Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) Jumper 2,5td



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martin.B.M.

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Jumper
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 14:30
Temat postu:

Jumper 2,5td


Chciałem napisać kilka słów o jumperze 2,5td ,poprzednio miełm berlingo 97r 1,9d ale było za małe i spalało znacznie oliwę.
Więc tak auto to Jumper 2,5 td 96r 86kw. Najwyższy i najdłuższy z tych lat.
Atuo kupiłem ok 3 lata temu przebieg ok 260tyś jeśli w to wierzyć .Sam zrobiłem przez ten okres ok 20k .Obecnie ma niecałe 280 tyś.
Auto głównie służy mi do transportu motocykla (kli) max 3 szt. W kraju a latem na tor,przeważnie Czechy.
Prędkość jaką się nim poruszam to średnio 80-90km/h wtedy spalanie w 3 os 3 moto ok 8,5-9l 100km/h
V-max na pusto to ok 140km/h ale ciężko to nazwać jazdą bo przekraczając 100km/h silnik już wyje jakbym miał zapiąć 6 bieg którego niestety nie ma . I to chyba największa wada tego modelu
Na oleju Elf 15w40 td robię ok 6-8k i przez ten okres jak doleję z 300ml to będzie max. Podejrzewam ,że ktoś już albo głowicę remontował albo zmieniał bo jest czyściutka i pewnie uszczelniacze zaworów wymieniał,dla tego też nie pali oleju tyle co poprzednie berlingo.
Z rzeczy co wymieniałem przez 3l i ok 20k przebiegu w tym aucie to ;

chłodnica ok 220zł termotec. Oryginalna lekko się pociła jak auto w korkach stało i kapać zaczęła .

rozrusznik 2x oryginał ktoś reanimował ale z marnym skutkiem ,chciałem laubera za 340zł z inter cars ale ktoś ,źle spojrzał i nie uznali mi starego na zwrot ,jak już uznali to zdążyłem kupić gów**any z allegro za 300zł który pożył 3 miesiące wymienili na inny ,żyje ale automat słabo wybija. Nie polecam tych modeli za 300zł lepiej dołożyć !!

Linka (1) hamulca ręcznego jak i 2 cylinderki tył które się pociły

Dwie poduszki silnika ,poprzednik zmienił tylko 1 najłatwiejszą ,tą tylna oryginał zostawił w stanie agonalnym Very Happy ale kpl ok 3szt ok 100zł .

Poza tym to tylko filtry ,płyny ,świece paski.

Wady samochodu to jak dla mnie prędkość 90km/h trochę mało, przy 110-120 nie da się lecieć 300km np na Brno .Bo silnik wyje ,że chyba z ramy by wyskoczył.
Korozja, sam wymieniałem mały próg i 2 wewnętrzne ale na te lata jest bdb.

Plusy to nieduże spalanie,bardzo tanie części,mało awaryjny piec i zawieszenie.

Długo się łamałem i dalej nie mogę przełamać na jumpera 2,2 08r ,bo tam już tak kolorowo nie ma z częściami i awaryjnością ,choć dużym plusem byłoby dla mnie jazda ok 120km/h z 3 moto przy normalnych obrotach pieca Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System