Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Demontaż hamulców bębnowych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tymon1705

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: Citroen Xara Picasso 1.8 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 12:08
Temat postu:

Demontaż hamulców bębnowych


Witam .

Mam pytanie , czy ktoś z was rozbierał już z tyłu bębny w XP ? Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego autka , ostatnio robiłem hamulce z przodu i byłem na stacji diagnostycznej sprawdzić czy równo biorą przód okazał się ok ,ale z tyłu zrobiła się różnica prawie 35% . Dodam jeszcze że auto było sprowadzone z niemiec , na pierwszym przeglądzie było wszystko ok , i tu pada moje pytanie czy ktoś z was wie jak z ciągnąć bęben bez użycia siły tzn. by niczego tam nie zerwać w środku ? Wiem że w niektórych autach są różne patenty by poluzować samo-regulator niestety nic nie znalazłem na temat Xary Picasso . Nie chcę tego robić na siłę bo obstawiam właśnie zapieczony samo-regulator .

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi .

Pozdrawiam.
Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 18:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Demontaż hamulców bębnowych


Przez otwór po śrubie koła przez piastę musisz włożyć cienki płaski śrubokręt i cofnąć nakrętkę( zębatkę) rozpieraka. świecąc w otwór latarka w odpowiednim położeniu piasty da się to zrobić bez żadnego problemu. Chodzi o skrócenie rozpieraka to wtedy bez problemu bęben zejdzie.
Inne opcje moim zdaniem są bezcelowe.
Polecam: https://www.trwaftermarket.com/pl/Produkty/Hamulce-bebnowe-i-uklady-hydrauliki-hamulcowej/Zestawy-typu-TRW-Superkit/
U siebie założyłem zestaw Bosch- koszt kompletu jak na zdjęciu w okolicy 230 zł. Nie opłaci się zmieniać samych szczek czy regulatorów. Kupuj taki zestaw jah bedziesz musiał wymieniać. Zakładasz wszystko zmontowane. Podłączasz rurkę, linkę zakładasz bęben i przy odpowietrzaniu regulator juz działa. Masz nowe hamulce za przyzwoita kasę.
U mnie tył hamuje jak szalony.
[/img]
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Demontaż hamulców bębnowych


Nie rob tego, bo zniszczysz samoregulatory. Jesli wymieniasz szczeki na nowe, to smialo sciagaj bebny na sile, najwyzej uszkodzisz tylko uchwyty ustalajace szczeki, a te bez problemu kupisz nowe w komplecie ze sprezynami. Czasami konieczne jest uzycie sciagacza, bo lozyska potrafia troche przyrdzewiec na czopach. Czesto demontaz bebnow konczy sie wymiana lozysk.
Usilowanie cofniecia nakretek samoregulatorow konczy sie uszkodzeniem mechanizmu samoregulatora. Pamietaj o tym!
Powrót do góry
skype status
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 02:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Demontaż hamulców bębnowych


Witam! Przepraszam za brak zdjęć, bo te pokazują wszystko. Przygotowałem się do lekcji, porobiłem zdjęcia, odpowiedni opis, a tu... plyndz! Nie można na tym forum w prosty sposób dołączyć obrazu! Sad Ale żeby nie poszło na marne, zostawiam chociaż suchy opis:

Wniknęła potrzeba zdjęcia bębnów w XSARA Picasso 1.6 16V 2006r. hamulce z ABS jak na zdjęciach. Liczyłem, że na forum znajdę "koło ratunkowe" albo "telefon do przyjaciela" a tu znikąd pomocy Sad Gdy udało się to zrobić, postanowiłem to opisać, następcy będą mieli łatwiej Wink Nie wiem skąd sugestia, że można poluzować nakrętkę rozpieraka śrubokrętem Shocked , chyba że mówimy o różnych samochodach i innych hamulcach. O rozkręcaniu rozpieraka to tak, jak powiedział Pan pułkownik Wołodyjowski "..o tym ni mowy być nie może..." (w oryginale o poddaniu Kamieńca Podolskiego). Jest to niemożliwe. Nawet już po zdjęciu bębna jest bardzo trudne, pokazuje to zdjęcie.

No chyba że..., jak w tym dowcipie o ginekologu-majsterkowiczu co zreperował silnik przez rurę wydechową Very Happy
Rozkręcić nie, ale poluzować można, konstruktorzy przewidzieli taką potrzebę i tu mój pełen "szacun", że pomyśleli Cool Tak jak na zdjęciu, trzeba przełożyć mocny śrubokręt przez otwór śruby koła i oprzeć z góry na rozpieraku. Oczywiście na tym etapie jest tam jeszcze bęben, na zdjęciu zupełnie przeźroczysty, abyście to widzieli Wink Dobrze jak śrubokręt jest naprawdę solidny i wygięty trochę w "S-kę" aby łatwiej sięgnąć nad rozpierak. Potem kręcić na siłę piastą w dół aby zepchnąć rozpierak z garbika na szczęce, nawet kosztem niewielkiego zgięcia z drugiej strony, tam od widełek śruby. Potem można wyprostować Smile

Z braku zdjęcia, krótki opis: jest to tuż pod cylinderkiem hamulcowym przy tylnej szczęce (tej jak patrzeć od tyłu samochodu) Przez otwór od śruby koła +latareczka z diody można zobaczyć Smile

Ten garbik na szczęce to esencja całego pomysłu "jak to działa". Pokazuje to te zdjęcie:

Mechanicy prawdopodobnie dobrze o tym wiedzą, ale nie rozpisują się na forach, bo to przecież "ich chleb".
Powrót do góry
ipartspl

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroet C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 14:23
Temat postu:

Jak prawidłowo rozkręcać hamulce bębnowe?


Hamulce bębnowe przez wielu kierowców uważane są za rozwiązanie nieco już archaiczne. W rzeczywistości jednak stosuje je wielu producentów aut, zwłaszcza w modelach nieco lżejszych i o mniejszej mocy. O ile tylko poddawane są odpowiednim przeglądom i wymianom części, potrafią służyć bezawaryjnie przez bardzo długi czas.
Wszystkie szczegóły znajdziecie na Naszym blogu! Zajrzyjcie a dowiecie się wszystkiego o prawidłowym rozkręcaniu hamulców bębnowych - https://www.iparts.pl/artykuly/jak-prawidlowo-rozkrecac-hamulce-bebnowe,352.html
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 14:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System