Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darekpawel

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...Jaworzno...
Posiadane auto: C5 2010 2.0HDI 163KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 22:11
Temat postu:

Opony Kormoran - czy warto ?


Szukam opon letnich.
W oczy rzuciły mi się: Kormoran GAMMA B2 245/45R18 100W.
W cenie ok. 260,0zł/szt.

Co prawda indeksy przyczepności i oszczędności paliwa nie są na zbyt wysokim poziomie...

Dawno nie miałem krajowych opon - może ktoś jeździ na takich?
Jakieś opinie?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 22:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


zerknij jeszcze na tą porównywarke cen:
http://najtaniej.co/kategoria/opony-letnie/srednica-osadzenia:r18,szerokosc-przekroju:245,wysokosc-profilu:45--najtansze
Kilka dni temu znalazłem tam najtańsze Uniroyale.Właśnie w takim rozmiarze.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
yanku

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): ww-a
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM RHR 2009r AM6
Piwa: 3/19
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 13:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


A ja powiem tak, auto za 50 tys, a żałuje się kasy na opony ... 1000zł to powinna kosztować jedna a nie komplet 4 Smile
Ale nie idąc już w skrajności,szukaj opon marki premium, kup coś lepszego a nie kormorana do C5 x7 ... Dunlp sport maxx, nokian zLine, Goodyear Eagle, Continental Sport ... też kiedyś patryłem na budżetówki, ale raz kupiłem markowe i nigdy więcej budżetowych ... czuć różnicę w prowadzeniu a szczególnie w hamowaniu Smile
Opony to jedyny punkt styczności z podłożem, możesz mieć auto w super stanie technicznym, świetne hamulce, załóż lipne opony i na nic zda się stan auta Smile

ot moja porada, nie musisz jej brać pod uwagę Smile
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 13:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Nie zgodzę sie z Tobą.Tzn,że kormorany to dziadostwo to akurat tak.
Natomiast to,że opony premium sa lepsze od klasy budżetowej to nie.
Dość często kupuje opony ale nie dlatego że szybko je zużywam tylko dlatego że często zmieniam koła.Zawsze kupowałem opony z najwyższej połki i po sezonie sprzedawałem za pół darmo.Najwięcej na nich wtedy traciłem.
Doszedłem do wniosku żeby kupić coś tańszego.I wcale nie jest tak,że na tanich oponach żle sie jeździ.
Zauważ,że opony z niższej półki maja lepsza klasę niż te Twoje Dunlopy czy Continentale.
Teraz przy zakupie biorę pod uwagę dwie rzeczy.Cenę i etykietę z klasami.Producent nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
yanku

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): ww-a
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM RHR 2009r AM6
Piwa: 3/19
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


machony79 napisał:
Nie zgodzę sie z Tobą.Tzn,że kormorany to dziadostwo to akurat tak.
Natomiast to,że opony premium sa lepsze od klasy budżetowej to nie.
Dość często kupuje opony ale nie dlatego że szybko je zużywam tylko dlatego że często zmieniam koła.Zawsze kupowałem opony z najwyższej połki i po sezonie sprzedawałem za pół darmo.Najwięcej na nich wtedy traciłem.
Doszedłem do wniosku żeby kupić coś tańszego.I wcale nie jest tak,że na tanich oponach żle sie jeździ.
Zauważ,że opony z niższej półki maja lepsza klasę niż te Twoje Dunlopy czy Continentale.
Teraz przy zakupie biorę pod uwagę dwie rzeczy.Cenę i etykietę z klasami.Producent nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.


Ja wiem czy mają wyższą klasę ? Ja jeżdżę na 100Y, wydaje mi się że to dobra klasa Wink
http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-245-45-r18-100-y-v1#82441928_reviewslist
Swoją opinię podpieram tym że wcześniej jeździłem na kormoranach i innych tego typu wynalazkach, teraz mam porównanie do opon które podałęm ... W przypadku kiedy często zmieniasz koła z oponami to rzeczywiście nie ma co kupować takich opon, ale jak ktoś nie planuje zmieniać w ciągu 5 lat auta i kół to moim zdaniem inwestycja w bezpieczeństwo jak najbardziej opłacalna Smile

Zawsze trzeba kierować się rozsądkiem, w twoim przypadku rozsądek moim zdaniem jak najbardziej zachowany ! Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 14:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 14:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


chodzi mi o klasę z etykiety opony.Czyli ekonomia,prowadzenie na mokrym i hałas.
wzór: http://www.pro-test.pl/article_article/198610,0/Efektywność+energetyczna+opon_Spalanie ++hałas+i+hamowanie+z+naklejki.html

Oczywiście każdy kupuje to na co go stać.Napewno lepsze rozwiązanie niż zakup używek.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
yanku

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): ww-a
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM RHR 2009r AM6
Piwa: 3/19
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 14:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Zgadzam sięSmile
Powrót do góry
darekpawel

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...Jaworzno...
Posiadane auto: C5 2010 2.0HDI 163KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 17:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


machony79 napisał:

Tzn,że kormorany to dziadostwo to akurat tak.


A to niby z czego wynika?

