Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej_Ch

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 21:27
Temat postu:

Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Witam.
Mam od 1,5 roku Xsarę Picasso (rocznik 2003). Poprzednia, ale nie wiem czy pierwsza wymiana rozrządu, jeśli wierzyć dokumentom i poprzedniemu właścicielowi zrobiona była przy ok. 157.000 km. Na naklejce napisane było, że następna powinna być przy 217.000 km. Proszę o informację, czy to nie za często ? Podobnie z olejem w silniku, napisane było na kartce, że wymiana ma być do 10.000 km. czy to dobrze ?. Powoli zbliżam się do 217.000 km.
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Andrzej
Powrót do góry
gadu-gadu
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Witam Twisted Evil w silnikach 2.0 HDi co 180 tysi rozrząd - moja Cytryna przejechała 212 tysi . Olej w silniku wymienia się co 15 tysi lub raz w roku . Jak chcesz chronić silnik to raz w roku - od przeglądu do przeglądu olej najlepiej 5W30 nisko popiołowy ze wzgledu na turbinę + wszystkie filtry , paliwa też Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Andrzej_Ch

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 11:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


diablo, jak zwykle zmysla, bo zle wyczytal. W/g instrukcji wymiana co 160 tys, lub 10 lat. W warunkach ciezkich, a wiec miasto co 120 tys.
Olej , jesli masz fapa 5w30, bez fapa moze byc rowniez 5w40 i wymiana co 20 tys. km. Najlepiej co roku, ze wzgledu na osady w silniku i slynne, zapychajace sie sitko w przewodzie zasilajacym turbine. Po wymianie pierwszej rozrzadu lepiej ten okres wymiany zmniejszyc do 120 tys z powodu zuzytych kol zebatych rozrzadu i gorszej jakosci komponentow uzytych do wymiany, szczegolnie pompy wody.
Powrót do góry
skype status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Witam Twisted Evil zmyślasz jak zwykle Ty kolego dejnekomirek i uważasz się jeszcze za speca ale od bzdurnych postów z niemiaszkowa - już mi ręce opadają na Twoje niedouczenie lub nawet chęć sprawdzenia czegokolwiek w necie
- http://www.motospace.pl/uzywane/citroen_c5_2.0_hdi_z_roku_2005/
- http://peugeotklub.pl/showthread.php?45123-C5-2-0-HDI-wymiana-rozrz%C4%85du-%28koszt%29
- http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=109584
A te 160 tysi to tyczy się chyba Twojego silnika 2.2 HDi a nie 2.0 HDi Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


