Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Apollo79

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 16V 2010 r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 16 Lis 2014, 18:48
Temat postu:

NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Witam,

Nie widzę, żeby ktoś informował o nowych mapkach. Jest dostępna nowa wersja map na nasze radyjka.
Link poniżej - ja właśnie ściągam Smile

http://gpsunderground.com/forum/peugeot-citroen/33932-ng4-psa-navidrive-3d-wip-com-3d-peugeot-citroen-navteq-maps-europe-2014-2014-a.html
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinRulez

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów
Posiadane auto: Citroen C5 III Exclusive 2008 2.0HDi
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 16 Lis 2014, 22:15
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Witam
A radio RT4 wchodzi w grę? I mam pytanie odnośnie softu. U mnie w aucie jest soft 7.** (nie pamiętam jaki dokładnie). Czy mogę od razu wgrać 8.31? Czy muszę jakoś skakać minimalnie z softem?

Pozdro
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 16 Lis 2014, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


wystarczy zaktualizować od razu do 8.20.Nowszego nie ma sensu.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
michus-1980

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C5 2009 exclusive, 2.0HDI 163KM aut
Piwa: 4/4
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 00:14
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Ja pobierałem z tego linka
http://gpsmyway.pro-forum.fr/t165-navidrive-3d-wipcom-3d-ng4-citroen-peugeot-cartographie-2014-2015
bo z podanego nie chce ciągnąć i każe instalować jakiś dziwny dodatek Mega coś tam.

Póki co udało mi się sciągnąć firmware 42.03 (ver.C). Jeszcze nie wiem co jest usprawnione, na razie nie widzi mi pendrive'a z mp3 ;] Ale pamiętam że jak poprzednio aktualizowałem z 23.15 do 42.02 to też początkowo pendriva nie widziało, potem sam się 'pojawił'.
Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 19:44
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


machony79 napisał:
wystarczy zaktualizować od razu do 8.20.Nowszego nie ma sensu.


Jest sens wgrywać najnowsze oprogramowanie - najnowsze mapy zawsze będą działać (nie mówię, że te co są teraz nie będą działać na 8.20 ale jak wyjdą nowsze to i tak czeka zmiana softu na 8.30).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 19:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
michus-1980

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C5 2009 exclusive, 2.0HDI 163KM aut
Piwa: 4/4
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 11:59
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Ostatecznie mapy pobrałem w kawałkach 1GB z linku podanego przez Appolo79. Rozpakowanie, zamontowanie obrazu iso w kompie, przekopiowanie zawartości dwóch plików .iso na pendrive'y. Instalacja z pierwszego przebiegła bez problemu, przy drugim był problem, ale po ponownej inicjalizacji dokończyło się bez problemów. Całość zajęła ok 40minut - także trzeba mieć włączony silnik.
Aha- odczyt mp3 z usb zaskoczyl po hard resecie (mute+eject przez ok 12sekund)
Powrót do góry
FXsystem

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2009 Ex Navi
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 11:07
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Ja kiedyś przy nagrywaniu nowych map zepsułem moją stację NG4 :/ ...

Boje się że znowu coś spiernicze, a nowe mapy by się bardzo przydały, moze jest ktoś z Krakowa kto może pomóc je zaktualizować?
Powrót do góry
michus-1980

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C5 2009 exclusive, 2.0HDI 163KM aut
Piwa: 4/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:32
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


FXsystem, a pamiętasz jak to robiłeś że się to stało?
Dla ostrożnych (z narzędziami) - można wyjąć radio, z radia wyjąć dysk, włożyć do kompa, zrobić backup (np acronis'em) i po zainstalowaniu ponownym w aucie spróbować aktualizacji. O ile aktualizacja dokonuje zmian wyłącznie na hdd...
Powrót do góry
FXsystem

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2009 Ex Navi
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 15:52
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


michus-1980 napisał:
FXsystem, a pamiętasz jak to robiłeś że się to stało?
Dla ostrożnych (z narzędziami) - można wyjąć radio, z radia wyjąć dysk, włożyć do kompa, zrobić backup (np acronis'em) i po zainstalowaniu ponownym w aucie spróbować aktualizacji. O ile aktualizacja dokonuje zmian wyłącznie na hdd...


