Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Światła cofania


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 14 Gru 2018, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Światła cofania


Dzisiaj będę zamawiał ledy z tej aukcji https://allegro.pl/einparts-zarowki-led-h21w-bay9s-54smd-3014-canbus-i7688164367.html
Dam znać po weekendzie czy są coś warte.
Widziałem na Allegro jeszcze 1, po 60zł za sztukę. Niby podają strumień 600lm (w tych co biorę, brak danych producenta, ale podobno najmocniejsze jakie robi), ale długość to 46mm i obawiam się, że mogą nie wejść w klosz. A nie ma tam opcji Smart żeby ew. za free odesłać.
Ktoś ew. próbował wkładać coś dłuższego (no wiecie, żarówkę Wink ) niż standardowa H21W? Ile tam mm może maksymalnie wejść?
Powrót do góry
ferdekfx6600

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SLASK
Posiadane auto: focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 21:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Światła cofania


Jak wypadły żarówki w praktyce?
Świecą lepiej?
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 20 Gru 2018, 00:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Światła cofania


ferdekfx6600 napisał:
Jak wypadły żarówki w praktyce?
Świecą lepiej?

Jeszcze nie dojechały :/
Sprzedawca jest g...o wart. Ledy kupiłem i opłaciłem w piątek. Niby mają wysyłkę w 24h, a wysłali dopiero dzisiaj (środa) i to przed godz. 18, a więc prawie to samo co by jutro nadali.
Masakra. Pewnie przyjdą już po Świętach. Jak tylko je zamontuję, dam znać.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 28 Gru 2018, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Światła cofania


Dzisiaj w końcu dojechały ledy.
Wsadziłem i powiem tak. Chyba zostaną. Wyglądają oczywiście o niebo lepiej od tych żółtych standardowych żarówek, natomiast jeśli chodzi o ilość światła to powiem tak. Jak się cofa np. w polną drogę przy całkowitej ciemności to tak samo g..o widać jak przy żarówkach Laughing
Natomiast mam wrażenie, że jest troszkę lepiej jeśli chodzi o cofanie i dojeżdżanie do przeszkody. Tutaj strumień światła jakby był bardziej skupiony punktowo i wydaje mi się, że lepiej widać.
Na razie wsadziłem 1 leda, żeby mieć porównanie między lewą i prawą stroną. Testowałem to też dzisiaj na mokrej nawierzchni, a tutaj wiadomo, że biała zimna barwa jest słabiej widoczna niż żółta tradycyjna.
Jutro wsadzę oba ledy i zobaczymy.

Pytanie z ciekawości. Ktoś rozklejał klosze żeby je wyczyścić od środka? Bo nie widzę w nich żadnych śrubek, a przez kilka lat widzę, że trochę pyłu się tam zebrało. Macie jakiś patent na czyszczenie? Bo zastanawiałem się nawet nad rozrobieniem wody z mydłem i wlaniu do klosza, potrząsania trochę itp. Razz W sumie nie ma w nim żadnych styków więc powinno być ok Razz
Powrót do góry
ferdekfx6600

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SLASK
Posiadane auto: focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2019, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Światła cofania


Czyli d..pa.
Chyba będzie trza było pomyśleć o zmianie kamery na taką z podświetleniem, tylko czy to będzie kompatybilne z tą oryginalną?

Ps. Z tą wodą z mydłem odpuść- kiedyś czyściłem tak przeciwmgielne w focusie i były widać ślady po wodzie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Sty 2019, 22:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 24 Sty 2019, 19:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Światła cofania


ferdekfx6600 napisał:
Czyli d..pa.


Powiem Ci, że generalnie nie do końca. Wczoraj nawet pojechałem do Wrocka i parkowałem w takim totalnym zadupiu przy bloku, mając obok auta. Te ledy nawet nieźle oświetlały wszystko. Owszem, brakuje tego światła jak np. cofam w jakąś polną drogę, bo wtedy to światło się za bardzo rozprasza. Wadą może być jednak fakt, że lampy mogą być do d..y zaprojektowane. Cytrynie ewidentnie brakuje jakiegoś doświetlenia niżej, np. zamiast tych głupich pasków odblaskowych na dole zderzaka.
Natomiast w mieście czy gdy cofasz gdzieś przy płocie itp. to te ledy moim zdaniem są jaśniejsze i dają więcej światła niż żarówy, które były.

Ogółem jestem zadowolny. Cena 56zł za obie jest moim zdaniem ok, jak na to, co oferują. No, a widok Cytrynki z tyłu z tymi ledami jest naprawdę super Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Cactus

40 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

49 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System