Np. czytam z obiektywnego źródła:

"Obecnie olsztyńska fabryka jest jednym z największych zakładów Grupy Michelin na świecie i największą fabryką opon w Polsce. Zatrudnia ok. 4 tys. osób."

Czy firma Michelin może sobie pozwolić na to, aby dziadostwo robić? I to w jednej z większych i znanych fabryk?

Koszty produkcji w fabrykach zachodnich są ok. 3...4 x większe niż w polskich.
czyli tak sobie myślę - jakby ta opona była robiona np. we Francjo to by kosztowała nie 250,0zł a pewnie z 500,0zł za sztuke...
Powrót do góry
yanku

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): ww-a
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM RHR 2009r AM6
Piwa: 3/19
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


To że fabryka jest firmy Michelin, nie znaczy że robią wyłącznie produkt dobry jakościowo ... wiele firm posiada różne półki jakościowe, np. jak z elektroniką ... robią tam gdzie koszty produkcji są najniższe, ale robią różne produkty, taniocha jest robiona z gorszych materiałów i bez zachowania pewnych standardów jakościowych, produkty droższe są droższe również ze względu na materiały i sam proces produkcyjny który jest dokładniejszy.

Czemu kormoran to 'dziadostwo' ? To już pytanie do producenta, ja nie mówię że te opony są tragiczne, mówię że w porównaniu do kormoranów opony z wyższej półki są lepsze jakościowo - to są moje odczucia poparte użytkowaniem. Moje odczucia są subiektywne, nie muszą mieć poparcia w praktyce - jednak wiele opinii na to wskazuje, więc musi być w tym część prawdy Smile

Nie twierdzę że jeśli kupisz kormorany to nie będą ci służyły, twierdzę że przy tej klasie samochodu, masie, ładowności itp ja bym wolał dołożyć parę groszy, ot co Smile - w końcu to zakup na lata (chyba że planujesz sprzedawać auto w ciągu 1-2 lat)

Z drugiej strony do samochodu za 10tys nie kupił bym opon za 2tys ... kwestia równowagi ceny do jakości.
Powrót do góry
loq

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sobótka
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.2 HDi 2009r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 03:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Zamówiłem te kormorany do swojego C5, lada dzień powinny do mnie przyjść i myślę, że przy takiej pogodzie założę już je i opiszę pierwsze wrażenia. Za taką cenę stwierdziłem, że można to przetestować. W sklepie promo opony w rozmiarze 225/55 R17 kosztują po 208 zł. sztuka.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 18:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Witam Twisted Evil wprawdzie nie mam letnich Kormoranów tylko zimowe i powiem , że jestem z nich bardzo zadowolony Twisted Evil Jeżdżę na tych zimówkach od jesieni cały czas i jeszcze na nich ,,cycki'' widać Twisted Evil Prawda jest taka , że ilu doradzających , tyle będzie opinii . Najlepiej to samemu kupić i stwierdzić czy dane opony są dobre .
Jeden na oponach przejeździ 1-2 sezony i powie , że kiepskie a inny na tych samych oponach pojeździ 4 sezony i powie , że opony extra .
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
darekpawel

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...Jaworzno...
Posiadane auto: C5 2010 2.0HDI 163KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 22:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Dzięki za te dwie opinie - bedę czekał na dalsze...

A swoją drogą jak "powszechna wieść" bez sensownych opini może być niesprawiedliwa;
vide np. "nie kupuje się samochodów na 'f' (francuskich), bo to szajs"... Laughing

Może z tymi "kormoranami" jest podobnie?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


zapoznaj się z tymi opiniami: http://www.oponeo.pl/model-opony/kormoran-gamma-b2
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
darekpawel

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...Jaworzno...
Posiadane auto: C5 2010 2.0HDI 163KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


No ciekawe...

P.S. A znacie może jakieś sklepy gdzie można wybrać/przefiltrować opony wg etykiet (opory toczenia/przyczepność)?
Jakoś wszystki sklepy mają sortowanie po cenach, marce, itp.

Np. ta promoopony.pl jest ok. Ale jakoś mały wybór mają...
Powrót do góry
loq

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sobótka
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.2 HDi 2009r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 22:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Opony Kormoran - czy warto ?


Opinie jak zwykle skrajnie różne, tak naprawdę to jak się nie przekonasz na własnej skórze to nie będziesz wiedział. Za cenę nie całych 210 zł za rozmiar 225/55/17 myślę, że można zaryzykować bo tyle trzeba zapłacić za w miarę dobrą używkę która i tak będzie oponą używaną.
A z opiniami to tak jak z naszymi citroenami, dookoła się słyszy że aut francuskich się nie kupuje a hydro to już w ogóle zło wcielone, że elektroniki nie nadążysz naprawiać itd. a to już nie pierwsza moja cytryna i jakoś nie narzekam i następne auto to też pewnie będzie Citroen...
Wracając do opon to zamówiłem, przyjdą, założę i zobaczymy, czy rzeczywiście "polska" opona jest obrazem nędzy i rozpaczy, czy może to powszechne myślenie "złe bo polskie"; "dobre bo niemieckie" Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System