Aktualizowałem w momencie zatrzymało się i wisiało przez godzine :/ ... koniec
Powrót do góry
KisielJTJ

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Focus HB TDDI / C5 III Tourer excl 2.0 HDI 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 18:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


może mi ktoś napisać jak aktualizować te mapy krok po kroku, żebym nic nie zepsuł?
dodam, że posiadam NG4.

Pzdr
Powrót do góry
skype status
Thrasher

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa-Łomianki
Posiadane auto: C5 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 08:10
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Witam czy jest ktoś z Warszawki lub okolic kto pomógłby w aktualizacji softu i wgraniu najnowszych map-fotoradarów itp. do C5 III Radyjko NG4 , bo ja niestety w tym jestem kompletnym laikiem Very Happy
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


@thrasher

Ja może jutro spróbuje wiec jak się uda to możesz uderzać. Smile
Powrót do góry
Thrasher

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa-Łomianki
Posiadane auto: C5 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Brudzik napisał:
@thrasher

Ja może jutro spróbuje wiec jak się uda to możesz uderzać. Smile


OK daj znać jak poszło Very Happy
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


@Thrasher

A wiec, dziś byłem w salonie Citroena z moja C5 na przeglądzie 'po kupnie samochodu' zapytałem czy przy okazji zrobią mi update softu do mojego radia (NG4). Zaśpiewali 196 zeta. Stwierdziłem że zaryzykuje. Niech chociaż mi wgrają nowego softa a pózniej wgram sobie mapy(bo za mapy chcieli 750 zeta!!!). Po przeglądzie okazało się że nie wgrali mi nowego softu bo nowy soft wgrają tylko z nowymi mapami...czyli koszt ok 950 złotych...jak to usłyszałem to aż się zachłysnąłem otaczającym mnie powietrzem. Po powrocie stwierdziłem że zrobię to sam...i... Wgrałem nowego softa (42c), nowe mapy (2014-2) i fotoradary z kwietnia 2015. Wszystko poszło gładko sprawnie bez ani jednego błędu itp. Jedyne co usprawniłem pod siebie, to na kompie połączyłem dwa obrazy w jeden, wgrałem wszystko na jednego pendrive'a, żebym nie musiał zmieniać pendrive'ów podczas instalacji.

Także kolego z okolic Warszawy, jakbyś jeszcze potrzebował pomocy to wal jak w dym, chętnie pomogę bo szczerze powiedziawszy sam się tego procesu trochę obawiałem przed instalacją.
Powrót do góry
Thrasher

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa-Łomianki
Posiadane auto: C5 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 21:52
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Brudzik napisał:
@Thrasher

A wiec, dziś byłem w salonie Citroena z moja C5 na przeglądzie 'po kupnie samochodu' zapytałem czy przy okazji zrobią mi update softu do mojego radia (NG4). Zaśpiewali 196 zeta. Stwierdziłem że zaryzykuje. Niech chociaż mi wgrają nowego softa a pózniej wgram sobie mapy(bo za mapy chcieli 750 zeta!!!). Po przeglądzie okazało się że nie wgrali mi nowego softu bo nowy soft wgrają tylko z nowymi mapami...czyli koszt ok 950 złotych...jak to usłyszałem to aż się zachłysnąłem otaczającym mnie powietrzem. Po powrocie stwierdziłem że zrobię to sam...i... Wgrałem nowego softa (42c), nowe mapy (2014-2) i fotoradary z kwietnia 2015. Wszystko poszło gładko sprawnie bez ani jednego błędu itp. Jedyne co usprawniłem pod siebie, to na kompie połączyłem dwa obrazy w jeden, wgrałem wszystko na jednego pendrive'a, żebym nie musiał zmieniać pendrive'ów podczas instalacji.

