Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Altaro

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 16v 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 10:38
Temat postu:

[Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Witam was serdecznie! To mój pierwszy post a zarazem jeden z ważniejszych bo dotyczący bardzo ważnego elementu naszego auta. Mało o nim piszecie a jest ono niezbędne do prawidłowej pracy naszej Cytryny. Chodzi o zawieszenie.

Pytanie nasuwa się podstawowe. Jak wygląda eksploatacja takiego zawieszenia. Mniej więcej wiadomo z czego się składa ale jak powinno się o nie dbać ? Piszcie jak rozpoznać psujące się zawieszenie i jak zapobiegać takim sytuacjom. Najważniejsze zagadnienia to:
- Co ile uzupełnia się azot, jaki koszt i gdzie to uzupełnić ? ( np w Łodzi) ( tylko ASO?)
-Co ile uzupełniać płyn LHM, jaki koszt i gdzie uzupełnić ? ( np w Łodzi) ( tylko ASO?)
- Co jeszcze prócz tego trzeba wymieniać i w jakich okresach czasowych
-Co jeszcze powinno być oznaką kończącego się zawieszenia

Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 09:40
Temat postu:

Re: [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Altaro napisał:
Witam was serdecznie! To mój pierwszy post a zarazem jeden z ważniejszych bo dotyczący bardzo ważnego elementu naszego auta. Mało o nim piszecie a jest ono niezbędne do prawidłowej pracy naszej Cytryny. Chodzi o zawieszenie.

Pytanie nasuwa się podstawowe. Jak wygląda eksploatacja takiego zawieszenia. Mniej więcej wiadomo z czego się składa ale jak powinno się o nie dbać ? Piszcie jak rozpoznać psujące się zawieszenie i jak zapobiegać takim sytuacjom. Najważniejsze zagadnienia to:
- Co ile uzupełnia się azot, jaki koszt i gdzie to uzupełnić ? ( np w Łodzi) ( tylko ASO?)
-Co ile uzupełniać płyn LHM, jaki koszt i gdzie uzupełnić ? ( np w Łodzi) ( tylko ASO?)
- Co jeszcze prócz tego trzeba wymieniać i w jakich okresach czasowych
-Co jeszcze powinno być oznaką kończącego się zawieszenia

Pozdrawiam!


Witam
Więc tak Smile
1) Żadnego azotu nigdzie się nie uzupełnia, to już nie te citroeny Smile teraz się po prostu wymienia sfery
2) Płynu LDS nie LHM zazwyczaj się nie uzupełnia ( jeżeli jest nieszczelność w układzie to wyeliminować, a nie powinny pojawiać się jego braki ) dobrze jest go raz na kilka lat w całości wymienić
3) Wymieniasz to co się psuje, nie ma określonych przebiegów przy jakich usterka wystapi, u jednego coś się zepsuje szybciej u innego np. nigdy
4) Nie ma definicji "kończącego się zawieszenia" - zawieszenie hydro to jak by nie patrzeć to tylko zawieszenie składające się z elementów, np. jeżeli gruszki będziesz miał do wymiany to cytryna będzie strasznie twarda, jeżeli łożysko na wahaczu tylnym padnie to będzie piszczało jak w wozie drabiniastym Wink

Mam nadzieję, że w skrócie odpowiedziałem na Twoje pytania Wink
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
Altaro

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 16v 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Cześć! Wielkie dzięki!

Na pewno rozjaśniłeś mi wiele rzeczy o których myślałem inaczej. Moje pytania dotyczą tego że zauważyłem iż zawieszenie od kupna auta ( 2 msc) zrobiło się trochę twardsze. I nie wiem czy wynika to z tego że moja okolica jest bardzo dziurawa, czy z tego że dość dużo razy unosiłem i opuszczałem auto(by pochwalić się znajomym) i z gruszek uleciało coś co spowodowało że zawieszenie jest twardsze, czy przez pogodę zimną przez co olej jest gęstszy, czy może po prostu się przyzwyczaiłem i przestałem aż tak bardzo odczuwać ten komfort .

Z jego unoszeniem i opuszczaniem nie mam problemu , wszystko działa należycie, ale przód wydaje mi się troszku twardszy ( Nic nie stuka nic nie puka). Powiedz mi proszę jaki jest koszt wymiany takich gruszek i czy trzeba to robić w jakimś specjalnym warsztacie ? Jestem z łodzi i szukam jakiegoś fachowca od Cytryn, który wie co robi bo auto dotychczas było serwisowane w ASO ale mnie nie stać na ich cennik Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Gruszki wymienisz sam nawet pod blokiem Smile koszt 1 gruszki to 200 zł a do przodu idą dwie.

Polecam pewnego pana z częstochowej który specjalizuje się w zawieszeniach hygro ( znajdziesz na google, nie chce robić reklamy ) i on Ci sprzeda gruszki bo chyba masz za daleko aby jechać do niego, a wymiana gruszki wygląda tak ( bez lexii )

Auto na dolny serwis, odkręcasz gruszki ( polecam klucz do filtróe oleju, taki z łańcuchem albo młotek i przecinak ) i wkręcasz nowe, przy takiej zabawie ucieknie Ci ok 100 ml LDS więc dolejesz ( auto jest już na dolnym serwisie więc wiesz ile dolać ) i po takim zabiegu pompujesz auto kilkanaście razy góra dół i kręcisz kierownicą ze skrajnych położeń aby odpowietrzyć układ ( o ile się zapowietrzył Smile )
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
Altaro

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 16v 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 12:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


O a to LDS się dolewa gdzieś od komory silnika ? Myślałem że trzeba to jakoś ciśnieniowo robić...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 12:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 12:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Altaro napisał:
O a to LDS się dolewa gdzieś od komory silnika ? Myślałem że trzeba to jakoś ciśnieniowo robić...


W komorze silnika masz zbiorniczek, podobny jak zbiornik do płynu chłodniczego, wspomagania Smile
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
Altaro

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 16v 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


A n ie jest to przypadkiem ten sam płyn co do wspomagania? Czy LDS uzupełnia się poprzez opuszczenia na maksa i wlanie do wysokości sitka w korek oznaczony kierownicą? Jaki dokładnie musi być ten płyn ? Bo wiem że można kupić tanio na allegro za około 30 zł.
Powrót do góry
gadu-gadu
Altaro

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 16v 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


A tak wg to temat zrobiłem nie w tym dziale co potrzeba. Źle spojrzałem. Problem dotyczy C5! Very Happy./ Proszę moderatorów o przeniesienie tematu. Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 12:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Możesz sobie wybrać płyn:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Total+LDS&bmatch=seng-v12-c-p-mt-1209
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Altaro

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 16v 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 13:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) [Ogólne] Ekspolatacja zawieszenia hydropneumatycznego


Dzięki za pomoc!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System