Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coltri

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 hdi 136 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 17:47
Temat postu:

uślizgi sprzęgła MCP


Witam
zaobserwowałem w moim C4GP następującą przypadłość: silnik zimny - przy ruszaniu żadnych kangurów, zmiany biegów płynne, silnik rozgrzany- przy ruszaniu żadnych kangurów, natomiast przy zmianie biegów na wyższe zaraz po zmianie biegu przez pierwszą sekundę/dwie czuć jakby jazdę na pół-sprzęgle jakby automat nie do końca puszczał sprzęgło, jak minie ta sekunda/dwie to wyraźnie czuć jakby sprzęgło złapało mocniej "do końca". Przebieg auta to 150 tys km. Czy ktoś miał podobną przypadłość i jakie jest na to lekarstwo ?

pozdrawiam cytryniarzy Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 18:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


jesli przyuczenie skrzyni lexią/diagboxem ( przeniesienie momentu oraz punktu styku sprzęgła - po prostu sprzęgło się zużyło) nie przyniesie rezultatu ( warto spróbowac ) trzeba wymienic sprzegło.....
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 00:30
Temat postu:

Re: uślizgi sprzęgła MCP


coltri napisał:
Witam
zaobserwowałem w moim C4GP następującą przypadłość: silnik zimny - przy ruszaniu żadnych kangurów, zmiany biegów płynne, silnik rozgrzany- przy ruszaniu żadnych kangurów, natomiast przy zmianie biegów na wyższe zaraz po zmianie biegu przez pierwszą sekundę/dwie czuć jakby jazdę na pół-sprzęgle jakby automat nie do końca puszczał sprzęgło, jak minie ta sekunda/dwie to wyraźnie czuć jakby sprzęgło złapało mocniej "do końca". Przebieg auta to 150 tys km. Czy ktoś miał podobną przypadłość i jakie jest na to lekarstwo ?

pozdrawiam cytryniarzy Smile


Mam dokładnie takie same objawy (212k nalatane). Na razie da się jeździć, tylko czasem daje się to we znaki jak trzeba bardziej ochoczo do przodu pognać.
Przyuczanie też na niewiele się zdało, jak było, tak jest.
Też podejrzewam, że sprzęgło może już osiąga kres, z drugiej strony typowy test na ślizganie sprzęgła nie wykazuje żadnego ślizgania, chyba że elektronika nie dopuszcza, ale wtedy dało by się czuć ograniczenie mocy przy takiej próbie.
Sam nie wiem, przy tej skrzyni nie łatwe jest stawianie diagoz. Nawet nie chcę mysleć jak będzie trzeba przy tym pogrzebać, bo strach oddawać gdziekolwiek poza ASO samochód w kwestii tego sprzęgła/skrzyni, a w ASO ceny kosmiczne.
_________________
Powrót do góry
mlokos79

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Ja mam identyczna przypadlosc (przebieg ok. 145tys km). Najpierw jechalem z UK do PL aby mi skrzynie przyuczyli w ASO i to zrobili niestety jednoczesnie oznajmiajac, ze sprzeglo sie slizga i jest do wymiany. Rzeczywiscie pod koniec trasy wyczuwalem cos takiego. Co ciekawe kiedy przelaczylem skrzynie na manual lopatkami to wszystko bylo OK w tym trybie - czyzby byly oddzielne sprzegla czy o co chodzi bo nie ukrywam, ze sie zdziwilem. Tak jezdzilem przez dluzszy czas (pewnie ze 3 tys. km) i w koncu i w tym trybie czuje slizganie sie sprzegla.

Teraz mam pytanie - czy wymiana sprzegla u zwyklego mechanika jest mozliwa? Chodzi mi o to czy potrzebne jest wtedy przyuczenie ponowne (podejrzewam, ze tak) zatem pewnie po takiej wymianie i tak bede musial udac sie do ASO na przyuczenie? Poza tym z tego co tu czytalem jest to dosc skomplikowane i nie kazdy mechanik bedzie umial to wymienic, prawda?
Drugie pytanie - wiaze sie z tym co pisalem wczesniej - czy w tej skrzyni sa dwa sprzegla (na manualny tryb i automatyczny)? Bo nie potrafie znalezc odpowiedzi czemu na automacie sprzegla sie slizgalo a na manualu nie...
_________________
Citroen C4 Grand Picasso (2008)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


powiedz że żartujesz z tymi dwoma sprzegłami..... Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 19:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mlokos79

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 20:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


A czemu mialbym zartowac - nie znam sie na mechanice. Jak zatem wytlumaczyc czemu na automacie sie sprzeglo slizgalo a na manualu z lopatkami juz nie?
_________________
Citroen C4 Grand Picasso (2008)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Żle przeprowadzone przyuczenie skrzyni w szczególności przeniesienia momentu ( korekta ) oraz przyuczenie punktu styku sprzegła.
Dodam że przyuczenie powinno przeprowadzać sie od zimnego silnika.