Także kolego z okolic Warszawy, jakbyś jeszcze potrzebował pomocy to wal jak w dym, chętnie pomogę bo szczerze powiedziawszy sam się tego procesu trochę obawiałem przed instalacją.


To galanto że Ci się wszystko udało , jak najbardziej jestem chętny , daj znać tylko kiedy byś miał czas i gdzie Mr. Green
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Thrasher napisał:
To galanto że Ci się wszystko udało , jak najbardziej jestem chętny , daj znać tylko kiedy byś miał czas i gdzie Mr. Green



Będę w Warszawie po 18.07 w Warszawie. Rejony Ursusa. Wink
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 19:26
Temat postu:

Instrukcja krok po kroku instalacji Map w radiu NG4


Witajcie. Kilka osób z forum pytało mnie o pomoc przy aktualizacji map do radia NG4 w Citroenie C5. Postanowiłem napisać taki mały poradnik krok po krok-u ze szczegółowym opisem, co trzeba zrobić. Może będę zbyt szczegółowy pisząc nawet jak sformatować pendrive’a do odpowiedniego formatu, ale sądzę, że są na forum też osoby starsze, które nie muszą się znać jakoś super na komputerach. Jeżeli będziecie wykonywać wszystko krok po kroku to są duże szanse, że uda wam się zaoszczędzić około 1000zł za wgranie softu+map w salonie. Od razu piszę, że nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie radia. Robisz wszystko tylko i wyłącznie na własne ryzyko…żeby później nie było płaczu. Linki przeze mnie podane ściągacie i używacie na własną odpowiedzialność. Wink

No to tak. Czego potrzebujemy:
- konta na serwisie chomikuj.pl + kilku GB transferu
- pendrive, najlepiej w miarę szybki(oszczędzi to czasu przy zgrywaniu), pojemność? 16GB styknie w zupełności gdyż z dwóch obrazów płyt z mapami zrobimy jedną( mniejsze prawdopodobieństwo błędu przy instalacji)
- około 1,5-2 godzin wolnego czasu.

1.A) Wkładamy Pendrive’a do USB -> wchodzimy w Mój Komputer -> Klikamy prawym przyciskiem myszki na nasz dysk wymienny i klikamy polecenie ‘Formatuj…’
B) Ustawiamy ‘System plików’ na FAT32 (jeśli nie mamy takiego do wyboru to szukamy innego Pendrive’a.
C) ‘Rozmiar jednostki alokacji’ ustawiamy na ‘Domyślny rozmiar alokacji’
D) Klikamy na ‘Szybkie formatowanie’ (ptaszek włączony)
E) Klikamy na ‘Rozpocznij’.

Pendrive sformatowany. Do tego kroku będziemy wracać za każdym razem, po ukończonej aktualizacji danej rzeczy.


AKTUALIZACJA SOFT-u

2.A) -> http://chomikuj.pl/bart.sroka/Citroen+C5(X7)/NG4/Soft/najnowszy+soft+z+listopada+2014 <- ściągamy soft ‘SOFT N42c.iso’
B) jeśli nie posiadamy programu WinRAR to go ściągamy (http://www.winrar.pl/winrar/pobierz)
C) ściągnięty soft ‘Soft N42c.iso’ wypakowujemy do wcześniej stworzonego folderu SOFT.
D) po rozpakowaniu, folder ‘HEADUNIT’ oraz plik ‘HBUPDATE.DEF’ kopiujemy na naszego sformatowanego Pendrive’a.
E) idziemy do samochodu, odpalamy go(nie, włączenie zapłonu nie wystarczy bo w trakcie instalacji samochód może przejść w tryb ekonomiczny i będzie jednym słowem wielka lipa)
F) po odpaleniu samochodu i włączeniu się radia, wkładamy Pendrive’a do USB umieszczonego w podłokietniku.
G)Po włożeniu Pendrive’a do USB postępujemy zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie radia.

