Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 00:40
Temat postu:

Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Napisałem ten tekst w odpowiedzi na zapytanie w innym wątku, ale że tytuł tamtego wątku nie odnosi się do kolorowego wyświetlacza pomyślałem, że dobrze będzie utworzyć osobny wątek z odpowiednim tytułem by osoby zainteresowane tym tematem mogły te informacje łatwiej odnaleźć, więc mam nadzieję że moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko umieszczeniu tego samego tekstu w dwóch wątkach.

Jestem świeżo po wymianie wyświetlacza u siebie, kolorowy działa idealnie i wygląda pięknie, a że tych wyświetlaczy jest mało (a jak są to w bandyckich cenach) to ponieważ trafiła się tania okazja to dokupiłem nawet drugi na zapas gdyby jeden się zepsuł, ewentualnie ten drugi pójdzie do C2 w miejsce paskudnego wyświetlacza A+.

Informacje odnoszą się bezpośrednio do C5 Mk II, ale na identycznej zasadzie wyświetlacz można wymienić w Mk III czy w innych modelach (np. C2, C3, czy C4) - z wyjątkiem najnowszych aut w których jest wyświetlacz z wtyczką 6-pinową zamiast 12-pinowej, oraz z wyjątkiem starych aut (przed Liftem) które są jeszcze na magistrali VAN a nie na CAN (wyświetlacza dla CAN nie da się użyć w aucie na VAN i odwrotnie).

Sama wymiana w C5 Mk II wygląda tak:

- podważyć wewnętrzą plastikową ramkę wyświetlacza (tę co jest wewnątrz w daszku) w okolicach środka (ale nie dokładnie na środku bo tam jest zaczep) na dole, np. rączką od łyżeczki do herbaty (bo jest płaska, dość szeroka i nieostra, więc nie zostawi śladów jak śrubokręt)

- mając tę ramkę podważoną od dołu o jakiś centymetr, na tyle żeby na dole wyszedł cały plastikowy zaczep (pojedyńczy na samym środku) ciągnąć całą ramkę do siebie aż wyjdzie - tam już nie ma żadnych zaczepów, nic się nie ułamie, trzeba tylko dość mocno ciągnąć. Plastik ramki jest dość elastyczny, można go podważać i lekko wyginać (oczywiście w granicach rozsądku) bez ryzyka połamania.

- wyświetlacz jest przykręcony dwoma śrubkami Torx 20 - odkręcić, wyjąć (ostrożnie żeby nie wpadły w deskę)

- wypiąć kostkę z tyłu

- zdjąć ze starego wyświetlacza czarną ramkę (na kilka zatrzasków), przełożyć na nowy

- wpiąć kostkę, włożyć wyświetlacz, wkręcić śrubki, wcisnąć w daszek plastikową ramkę.

To wszystko - czas pracy poniżej 5 minut. Włączyć zapłon - wyświetlacz pięknie działa Smile

Natomiast teraz jest kwestia czy wyświetlacz był skonfigurowany pod odpowiednią konfigurację (wyposażenie) samochodu (wtedy nie trzeba robić NIC tylko korzystać) czy też niektóre opcje nie są włączone (np. brak jest włączonej wizualizacji czujników parkowania, Bluetootha, albo ustawiona jest klima 1-strefowa zamiast 2-strefowej itp) albo odwrotnie, są włączone opcje których nie ma (np. wyświetlacz pokazuje opcję telefonu choć auto nie ma Bluetootha) - wtedy trzeba aktywować brakujące opcje (lub wyłączyć niepotrzebne) oprogramowaniem diagnostycznym. Ewentualnie można zapytać o to sprzedawcę wyświetlacza - niektórzy co bardziej kumaci mogą wszystko ustawić pod dane auto przed wysyłką (trzeba im tylko podać co się ma w samochodzie - jaką klimę, czujniki parkowania, Bluetooth itp) i wtedy dostanie się wyświetlacz gotowy do przełożenia, bez potrzeby modyfikacji czegokolwiek.

