Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Skrzynia biegów - sprawdzenie stanu oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
digidyy

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: punto 2
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 16:00
Temat postu:

Skrzynia biegów - sprawdzenie stanu oleju


Witam wszystkich, czytałem tematy na forum odnośnie mojego problemu, ale nie wszystko rozumiem... Posiadam Citroena C5 III 2010/11 2.0 HDi 100 kW [manual] i pozostał mi jeszcze do wymiany olej w skrzyni biegów. Przebieg 134 tyś km, chciałbym sprawdzić stan tego oleju, ale z tego co czytałem to jedyną metodą jest spuszczenie go i zmierzenie ile zleciało... Zastanawia mnie ten stan dlatego, że samochód nabyłem niedawno i przy wymianie oleju w silniku i zdjęciu osłon od spodu zauważyłem "ulany" silnik oraz skrzynię od spodu, martwię się o jakieś ubytki oleju, nie wiem skąd ten wyciek bo słabe dojście/widoczność tam jest a poza tym muszę umyć ten silnik od spodu żeby to zlokalizować... Po drugie poczułem 2 razy przy jeździe na5tym/6stym biegu "ślizganie się sprzęgła", ale rozumiem, że przy ponad 130 tyś km dwumasa może już dawać znać o sobie i sprzęgło może się kończyć... Czytałem też o przeciekach oleju ze skrzyni biegów do sprzęgła uszkodzoną uszczelką... Może ma to miejsce też u mnie....
Na forum pisali, że dokładnie wchodzi 1,8litra (mam tyle wlać po spuszczeniu czy mniej bo coś tam na pewno zostanie....?), zakupiłem 2 litry więc mam zapas niby. Pytanie jeszcze, czy jak teraz spuszczę to zejdzie mi 1,8litra? Czuję, że nie i ciężko będzie ocenić czy ubywa do sprzęgła czy nie....











1) Czy korek oznaczony różowym kolorem na 1wszym i 2gim zdjęciu to korek spustowy skrzyni? [zdjęcia robione od spodu auta
2) Podejrzewałem, że korek oznaczony pomarańczowym kolorem na drugim zdjęciu to korek kontrolny, ale to nie to, prawda? [zdjęcie wykonane od spodu auta]
3) Którym odpowietrznikiem/czujnikiem wlać olej do skrzyni na 3cim zdjęciu, ten oznaczony czerwonym kolorem to czujnik wstecznego i jego wykręca się i wlewa olej? Żółty i niebieski to odpowietrzniki? [zdjęcie robione od góry silnika/skrzyni]
4) 4rte zdjęcie przedniej/dolnej części skrzyni i tam spodziewałem się korka kontrolnego, ale nic tam nie widzę takiego...
Podaję VIN, może ma ktoś możliwość sprawdzenia po nim skrzyni i innych informacji... Byłbym bardzo wdzięczny:-)
VF7RDRHR8AL571907 (01)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 03 Maj 2015, 08:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skrzynia biegów - sprawdzenie stanu oleju


Zapocenie to nie wróży niczego dobrego ,warto zlac olej i sprawdzić ile go jest , ciekawe czy to olej ze skrzyni czy z silnika uciekają przez simeringi, jesli sprzeło sie ślizga proponuje zrzucić skrzynie - prawdopodobnie jest zaolejone i nadaje się tylko do wymiany. Takie "leczenie" wymiana oleju nic nie da. Odpowietrznik to element z dziurami koło czujnika cofania
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

17 500

2011r.

147 007 km

pomorskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System