I tak na poważnie - sprzęglo jest jedno a wykorzystując twoją nieznajomość mechaniki "fachowcy" będą cie nieżle robić.....
Powrót do góry
gadu-gadu
mlokos79

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Sprzeglo zaczelo slizgac sie jeszcze przed przyuczeniem zrobionym w ASO na zimnym silniku. Po przyuczeniu rzeczywiscie objawy szarpania na jedynce, ktore mialem wczesniej minely bezpowrotnie wiec ASO zrobilo wszystko jak trzeba.
Wciaz jednak nikt nie odpowiedzial na moje pytanie - czy warto zlecac wymiane sprzegla zwyklemu mechanikowi (nie ASO) czy jest to ryzykowne.
I czy po takiej wymianie i tak konieczne bedzie przyuczanie w ASO (domyslam sie ze tak).
_________________
Citroen C4 Grand Picasso (2008)
Powrót do góry
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


witam ja miałem wymieniane sprzegło u mechanika i kosztowało mnie to 2800 zł. czyli połowa co w ASO plus przyuczenie co pwoinno sie zrobić niby do 4 razy po zmienie sprzegła . Niestety ASO nie informuje ze w cenie prawie 5 tys zł jest tylko jedno przyuczenie a za nastepne trzeba słono płacic. Ja na nowym sprzegle przejechałem juz 15 tys km i nic sie nie dzieje hm.. moze zaduzo powiedziane nie moge dojśc do tego dlaczego samochod po przejechaniu np 50 km w tem np 25 st na dworze czyli jak jest ciepło to przy zmianie biegów lub przy zrzucaniu biegu słychać jak sprzegło dobja biegi, niestety ni ejest to przyjemne. Mozliwe ze poprostu te silniki isprzegła taki maja swój urok dodam silnik 2.0 HDI.
Powrót do góry
grzechu84

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów / Łaziska Górne / Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C4 , Grand Picasso , 2.0HDI, 2007
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 18 Maj 2015, 13:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Witam.
Ja w moim mam nalatane 201tyś km, skrzynia zaczęła troszkę gorzej chodzić ( po 20 tyś km od zakupu samochodu ) to zrobiłem przyuczenie, jak na razie chodzi super, z tym że wartość transmission / transmisyjność wynosi 8630 czy sprzęgło kwalifikuje się do wymiany ?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 18 Maj 2015, 14:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


przy programowaniu można "ręcznie" dostosować przeniesienie momentu obrotowego ale w serwisach nikt tym sie nie bawi bo trzeba poswięcić sporo czasu na doświadczalne ustawienie...najprościej wymienić sprzęgło ( oczywiście dla serwisu bo jest z tego czysty zysk)
Powrót do góry
gadu-gadu
Lewy12

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: C4 GP MCP 2.0hdi exclusive 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2015, 00:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Brawo jacekczewa, też do takiego wniosku doszedłem, dopowiem, że telekodowanie transmisyjności sprzęgła w diagboxie znajduje się w pozycji "liczniki" i błędnie nazwane liczba cykli użycia sprzęgła. Wartość ta zawsze ustawia się na 5000 po przeprowadzeniu tylko uczenia ramki i punktu przyparcia sprzęgła. W zależności od wersji diagboxa po ręcznym zadaniu wartości zgłasza "złe telekodowanie" ale wartość zostaje zapamietana. W moim pikusiu najlepiej sprzęgło pracuje przy wartości 6165. auto ma najechane 189kkm. Wykonywałem kilka razy adaptację zgodnie za opisem jaki podaje diagbox ale nigdy nie było idealnie albo efekt poprawy był krótkotrwały jak u większości użytkowników MCP. Myślę, że samoistna zmiana parametrów pracy tego zestawu skrzynia-sprzęgło między innymi wynika z tego, że w opisach MCP to zespół napędowy adaptacyjny czyli sterownik zapamiętuje nasz styl jazdy i potwierdzę, skrzynia inaczej miesza gdy autem kilka dni jeździ moja żona. I jeszcze raz do znudzenia, sprzęgło w MCP
w dieslu to normalne sprzęgło z dwumasą typu SAC z samoregulatorem (wymaga przyrządu przy montażu) i ocechowany wysprzęglik z czujnikiem. Takie sprzęgło powinien wymienić co światlejszy mechanik, dobrze gdyby miał interfejs do przyuczenia choćby ramki skrzyni i punktu przyparcia sprzęgła. Co do innej pracy sprzęgła przy zmianie z łopatek myślę, że jest to związane z czasem przełączania biegów, w opisach jest on inny dla pracy "auto" a inny dla manualnej zmiany biegów.
Powrót do góry
coltri

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 hdi 136 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 06 Paź 2015, 18:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Sorrki za głupie pytanie ale gdzie dokładnie w diagbox jest ta wartość transmisyjnosci która trzeba telekodowac. Do tej pory po uczeniu wchodziłem w wartości poszczególnych biegów i je telekodowalem. Sad dlatego może uslizgi wróciły.
Powrót do góry
Lewy12

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: C4 GP MCP 2.0hdi exclusive 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2015, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Witam, tam gdzie są podane liczniki użycia poszczególnych biegów, pierwsza pozycja liczba cykli użycia sprzęgła chyba źle nazwane ale to jest teletransmisyjność, która jest w lexii.
Powrót do góry
coltri

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 hdi 136 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 10 Paź 2015, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) uślizgi sprzęgła MCP


Ta wartość transmisyjności dziwnie zmienia się sama w czasie. W czerwcu miałem uślizgi (przebieg 150 tys.) zrobiłem uczenie skrzyni po uczeniu telekodowanie wartości ok. 6800 i wszystko działało super dopóki nie pojechałem w sierpniu w góry. Tam pod obciążeniem często przyśpieszając pod górę sprzęgło znów zaczęło mieć uślizgi Sad pech chciał że padł mi laptop i przez jakiś czas z tymi uślizgami się bujałem. Ale dziś laptop naprawiony idę robić uczenie skrzyni. Sprawdzam przed uczeniem transmisyjność a ona wynosi 5300 ?? po uczeniu transmisyjność 7300 i zero uślizgów. Zrobiłem telekodowanie dla pewności nawet dwa razy ale czemu to cholerstwo tak bardzo samo zmieniło wartość (na 5300)??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

24 000

2012r.

212 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System