z montażu fabrycznego?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System