Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szirer2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 17:48
Temat postu:

Problem z wspomaganiem kierownicy


Witam wszystkich użytkowników. Mam problem ze wspomaganiem kierownicy. Gdy zapalam auto czasami pojawia mi się czerwone stop na wyświetlaczu i wspomaganie nie działa.. Gdy wylacze silnik i włączę znowu komunikat gaśnie i wszystko jest ok. Pewnego razu wspomaganie przestało działać w czasie jazdy przy sporej prędkości a to już nie było śmieszne. Czy ktoś miał taki problem. Komputer nie znajduje żadnych błędów. Auto to c4 picasso z 2007r 1.8 benzyna. Pozdrawiam
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 18:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy


Witam Twisted Evil dzień dobry Panu - widać nie czytał Pan regulaminu tylko go zatwierdził Twisted Evil
,,Dobry zwyczaj się przywitaj " już tak jeden kolega z tego forum napisał i się z nim zgadzam Twisted Evil
Co do usterki - nie chce się koledze poszukać TU na forum poprzez opcje szukaj o wujku google nie wspomnę Twisted Evil
Prawdopodobnie pompa wspomagania
http://shop.boxmoto.pl/?173,pl_http-shopboxmotopl-173-pompa-wspomagania-citroen-c4-grand-picasso-peugeot-308-20hdi-16hdi-20i-20-18i-18-16-14-i-hdi-16v
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
szirer2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 18:48
Temat postu:

Witam jeszcze raz I przyznaje się bez bicia odnośnie regulam


Przeszukałem forum i Google też I najłatwiej jest zrzucić winę na pompę i może to jest ten probleM ale dlaczego pompa zaczyna działać poprawnie po ponownym odpaleniu auta? Nie wiem czy to może mieć jakiś związek ale w większości przypadków 95 % ten błąd pojawia się dokładnie po włączeniu świateł mijania. zaznaczę że poprzedni właściciel zmienił żarówki h7 na jakieś inne mocniejsze niebieskie, które naprawdę super świecą ale za kazdym razem gdy wylacze światła pojawia się service pomimo że światła działają bez zarzutu. Czy to może być jakieś elektryczne zwarcie? Nie chciałbym bym wydawać fortuny na nową pompę jeśli to coś innego? Pozdrawiam
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy


Witam, skoro chcesz mieć pewność, że kolega Diablo się myli (wybacz Diablo ale dajmy nadzieje Koledze), to masz do sprawdzenia i przeczyszczenia, styki, kostki itp (wd-40):
- bezpieczniki od pompy wspomagania,
- przekaźnik (jeżeli taki jest),
- wiązka zasilająca plus ta wielopinowa,
- kable i inne elementy ruchome które mogą powodować krótkotrwałe przerwy w obwodzie.

Jeśli po przeczyszczeniu i dokładnym sprawdzeniu w/w układów problem będzie występował no to będziesz musiał zwrócić honor koledze Diablo... powodzenia w szukaniu.

A nie wiem z jakiego miesiąca jest Twoja Cytrona ale z tego co wyszukałem na http://service.citroen.com/ddb/
to jest instrukcja z rozpiską bezpieczników do modelu produkowanego od 01/09/2007 - 31/05/2008.
Powrót do góry
gadu-gadu
szirer2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 19:11
Temat postu:

Witam.


Osobiście też myślę, że to pompa ale miałem nadzieję, że ktoś już miał taki problem i może da się go jakoś inaczej obejśc bez wymiany pompý. Czy to jest jakaś typowa przypadłość dla c4 że te pompy padaja? Jak jest gwarancja że jeśli kupię nowa to nie będzie z nią problemu? Czy są jakieś jakieś sprawdzone, które polecacie? Pozdrawiam obu Kolegów i dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 19:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 20:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy


Odnośnie awaryjności pomp nie wiem jak to jest, gdyż za młody jestem na tym forum aby coś powiedzieć ale znalazłem post z problemami odnośnie wspomagania:

- http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=209578&highlight=pompa+wspomagania

A jeśli tak bardzo Ci zależy aby dowiedzieć się jak często pada pompa to możesz przeszkartować sobie forum odnośnie słów zawierających pompa wspomagania:

- http://citroen.auto.com.pl/forum/search.php?search_id=1490386792&start=0
Powrót do góry
gadu-gadu
szirer2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 21:01
Temat postu:

dzięki za pomoc pozdrawiam


Przestudjuje dzięki
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 31 Mar 2015, 10:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy


pompa pompą ale w tym systemie istnieje coś takiego jak czujnik skrętu który steruje mocą pracy pompy....nie wspomne o samym "kalkulatorze" pompy wspomagania , więc elementów do sprawdzenia jest dośc sporo warto sprawdzić , spróbowałbym także wymienić żarówki na zwykłe ( wspominasz o dziwnym zachowaniu) i obserwowałbym zachowanie układu
Powrót do góry
gadu-gadu
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Wto 31 Mar 2015, 19:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy


Witam Twisted Evil no widzisz kolego szirer2 trochę więcej dopisałeś do swojego przypadku ( żarówki ) Wink
Każda najmniejsza informacja jest ważna w ustaleniu i postawieniu trafnej diagnozy Wink
Pytanie jakie to są żarówki ?? Bo są niebieskie dające więcej światła np H7 niebieska .
Na przykład taka ( nie jest to reklama produktu ) http://www.philips.pl/c-p/12972CVPBS2/colorvision-niebieska-zarowka-samochodowa
Lub poprzedni właściciel rzeczywiście coś źle przerobił Rolling Eyes albo zwarcie w instalacji .
Kolega jacek więcej napisał o Twoim przypadku niż ja Wink Więc sam widzisz , że możliwości jest wiele - ja podpowiedziałem jedną z wielu Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
klusmen

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: CC4P
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 12 Sie 2017, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Problem z wspomaganiem kierownicy


Witam serdecznie, podbijam ponownie temat.
U mnie problem następujący: wspomaganie przestaje działać w upalne dni, rano jak odpalam to działa i mogę jeździć do "usrania" i będzie działać do póki nie zgaszę silnika wtedy już pada.. Sprawdzałem napięcia na aku i są OK ładowanie także. Pytanie czy są jakieś przekaźniki do wpsomagania w C4 Picasso? ps. wymieniłem pompę na używkę z allegro i problem ten sam, biorę pod uwagę że i ta pompa może być wadliwa, ale dziwne, że jak już zacznie działać to działa cały czas do zgaszenia silnika. Wiem że aku jest już trochę stary, ale nie wiem od czego zacząć. :/ płyn nie ubywa. Może maglownica?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

49 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System