Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 21:17
Temat postu:

Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Witam

Najpierw zauważyłem, że moje Picasso (rocznik 2011), które dopiero co kupiłem, nie ma bocznych napisów "Picasso" na obu przednich błotnikach, co świadczy o ich wymianie Crying or Very sad

Dziś przyjrzałem się z kolei wszystkim szybom, no i wszystkie boczne szyby i z prawej i z lewej mają znaczek Citroena i cyfrę "1", czyli chyba chodzi o 2011 rok. Są zatem oryginalne.
Natomiast przednia szyba czołowa nie ma oznaczenia Citroena, tylko napis "Pilkington" i cyfrę "4". Czy to oznacza, że w 2014 roku szyba ta była wymieniana? Czyżby wymiana obu przednich błotników i przedniej szyby świadczyła o udziale samochodu w kolizji? Sad

Dodam jeszcze, że tylna szyba (uchylna) ma znaczek Citroena oraz jednocześnie napis "Pilkington" i cyfrę "1", ale to by może oznaczało, że jest to szyba oryginalna, którą dla Citroena wykonała firma "Pilkington"? Jak sądzicie?
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Nie wykluczone, że auto uczestniczyło w wypadku, aczkolwiek również mógł kamień spod kół załatwić szybkę czołową. Auto używane, więc i historia nieznana Sad
Powrót do góry
olek_k1

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: C5 2,0 HDI 163 KM , MK III ( x7) 2012
Piwa: 10/8
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Wymieniana była ale czy w wyniku wypadku to pewnie się nie dowiesz... Moja miała 2 odpryski od kamieni ale nie pękała więc jeździłem z tymi odpryskami, szyba w C4P jest duża i do tego ma taki kąt, że jest podatna na kamienie. Błotniki jak zauważyłeś są plastikowe więc też mogło z nimi być różnie ale jeśli w wyniku kolizji poszły oba i do tego szyba czołowa to musiał być niezły dzwon Smile Powiem tylko, że walnąłem dzika na drodze czołowo, ubezpieczyciel wypłacił szkodę całkowitą ( kasacja ) ale zarówno szyba jak i błotniki były całe Smile
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


za granica auto przeglądu nie przejdzie jeśli jest odprysk na szybie więc dlatego sa wymieniane.
W Polsce diagności przymykaja oko na takie uszkodzenia.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Cytat:
Błotniki jak zauważyłeś są plastikowe więc też mogło z nimi być różnie ale jeśli w wyniku kolizji poszły oba i do tego szyba czołowa to musiał być niezły dzwon

To niedobrze.

Auto w sumie jeździ ładnie, nic złego się nie dzieje, poza biciem na kierownicy, ale to chyba wina opon. Podobnie miałem w scenicu i po wymianie opon bicie zniknęło.
Dodam, że po puszczeniu kierownicy auto lekko ściąga na lewo. Może to też wina opon.... W scenicu z kolei ściągało w prawo i tak jeździłem cały czas aż do sprzedaży Wink

W poniedziałek jestem umówiony rano w ASO Citroena na ponowny przegląd auta (za darmo) przez innego mechanika, bo przed zakupem auto oglądał młody chłopak nowo przyjęty, który sam się przyznał, że ma niewielkie doświadczenie. Za przegląd zapłaciłem wtedy 300 zł, ale nie sprawdzili nawet amortyzatorów, bo nie mają takich przyrządów (nie są stacją diagnostyczną).
Dowiedziałem się tylko, że klocki i tarcze do wymiany i że FAP jest w 100% zapchany. Auto o dziwo normalnie jeździ z tym zapchanym FAP-em.


machony79 napisał:
za granica auto przeglądu nie przejdzie jeśli jest odprysk na szybie więc dlatego sa wymieniane.

Obyś miał rację machony79. Łudzę się też, że błotniki może wymienili, bo były porysowane albo co....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 23:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sxp22

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno / Francja
Posiadane auto: Citroen C4 GP Exclisive
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 10:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


machony79 napisał:
za granica auto przeglądu nie przejdzie jeśli jest odprysk na szybie więc dlatego sa wymieniane.
We Francji auto przechodzi przegląd bez problemu z pękniętą szybą. Policja też nie zabiera za to dowodu rejestracyjnego, tak jak to ma miejsce w Polsce.
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Przednia szyba o niczym nie świadczy, u mnie też mam wymienioną bo dostałem kamieniem. Dwa lata temu szwagier w 3 letnim Mitsubishi Outlander wymieniał szybę dwa razy w jednym miesiącu (takie szczęście) Smile
Martwił bym się tym biciem i ściąganiem, oby to były koła ale kto wie?
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


mario_p napisał:
Przednia szyba o niczym nie świadczy


Tak masz rację przednia szyba jeszcze o niczym nie świadczy, ale w przypadku opisanym przez kolegę, wymieniona przednia szyba i dwa przednie błotniki to już raczej nie czysty zbieg okoliczności. Szkoda tylko że kolega nie zauważył tego przed zakupem.
Powrót do góry
gadu-gadu
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 15:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Guzior napisał:
wymieniona przednia szyba i dwa przednie błotniki to już raczej nie czysty zbieg okoliczności. Szkoda tylko że kolega nie zauważył tego przed zakupem.


