Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 01:02
Temat postu:

Brak napisu "Picasso" i C4


Witam

Niedawno kupiłem c4 Picasso Exclusive z 2011 roku po lifcie (sprowadzone z Niemiec).
Dopiero teraz zauważyłem, że auto nie ma z obu boków napisu "Picasso" zaś z tyłu jest tylko na środku znaczek citroena i napis citroen bez oznaczenia C4 z boku.

Czy niektóre auta tak miały? Jest to możliwe, że te napisy były w dodatkowej opcji?
Lakier był badany i jest oryginalny, poza prawym tylnym nadkolem, gdzie jest w jednym miejscu grubiej, więc coś chyba było tam malowane.
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 11:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Ja kupiłem też z 2011r. i napisy są po obu stronach. Jak szukałem dla siebie auta to oglądałem jeden bez tych napisów i jak się później w ASO okazało to miał wymieniane błotniki. Z tego co powiedział przedstawiciel ASO Citroena, wszystkie C4 Picasso od samego początku mają te napisy, a ewentualny ich brak świadczy o wymianie błotnika ponieważ błotniki jako części zamienne występują właśnie bez tych emblematów.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 14:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Tak jak kolega wyżej napisał, a co do badania powłoki lakierniczej, to jak zbadali ją na plastikowych błotnikach? Pewnie były wymieniane, co do tyłu raczej logotyp C4 powinien być, więc może miał coś poprawiane.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 14:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Dokładnie, mi też badali grubość lakieru w ASO podczas przeglądu przed kupnem ale nikt nie sprawdzi przednich błotników bo te są z tworzywa.
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Przyznam, że trochę mnie zmartwiliście Sad

Tak, podczas badania lakieru w ASO Citroena (przegląd przedzakupowy) gość powiedział, że błotniki są z plastiku i tego się nie bada.
Badał całą resztę auta, każdy element, również klapę bagażnika, dach, maskę itd i lakier był w normie (oprócz prawego tylnego nadkola, ale nie całego).
Na masce widać wiele drobnych uszkodzeń lakieru od jazdy, więc tym bardziej na 100% jest oryginalna.

Wiem, że niektóre marki miały w opcji dodatkowe oznaczenia na samochodzie. Jesteście pewni, że w Citroenie tak nie jest?

To zdjęcie mojego auta z tyłu


Ostatnio zmieniony przez barus dnia Czw 26 Lut 2015, 19:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Jeśli chodzi o maskę to jest ona z aluminium i nie podlega naprawie. A więc albo jest oryginalna albo wymieniona.
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Na tylnej klapie masz oryginalne logo. Ja też mam takir samo.
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


wojtek9972 napisał:
Na tylnej klapie masz oryginalne logo. Ja też mam takir samo.

Wojtek, a masz z prawej strony oznaczenie C4? Bo moje auto właśnie nie ma i to mnie dziwi.

Patrzcie, znalazłem ogłoszenie z autem takim samym i też nie ma z obu boków tego napisu. Też czarne. Ale z tyłu ma C4 hmm...
http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-panorama-klimatronik-auto-jak-nowe-C36010317.html
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Za pół godziny będę na parkingu to sprawdzę bo nie jestem pewien. Później napiszę. A jeżeli chodzi o foto, to prawdopodobnie też miał wymienione błotniki. Jestem pewien, że fabrycznie wszystkie mają napisy Picasso, podobnie jak kiedyś Xsara Picasso. A wiem, bo jak oglądałem przed kupnem swojego auta, inny egzemplarz, to miał napis Picasso tylko z prawej strony. Właściciel przyznał, że lewy błotnik był wymieniany i dokupił ten napis ale nie zdążył przykleić.

Ostatnio zmieniony przez wojtek9972 dnia Czw 26 Lut 2015, 19:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


No to pewnie masz emblemat C4 Sad Tak się trochę łudziłem, że może gość (Niemiec), który go kupił i nim jeździł w Niemczech chciał po prostu auto bez tych napisów Confused

Cytat:

jak oglądałem przed kupnem swojego auta, inny egzemplarz, to miał napis Picasso tylko z prawej strony. Właściciel przyznał, że lewy błotnik był wymieniany i dokupił ten napis ale nie zdążył przykleić.

Można taki napis kupić i przykleić?

