Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motobuyer

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: opel astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Kwi 2015, 20:27
Temat postu:

Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Jestem zainteresowany tym autkiem, bo stosunek ceny do rocznika i wyposażenia wygląda zachęcająco. Jako że chce jeździć na gazie, w grę wchodzi tylko silnik 2.0 i 140 km.
Jestem po rozmowie z serwisem citroena po podaniu numeru vin, który dostałem od sprzedającego i to czego się dowiedziałem trochę mnie niepokoi. W ciągu pierwszych 66000 (3 lat) auto miało całą masę usterek:
1. wymiana siłownika przedniego zawieszenia,
2. wymiana chłodnicy klimy,
3. wymiana elementu podnośnika przedniej szyby (nie pamiętam dokładnie jakiego)
4. sprzęgło - chyba tarcza
5. kondensator / regulator? klimatyzacji
6. wiązka przewodów w silniku (nie zdążyłem zapisać)
7. wałek napinacza paska rozrządu
8. stycznik światła stop

Tyle zdążyłem zapisać i powiem szczerze, litania wygląda odstraszająco. Czy to normalne, żeby w nowym aucie aż tyle niedomagało. Szczerze mówiąc nie stać mnie psychicznie na ciągłe serwisowanie auta. Kto z was przeszedł podobne wymiany gwarancyjne? Czy po wymianie problemy nadal występują?

Przejrzałem jedną ze stron na której użytkownicy oceniają swoje auta. Interesowałem się tylko opiniami z przebiegami 150 000+ i wydaje się ,że użytkownicy potwierdzają liczne usterki.

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości, bo c5 III generacji bardzo mi się podoba wizualnie.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 03 Kwi 2015, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Ogólnie jest tak, że jak dbasz tak masz. Kazde aut
o się psuje
Powrót do góry
motobuyer

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: opel astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Kwi 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


No rozumiem, ale bez przesady. Co ma dbanie do wspomnianych wyżej wymian? Kiedy auto jest na gwarancji i właściciel regularnie serwisuje i wymienia uszkodzone podzespoły to znaczy, że dbał.
Mnie przeraża ilość tych niedoróbek.
Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto ma c5 III po 2008 roku (najlepiej z silnikiem 2.0 i 16v (140km) od nowości i zrobił nim przynajmniej 150000?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 04 Kwi 2015, 09:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Moja jest z roku 2009.Przebieg 156 tyś i od nowości LPG.Na chwilę obecną auto nie posiada żadnej wady czy usterki.
Sprawdzająć historię w ASO przed zakupem dowiedziałem się,że siłownik zawieszenia był wymieniany i skraplacz klimatyzacji.Na akcji serwisowej listwa szyby czołowej.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Sob 04 Kwi 2015, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Tutaj chyba nie chodzi o dbanie ale o ten konkretny egzemplarz, przecież on ma dopiero 3 lata i tyle było już wymienione.
Mamy w domu dwa auta, mój cytron C5 2006 i żony Toyota Auris 2012 kupiona w salonie a teraz jest z przebiegiem 120 tys., gdzie przez 2,5 roku wymienione były tylko...przepalone żarówki (nie licząc materiałów eksploatacyjnych).
Czasem patrzę na japoński twór z zazdrością, ale i tak nie zamieniłbym się na mojego wygodnego tapczana.
O każdy samochód trzeba dbać, ale nie każdy odwdzięczy się bezawaryjną jazdą.
Na pocieszenie powiem, że ta wymieniona przez Ciebie lista naprawionych elementów jest już nowa i prawdopodobnie nie będzie obciążać Ciebie kosztami.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Kwi 2015, 10:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 04 Kwi 2015, 10:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Miałem, tylko 2.0 HDi.
Do przebiegu 200tys. w miarę, ale bez szału (tłumaczenie "każde auto się psuje"), później zaczęła się sielanka. Chyba nie było miesiąca, żeby auto u mechanika nie wylądowało.. Większość tzw. [cenzura]ły, ale zdarzały się i poważne (drogie) awarie: np. półosie.
Silnik nie do zjechania, ale cała reszta kuleje.