Jeśli ktoś jednak musi to zrobić samemu, to sprawa wygląda tak:

- żadna wersja Lexii, włączając w to najnowszą istniejącą 48, nie rozpoznaje tego wyświetlacza (przynajmniej w wersjach podanych niżej), ani po wybraniu C5, ani C6 (gdzie te kolorowe wyświetlacze były montowane - widocznie miały inny kod produktu) - wyświetla "Nieznany typ wyświetlacza" i nie rozpoznaje nawet czy to A czy C. Można manualnie wymusić konfigurację, ale najważniejszych opcji (wyposażenia auta) i tak nie można ustawić bo "Brak komunikacji"

- natomiast Peugeot Planet 2000 działa bez problemu (po wybraniu 407 jako modelu auta) - najnowsza wersja 25 rozpoznaje wyświetlacz i umożliwia ustawienie wszystkiego. Pewnie DiagBox też go rozpoznaje, ale nie wiem bo nie próbowałem.

I jeszcze parę dodatkowych informacji które się mogą przydać:

- kolorowy wyświetlacz ma nazwę JCE-EMF C-C CEM0 - taka nazwa jest z tyłu na naklejce na samej górze. Jeśli jest inna (np. zamiast C-C jest C-ORA czy C-AMB) to NIE jest to wyświetlacz kolorowy. Musi być C-C. Przed zakupem należy to zawsze sprawdzić.

- posiadane przeze mnie wyświetlacze mają następujące numery/wersje: 9660954280-00 wersja SW 4.3 (najpopularniejszy, prawie wszystkie jakie widziałem mają ten numer i wersję SW) oraz 9658232780-00 wersja SW 3.12 - oba działają idealnie i identycznie, a jedyna zauważona różnica między nimi to to, że w tym pierwszym w wizualizacji czujników parkowania paski odległości od przeszkody są w różnych bardzo wyraźnych kolorach (zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony - im bliżej), natomiast w tym drugim wszystkie są takie półprzezroczyste w kolorze tła, trochę gorzej widoczne. Innych różnic nie znalazłem.

- w C5 obsługiwane są wszystkie funkcje charakterystyczne dla C5 - jest wizualizacja zmiany wysokości zawieszenia (taka sama jak na monochromatycznym), opcja włączania/wyłączania reflektorów skrętnych, itp. Niczego nie brakuje. W PP2000 można nawet włączyć dodatkowo wyświetlanie opcji Świateł do jazdy dziennej - w C5 I/II które nie mają DRL można wtedy tą opcją z poziomu wyświetlacza wygodnie włączać i wyłączać światła szwedzkie (stałe świecenie reflektorów lub świecenie na podstawie czujnika zmierzchu) bez konieczności używania oprogramowania diagnostycznego.

- wyświetlacze w wersjach podanych wyżej mają 5 "tematów kolorystycznych": czerwony, zielony, beżowy, niebieski, nocny (odcienie szarości). Jest też opcja automatycznego przełączania się między trybem dziennym i nocnym na podstawie czujnika światła - wtedy kiedy włącza się podświetlenie zegarów. Istnieje też wersja wyświetlacza która dodatkowo posiada kolorystykę pomarańczową (a więc w sumie 6), ale nie udało mi się ustalić jaki ma numer / wersję SW. W każdym razie żaden z posiadanych ani testowanych przeze mnie wyświetlaczy jej nie miał. Mało istotny detal, i tak mam na stałe ustawiony temat czerwony bo najładniejszy Wink Jest też dość szeroki zakres ustawienia jasności podświetlenia, dla każdego tematu kolorystycznego inny poziom podświetlenia wygląda lepiej i zapewnia lepszą czytelność. Fajnie działa opcja "Dark panel" - można całkowicie wyłączyć niemal całą powierzchnię wyświetlacza (nie tak jak na monochromie że robi się negatyw tylko naprawdę całkowicie wyłączyć) oprócz wąskiego paska na górze z godziną, temperaturą itp, albo (drugim naciśnięciem) odłączyć ekran zupełnie.