Guzior, być może jednak błotniki nie były wymieniane. Zadzwoniłem do gościa, od którego auto kupiłem. Stwierdził, że to jest wersja Exclusive z Niemiec i że w Niemczech można sobie zażyczyć wersję bez napisów "Picasso" i C4.

Może ma rację? Wydaje mi się naprawdę uczciwy. Wiem, że możecie teraz napisać, że każdy sprzedawca taki się wydaje Wink Co do szyby to stwierdził, że w Niemczech często wymieniają szyby, bo jak jest jakiś odprysk, to nie przejdą przeglądu, a u nas można wszystko załatwić za flaszkę Razz

Swoją drogą ten tył z samym logo i napisem Citroen po środku nawet mi się podoba bez tego c4, ale napis "Picasso" wolałbym jednak chyba mieć. Już sprawdzałem na Allegro i można kupić. Przy kupowaniu napisu "c4" trzeba uważać, bo inaczej wygląda przed i po liftingu, podobnie jak logo Citroena.

PS. Auto może być od nowości bez napisów. Przynajmniej tak niektórzy twierdzą:

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-98387.html

http://www.touaregclub.pl/printview.php?t=1841&start=0&sid=a528ae9e402e73a26d6db31753ccc566
Powrót do góry
olek_k1

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: C5 2,0 HDI 163 KM , MK III ( x7) 2012
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 23:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


jak się czyta takie rzeczy, to w PL wszystko jest możliwe Sad http://prawypas.leftlane.pl/t/bezwypadkowy-seat-alhambra-2011-za-82-000-zl/747
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 11:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


Byłem dziś w ASO żeby go jeszcze raz zobaczyli. Lakier wszędzie oryginalny w tym i na klapie i na przednim zderzaku poza niewielkim fragmentem prawego tylnego błotnika, gdzie trochę było malowane.
Chłodnica nie była ruszana, amortyzatory też nie, nic nie widać, żeby było pokrzywione itd. więc chyba jednak auto bez wypadku, a błotniki bez napisów to kwestia doposażenia w Niemczech.
Prawdopodobnie (?) niepotrzebnie szukałem dziury w całym...

Wymieniona szyba czołowa to częsta praktyka.
Powrót do góry
olek_k1

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: C5 2,0 HDI 163 KM , MK III ( x7) 2012
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 17:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


no i git Smile
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


barus napisał:
Byłem dziś w ASO, niepotrzebnie szukałem dziury w całym...



No wiesz, tutaj bym polemizował, otóż za auto zapłaciłeś gruby i ciężko zarobiony grosz, także pewnie chcesz być przekonany, że nie był walony z każdej strony itd. Bardzo dobrze, że dociekasz, ale dlaczego po zakupie auta, a n ie przed - pytam. A co by było gdyby sie okazało, że auto miało poważną kolizję, co wtedy?
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


__Robert__ napisał:

Bardzo dobrze, że dociekasz, ale dlaczego po zakupie auta, a n ie przed - pytam. A co by było gdyby sie okazało, że auto miało poważną kolizję, co wtedy?


Robert, przed zakupem też dociekałem, dlatego zrobiłem przegląd przedzakupowy w ASO Citroena za 300 zł, byłem też na policji upewnić się, że auto nie jest kradzione itd.
Moje wątpliwości pojawiły się dopiero po zakupie, gdy po tygodniu zorientowałem się, że nie ma na błotnikach napisów "Picasso" i na tylnej klapie napisu C4. W dodatku gdy zobaczyłem, że szyba czołowa była wymieniana w 2014 roku, to spanikowałem, że może auto jednak było poważnie stuknięte.

Niestety w Citroenie też nie zwrócili za pierwszym razem uwagi na brak tych napisów i wymienioną szybę czołową.

Pewności 100%-ej oczywiście nie mam, ale wierzę im po tym przeglądzie, że jednak dzwonu nie było. Na sprężynach z przodu widać jeszcze jakieś kolorowe oznaczenia, co niby świadczy o tym, że nie były ruszane od nowości.

Wygląda na to, że posiadam auto "limitowane" bez dodatkowych napisów Wink
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak oryginalnej szyby czołowej - czy auto miało wypadek?


barus napisał:


Wygląda na to, że posiadam auto "limitowane" bez dodatkowych napisów Wink


No jeśli tak, to tak. Niech się sprawuje dobrze i nie szukaj dziury w całym Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System