Soft radia powinien zostać zaktualizowany. Jak sprawdzić? U mnie pojawiło się inne logo powitalne Citroen’a.


AKTUALIZACJA MAP

3.A) -> http://chomikuj.pl/bart.sroka/Citroen+C5(X7)/NG4/Mapy/NG4+2014-2015+mapy <- ściągamy DVD1.iso oraz DVD2.iso
B) Wypakowujemy oba pliki programem WinRAR do osobnych folderów, czyli DVD1 do folderu pierwszego a DVD2 do folderu drugiego.
C) z folderu DVD2 wchodzimy w folder ‘pkgdb’ i kopiujemy wszystko oprócz ‘PSA_ECE_Q4_2013_PKG_EU_11.0.1_2_11.0.1.pkg’. Wklejamy wszystkie 5 folderów do folderu DVD1->pkgdb.
D) DVD1->pkgdb otwieramy za pomocą notatnika plik ‘PSA_ECE_Q4_2013_PKG_EU_11.0.1_1_11.0.1.pkg’
E) tego kroku nie będę opisywać krok po kroku bo szkoda czasu, a i tak każdy chce jak najszybciej zaktualizować swoje radio bez zbędnego pier***nia. Dlatego najszybciej będzie, jeśli wciśniecie CTRL+A a następnie klawisz Backspace. Po tym zabiegu, skopiujcie poniższe:

UTF-8

[package]
# Package name
name=PSA_ECE_Q4_2013_PKG_EU_11.0.1_1

# Version
version=11.0.1

# Customer identification
customer="PSA"

# Project identification
project="NG4"

# Market
market=ECE

# Package type
type=base

# User Flags

# Meta description
description="Europe 2014 Edition 2.0"

# Define the media set
[set]
type=daisychain # Package chain
current_disk=1 # i'm on disk 1
overall_disks=1 # there are 1 disks overall
next_package= # this is the name of the next package.
# if it's not found in the available package list, request next disc.
# if "next_package" is empty, this is the last package

[/set]

#file list
[files]
filedef=XAC_ECE1_11_0_0
filedef=XAC_ECE2_11_0_0
filedef=TMC_ECE_11_0_0
filedef=GDB_ECE_11_0_0
filedef=LIT1_ECE_11_0_0
filedef=LIT2_ECE_11_0_0
filedef=SDS_ECE_11_0_0
filedef=LABEL_PSA_9_0_0
filedef=TERRAIN_ECE_11_0_0
filedef=TERRAIN2_ECE_11_0_0
filedef=TERRAIN3_ECE_11_0_0
filedef=DTM_ECE_1_0_1
filedef=DTM_ECE_1_1_1
[/files]


[/package]
chksum=0


Dla bardziej kumatych tylko szybko napiszę, że zmieniłem dane tak, żeby radio myślało że jest tylko jedna płyta instalacyjna a nie dwie+dodałem dane które są na drugiej płycie.

F) Zapisujemy plik zachowując nazwę taka jaka była.
G) Od tego momentu DVD2 już nie ma znaczenia, gdyż całą instalację mamy na DVD1. I dlatego zawartość folderu DVD1 kopiujemy na naszego sformatowanego Pendrive’a (patrz pkt.1)
H) Powtarzamy kroki 2)E,F,G.

Mapy powinny zostać zaktualizowane. Jak sprawdzić? Hmmm, chyba proste – sprawdźcie czy są drogi, po których jechaliście a nie było ich w nawigacji Wink

AKTUALIZACJA BAZY RADARÓW

4.A) -> https://mega.co.nz/#!1F40RAjL!ZQqcCdhs3c7AzaBMrwWrFTTvlrBe_YP1Eczeh_dcV78 <- ściągamy na kompa i wypakowujemy do folderu ‘Radary’
B) rozpakowaną zawartość kopiujemy na naszego sformatowanego Pendrive’a(patrz pkt.1)
C) powtarzamy krok 2)E,F
D) wciskamy guzik NAV w radiu, następnie Menu nawigacji ->Ustawienia
E) wybieramy ‘Zaktual.osobiste m.docelowe’ a następnie USB (jako źródło naszych danych). Klikamy TAK (chcemy skasować starą bazę danych i wgrać nową).

