Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
korsita

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobrzany
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 14:51
Temat postu:

brak mocy -pomocy!!!!


w marcu 2014 kupiliśmy cytrne w dislu 1,6 rok 2005 i się zaczęło..
- marzec wymiana oleju
- czerwiec wymiana oleju i egr-ru z sugestą że pada turbina i to tez trzeba...
- wymiana przepływomierza i regeneracja turbiny,
- wymiana elektrozaworu.

Wszystko po błędach wykazywanych przez komp. Samochód dalej nie jeździ- nie ma totalnie mocy. Po regeneracji turbiny i wymianie elektrozaworu czasami łapał i można było jechać ale potem znowu błąd ENGINE faul i kicha.
Dzisiaj odebrałam go od kolejnego mechanika bo wyświetlał się komunikat że nie ma oleju. Wszystko sprawdzone- olej wymieniony po raz kolejny -( wymontowany filt wyglądał jakby nie był zmieniany od nowości a nie w 06/2014r.) sprawdzone wszystkie wymienione wyżej części mechanicznie i nie są uszkodzone, nie jest też zapachy czy uszkodzony filt cząstek stałych. Mechanik się poddał bo nie wie co dalej, komp nie wykazuje żadnych błędów a samochód dalej nie jeździ. Pomóżcie mi proszę, podpowiedzcie coś a może znacie jakiegoś "magika" gdzieś niedaleko... nie mam już siły i nie wiem co mam robić...
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 16:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Wiem, że pewnie nie jest Ci do śmiechu ale - czujesz jak rymujesz? Smile - "brak mocy -pomocy!!!!"

Więc zacznę tak - czy podpinany był pod lexie czy jakiegoś elma327?
Czy kiedykolwiek auto odzyskało moc, np. po regeneracji turbiny?
Nie wiem czy nie podjechałbym do mechanika sprawdzić wtryskiwaczy/pompy
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Typowi mechanicy nie znający się na tego typu silnikach....zaczynają od regeneracji turbiny oraz regeneracji/wymiany wtrysków
Czy którykolwiek z nich podpiął auto pod lexie/diagboxa i przeprowadzil test podczas jazdy...odczytał parametry podczas jazdy w szczególności : przepływ powietrza przez przepływomierz. adaptacji i sprawdzenie polożenia zaworu egr, ciśnienie doładowania, ciśnieni róznicowe na filtrze fap...... masakra z tymi kowalami
Powrót do góry
gadu-gadu
korsita

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobrzany
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


tak czuje, że rymuje Smile i bankrutuje ! Sad
Powrót do góry
korsita

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobrzany
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 21:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Właśnie wrócił od mechanika, który się "bardziej orientował" badał te elementy mechanicznie i działają, turbina daje ciśnienie, filtr fap ma tylko 7% zużycia - mam bardzo słabe pojęcie o mechanice- i może nie umiem dokładnie przekazać co mówił, ale się poddał po 3 tygodniach sprawdzania. Jakim programem sprawdzał nie mam pojęcia ale o to i inne rzeczy, o których pisaliście dopytam konkretnie to będę umiała odpowiedzieć.
I tak były pewne momenty że samochód jeździł- trudno powiedzieć, że normalnie ale łapał wiatr w żagle... po wymianie turbiny( pokazywał błąd elektrozaworu) i wymianie elektrozaworu ale to nie było cały czas i trzeba był ściągać wężyk przy turbinie ( nie wiem dokładnie jaki- sprecyzuje jak się dopytam) taj jakby się zapowietrzało i wtedy znowu miał kopa ale potem było tyko gorzej...
kompletny brak mocy, komunikat o skończonej liczbie regeneracji fapu a potem o niskim ciśnieniu paliwa- sprawdzone ciśnienie jest, fap w porządku- MOCY brak.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 21:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


fajnie...bład elektrozaworu sterującego turbiną- wymieniają turbinę...a jak podcisnienia ( węzyki), nie o poprostu żal słuchac i czytać.....proponuje takim panom mechanikom uruchomic komputer i troche poczytać może cos sie poduczą


fap nie pokazuje ile ma procent zapełnienia ( to co pokazuje to wartośc chwilowa sadzy która podlega wypaleniu w trakcie jazdy) zużycie okresla się zapełnieniem dodatkiem ( w gramach) oraz odczytując ciśnienie róznicowe podczas jazdy oraz na wolnych obrotch.....
Powrót do góry
gadu-gadu
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 10:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Znaleźć dobrego mechanika jest naprawdę ciężko, ja już w swoim zyciu przerobiłem dość dużo warsztatów "fachowców" i ciąglę nie mogę wyjść z podziwu jak głupim można być, i nawet jeżeli to wprost usłyszą to i tak technologicznie zatrzymali się na poziomie polonezów i maluchów, i nadal uważają, że młotek i przecinak to magiczne narzędzia którymi wszystko da się naprawić Smile