Moja odpowiedź na pytanie w wątku: Tak.

Pozdrawiam
Powrót do góry
motobuyer

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: opel astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Kwi 2015, 07:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Z przykrością wyciągam wniosek, że trzeba chyba pomyśleć o innej marce.
Znajomy jeździ c5 z 2002r od lat i sprzęt naprawdę dobrze mu służy a jeździ niemało.
Myślałem, że cała ta historia z utratą wartości to tylko kwestia nazwy marki. Z waszych wpisów z grubsza wynika, że c5 II jest rzeczywiście dość awaryjna.
Szkoda bo trudno mi wymyślić inny sprzęt, który by mi się podobał.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 06 Kwi 2015, 16:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


motobuyer napisał:
Z przykrością wyciągam wniosek, że trzeba chyba pomyśleć o innej marce. .


Zostań przy Oplu i kup Insignię.
Powrót do góry
proxa

Dyskutant



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: C5 III 2.0Hdi 140KM
Piwa: 3/7
Wysłany: Pon 06 Kwi 2015, 16:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


jak ktoś kupi trupa to niestety bedzie miał problemy. Ja kupując dobrze wiedziałem co biorę i co wypada zrobic innych problemów nie mam jak na razie.

Uważam też, że są samochody od których nie mozna podchodzić jak student! Np.c5 trzeba wyspać na np. Oponę 1000 zł to sie kupuje i juz... A nie jak student, Boże jakie to i to drogie... Kupujesz samochod z wyższej polki to i kosztować bedzie wiecej. To tak jakbym miał Ferrari ale tylko by stało w garazu bo serwis drogi i paliwa je sporo.. Wink
Powrót do góry
motobuyer

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: opel astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Cytat:
Zostań przy Oplu i kup Insignię.


Nietrafiona ironia. Opel Insignia może i ma parę cech ładnego auta, ale codziennie kilka mijam - zbyt pospolity.
Poza tym tam z instalacją gazową nie jest za różowo i trudno kupić coś z pewnych rąk.
Zdecydowana większość to szroty ściągane zza granicy z przebiegiem xyz i historią: "Niemiec płakał jak sprzedawał."

W c5 silnik 2.0 i jest sprawdzony i stosunkowo bezawaryjny. Bardzo dobrze znosi instalację gazową. Gdyby tylko nie te uporczywe usterki dookoła, byłbym zdecydowany na 100%.

Jestem świeżo po rozmowie z właścicielem c6. Narzeka, że auto co miesiąc w serwisie. Większość to drobne usterki ale wczasy ostatnie mu popsuły. Jako człowiek dość majętny nie szczędzi na auto bo mu się po prostu podoba.

Jak wyżej napisałem, nie chodzi mi o pieniądze. Napisałem, że nie stać mnie psychicznie na samochód, który będzie stale kaprysił.
Powrót do góry
proxa

Dyskutant



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: C5 III 2.0Hdi 140KM
Piwa: 3/7
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 11:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Wydaje mi się, że dużo przesady w tym jest.

Pytanie czy właściciel c6 ma je od nowości czy jest drugim właścicielem? Jeśli drugim to masz odpowiedź, pewnie ktoś wczesniej nie dbał o auto i teraz są problemy albo kupił pięknego "trupa".

Co do ASO -> to ASO zawsze coś znajdzie jak to mówi mój kuzyn (kierownik serwisu) z tego żyją! Muszą coś wszukać, że panie to to i to się kończy... a na prawdę jeszcze byś na tym latał z 50 tys. km. Smile Dlatego warto zawsze stać podczas serwisu auta czy sprawdzania nad mechanikiem i pilnować go czy na pewno cię w ciula nie robi...
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 11:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


proxa napisał:
Pytanie czy właściciel c6 ma je od nowości czy jest drugim właścicielem? Jeśli drugim to masz odpowiedź.