Baza radarów powinna zostać zaktualizowana. Jak sprawdzić? Wybierzmy na mapie miejsce, gdzie wiemy na 100%, że od kilku lat stoi stacjonarny fotoradar. Mimo wszystko i tak warto jeździć z Janosikiem, gdyż jest dużo dokładniejszy i aktualizowany jest w czasie rzeczywistym przez innych kierowców.

To by było na tyle. Mam nadzieję, że napisałem to w miarę logicznie i każdy się połapie. W razie co, to pisać to w miarę możliwości pomogę.

Jeśli komuś pomogłem to oczekuję forumowego ‘piwa’ – przynajmniej będę wiedzieć, że nie zmarnowałem ponad 1,5h na pisanie tego tutorialu.
Powrót do góry
Wystawiono 9 piw(a)
rev86

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2011 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Paź 2015, 21:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Brudzik, dzięki ogromne za poradnik!
Aktualizacja softu i mapy poszła bez większych problemów mimo dwukrotnego jej przerwania (wyrobiony pendrive). Raczej trudno jest tu coś zepsuć.
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2015, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


dzieki za miłe słowa i gratuluje sukcesu Smile Cieszę, że mogłem pomóc i że nikt póki co nie ma problemu ze zrozumieniem mojego poradnika. Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
rafagos

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen c5 SX 1,8 2004r obecnie C5 X7 163KM 2010 2,0 exklusive 2010r 2litrowy silnik 163 Km
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Lis 2015, 14:06
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Brodzik, jestem następnym zadowolonym użytkownikiem "nowych' map w naszych nawigacjach. Duże piwo a raczej cała skrzynka.
Wszystko zrobione zgodnie z opisem i mapami pobranymi z chomika.
Serdecznie dzięki za wkład pracy i co najważniejsze że to działa.
W związku że post był pisany koło roku temu - moje pytanie czy ktoś nie ma namiarów na nowsze mapy bo już wyszły i aktualne radary.
Powrót do góry
krzychu9667

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełmek/Gorzów
Posiadane auto: C5 III Tourer 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2015, 16:55
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Witam Jestem tu nowy. Wielkie dzięki dla Brudzika. Aktualizacja softu i map według instrukcji kolegi poszła jak z płatka. Problem pojawił się przy próbie aktualizacji radarów - nie mam aktywnej zakładki "zaktualizuj osobiste m. docelowe". Są one podświetlone na szaro. Jakie są przyczyny i co z tym zrobić
Powrót do góry
RAFAŁKAMILSKI

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer, 2,0 HDI, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2015, 14:54
Temat postu:

aktualizacja


Brudzik napisał:
dzieki za miłe słowa i gratuluje sukcesu Smile Cieszę, że mogłem pomóc i że nikt póki co nie ma problemu ze zrozumieniem mojego poradnika. Smile


A ja mam pytanie z inne beczki.
Kupiłem samochód Citroen C5 Tourer, a na wyświetlaczu wyświetla się logo Peugeota, radio nie było zmieniane, ani naprawiane, podobno poprzedni właściciel aktualizował gdzieś oprogramowanie i mapy, a serwis w którym to robił miał tylko oprogramowanie do Peugeota. Oczywiście wszystko działa idealnie ,ale wkurza to logo.
Czy można coś z tym zrobić?
Zrobiłem aktualizacje z tego wątku według Brudzika (gratulacje za super poradnik) wszystko poszło dobrze bez żadnych błędów, ale nadal wyświetla się logo Peugeota, więc nie robię na razie aktualizacji map i radarów bo jak coś trzeba będzie zmieniać to szkoda mojego czasu.

Czy jest ktoś w Stolicy kto mógłby coś z tym zrobić, bez narażania na jakieś ogromne koszty?

Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Dzięki Rafał
Powrót do góry
rafagos

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen c5 SX 1,8 2004r obecnie C5 X7 163KM 2010 2,0 exklusive 2010r 2litrowy silnik 163 Km
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 13 Lis 2015, 15:59
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Jak nie zaktualizujesz to nie zmieni ci się logo. Ja miałem logo citroena po aktualizacja jest inne.
Powrót do góry
RAFAŁKAMILSKI

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer, 2,0 HDI, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2015, 13:45
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


rafagos napisał:
Jak nie zaktualizujesz to nie zmieni ci się logo. Ja miałem logo citroena po aktualizacja jest inne.


Brudzik pokazuje aktualizacje 3 rzeczy:
1. soft radia - i to zaktualizowałem
2. Mapy - nie zaktualizowałem
3. Radary - również nie zaktualizowałem

czy muszę zaktualizować wszystkie te 3 rzeczy żeby zniknęło logo Peugeota? Bo myślałem że wystarczy zaktualizować soft radia i nie będzie tego LOGA Peugeota?

pozdrawiam
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 11:03
Temat postu:

Re: aktualizacja


RAFAŁKAMILSKI napisał:
Brudzik napisał:
dzieki za miłe słowa i gratuluje sukcesu Smile Cieszę, że mogłem pomóc i że nikt póki co nie ma problemu ze zrozumieniem mojego poradnika. Smile


A ja mam pytanie z inne beczki.
Kupiłem samochód Citroen C5 Tourer, a na wyświetlaczu wyświetla się logo Peugeota, radio nie było zmieniane, ani naprawiane, podobno poprzedni właściciel aktualizował gdzieś oprogramowanie i mapy, a serwis w którym to robił miał tylko oprogramowanie do Peugeota. Oczywiście wszystko działa idealnie ,ale wkurza to logo.
Czy można coś z tym zrobić?
Zrobiłem aktualizacje z tego wątku według Brudzika (gratulacje za super poradnik) wszystko poszło dobrze bez żadnych błędów, ale nadal wyświetla się logo Peugeota, więc nie robię na razie aktualizacji map i radarów bo jak coś trzeba będzie zmieniać to szkoda mojego czasu.

Czy jest ktoś w Stolicy kto mógłby coś z tym zrobić, bez narażania na jakieś ogromne koszty?

Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Dzięki Rafał




Ktoś nieudolnie odłączał akumulator!. Żeby zmienić logo na prawidłowe musisz podłączyć pod lexie i wbić prawidłowy vin.
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
doctor7

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2009 HDI 2.0
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Czy jest możliwość zainstalowania map na karcie SD?
jeśli tak to jak to zrobić?

Radio NG4.
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 20:25
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


doctor7 napisał:
Czy jest możliwość zainstalowania map na karcie SD?
jeśli tak to jak to zrobić?

Radio NG4.


Można zainstalować mapy na ng4 ZA POMOCĄ kart sd, omijając tym samym wypalanie płyt. Map nie zainstalujesz na karcie SD - raczej
Formatujesz karty 8 G na fat 32 wrzucasz zawartość map - jedna płyta jedna karta.
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
doctor7

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2009 HDI 2.0
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 14:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


sq2nud napisał:
doctor7 napisał:
Czy jest możliwość zainstalowania map na karcie SD?
jeśli tak to jak to zrobić?

Radio NG4.


Można zainstalować mapy na ng4 ZA POMOCĄ kart sd, omijając tym samym wypalanie płyt. Map nie zainstalujesz na karcie SD - raczej
Formatujesz karty 8 G na fat 32 wrzucasz zawartość map - jedna płyta jedna karta.

