Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Kupno Xary



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemas9027

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 23:10
Temat postu:

Kupno Xary


Witam,

Przymierzam się do kupna auta i biorę pod uwagę min. Citroena Xarę rocznik najlepiej 2000+

Mój budżet to 8 tyś poczytałem ogólnie opinie ludzi i sobie chwalą jest masę pozytywnych opinii dlatego zaciekawiło mnie to auto.

Bardzo proszę forumowiczów którzy posiadają lub posiali to autko napisali mi czy warto kupić je zależy mi na aucie w miarę ekonomicznym i mało awaryjnym.

W grę wchodzą tylko silniki benzynowe z tego co wiem to jest 1.4 i 1.6 raczej wolałbym 1.6.

Bardzo proszę o porady poniżej link jaki znalazłem i mnie zainteresował :

http://otomoto.pl/citroen-xsara-ii-1-6-16v-klima-serwis-C34803939.html

Pozdrawiam serdecznie!!!
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Kupno Xary


Nie bierz 1.4 bo to muł i pada uszczelka pod głowicą. Tylko 1.6 i więcej.

Ekonomiczne - nawet tak, spalanie OK, części poza ASO w normalnych cenach.

Mało awaryjne - zdecydowanie nie. Najmłodsza Xsara jaką da się kupić będzie mieć 10 lat. W tym wieku pada większość "akcesoriów" typu nawiew, manetki kierunkowskazów i świateł, przewody w przelotkach, wycieraczki, mechanizmy szyb, zamki, klamki, kostki airbag i co tam jeszcze jest z bajerów. Nadwozie nie rdzewieje (ocynk), ale podwozie i progi sypią się rdzą. Silnik i jego osprzęt generalnie się nie psuje przy prawidłowym serwisie, ale komputer często wariuje. Ważne jest zapewnienie dobrego napięcia - alternator i akumulator muszą być w 100% sprawne i jak najlepszej jakości, bo jak komputer ma spadki napięcia to dzieją się rzeczy bardzo dziwne. Może także padać cewka zapłonowa. Generalnie samochód jeździ, ale o komfort ciężko.

Osobiście - jako użytkownik tego auta od 4 lat - zakup Xsary odradzam.
Oczywiście zrobisz jak zechcesz, nie wiem co jeszcze można kupić w tej cenie i czy będzie lepsze, ale pewnie coś się znajdzie.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 08:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Kupno Xary


Łosiu, bzdury kompletne opowiadasz.
Przemas, z czystym sumieniem polecam xsare.
_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 21:58
Temat postu:

zakup xsary


Witam, kolego nie wiem jak silniki 1.6 ale 1.4 to proste nie wysilone jednostki ale bardzo słabe 75KM . Do przemieszczenia się wystarczy. Szwagier ma xsare 1.4 zrobił nią już 300000km i nadal jeździ , pali mu średnio około 8-9l Pb /100km. Mam taki silnik w berlingo i spalanie gazu jest na tym samym poziomie co w mojej Xsara 1.8 VTS 110km (sekwencja BRC 9-10l LPG/100km). Silnik 1.8i 16V to naprawdę bardzo wytrzymała jednostka, która za stosunkowo niewielkie pieniądze potrafi mile zaskoczyć swymi osiągami podczas jazdy ( osobiście zrobiłem 197km/h w/g nawigacji GPS). W pracy jeżdżę Oplem Astra z 2014r 1.6 115KM i moja xsara zbiera się o wiele lepiej a pali mniej. Poza tym 1.8 dobrze znosi LPG. Co do komfortu jazdy to jak na francuza przystał jest zaskakująco dobry - nawet w 10-15 letnim aucie, wystarczy poszukać uszanowany egzemplarz co jednak nie będzie takie proste.
PS pamiętaj, ze nie istnieją super okazje z małym przebiegiem za niewielkie pieniądze z zagranicy !!!
Powodzenia
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

24 900

2015r.

84 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System