diablo skoncz juz te glupoty. Specjalista to Ty nigdy nie bedziesz: w jakiej Xsarze Picasso widziales silnik 16V 2.0HDI? Wiec powiedz przepraszam i cisza. Nie neguje calosci, ale czasami piszesz takie glupoty, ze naprawde brak slow. I dziekuje za slowa uznania, doskonale oddaja twoja nature...
Powrót do góry
skype status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 17:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Witam Twisted Evil nie czepiaj się mojej natury - jak zwykle odezwał się znawca tematu . W niemiaszkowie się doktoryzuj , nie tutaj w Polsce Her dejnekomirek Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 19:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Lepiej przepros kolege za wprowadzanie w blad. I oby nigdy nikt nie poniosl strat przez Ciebie. Arogancja jest niebezpieczna, a z brakiem wiedzy wrecz grozna. A Niemiec sie nie czepiaj baranie, bo to bardzo niegrzeczne. Obserwuje Cie od dluzszego czasu i czesto Twoja wiedza wrecz poraza. Robisz tylko zamieszanie, nie wnoszac nic konstruktywnego, czyste bla, bla, bla. Rusz jeszcze raz moje pochodzenie, a ...
Powrót do góry
skype status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Witam Twisted Evil Her dejnekomirek ja nie wyzywam pan od baranów . Druga sprawa jest wolność słowa w tym kraju i to , że nie lubię Niemiec no cóż nie jestem euroentuzjastą . Niemcy już Nam Polakom pokazali ,,bratnią '' koleżeńskość i takie tam podobne w '39 roku z Rosjanami w Brześciu http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/artykuly/485363,niemiecko-rosyjski-podrecznik-historii-zaklamany.html
Więc chyba rozumie mnie pan , że jakoś do Niemców nie pałam wielką ,,miłością ''
No cóż odbiegliśmy od głównego tematu czyli silnika - no cóż pan ma inną wiedzę ja inną . To , że się zgadzamy w pewnych kwestiach technicznych , no cóż po to jest to forum , żeby zadawać pytania . Druga sprawa to to , że zawsze można taką wypowiedź zweryfikować w necie lub książkach serwisowych albo i w samym serwisie Twisted Evil
Z tego co ja się orientuję to konstrukcja silnika Diesla 2.0 HDi jakoś diametralnie lub kosmicznie się nie zmieniła miedzy rokiem 2003 a 2005 takim jak moim Twisted Evil
A tak przy okazji chciałem się zapytać - Pan to też farbowany lis jak Mirek Kloose ???
A i jeszcze jedno z pańskimi inwektywami - nie będę zniżał się do pańskiego poziomu Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Ot i"znafca "sie znalazl. Pewnie po za swoim 2.0 16v nigdy zadnego innego nie widziales na oczy. Nie zaslaniaj sie forum, bo robisz wroga robote na tym forum, gdy nie majac wiedzy zabierasz glos siejac zamet, a przyparty do muru za zmyslanie, bronisz sie , ze takie cuda gdzies tam wyczytales. To nie pierwszy raz. Odnosnie Niemiec, ja tu mieszkam tylko, musisz miec niezle powalone pod kopula, jesli mieszasz do tego historie. Swoja droga jestem chyba bardziej polski niz Ty, bo ty raczej bardziej pasujesz do obory ze swoimi inwektywami. Lepiej sie uspoko, bo Ci jakas zylka peknie i bede mial znafce na sumieniu. Swoja droga bede teraz obserwowal Cie wnikliwiejwiec dobrze zastanow sie co piszesz, aby nie bylo bardziej smiesznie, niz do tej pory. Forum jest dla pytajacych, ale odpowiadajacy powinni trzymac poziom. To nie jest kolko teatralne, tu trzeba odpowiadac na temat. Inaczej ktos moze poniesc koszty, albo nawet stracic zycie. Nie musisz znizac sie do mojego poziomu, bo nigdy do niego nie siegniesz, dla ciebie to nierealne, jestes za maly na to. Ktos kiedys napisal: lepiej nie zaczynaj z glupszym, bo najpierw cie zakrzyczy, a potem sprowadzi do swojego poziomu, co musze przyznac osiagnales. Juz dawno zbieralem sie na rozprawe z Toba, znafco, i na tym koncze. Jesli nie zaczniesz dbac o poziom swoich wypowiedzi, postaram sie troche z Toba pobawic w ocene Twojej wiedzy. Nawet z jezykiem niemieckim masz problem. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 02:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Witam Twisted Evil inwektywy to Ty panie kolego piszesz do mnie , niż ja do Ciebie . Kto sieje wiatr , zbiera burzę . Czyli to prawda o farbowanym lisie? A jak już jesteś taki znawca wszystkiego , to czemu jeszcze żadnej publikacji pan nie wydał Panie omnibusie a wręcz chodząca encyklopedio . Ma pan rację w jednym Twisted Evil - z wariatem nie zaczynam. I ja się panu zacznę bardziej przyglądać znafco Twisted Evil
Zapomniałem dodać, panie kolego słownik i poczytaj co to są inwektywy. I słownik Polski, nie Niemiecki
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 15:37
Temat postu:

xsara picasso 2.0 16V automat - co ile wymiana rozrządu.


Witam ! Co prawda gorący temat ucichł ale chciałbym zapytać jak to jest w benzyniakach . Mam picasso 2005r po lifcie 2.0 16V silnik RFN w automacie. Rozrząd był wymieniany przy stanie licznika 215 tyś , teraz jest już 300 tyś . Auto nie jest przeciążane, żona sama jeżdzi do pracy , sporadycznie wyjeżdżamy gdzieś w weekend za miasto. Jeśli ktoś coś wie na ten temat i mógłby udzielić informacji będę wdzięczny. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Co ile km wymiana rozrządu w Xsarze Picasso i olej w silniku


Jeszcze możesz jeździć, wymiana co 120 tysięcy/ 5 lat (lepiej co 4).
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 17:25
Temat postu:

2.0 16V co ile wymiana rozrządu


Witam ! Bardzo dziękuję za bardzo pomocną i utwierdzającą odpowiedź. Spotkałem się podobnymi opiniami ale chciałem żeby mi ktoś to potwierdził. Pozdrawiam i stawiam piwo Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System