Wiem ze można zainstalować z karty SD lub z pedndrive przez port USB, moje pytanie było świadome Smile
Czy można zainstalować mapy na karcie SD? Smile
Powrót do góry
escude85

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: c5 2.0 hdi 2009 140 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Witam,kilka pytan z mojej strony

1.Jak mozna zaktualizowac softa(mam sd)brak usb 2009 r
2.czy mozna wgrac nowe mapy lub inne may np tom tom itp?3
3.czy moge zrobic to sam lub ktos obeznany czy musze jechac do aso
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2015, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Europe West: NG4 2016-1
Full cover:
Andorra, Belgien, D?nemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Gibraltar, Gro?britannien, Irland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco,Niederlande, Norwegen, ?sterreich, Polen, Portugal, San Marino, Slowakische Republik, Slowenien, Spanien, Schweden, Schweiz, Tschechische Republik, Ungarn und Vatikanstadt.
Only the main road network:
Albanien, Wei?russland, Bosnien & Herzegowina, Bulgarien, Estland, Lettland, Litauen, Mazedonien, Moldawien, Montenegro, Rum?nien, Russland, Serbien, TЁ№rkei und Ukraine.
wasser@tut.by
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2015, 19:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Przepraszam, że długo nie odpisywałem, ale nie wiedzieć czemu, nie dostaje żadnych powiadomień na mail'a o nowych postach i myślałem, że nic tu się nie dzieje.


rafagos napisał:
...moje pytanie czy ktoś nie ma namiarów na nowsze mapy bo już wyszły i aktualne radary.


Aktualnie jestem za granicą i mam dość ograniczony dostęp do internetu ale jak wrócę do kraju to postaram się zająć kwestią poszukania map z pewnego źrodła.


krzychu9667 napisał:
Problem pojawił się przy próbie aktualizacji radarów - nie mam aktywnej zakładki "zaktualizuj osobiste m. docelowe". Są one podświetlone na szaro. Jakie są przyczyny i co z tym zrobić


Wydaję mi się, że przyczyna tkwi w pendrive'ie (złe sformatowanie) albo w samym urządzeniu. Próbowałeś aktualizować korzystając z innego pendrive'a?

RAFAŁKAMILSKI napisał:
A ja mam pytanie z inne beczki.
Kupiłem samochód Citroen C5 Tourer, a na wyświetlaczu wyświetla się logo Peugeota, radio nie było zmieniane, ani naprawiane, podobno poprzedni właściciel aktualizował gdzieś oprogramowanie i mapy, a serwis w którym to robił miał tylko oprogramowanie do Peugeota. Oczywiście wszystko działa idealnie ,ale wkurza to logo.

Czy jest ktoś w Stolicy kto mógłby coś z tym zrobić, bez narażania na jakieś ogromne koszty?

Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Dzięki Rafał


Moim zdaniem logo powinno zostać zmienione tylko po aktualizacji soft'u. U mnie logo zmieniło się, tylko że ze starego logo Citroena na nowe logo Citroena. Mapy nie mają z tym nic wspólnego. Jesli zaktualizowales soft a logo nadal masz Peugeot'a to bardzo możliwe,że trzeba to zrobić przez Lexie. Niemniej jednak jak wrócę do Polski to mam zamiar rozebrać Citroenowy soft na czynniki pierwsze i zobaczyć czy może nie trzeba tylko zmienić jednej lini kodu bo jestem przekonany, że jest to tylko kwestia zmiany LOGO=Peugeot na LOGO=Citroen.

doctor7 napisał:
Czy jest możliwość zainstalowania map na karcie SD?
jeśli tak to jak to zrobić?

Radio NG4.


Wedlug mnie jest taka możliwość, lecz nie powiem Ci dokładnie jak to zrobić bo sam tego w ten sposób nie robiłem. Karta pamięci to nic innego jak pendrive tylko można ją włożyć w takie urządzenia jak aparat fotograficzny itp, wiec wydaje mi sie, ze procedura powinna być podobna jesli nie identyczna. Jesli chodzi o posiadanie map tylko i wyłącznie NA karcie SD podczas używania nawigacji to nie sadze żeby była taka możliwość gdyż oprogramowanie bedzie szukało map na dysku wewnętrznym radia.

