Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) Jumper 2,5td



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martin.B.M.

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Jumper
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 14:30
Temat postu:

Jumper 2,5td


Chciałem napisać kilka słów o jumperze 2,5td ,poprzednio miełm berlingo 97r 1,9d ale było za małe i spalało znacznie oliwę.
Więc tak auto to Jumper 2,5 td 96r 86kw. Najwyższy i najdłuższy z tych lat.
Atuo kupiłem ok 3 lata temu przebieg ok 260tyś jeśli w to wierzyć .Sam zrobiłem przez ten okres ok 20k .Obecnie ma niecałe 280 tyś.
Auto głównie służy mi do transportu motocykla (kli) max 3 szt. W kraju a latem na tor,przeważnie Czechy.
Prędkość jaką się nim poruszam to średnio 80-90km/h wtedy spalanie w 3 os 3 moto ok 8,5-9l 100km/h
V-max na pusto to ok 140km/h ale ciężko to nazwać jazdą bo przekraczając 100km/h silnik już wyje jakbym miał zapiąć 6 bieg którego niestety nie ma . I to chyba największa wada tego modelu
Na oleju Elf 15w40 td robię ok 6-8k i przez ten okres jak doleję z 300ml to będzie max. Podejrzewam ,że ktoś już albo głowicę remontował albo zmieniał bo jest czyściutka i pewnie uszczelniacze zaworów wymieniał,dla tego też nie pali oleju tyle co poprzednie berlingo.
Z rzeczy co wymieniałem przez 3l i ok 20k przebiegu w tym aucie to ;

chłodnica ok 220zł termotec. Oryginalna lekko się pociła jak auto w korkach stało i kapać zaczęła .

rozrusznik 2x oryginał ktoś reanimował ale z marnym skutkiem ,chciałem laubera za 340zł z inter cars ale ktoś ,źle spojrzał i nie uznali mi starego na zwrot ,jak już uznali to zdążyłem kupić gów**any z allegro za 300zł który pożył 3 miesiące wymienili na inny ,żyje ale automat słabo wybija. Nie polecam tych modeli za 300zł lepiej dołożyć !!

Linka (1) hamulca ręcznego jak i 2 cylinderki tył które się pociły

Dwie poduszki silnika ,poprzednik zmienił tylko 1 najłatwiejszą ,tą tylna oryginał zostawił w stanie agonalnym Very Happy ale kpl ok 3szt ok 100zł .

Poza tym to tylko filtry ,płyny ,świece paski.

Wady samochodu to jak dla mnie prędkość 90km/h trochę mało, przy 110-120 nie da się lecieć 300km np na Brno .Bo silnik wyje ,że chyba z ramy by wyskoczył.
Korozja, sam wymieniałem mały próg i 2 wewnętrzne ale na te lata jest bdb.

Plusy to nieduże spalanie,bardzo tanie części,mało awaryjny piec i zawieszenie.

Długo się łamałem i dalej nie mogę przełamać na jumpera 2,2 08r ,bo tam już tak kolorowo nie ma z częściami i awaryjnością ,choć dużym plusem byłoby dla mnie jazda ok 120km/h z 3 moto przy normalnych obrotach pieca Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System