Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 18 Paź 2015, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


A ja ostatnio zrobiłem coś co przeczytałem niedawno na tym forum, mianowicie coś co nazwałbym autoadaptacją MCP.
Czyli: but w podłogę w trybie A i tak aż do biegu czwartego.
Sam nie bardzo wierzyłem ale teraz zmiana biegów znacznie się poprawiła, stała się płynna, lagi przy zmianie biegów ustały i nie notuje kangurow przy ruszaniu.
Na twarzy Smile
_________________
Powrót do góry
grzesio.bristol

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bristol, UK
Posiadane auto: c4 grand picasso 1.6 hdi vtr semi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Lis 2015, 10:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


marcin2m napisał:
A ja ostatnio zrobiłem coś co przeczytałem niedawno na tym forum, mianowicie coś co nazwałbym autoadaptacją MCP.
Czyli: but w podłogę w trybie A i tak aż do biegu czwartego.

a gdzie to znalazles jesli mozna wiedziec ja robilem przyuczenie z diagboxem czyli do 2 ki i po tym wyskoczyl mi blad zle przyuczona skrzynia
_________________
c4 grand picasso 2008 1.6 hdi vtr+ semi
Powrót do góry
skype status
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sro 04 Lis 2015, 14:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


grzesio.bristol napisał:
marcin2m napisał:
A ja ostatnio zrobiłem coś co przeczytałem niedawno na tym forum, mianowicie coś co nazwałbym autoadaptacją MCP.
Czyli: but w podłogę w trybie A i tak aż do biegu czwartego.

a gdzie to znalazles jesli mozna wiedziec ja robilem przyuczenie z diagboxem czyli do 2 ki i po tym wyskoczyl mi blad zle przyuczona skrzynia


komputer jest nie potrzebny

spróbuj metody którą ja opisywałem i która u mnie się sprawdza i u kolegi powyżej też; na którymś z angielskich forum pisali o tym.

powtórzę jeszcze raz:

1. silnik rozgrzany do temp. roboczej
2. kawałek pustej drogi
3. wrzucasz na A i wciskasz gaz do oporu - jakbyś uczestniczył w drag race - nie odpuszczasz gazu - do podłogi non stop
4. czekasz aż skrzynia sobie przełączy do 4-go biegu (gaz cały czas w podłodze); potem już ujmujesz gazu i jedziesz 'normalnie'

u mnie takie zabiegi wystarczają na około 10 tys km - kangury przy ruszaniu znikają

czasem trzeba powtórzyć 'zabieg' jeżeli za pierwszym nie wyjdzie
Powrót do góry
bartbuki

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: c4 GP I
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Cze 2018, 11:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Odgrzewam niestety temat, bo chyba mnie to czeka.
Żona od miesiąca jeździ C4 GP I 1,6 HDI skrzynia MCP 2009r - ja tylko od czasu do czasu (mam swój) i trudno mi wyczuć przełączanie biegów. Żona mi zgłasza, że wcześniej skrzynia wrzucała dwójkę przy niższych obrotach ok 2000 - 2250 obr. Teraz wrzuca 3000 - 3250 obr. Po ruszeniu silnik dostaje obrotów, wyje i długo ciągnie na jedynce zanim przeżuci na dwójkę. Kolejne biegi normalnie. Faktycznie zauważyłem, że ruszając długo trzyma jedynkę, a dodatkowo co wydaje mi się niebezpieczne gdy włączam się do ruchu to robi to bardzo wolno (4 - 6 sekund) pomimo że gaz jest dodawany, aż nagle taki zryw i ciągnie do 3250 - 3500 obr i zmiana biegu na dwójkę. W kolejnych biegach wszystko odbywa się płynnie i normalnie. Nie ma kangurów. Hamując skrzynia redukuje ładnie biegi, prawie nie wyczuwalnie, jednak gdy zchodzi z dwójki na jedynkę szarpnięcie już jest wyczuwalne. Poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło wraz z dwumasą jakieś 20 000km temu (udokumentowane), ale nie w ASO i nie pamięta czy było robione przyuczanie. Auto po zakupie zmieniło biegi płynnie, nawet powiedział bym za szybko, ale teraz z jedynki na dwójkę to masakra, niebezpiecznie włączając się do ruchu lub na rondzie. Długo ciągnie bez przyspieszenia.

W trybie manualnym wszytko ok. Myślicie że takie przyuczenie typu gaz w podłogę tutaj pomoże, czy jednak
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 29 Paź 2018, 20:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


"Gaz w podłogę" co masz na myśli?
1-czy wcisnąć gaz do końca tak jak idzie lekko i poczuje opór?
2-czy wcisnąć gaz do oporu i nacisnąć jeszcze mocniej aż pstryknie pedał gazu i wejdzie dalej, takie drugie dno jak by( wtedy auto ciągnie dużo wyżej na obrotomierzu zanim zmieni bieg)?
Jak robiłeś tą auto adaptację?

Ja robiłem lexią na zimnym silniku (od rana) i po zakończeniu procedury wywala mi błąd nie dokończone programowanie skrzyni biegów. ale samochód chodzi super, a na drugi dzień już z powrotem są kangury i szarpania.

Szkoda że tylko raz na dobę mogę zrobić przyuczenie (zimny silnik) bo jak coś nie tak pójdzie to nie można zacząć procedury od połowy (rozgrzanego silnika) i powtórzyć drugą część, bo pierwsza była ok na zimnym.
Ma ktoś sposób na obejście tego by nie powtarzać części z zimnym silnikiem? tylko przejść dalej?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Paź 2018, 20:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Wto 30 Paź 2018, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


wciskasz gaz 'do dechy' w trybie 0-1, nie ma trybu pośredniego, po prostu 'drag race'; nie odpuszczasz wcale, aż zmieni na 4-ty bieg, wtedy można jeszcze chwilkę pocisnąć i już
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

39 999

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 500

2011r.

147 007 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System