- PP 2000 podaje, że oba posiadane przeze mnie wyświetlacze zostały wyprodukowane w 2005 r., więc mają prawie 10 lat, a mimo to działają PERFEKCYJNIE - idealne podświetlenie, zero wadliwych pikseli. Jest to więc produkt bardzo dobrej jakości i trwały, bez wad jakie miały niektóre inne monochromatyczne wyświetlacze C (np. rozmywanie).

- wszystkie wskazania (w tym zużycie paliwa, średnie i chwilowe, liczniki itp) działają poprawnie. Po przełożeniu wyświetlacza pamięta stare wartości liczników, więc muszą one siedzieć w BSI a nie w wyświetlaczu.

- szukając wyświetlacza polecam się potargować albo poczekać na okazję. Chciwe cwaniaki na Allegro wystawiają te wyświetlacze po 500 zł i więcej (czyli tyle co niektóre nawigacje RT4 razem z dużym wyświetlaczem) i nie odstrasza ich nawet to że w takiej cenie niektórzy od roku nie mogą sprzedać. Ja byłem cierpliwy, poczekałem, i obie sztuki kupiłem za 300-350 zł, co jest zgodne z ich realną wartością. Gadki sprzedawców o tym "jaki to jest rzadko spotykany wyświetlacz, w zasadzie nie do zdobycia" są grubo przesadzone, bo nawet w tej chwili jest ich na Allegro chyba z 10, tyle że w bandyckich cenach.

- te wyświetlacze były montowane w: Peugeotach 407, 407 Coupe, 607 po Lifcie (tam małe wyświetlacze były tylko kolorowe), 307, Citroenie C6 - można więc ich szukać na Allegro dla tych aut (np. "wyświetlacz kolorowy 607"). Można też szukać wśród wyświetlaczy które nie mają podane w aukcji że są kolorowe, bo co mniej rozgarnięci szrociarze nawet o tym nie wiedzą (jeśli nie mogli sprawdzić bo sprowadzony złom nie odpala) - wtedy można kupić najtaniej Wink Wizualnie na zdjęciu na aukcji ten wyświetlacz poznać można łatwo po tym, że srebrna metalowa ramka wokół ekranu jest zupełnie gładka, błyszcząca i pełna (bez żadnych wycięć, otworów itp - ma tylko takie trzy maluteńkie okrągłe otworki średnicy igły) - monochromatyczne wyświetlacze mają te metalowe ramki z różnymi otworami, wycięciami itp. Plastikowy tył jest biały.

Zachęcam do wymiany jeśli ktoś chciałby trochę podliftować sobie wnętrze - 5 minut roboty (nawet dla kompletnego laika) a kokpit dostaje zupełnie nowe życie. Może duży ekran nawigacji wyglądałby jeszcze lepiej, ale ciąć daszka mi się nie chce, a poza tym RT3 i RT4 nie działają z fabrycznym Bluetoothem, więc dla mnie odpada, a nawigację mam i tak zawsze przy sobie w smartfonie, więc wystarczy wsadzić go w uchwyt.

Parę zdjęć - sorry za nędzną jakość, kiedyś zrobię lepsze przy świetle dziennym. Jakość wyświetlacza jest w rzeczywistości o niebo lepsza niż na zdjęciach - kolory są dużo ładniejsze, nie ma pikselozy ani żadnych brzydkich przejść tonalnych (na zdjęciach jest to wynik przeskalowywania). Do każdego koloru trzeba wybrać inną jasność przy której ten kolor wygląda najlepiej i wszystko jest najbardziej czytelne - nie chciało mi się tego robić do zdjęć i dlatego np. zielony wygląda na nich brzydko, choć w rzeczywistości jest ładny. Zapomniałem zrobić zdjęcie trybu nocnego - po prostu jest w odcieniach szarości.





