Kilka przykładów moich z ostatniego roku:
Pacjent - Volvo S60R -
Objawy - auto ma moc przez kilka minut jak jest wszystko zimne, a pózniej widać, że coś dolega mu z doładowaniem..
Pomysły w warsztacie - wymiana wszystkiego co się da zaczynając od turbiny bo - "Panie na 100% to turbina" jak auto z turbo nie przyspiesza to na 100% turbo Razz chociaż powodów mogło być naprawdę bardzo dużo i oczywiście auto nie było podłączone do Vidy Smile a z problemów na chłopski rozum mogło by być np. nieszczelnośc w dolocie ( jeżeli zimne powietrze to silnik powinien w miare normalnie pracować ), jakiś problem z samym sterowaniem turbo ( wężyki podciśnienia ), ale zawsze najłatwiej wymieniać po kolei połowę silnika i liczyć, że może sie naprawi Smile

Koszty naprawy kalkulowane przez róznej maści mechaników były naprawdę duże, a, że było zimno, a nie mam garażu to nie chciało mi się szukać usterki samemu, ale jak zobaczyłem podejście kowali do auta to powaznie się zastanowiłem nad tym czy chcę im oddać moje auto do naprawy. Po chwili zastanowienia kupiłem sobie Vidę i podpiąłem auto - operacja trwała 30s i już wiedziałem, że problem jest w wariatorze zmiennych faz rozrządu ( jak olej zimny - bardziej gęsty, to było wszystko ok, jak się nagrzał to mu odbijało ), oczywiście zamówiłem wariator na pewnym popularnym portalu aukcyjnym i czas naprawy pod blokiem z latarką podwieszoną pod maską to max. 15-20 minut i problem się zakończył

Koszt ok 450 zł, a nie jak kalkulowali "fachowcy" między 2-3 tyś i oczywiście to co chcieli wymienić na pierwszy ogień jest w pełni sprawne...

Dużo miałem takich przypadków i do mechanika jadę tylko wtedy jeżeli wiem, że pod blokiem tego nie ogarnę np. wahacze tylnego zawieszenia w C5 Smile, ale zawsze staram się znaleźć czas i patrzeć im na ręce Smile długie to, ale niestety takie mamy realia, jeżeli na moim miejscu była by np. moja żona to pewnie zgodziła by się na wymianę połowy silnika... smutne, ale niestety prawdziwe...
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
korsita

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobrzany
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Rozmawiałam z ostatnim mechanikiem: samochód podłączali pod lexie i sprawdzali podczas jazdy i odczytywali parametry przepływu powietrza przez przepływomierz. adaptacji i sprawdzenie polożenia zaworu egr, ciśnienie doładowania, ciśnienei różnicowe na filtrze fap- nie pokazują blędów i wszystko ok. odłączyli egr-a i smochód dział "lepiej" ale ze względu że EGR wymieniałam w renomowanej reklamowanej sieci stacji napraw"Bo...." w 06/2014r. i nie chcąc mnie naciągać na koszty oddali mi samochód z sugestią reklamacji egr jako uszkodzonego mechanicznie ( komp nie wykazuje uszkodzenia.) ??
plakać ?!
krzyczeć?!
złomować ?!!!
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Masz może przypadkowo to co odczytali??
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszystko jest ok Smile to, że mają lexie nie koniecznie może oznaczać, że potrafią z niej zrobić uzytek Wink
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
tonny82

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: xsara picasso 1.6 hdi rok 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


kolego a tak z ciekawosci jaki olej wlałeś ? bo z tego co opisałeś i mechanicy ręce rozkładają to ja podejrzewam jedno, tylko masz zapchany smok w misce olejowj i auto wtedy nie ma mocy bo blokuje smarowanie. Mogę się mylić ale ja tak kiedyś miałem i rzeczywiście był zapchany smok , wszystko wyczyściłem i wróciło do normy.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


korsita napisał:
Rozmawiałam z ostatnim mechanikiem: samochód podłączali pod lexie i sprawdzali podczas jazdy i odczytywali parametry przepływu powietrza przez przepływomierz. adaptacji i sprawdzenie polożenia zaworu egr, ciśnienie doładowania, ciśnienei różnicowe na filtrze fap- nie pokazują blędów i wszystko ok. odłączyli egr-a i smochód dział "lepiej" ale ze względu że EGR wymieniałam w renomowanej reklamowanej sieci stacji napraw"Bo...." w 06/2014r. i nie chcąc mnie naciągać na koszty oddali mi samochód z sugestią reklamacji egr jako uszkodzonego mechanicznie ( komp nie wykazuje uszkodzenia.) ??
plakać ?!
krzyczeć?!
złomować ?!!!


