Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
solik40

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2.0 hdi 2002
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 12:51
Temat postu:

Olej dwusuwowy do diesla


Panowie co myślicie o stosowaniu oleju 2t do silnika hdi? podobno same zalety stosowania oleju 2t jako dodatek do ON. Chodzi o trwalosc i czystosc ukladow wtryskowych w dieslach. Stosowane sa dawki oleju 2T 1:250, 1:200. Uklad wtryskowy jest optymalnie smarowany, lepiej niz samym dieslem. Redukcja niekorzystnego wplywu 5% biosyfu jaki jest w dieslu. Wyrazne wyciszenie pracy jednostki. Brak nagaru na tlokach i zaworach wylotowych. Redukcja tzw. ciemnych bakow z wydechu po wcisnieciu gazu w podloge. Ponadto EGR nie zawala sie sadza.
Silnik jezdzony na takiej mieszance generuje 30 do 60% mniej sadzy. Oczyszcza wtryski z istniejacych zlogow. Przez co starszymn dieslom czesto wraca dawna moc. Mniej sadzy w spalinach to jednoczesnie mniej sadzy w oleju.
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 13:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Przeniosłem do OFF TOPa ,być może będzie większe zainteresowanie tematem .
Przypadkiem nie zmieni się liczba cetanowa ON na niekorzystną ?
Generalnie kierowcy zachwalają ten patent z dolewką oleju 2T do ON .Ja nigdy nie próbowałem ,nie odczuwałem takiej potrzeby ,być może jeszcze zmienię zdanie jak się wdrożę w temat...
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Minimalnie zmieni sie zdolność do samozapłonu ale nie jest to odczuwalne. Nasze paliwo jest bardziej suche niż np. w niemczech, przykładem wpływu suchego paliwa na układ CR jest sprawa łuszczących się pomp wysokiego ciśnienia w silnikach 2.0 tdci forda. Dodatek około 200ml na bak paliwa w niczym nie zaszkodzi. Na niektórych forach czytałem że silniki pracują ciszej
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


A co na to ... katalizator ?
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 14:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


żyje swoim życiem
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 14:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
solik40

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2.0 hdi 2002
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:21
Temat postu:

Olej dwusuwowy do diesla


wszystko ładnie pięknie tylko czy stosowanie oleju 2T jako dodatku nie wpłynie negatywnie na wtryskiwacze i sam układ CR
Powrót do góry
Artiks

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SEAT ALTEA
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 11 Lut 2016, 00:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Musisz wybrać olej 2T, który ma niski poziom popiołów przy spalaniu . Temat dogłębnie rozgryziony na tym forum : http://v060702.home.net.pl/viewtopic.php?p=413948 Osobiście zalałem właśnie Ravenol póki co nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo to dopiero co zrobiłem. Do poprzedniego TDi zalałem LM 1052 silnik zauważalnie ciszej pracowal i jakby była mniejsza toksyczność spalin .Zimny start taki jakby miększy.
_________________
GO MY TOY
Powrót do góry
gadu-gadu
grz3siek

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C5III 08, 2.0 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 20:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Próbowaliście już takich eksperymentów w aucie z FAP-em ?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


poczytaj to:
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=92211.0
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=98299.100
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
o-w-c-a

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 607 3.0 v6 4Hp20 sed/ C5 (X7) 2.0HDi AM6 kom
Piwa: 4/9
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 13:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Ja leje olej odkąd kupiłem samochód i kiedy odkryłem że w filtrze miałem trochę opiłków aluminiowych.

Jako że mechanik wymieniał pierwszy filtr to nie wiem czy wyczyścił komorę filtra z opiłków (nie sądzę), ale przy tegorocznej wymianie opiłki też były (ale nie wiem czy nowe czy te które wygenerowane zostały za poprzedniego właściciela). Ja teraz dokładnie osuszyłem i wyczyściłem więc na wiosnę testowo odkręcę i sprawdzę.

Nie mniej - sam olej nie wiem czy wpływa negatywnie na coś, jednak moim zdaniem w takich dawkach nie powinien, ale według mnie układ wtryskowy chodzi ciszej. Miewał momenty hałaśliwej pracy (takie klepnięcia) teraz jest ich mniej lub są rzadziej. Poza tym nawet odgłos pracy (pomijając te klepnięcia) jest równiejszy i cichszy. Po zapaleniu też mam wrażenie że szybciej z klepania przechodzi w równą pracę.