Jeśli ktoś ma jakieś inne pytania - chętnie odpowiem.
Powrót do góry
Wystawiono 4 piw(a)
marunio1

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2005 2.0 HDI 136km
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 07 Mar 2015, 08:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


spodobała mi się ta wymiana, ponieważ za bardzo nie podoba mi się ten standardowy wyświetlacz. Jaki jest tego koszt? Nie mogę nic na alle... odszukać pod tym hasłem?
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Sob 07 Mar 2015, 16:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


marunio1 napisał:
spodobała mi się ta wymiana, ponieważ za bardzo nie podoba mi się ten standardowy wyświetlacz. Jaki jest tego koszt?


Koszt jest taki jak wynegocjujesz ze sprzedającym. Ja kupiłem dwa po 300-350, na każdym opuścili ponad stówę.

Cytat:
Nie mogę nic na alle... odszukać pod tym hasłem?


Tych wyświetlaczy jest od groma na Allegro. Pierwsze z brzegu przykłady:

http://allegro.pl/wyswietlacz-kolorowy-peugeot-407-i5103615845.html

http://allegro.pl/wyswietlacz-radia-zegarek-607-lift-9660954280-i5067571024.html

http://allegro.pl/wyswietlacz-radia-zegarek-peugeot-607-lift-04-10r-i5049245870.html

http://allegro.pl/radio-wyswietlacz-oryginalne-peugeot-607-lift-i5141192959.html
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Mar 2015, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Do tanich nie należą, więc inwestycja w auto jest dla bajeru.
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 08:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


__Robert__ napisał:
Do tanich nie należą, więc inwestycja w auto jest dla bajeru.


Trochę bajeru w życiu nie zaszkodzi, nie można być sztywnym jak pal azji.
300 zł nie majątek, a w aucie zrobiło się o wiele przyjemniej. Niektórzy LUBIĄ swoje samochody, a nie tylko ekspoloatują je, więc to nie "inwestycja" tylko lifting. Nie wszystko musi się amortyzować, czasem coś się kupuje dla PRZYJEMNOŚCI.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 08:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marunio1

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2005 2.0 HDI 136km
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


hedgehog napisał:
__Robert__ napisał:
Do tanich nie należą, więc inwestycja w auto jest dla bajeru.


Trochę bajeru w życiu nie zaszkodzi, nie można być sztywnym jak pal azji.
300 zł nie majątek, a w aucie zrobiło się o wiele przyjemniej. Niektórzy LUBIĄ swoje samochody, a nie tylko ekspoloatują je, więc to nie "inwestycja" tylko lifting. Nie wszystko musi się amortyzować, czasem coś się kupuje dla PRZYJEMNOŚCI.


dokladnie też tak uważam i jeśli coś się trafi to zakupie
Powrót do góry
marunio1

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2005 2.0 HDI 136km
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


hedgehog napisał:
__Robert__ napisał:
Do tanich nie należą, więc inwestycja w auto jest dla bajeru.


Trochę bajeru w życiu nie zaszkodzi, nie można być sztywnym jak pal azji.
300 zł nie majątek, a w aucie zrobiło się o wiele przyjemniej. Niektórzy LUBIĄ swoje samochody, a nie tylko ekspoloatują je, więc to nie "inwestycja" tylko lifting. Nie wszystko musi się amortyzować, czasem coś się kupuje dla PRZYJEMNOŚCI.


dokladnie też tak uważam i jeśli coś się trafi to zakupie
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 10 Mar 2015, 01:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


marunio1 napisał:

dokladnie też tak uważam i jeśli coś się trafi to zakupie

Ja zanim kupiłem te wyświetlacze z paroma sprzedawcami z tych aukcji które podałem wyżej negocjowałem ceny - jeden koleś (ten za 420) był skłonny opuścić chyba 50, drugi (ten za 499) chciał opuścić 100, więc napisz do nich i ponegocjuj. Ten za 499 wystawia ten wyświetlacz już grubo ponad pół roku, więc może mu w końcu rura zmiękła i opuści do 350... No chyba że jest uparty i wkrótce na prowizje za aukcje wyda w sumie więcej niż ten wyświetlacz jest warty Wink