sugerują reklamację egr-u a nie wiedza czy rzeczywiście jest uszkodzony...mając lexię można sprawdzić to w przysłowiowe 5 minut podczas jazdy oraz testem na postoju....szczerze mówiąc nie za bardzo wierzę w te ich opowieście o sprawdzeniu wszystkiego co wymieniłem we wczesniejszym poście......odłaczyli egr-a tzn wtyczkę odłaczyli czy zaślipili go tymczasowo ? Nie wierzę że w zachodniopomorskim nie ma dobrego mechanika od citroenów ... ciekawostką jest także sprawa o której wspomina kolega ( olej) nigdy nie spotkalem się z taką sytuacją i nie rozumiem co miało by miec zmniejszone smarowanie ( poza zatarciem silnika , turbiny ) do twojej sytuacji ale cóż cuda się zdarzają coc w nie nie wierzę. A jak sprawa wygląda z odpalaniem auta - zapala cięzko czy normalnie, czy jak wolno jedziesz to auto przyśpiesza czy jest mułem, jak wygląda sprawa dostarczania paliwa do silnika - czy nie jest przytkanie ssanie paliwa, czy wyrzucalo juz jakieś błedy o braku ciśnienia na pompie CR , jakie jest ciśnienie na listwie CR ( lszynie wtryskiwaczy ) na wolnych obrotach i podczas jazdy....musi być jakaś przyczyna....

Jesli w szerokiej okolicy nie ma ma fachowca to może warto pojechac trochę dalej a nie wywalać pieniądze w błoto bo mniemam że sporo juz ich wywaliłaś.......
Powrót do góry
gadu-gadu
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 11:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Olej odpada Smile dlatego zapytałem wcześniej o to czy po wymianie turbo było przez chwilę dobrze Smile jak odma olejowa była by zapchana to turbo po jakimś czasie by się zatarło, znajomy w jednym aucie w ten sposób przerobił 3 turbiny, aż jakiś genialny fachowiec w warsztacie zaczaił co może być Smile ale chwilę po wymianie zawsze działało jak złoto Smile
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
korsita

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dobrzany
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 10:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


auto odpala bez zarzutu i na wolnych obrotach też jest ok .... i tak wiem że musi być jakaś przyczyna że auto nie ma mocy...
Byłam już u kilku mechaników począwszy od renomowanego (rekalmowanego) warsztatu, przez okolicznych wliczając elektryka. Teraz szukam DOBREGO i liczę na Waszą pomoc.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


Czy w zwiazku z brakiem mocy, ktokolwiek pomierzyl wartosc podcisnienia na sterowaniu turbiny? W tych silnikach uklad podcisnienia narazony jest na drgania, czesto uszkodzeniu ulega szczelnosc wezykow i w pewnych zakresach obrotow spada podcisnienie i w konsekwencji brak sterownia turbina. Jakiekolwiek zaklocenie cisnienia doladowania powoduje spadek mocy silnika [dzialanie sterownika]. Moze pojawiac sie blad doladowania i brak mocy. Czesto rowniez niesprawnosc pompy podcisnienia moze byc powodem podobnych objawow. Mialem tak kiedys z Xantia, ciagle byl problem z moca, wszystko sprawdzalem, a dopiero po sprzedaniu auta odkrylem, ze problem dotyczyl padnietego oringu na zlaczce pompy podcisnienia. Na wolnych obrotach bylo podcisnienie, dopiero po dodaniu gazu, drgania silnika powodowaly nieszczelnosc i spadek podcisnienia, a w konsekwencji brak mocy i czasami tryb awaryjny. Po wymianie zlaczki wszystko wrocilo do porzadku. Czasami bardzo powazne problemy maja prozaiczne przyczyny. Mechanicy czesto typuja powazne usterki, nie sprawdzajac drobiazgow.
Powrót do góry
skype status
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 17:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) brak mocy -pomocy!!!!


dejnerkominek ma całkowita racje, mechanicy sa nastawieni wyłacznie na tzw "grube" rzeczy a nie sprawdzają prostych ( pisałem już wczesniej o wężykach podciśnienia ) i jak działa tzw "grucha" przy turbinie...pewnie nikt tak nie spojrzał..........
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System