Ciekawe, z jakiego powodu wymieniał ten błotnik?
Trochę dziwne, że u mnie miałyby być oba błotniki wymieniane Sad
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


barus Sprawdziłem, u mnie jest z prawej strony na klapie bagażnika napis C4. Jeżeli chodzi o te boczne to na pewno można je kupić bo jak pisałem wspomniany klient mówił że kupił, trzeba poszukać w internecie. Jeżeli chodzi o błotniki to pocieszeniem jest, że ich się nie naprawia tylko wymienia na nowe. Ważne tylko czy były jakieś poważniejsze uszkodzenia. Ja na Twoim miejscu aby się uspokoić podjechałabym do najbliższego ASO lub innego warsztatu i na podnośniku sprawdzą czy były naprawiane lub wymieniane jakieś elementy układu zawieszenia lub kierowniczego. Jeżeli nie to nie masz co się martwić i spokojnie jeździć. Jeżeli tak to znaczy że była jakaś większa stłuczka. Też miałem w lipcu do kupna auto które miało mieć tylko wymieniany przedni zderzak i maskę, ale zdecydowałem się pojechać ze sprzedającym do ASO Citroena i okazało się, że pogięte są podłużnice a prawe koło przy skręcaniu obciera o nadwozie. Na darmo przejechałem tylko 500 km.
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 21:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


wojtek9972 napisał:
Sprawdziłem, u mnie jest z prawej strony na klapie bagażnika napis C4.

Tak myślałem. Czyli tylko moje auto nie ma z prawej strony emblematu C4. Pewnie dlatego też na prawym tylnym nadkolu jest więcej lakieru.
Cytat:
Ja na Twoim miejscu aby się uspokoić podjechałabym do najbliższego ASO lub innego warsztatu i na podnośniku sprawdzą czy były naprawiane lub wymieniane jakieś elementy układu zawieszenia lub kierowniczego. Jeżeli tak to znaczy że była jakaś większa stłuczka.

Byłem w ASO przed zakupem, ale auto oglądał taki nowo przyjęty młody chłopak. Jedyne co stwierdził, to że auto nie miało dachowania. Braku napisów "Picasso" na błotnikach nawet nie zauważył. Skoro przód i tył podpada, to może był jakiś "karambol"? Confused
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 21:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Tak jak pisałem jeśli było coś poważniejszego to obejrzenie spodu auta wszystko wyjaśni. Dobry mechanik pozna czy było coś wymieniane po spodem zwłaszcza z przodu. Do tego niech obejrzy mocowanie chłodnicy, zderzaków. Przy kolizji tył/przód najczęściej wymienia się lub naprawia te elementy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Zadzwoniłem do gościa, od którego auto kupiłem. Stwierdził, że to jest wersja Exclusive z Niemiec i że w Niemczech można sobie zażyczyć wersję bez napisów "Picasso" i C4.

Może ma rację? Wydaje mi się naprawdę uczciwy. Wiem, że możecie teraz napisać, że każdy sprzedawca taki się wydaje Wink Co do szyby to stwierdził, że w Niemczech często wymieniają szyby, bo jak jest jakiś odprysk, to nie przejdą przeglądu, a u nas można wszystko załatwić za flaszkę Razz

Swoją drogą ten tył z samym logo i napisem Citroen po środku nawet mi się podoba bez tego c4, ale napis "Picasso" wolałbym jednak chyba mieć. Już sprawdzałem na Allegro i można kupić. Przy kupowaniu napisu "c4" trzeba uważać, bo inaczej wygląda przed i po liftingu, podobnie jak logo Citroena.

PS. Auto może być od nowości bez napisów. Przynajmniej tak niektórzy twierdzą:

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-98387.html

http://www.touaregclub.pl/printview.php?t=1841&start=0&sid=a528ae9e402e73a26d6db31753ccc566
Powrót do góry
barus

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2011 2.0 HDI 150 KM Manuał
Piwa: 2/9
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Brak napisu "Picasso" i C4


Byłem dziś w ASO żeby go jeszcze raz zobaczyli. Lakier wszędzie oryginalny w tym i na klapie i na przednim zderzaku poza niewielkim fragmentem prawego tylnego błotnika, gdzie trochę było malowane.
Chłodnica nie była ruszana, amortyzatory też nie, nic nie widać, żeby było pokrzywione itd. więc chyba jednak auto bez wypadku, a błotniki bez napisów to kwestia doposażenia w Niemczech.
Prawdopodobnie (?) niepotrzebnie szukałem dziury w całym...

Wymieniona szyba czołowa to częsta praktyka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.


CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System