Cenami na aukcjach nie ma się co sugerować, bo niektórzy celowo wystawiają zawyżone i szukają łosia - trzeba zawsze pisać do sprzedawcy i pytać o konkretną cenę sprzedaży. Jeden z wyświetlaczy który ja kupiłem był wystawiony za - uwaga! - 620 zł a gość natychmiast jak do niego napisałem (i poradziłem by stuknął się w czoło) opuścił do 350 zł, a drugi był co prawda w normalnej cenie ale koszty wysyłki były 100 zł, ale gość grzecznie wysłał za 20 zł za pobraniem.
Powrót do góry
Gomes 40

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0HDI 163 KM sedan Exclusive
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 16:13
Temat postu:

Wymiana wyświetlacza małego (C) na kolorowy


Witam
Od niedawna jestem posiadaczem C5 2,0HDI automat 2006 rok.
Chcę spytać i upewnić się, czy w moim aucie można zamienić wyświetlacz na kolorowy? Na allegro praktycznie ich nie ma, znalazłem tylko jeden, do którego podałeś link za 499 zł http://allegro.pl/wyswietlacz-radia-zegarek-peugeot-607-lift-04-10r-i5049245870.html
Przy okazji spytam jeszcze, czy jest w moim modelu auta, możliwość zamiany na duży kolorowy wyświetlacz z nawigacją?
Wiem, że trzeba wyciąć daszek, ale czy radio i inne rzeczy będą się nadawać, aby można było zrobić taką przeróbkę i jaki byłby orientacyjny koszt takiej modyfikacji?
Niżej zamieszczam link do fotki kokpitu mojego C5.
http://tufotki.pl/PYLA2

Z góry dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
zegnal

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 2004 Exclusive liftback
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 24 Cze 2015, 19:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Podepnę się do tematu i postu wyżej. Mam pytanie odnośnie właśnie daszka z dużym ekranem. Znalazłem zestaw z RT3, okablowaniem i daszkiem z ekranem w dobrej cenie i moje pytanie jak to właśnie wygląda z tym montażem daszka? Bo z tego co wiem deska pod navi jest inna tak? Dużo roboty, żeby założyć duży wyświetlacz? Jak to w ogóle wygląda, chodzi mi o estetykę? Ma ktoś jakieś foto z takiej zmiany?
Powrót do góry
Gomes 40

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0HDI 163 KM sedan Exclusive
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 14:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


zegnal napisał:
Podepnę się do tematu i postu wyżej. Mam pytanie odnośnie właśnie daszka z dużym ekranem. Znalazłem zestaw z RT3, okablowaniem i daszkiem z ekranem w dobrej cenie i moje pytanie jak to właśnie wygląda z tym montażem daszka? Bo z tego co wiem deska pod navi jest inna tak? Dużo roboty, żeby założyć duży wyświetlacz? Jak to w ogóle wygląda, chodzi mi o estetykę? Ma ktoś jakieś foto z takiej zmiany?


Do Zegnal. A ile tak orientacyjnie trzeba dać za taki kpl?
Powrót do góry
skype status
zegnal

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 2004 Exclusive liftback
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Znalazłem za 600zł tylko tak się zastanawiam czy wszstko ok bo i są dwa razy droższe...
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Czw 23 Lip 2015, 00:41
Temat postu:

Re: Wymiana wyświetlacza małego (C) na kolorowy


Gomes 40 napisał:
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem C5 2,0HDI automat 2006 rok.
Chcę spytać i upewnić się, czy w moim aucie można zamienić wyświetlacz na kolorowy?

W każdym można. Mały wyświetlacz kolorowy jest w 100% zgodny z zółtym, więc po prostu wyjmujesz żółty a wsadzasz kolor. Plug&play - odkręcenie dwóch śrubek i przełożenie wtyczki. Ewentualnie potem włączenie odpowiednich opcji wyposażenia Lexią, o ile w nowym wyświetlaczu nie są już włączone.

