Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Lexia - kupno.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 21:53
Temat postu:

Lexia - kupno.


Kupiłem chiński klon Lexii i dostaję PMy z pytaniami gdzie, za ile, czy działa itp. Postanowiłem napisać dla wiadomości wszystkich, którzy nie są pewni zakupu.

Zacznę od początku.

Na allegro dużo jest aukcji z Lexią. Ceny zaczynają się od 220zł i idą w górę. Znalazłem kilka tygodni temu właśnie za 220zł i się ucieszyłem, że tak tanio jak u chińczyka... Moja ekstaza nie trwała długo bo okazało się, że wysyłka to koszt 40zł! Chciałem zamówić dwa - jeden dla mnie drugi koledze. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że nie mogę wrzucić do paczki dwóch kabli... Koszt wysyłki x2!!! - to jawne walenie w... Wink Nadmienić tu muszę, że wysyłka nie z Polski a z Chin! Te wysyłane z polski (co często zaznaczają sprzedawcy jaskrawym kolorem w opisie aukcji) są już TROSZKĘ droższe Wink

Wlazłem na aliexpress.com (chińskie allegro) no i tam wybór potężny od 55$ wzwyż. Jedni piszą, że z full chipem inni, że jakoś najwyższa. Moim skromnym zdaniem wszystko to jedno i to samo.

Znalazłem promocję i taką wersję z "full chipem" zakupiłem za ~220zł (już w przeliczeniu). Wysyłka darmowa! Towar szedl ok 3 tygodnie (dokładnie chyba 17 dni).

Kabel zapakowany w pudło, do tego dwie płyty z Lexią i PP oraz Diagbox. Do kabla dorzucone "oryginalne" naklejki Made in France. Takie z naklejkami na rodzimym serwisie aukcyjnym widziałem po 700zł - bo oryginalne. Aż uśmiech na twarzy mi się pojawił, że oryginalny kabel Actia + oryginał Lexii to koszt zaledwie 700zł... No cóż Polak potrafi Razz

Instalacja Lexi przebiegłą bez problemu. Laptop z Windows 8, na nim zainstalowany VMware Player a w tym Windows XP - działa idealnie. Kabel łączy się bez najmniejszego problemu z każdym komputerem. Można kasować błędy i programować dodatkowe funkcje (takie jak np. światła skandynawskie, domykanie szyb z kluczyka itp, itd.). Co do pomiarów i parametrów to je również odczytuje. Czy są prawidłowe (bo słyszałem, że chińskie klony przekłamują) to nie wiem, musiał bym mieć oryginał dla porównania. Jednak wydaje mi się, że wszystko jest ok i parametry pracy podzespołów są odczytane prawidłowo.

Teraz co do samego zakupu. Nie chcę tu robić reklamy ale specjalnie na ten zakup (co się później okazało to i na dużo innych też Razz ) założyłem konto w T-Mobile Bankowe (świadczone przez Alior Bank). Konto zwykłe ROR + walutowe w USD - darmo. Karta płatnicza debetowa do konta walutowego w USD darmowa (wysłana listem zwykłym - koszt 0zł czas oczekiwania ok 2 tygodnie, kurierem chyba 15zł i czas oczekiwania kilka dni). Do tego konto w kantorze internetowym i to wszystko.
Przelew z ROR do kantora internetowego, przewalutowanie PLN na USD i powrotny przelew na konto walutowe w USD - darmowe. Czas tych transakcji nie przekracza godziny!!! A zazwyczaj zajmuje ok 15 - 20min łączenie z logowaniem do banku/kantora Wink - czyli express!!!
Płatność ZA POMOCĄ KARTY PŁATNICZEJ - darmowa. Specjalnie napisałem wersalikami bo koszt zwykłego przelewu z konta jest masakryczny i oscyluje w okolicach 70zł!!!

Rozpisałem się trochę i chyba temat wyczerpałem. Jeśli będą jakieś pytania to śmiało Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kordusson

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: C5 X7
Piwa: 1/8
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 22:55
Temat postu:

.


mi juz pomogles Smile - teraz ide zgodnie ze wskazowkami Smile
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 18:59
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


super sprawa i dokładny opis. nawet z płatnością 70 zł to i tak taniocha jak za orginał made in France Laughing
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Heh... dość długo siedzę w tym temacie Smile Pogadamy Pany za rok może trochę ponad rok nad jakością przekaźników w Waszych kablach ( przekaźniki nie NEC - chyba jedyne bezawaryjne ) Jak to mawia polskie stare przysłowie - "Tanie mięso psy jedzą..." Smile Po chwili zastanowienia coś może jednak być nie tak w tych super hiper mega kablach za 199 zł z alledrogo albo za kilka $ za alliexpress Smile znaleźć dobrego chinczyka to jest sztuka Smile co z tego, że kabel działa.... jeżeli ma działać kilka miesięcy bo zaczną się sklejać przekaźniki, zazwyczaj to jest jedyna usterka, bo rzadko sie sypią pamięci Smile

Nie ma ryzyka - nie ma zabawy Smile
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 21:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Hmmm Kolego, nie znam się bardzo dobrze na elektronice, czy możesz rozwinąć stwierdzenie, że "zaczną się sklejać przekaźniki"?






Zdjęcia jednego z użytkowników aliexpress, który w komentarzach zamieścił zdjęcia. Mój kabel po rozebraniu wygląda identycznie.

Przekaźniki "firmy" NAiS (bo nie mam 100% pewności czy Chińczycy nie nadrukowali nazwy producenta sami Wink ) nie są chyba złe. Na szybko wujek G. powiedział mi, że przekaźniki tej firmy stosuje dość często w swoich produktach firma LG.

