Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kimada1

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 20:49
Temat postu:

Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


Wynalazłem dzisiaj takie właśnie auto: http://otomoto.pl/citroen-xsara-picasso-oplacony-skora-panorama-dach-C35428354.html. Obejrzałem i nie powiem, podobało mi się bardzo, tym bardziej, że do tej pory jeździłem renówką 19 z 1995r., znaczy nadal jeżdżę. Popatrzcie proszę i poradźcie, na co zwrócić uwagę.
Widać, że błotnik przedni z prawej strony malowany i to od razu gościu się przyznał. Zapytałem o możliwość ASO, niby nie mówił, że się nie da, ale powiedział, że auto nie ma ubezpieczenia i się nie da dojechać tak daleko do ASO, a ubezpieczenie może dopiero wystawić po podpisaniu umowy. Ogólnie wygląda niekiepsko, tylko po gałce zmiany biegów i mieszku widać, że ten przebieg 150 tysi to jeszcze spokojnie 300 trzeba dorzucić minimum. Nie chciał się otworzyć szyber, no ale to było rano, po mrozie, więc można założyć, że przymarzł, więc do sprawdzenia. Mam do Was pytań kilka.
1. Ile czasu ma klima w dzień zimowy w temp.-1 żeby zaczęło grzać w aucie przy zimnym silniku?
2.Czy po 10 minutach pracującego silnika powinno być już czuć ciepełko w nawiewie przy zwykłym ogrzewaniu?
3. Czy jak facet pisze, że opłacony, a potem gada, że jeszcze opłata recyclingowa w kwocie 500zł, to ściema, czy nie?
4. Czy to prawda o tym braku ubezpieczenia, że nawet jazdy próbnej po drodze publicznej nie można zrobić.
5.Czy nie ma możliwości wystawienia jakiego glejtu, aby można było się przejechać poza miastem i ocenić jak to idzie i czy nic nie jest rozwalone.
6. Czy jesteście w stanie mi pomoc po numerze VIN: VF7CH6FZC39173400 ustalić historię auta, bo podobno cały czas był serwisowany w ASO, tylko gościu nie wiedział dzisiaj gdzie [cenzura]ł książkę?
Każda porada na wagę złota, bo utargowałem ma razie, po bardzo wstępnych oględzinach 500 zyli i to mnie cholernie martwi, bo boję się, że jest tam więcej bączków, jak na razie nie odkrytych, a jak przed zakupem nie mogę pojechać do ASO, bo nie ma ubezpieczenia, tak przynajmniej gada sprzedawca. Każda porada w cenie złota.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


Link nie działa, widzę że trochę mało orientujesz sie w sprawach rejestracji auta wycofanego z ruchu. Ubezpieczenia nie dostaniesz bo auto musi mieć najpierw blachy. Dojechać do stacji obsługi to tylko na lawecie. Jazda próbna tylko nie na drodze publicznej. Dojazd do domu tylko i wyłącznie po wykupieniu tablic i ubezpieczenia. Nie opłaci się sprowadzać aut w całości, każde musi być uszkodzone aby można je tanio kupić i po naprawie drogo sprzedać. Trochę dziwny ten sprzedawca że po niewiążącej rozmowie opuszcza 500 zeta. Każde auto sprowadzone było serwisowane w aso
To auto ma już swój wiek i niejedno przeżyło a opowieści że niemiec płakał jak go sprzedawał i że to był starszy weteran który tylko do sklepu jeździł nikogo już nie przekonują
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
kimada1

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


Dlatego pytam drogi kolego, bo nie wiem, nigdy nie kupowałem auta na niemieckich blachach, więc każda porada jest dla mnie bardzo cenna. Więc nie ma mowy o jeździe próbnej, no to fajnie, widać stąd, że auto jest, ale lepiej je omijać szerokim łukiem. Załóżmy, że podpiszę umowę, ale i tak nie jestem w stanie zarejestrować auta w 14 dni, aby móc odstąpić od umowy, więc pozostaje mi jedno, wedle Twoich przykazań, zamówić lawetę, zawieźć auto do ASO, ocenią je i dopiero wtedy można cokolwiek dalej myśleć, tak?
Powiedz mi, no bo nie wiem, czy jest taka opcja, że po podpisaniu umowy zakupu auta, sprzedawca może dać mi ubezpieczenie? A o ile tak, to na ile dni?
Powrót do góry
kimada1

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 21:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


link - http://otomoto.pl/citroen-xsara-picasso-oplacony-skora-panorama-dach-C35428354.html
odezwie się ktoś?
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


ad. 3 Opłacona pewnie tylko akcyza ok 200zł w przypadku tego auta, może jeszcze tłumaczenia Briefu -100zł. Dodatkowo dojdzie badanie techniczne 100zł, recykling 500zł, rejestracja (tablice, dowód) 250zł.
ad. 4 Prawda. Jak cię Policja zatrzyma to możesz dostać 3600zł kary z Funduszu Gwarancyjnego.
ad. 5 Legalnie nie ma. Znaczy jest, ale to jest dość drogie -niemieckie tablice czasowe na 5 dni ok 110 euro.

coś takiego - to jest przykład nie reklama
http://www.zolte-tablice.pl/
http://allegro.pl/tablice-niemieckie-tymczasowe-zolte-f-vat-5-dni-i4985825657.html
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kimada1

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


Dzięki za pomoc
Powrót do góry
furio

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): zŁOTORYJA
Posiadane auto: sEAT ALHAMBRA
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 22:59
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Chcę kupić Xsara Picasso 1,8 16V 2002r. i proszę Was o pomoc


Nie można poruszać się na takich tablicach - pojazd jest wyrejestrowany w DE - END.

1 punkt karny, 500zł + laweta.

Poszukaj na youtubie "wyklejanki"

Żółte tablice można kupić w PL - jak kolega wyzej podawał przykład - ale 500zeta Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

13 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System