Gomes 40 napisał:
Na allegro praktycznie ich nie ma, znalazłem tylko jeden, do którego podałeś link za 499 zł http://allegro.pl/wyswietlacz-radia-zegarek-peugeot-607-lift-04-10r-i5049245870.html

Są, są. Zawsze jest kilka sztuk, tylko nie zawsze jest napisane że to kolorowy. Pisałem wcześniej jak trzeba szukać. Np. w 607 Lift mały wyświetlacz był TYLKO kolorowy, więc jeśli jest od 607 Lift to jest kolorowy nawet jak sprzedawca tego nie pisze (bo często nawet nie wie). Można też szukać po wyglądzie tej srebrnej ramki wokół ekranu (w kolorowych wyświetlaczach jest gładka, błyszcząca i pełna, bez różnych takich wycięć). A jak się już znajdzie taki który odpowiada powyższemu opisowi, to trzeba skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić żeby podał co jest napisane na naklejce z tyłu wyświetlacza - ma być napisane EMF C C CEM0 lub CEM1. Mają tam być te dwa C C - wtedy jest kolor. Nie C ORA, i inne takie tylko C C

Cóż, trzeba po prostu trochę wysiłku. A na eBayu to już w ogóle od groma ich jest, i to często w znacznie nowszych wersjach oprogramowania, które dodatkowo mają ładny ekran powitalny (logo Citroena lub Peugeota po przekręceniu kluczyka), dodatkowy ekran OBD (temperatura wody i oleju w silniku, ciśnienia czujników ogumienia) i parę innych ulepszeń. Ceny w granicach 100-120 Euro.

Gomes 40 napisał:
Przy okazji spytam jeszcze, czy jest w moim modelu auta, możliwość zamiany na duży kolorowy wyświetlacz z nawigacją?
Wiem, że trzeba wyciąć daszek, ale czy radio i inne rzeczy będą się nadawać, aby można było zrobić taką przeróbkę i jaki byłby orientacyjny koszt takiej modyfikacji?

Duży ekran jest tylko do nawigacji, więc radio oczywiście musisz wymienić na nawigację (RT3, RT4 lub RT5). Do tego musisz przerobić wiązkę FAKRA, wymienić antenę na taką ze zintegrowaną anteną GPS, dorzucić mikrofon (o ile nie masz i o ile chcesz korzystać z telefonu czy komend głosowych) i parę innych rzeczy, więc to jest więcej roboty niż tylko wymiana daszka.

Koszt przeróbki różny w zależności od wersji nawigacji. RT3 z ekranem można kupić za kilka stów, RT4 o parę stów więcej, a RT5 w ogóle trudno znaleźć, a jeśli już to zazwyczaj 1500 i więcej.

Deskę pod duży daszek trzeba normalnie RŻNĄĆ - wyciąć mały. A potem trzeba jeszcze trochę i w plastikach pożłobić, więc trzeba mieć w miarę sprawne ręce. Ale potem duży daszek w całości to przykrywa, nie ma ŻADNYCH śladów, bo duży daszek jest po prostu nakładany - fabrycznie też.

Tu są zdjęcia z takiej operacji:

http://citroen.mforos.com/1257918/11182329-recortar-salpicadero-en-c5-ii-instalacion-pantalla-rt4/
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gomes 40

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0HDI 163 KM sedan Exclusive
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 12:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Witam, wczoraj przesyłka dotarła i mam już podłączony mały typ C kolor, jce-emf c c cemo 9660954280. Kupiłem za 250 zł + 30 kurier.

Wszystko w wyświetlaczu działa bez ustawiania, wszystko bardzo ładnie świeci, faktycznie czerwony najładniejszy, ale niebieski też fajny.
Pzdr. Very Happy
Powrót do góry
skype status
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 17:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana wyświetlacza C (małego) na kolorowy


Bardzo dobra cena.

A czerwony rzeczywiście najładniejszy Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC5

15 590

2008r.

248 865 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

39 000

2014r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System