Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Wyciek płynu LDS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArekC6

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C6 2.7 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 21:47
Temat postu:

Wyciek płynu LDS


Witam,

mam mały problem, po wymianie przewodu doprowadzającego płyn LDS do zbiornika zauważyłem że z pod korka zbiornika LDS wydostaje się płyn a zbiornik jest cały mokry. Sprawdzałem poziom LDS na opuszczonym zawieszeniu i jest ok.
Czy możliwe jest że podczas wymiany przewodu mógło coś się popsuć ?
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wyciek płynu LDS


Witam Twisted Evil popsuć nie ale zapowietrzyć tak . Wyrzucanie płynu przez korek świadczy o zbyt dużej ilości LDS w układzie i wyrzuca korkiem Twisted Evil Cieszyć się takim objawem a nie np wyciek z siłownika Twisted Evil . Auto góra/dół, kierownica w prawo/lewo do oporu potem znowu góra/dół i nic nie dolewaj
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
ArekC6

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C6 2.7 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 21:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wyciek płynu LDS


Dziękuję za informacje, faktycznie pomogło Smile
przy okazji czy jest mozliwosc regeneracji siłowników ?
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wyciek płynu LDS


Witam Twisted Evil oj tutaj to nie pomogę , bo jeszcze C6 nie zaglądałem w amortyzatory Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
kubuszab

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miastko / Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 Combi 2.0 HDi 2002 / Citroen C5 Hatchback 1.6 HDi 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2015, 10:35
Temat postu:

podobny problem w C5


Witajcie, mam podobny problem w C5. Rano pod autem przywitała mnie plama LDS, wyrzuconego prawdopodobnie przez korek. Dzień wcześniej robiłem dłuższą trasę z dynamiczną jazdą.

Po przeglądzie układu znalazłem wyciek przy tylnym siłowniku i został już wymieniony na nowy. Natomiast problem wycieku z korka nie ustał. Chociaż nie są to już wycieki tak duże jak przy tej pierwszej sytuacji.
Moje pytania:

1) Czy układ mógł się zapowietrzyć sam z siebie ? Kolega który ma xantię podpowiada, że przy zbiorniku jest jakiś wężyk odpowietrzający i może się zatkał. Gdzie szukać tego odpowietrzenia?

2) Czy procedurę odpowietrzenia układu (góra dół i koła lewo prawo) należy robić przy odkręconym korku? Czy przy zakręconym?

Osobiście wydaje mi się, że w jakiś sposób zwiększyło się ciśnienie w układzie czego wynikiem było wyrzucenie LDS prze korek oraz uszkodzenie wymęczonego już siłownika (fabrycznie nowy służył 280tys. km)

Siłownik wymieniony a LDS nadal wyrzuca. Działanie układu bez zarzutu. Podnosi się, opuszcza bez problemu. Nawet trochę lepiej niż przed wymianą siłownika. Obawiam się, że ciśnienie może uszkodzić kolejne siłowniki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Maj 2015, 10:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
abarte

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: citroen C6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2015, 20:53
Temat postu:

wymiana zbiornika lds


Wycieki spod korka zbiornika lds to objaw za dużego poziomu płynu w zbiorniku. Żeby sprawdzić poziom należy opuścić samochód do poziomu serwisowego. W tym położeniu płyn powinien sięgać dna sitka. Gdy korek zbiornika ma otwór odpowietrzający to nie ma problemu - nadmiar wyycieknie. Pierwsze egzemplarze c6 nie miały odpowietrzenia w korku. Jeśli w twoim korku nie ma odpowietrzenia to szybko go wymień na nowszy model. W przypadku za dużego poziomu płynu może dojść do rozerwania zbiornika. Niestety mnie to się przydarzyło. Na forum c6owners znalazłem informacje jak wymienić zbiornik. Próbowałem postępować zgodnie z opisem - demontaż zderzaka i reflektora. Ale okazało się to niepotrzebne.
Aby wymienić zbiornik należy zdemontować nadkole, a dokładnie część od strony zderzaka. Nadkole oprze się na oponie. Mamy dostęp do wężyka nałożonego na plastikową rurkę będącą częścią zbiornika lds. Luzujemy opaskę i zsuwamy wężyk. Należy przygotować sobie butelkę do spuszczanego płynu. Po odkręceniu dwóch nakrętek mocujących zbiornik - to już w komorze silnikowej - unosimy zbiornik i odginamy go by dostać się do dwóch węzy podłączonych do zbiornika. Luzujemy opaski i zbiornik już zdemontowany.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System