A jaka jest odpowiedź jeśli pierwszym? Wink
Powrót do góry
proxa

Dyskutant



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: C5 III 2.0Hdi 140KM
Piwa: 3/7
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 12:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


Odpowiedzi są 3:

1. taki model do dupy się trafił
2. ktoś o niego nie dba
3. ktoś daje się naciągać ASO Smile

z tym niedbaniem to tak jak z moim ojcem jak miał citroena xsare > gwarancja się skończyła i zaczął naprawiać u róznych magików w Rzeszowie > specyów od francuzów. I co chwile wtedy się zaczeły problemy no ale tak to jest jak ktoś trafi pod zły adres i jeszcze jest przekonany, że gość [cenzura]ście się zna. To jest częsty problem samochodów na które później ludzie narzekają... trafiają do serwisów które same działają po omacku, a kasa leci leci
Powrót do góry
lennyak

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen C5'10/Honda Jazz'12
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 12:20
Temat postu:

Re: Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


motobuyer napisał:
W ciągu pierwszych 66000 (3 lat) auto miało całą masę usterek:
1. wymiana siłownika przedniego zawieszenia,
2. wymiana chłodnicy klimy,
3. wymiana elementu podnośnika przedniej szyby (nie pamiętam dokładnie jakiego)
4. sprzęgło - chyba tarcza
5. kondensator / regulator? klimatyzacji
6. wiązka przewodów w silniku (nie zdążyłem zapisać)
7. wałek napinacza paska rozrządu
8. stycznik światła stop


Moja rada jest taka zebys nie rozmawial z wlascicielami innych modeli Citroena tylko C3 III bo kazdy model moze miec inna jakosc i bolaczki. Prawda jest ze wiekszosc z tych rzeczy ktore sa tu wymieniles to typowe problemy w C5 III ale nie wszystkie. Jesli komus to wszystko sie zdarzylo do przebiegu 66 tys. km to mial wielkiego pecha ale jesli zajechal sprzeglo do takiego przebiegu to juz raczej cos nie teges z uzytkowaniem.

Ja ciegle wszystkim powtarzam ze warto kupic pewny, bezwypadkowy i nie krecony egzemplarz i dobrze go przeswietlic przed zakupem. Niestety takich jest bardzo malo i kosztuja troszke wiecej ale wtedy masz szanse troche pocieszyc sie tym autem. Ja tak zrobilem i przez 35 tys. km wymienilem tylko jedna zarowke (obecnie ma 167 tys km). Przy zakupie oczywiscie wyszlo kilka rzeczy ale bylo to uwzglednione w cenie, zrobione od razu i od tamtego czasu spokoj. Nie jest wiec tak zle

Niestety teraz bezawaryjnych aut chyba nie ma bo presja jest na optymalizacje kosztow. Jesli rozwazasz bezyne to pomysl o Hondzie Accord (super autko) ale niestety ceny uzywek powalaja. Z tego wlasnie wzgledu jezdze teraz C5 i poki co nie zaluje.
Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 08 Kwi 2015, 00:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czy C5 III jest naprawde taka awaryjna???


No to może i ja dorzucę się nieco . C5 III ecslusive 2008 r. 77 tyś przebiegu z polskiego salonu. Jestem drugim właścicielem. Samochód kupiłem przy przebiegu ok 50 tyś z pełną historią serwisową. Na obecną chwilę do wymiany jest jeden siłownik ( cieknie , co wyszło na przeglądzie ) , a drugi do wymiany za jakiś czas bo się poci. Tylni rozdzielacz i wychodzące z niego przewody hydrauliczne mocno skorodowane. Do tego drgające xenony po nierównościach ( przy zakupie nie dało się tego za bardzo zweryfikować). Rok temu wymieniona chłodnica klimatyzacji ( po zimie zgniła i uciekł czynnik). Reszta to już drobniejsze rzeczy jak niezwijające się pasy czy strzelające ograniczniki drzwi. No ale cóż nie dbałem o auto ( to mam) tj. jeździłem po polskich drogach i nie zabezpieczyłem chłodnicy chociaż nie wiem jakbym miał to zrobić . Z przykrością ale ja nie mogę tego auta polecić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System