No ale cóż, pożyjemy - zobaczymy Smile Mam nadzieję, że kabel będzie służył jak najdłużej. W końcu tylko do użytku mojego, ewentualnie czasami jakiemuś koledze coś sprawdzę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 09:09
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Przekaźnik to takie małe głupie urządzenie które po podaniu impulsu elektrycznego ma zwierać albo rozwierać styki ( włączać albo wyłączać - urządzenie elektro mechaniczne ). Widzę, że masz przekaźniki "NAIS" Smile czy będą "najs" to przekonasz się sam Smile nie chce siać herezji i być tym złym Smile przekźniki lubią się sklejac ( albo same styki albo cewki nie wytrzymują ) ale to tylko przekaźniki złej jakości w NEC-ach nie zaobserwowałem jeszcze tego... co więcej - jest to kabel chyba w najtańszej możliwej wersji - brak kondensatora, brak kilku pamięci... i mam takie jedno pytanie dość istotne Smile - czy to może jest ten wynalazek z niebieską diodą przy wtyczce OBD do auta?? Smile i z wtyczką łączącą kabel nie okrągłą ( na zdjęciu widzę okrągłą wtyczkę, a jaką masz w rzeczywistości? ) tylko taka prostokątna??? Jeżeli tak to nie był to dobry wybór.... Smile
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 10:18
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Wtyczka jest okrągła (gdzieś czytałem żeby szukać takiej właśnie), diody niebieskiej przy OBD też nie mam Smile
A co powoduje brak kondensatora i tych kilku pamięci?
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 10:25
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Teoretycznie teraz nie odczujesz żadnej róznicy, ale z autopsji wiem, że takie "gołe" kable szybciej się psują, czym jest to spowodowane to nie wiem, może mają jakieś problemy z wysterowaniem, może inne napięcia/prądy ( kości które są na kablu mają taki sam eprom ) te małe których u Ciebie brakuje są odpowiedzialne za poprawne wysterowanie przerkaźników i może dlatego w takich kablach szybciej one padają - to są tylko moje domniemania, ale poparte obserwacjami Smile bo nawet w przypadku takiego kabla po wymianie przekaźników na takie jak Pan Bóg nakazał to i tak one za długo nie wytrzymują ( przekźniki NEC-a nie tylko z naklejką NEC-a Smile )
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Na innym forum cytryny znalazłem takie oto info:

Cytat:
To jest warystor, a te "kilka" elementów to transoptory. Jak sam nie sprawdzisz, to się nie dowiesz - jednym działa, innym nie. Chociaż patrząc po forach obcojęzycznych to problemy mają głównie ci, którzy mają wczesne wersje z inną płytką (praktycznie zero transoptorów).


Także mam nadzieję, że podziała troszkę. Wystarczy choć skasowanie trzy razy błędów i już zakup się zwróci Wink
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 12:37
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Masz w zupełności rację Smile na pewno taki zakup się opłaca, ale ja osobiście postawiłem na kabel najlepszej jakości, bo one nie tracą na wartości, a jak juz nie bede miał cytryny to go sprzedam i pewnie niewiele na nim tracąc Smile a te elementy to są na 100% przekaźniki Smile jak chcesz to mam chyba jeszcze gdzieś w domu 24 szt NEC-a Razz
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
wtl

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2015, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Ciekawi mnie czy ktoś spotkał się z problemem częściowego uszkodzenia lexi.
Klon prawie taki sam jak na zdjęciach w temacie, wyposażony w przekaźniki NEC.
Przez dwa lata od zakupu współpracował z różnymi modelami samochodów. Po pewnym czasie utracił możliwość komunikacji z BSI po K-line (Xsara Picasso). Co ciekawe łączy się tylko z ECU po kilku próbach. Natomiast samochody po CAN obsługuje bez problemu (C4 ). Zastanawiam się czy kupić kolejny czy może uszkodził się BSI (sprawdzałem na dwóch samochodach Xsara Picasso efekt ten sam - brak komunikacji z BSI ).
Powrót do góry
skrzek

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: C5 II 1,8 2k7
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2015, 11:19
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Cześć

próbuję znaleźć kogoś, kto podłączy moje C5 i pokaże mi umiejętności Lexii, ale pewnie nie będzie to proste Sad

przeglądam oferty na allegro i aliexpress i znajduje interfejsy kablowe jak wyżej na zdjęciach
oraz bezprzewodowe (po BT lub wifi) - np. http://www.motodiagnostyka.com/product_info.php?products_id=643
z opisu wynika, że też odczytuje parametry / kasuje błędy

Warto patrzeć na te bezprzewodowe wynalazki? W czym ustępują lexii?
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Nie 15 Lis 2015, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


A chociażby w tym, że telefonem nic nie zmienisz Laughing
Możesz tylko dokonać odczytu różnych parametrów i ew. skasować błąd, ale programowanie świateł, kluczy itd - zapomnij.
Powrót do góry
skrzek

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: C5 II 1,8 2k7
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2015, 12:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Lexia - kupno.


Cześć
Wpadł mi w ręce taki interfejs ELM327 OBDII na BT


aplikacja na telefonie łączy się z autem (C5), pokazuje parametry takie jak otwarcie przepustnicy, obroty, temperatury
Nie pokazuje jednak żadnych kodów błędów informując, że w ECU nic nie ma... a wiem, że jest bo świeci service informując o błędzie systemu zarządzania silnikiem.
Także tego, zabawka pod warunkiem że kupi się najtańszą...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System