Nie przeczę - mogę słyszeć to co chcę usłyszeć...


Co do spalania - to raczej nie wpływa na zmniejszenie, ani nie "naprawia" więc pali ile palił i jak raz pompa przytarła się to już jej olej nie pomoże - co najwyżej poprawi smarność i zmniejszy kolejne uszkodzenia.


Jeśli chodzi o FAP - płukałem swój ostatnio z uwagi na podejrzenia szarpania silnika podczas obciążeń (jazda pod górę) ze względu na zabrudzenie filtra. Przebieg licznikowy zbliżał mi się do 170000 (czyli niby granicy wymiany wg producenta), a realnie z uwagi że mam z 260000 (nie wiadomo czy był płukany chciałem profilaktycznie wyczyścić).

Podczas płukania wypływał czerwony syf jak na filmach na YT więc raczej w miarę ok. Poprawiły się różnice ciśnień itd więc płukanie nie jest "upośledzone", a same kanaliki na wyjściu i wejściu optycznie nie były ani czymś zaszlamowane czy upalone.

Samo automatyczne wypalanie filtra od rozpoczęcia dolewania oleju (jeszcze przed czyszczeniem) było rzadziej więc raczej ilość sadzy spadła.


Ja na dolewaniu oleju przejechałem już 18000km i na tą chwilę nie widzę negatywnych skutków oddziaływania oleju 2T w paliwie. Nie wiem jak układ wtryskowy, ale z uwagi na ciśnienie wtrysku ponoć nie ma szans odkładać się nagar na wtryskach (ciśnienie wybiera ponoć metal z końcówek więc wątpię żeby coś dało radę tam osiąść).

Jedyne zagrożenie uważam ma szansę być związane z ilością nagaru na tłokach który to w dwusuwach wyraźnie narastał jak była zbyt bogata mieszanka. Tutaj liczę że skoro proces wypalania FAP podnosi temperaturę spalin i jest w stanie wypalić sadzę z filtra to tym bardziej tłoki "wypalają" się co suw...

Z obserwacji natomiast mogę tylko powiedzieć że podczas wymiany filtra paliwa (przebieg ok 15000km) był on dość mocno szary (czarnawy) w wewnętrznych fałdach wkładu - tutaj nie wiem czy to normalne, czy normalne jest że paliwo jest takie "czyste", czy przypadkiem część oleju nie osiadła na filtrze...


Osobiście stosuję Orlen 2T półsyntetyczny bo ma umiarkowaną ilość popiołów, a nie jest tak rzadki jak syntetyk który ponoć gorzej smaruje. Wybór padł z uwagi na łatwą dostępność i w miarę dobre opinie wyczytane na podstawie jakiś "badań" ludzi z jednego forum... Po przeliczeniu stosowanie nieznacznie podnosi koszt 1l paliwa o ok 0,10zł...
Powrót do góry
adamo55

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: C5 X7 2,0HDI 2008
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Też dolewam 2T, chyba rzeczywiście może minimalnie poprawiła się kultura pracy silnika, ale dopiero 3 raz użyłem.
Dużo o tym czytałem, ludzie przeprowadzili prawie badania w tym zakresie...
Generalnie raczej nie zaszkodzi i koszty pomijalne, więc będę lał Smile
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2016, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Olej dwusuwowy do diesla


Ja lalem do bylej 308-ki od nowosci az do sprzedazy czyli ok.130 tys.km olej ravenol i silnik chodzil jak nowka i chodzi dalej bo kupil go moj znajomy i widze go co dziennie,co do badan to kolesie bodajze z forum toyoty takowe przeprowadzili na wlasny koszt a uniwerku chyba w krakowie i wyszlo ze ten olej i jeszcze jeden http://i.ebayimg.com/t/ADDINOL-MZ405-SUPER-MIX-2-Takt-Motorenoel-mineralisch-1-Liter-/00/s/NjY3WDEwMDA=/z/IUAAAOSwvUlWqwgv/$_57.JPG
spelniaja najlepsze normy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System