escude85 napisał:
Witam,kilka pytan z mojej strony

1.Jak mozna zaktualizowac softa(mam sd)brak usb 2009 r
2.czy mozna wgrac nowe mapy lub inne may np tom tom itp?3
3.czy moge zrobic to sam lub ktos obeznany czy musze jechac do aso


1. Wydaję mi się, że można bo tak jak już pisałem wyżej, karta pamięci to nic innego jak pendrive tylko w innej formie, aczkolwiek proponuję sprawdzoną metodę z pendrivem.
2. Można wgrać nowe, TomTom nie można.
3. Kilka postów wyżej napisałem poradnik, z którego skorzystało już kilku zadowolonych użytkowników.


wasser napisał:
Europe West: NG4 2016-1
Full cover:
Andorra, Belgien, D?nemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Gibraltar, Gro?britannien, Irland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco,Niederlande, Norwegen, ?sterreich, Polen, Portugal, San Marino, Slowakische Republik, Slowenien, Spanien, Schweden, Schweiz, Tschechische Republik, Ungarn und Vatikanstadt.
Only the main road network:
Albanien, Wei?russland, Bosnien & Herzegowina, Bulgarien, Estland, Lettland, Litauen, Mazedonien, Moldawien, Montenegro, Rum?nien, Russland, Serbien, TЁ№rkei und Ukraine.
wasser@tut.by


источник?


Pozdrawiam,
Brudzik
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


http://www.peugeot-citroen.by/phpbb3/viewtopic.php?f=42&t=71445&start=20
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2015, 10:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w

my Christmas present . and do not think that the Russian greedy and bad . navigation map NG4 - 2016-1 western Europe. I congratulate all a Merry Christmas and a new year
1- download all files
2- unzip
3 format in fat32 sd
4- to write to sd -32GB
5- insert and load
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2015, 10:10
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Europe West: 2016-1
Full cover:
Andorra, Belgien, D?nemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Gibraltar, Gro?britannien, Irland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco,Niederlande, Norwegen, ?sterreich, Polen, Portugal, San Marino, Slowakische Republik, Slowenien, Spanien, Schweden, Schweiz, Tschechische Republik, Ungarn und Vatikanstadt.
Only the main road network:
Albanien, Wei?russland, Bosnien & Herzegowina, Bulgarien, Estland, Lettland, Litauen, Mazedonien, Moldawien, Montenegro, Rum?nien, Russland, Serbien, TЁ№rkei und Ukraine.

install the navigation map on the firmware 42с

https://cloud.mail.ru/public/FGCm/5pS3LxMVg
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Pią 25 Gru 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Podczas rozpakowywania plików ze strony https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w pojawiają się błędy.
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 09:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


sq2nud napisał:
Podczas rozpakowywania plików ze strony https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w pojawiają się błędy.

so good or you have problems with the software, download all the files into one folder and then unzip the first archive will unpack all archives.
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 09:45
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


sq2nud napisał:
Podczas rozpakowywania plików ze strony https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w pojawiają się błędy.

map is divided into 12 archives, no need to unzip each one individually
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 14:00
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


wasser napisał:
sq2nud napisał:
Podczas rozpakowywania plików ze strony https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w pojawiają się błędy.

map is divided into 12 archives, no need to unzip each one individually


Tak też właśnie zrobiłem, nie pierwszy raz rozpakowuje pliki Smile. Spróbuję pobrać jeszcze raz.
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 14:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


sq2nud napisał:
wasser napisał:
sq2nud napisał:
Podczas rozpakowywania plików ze strony https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w pojawiają się błędy.

map is divided into 12 archives, no need to unzip each one individually


Tak też właśnie zrobiłem, nie pierwszy raz rozpakowuje pliki Smile. Spróbuję pobrać jeszcze raz.

colleagues from France downloaded, they all turned out fine, installed on the machine without problems
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 14:29
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


sq2nud napisał:
wasser napisał:
sq2nud napisał:
Podczas rozpakowywania plików ze strony https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w pojawiają się błędy.

map is divided into 12 archives, no need to unzip each one individually


Tak też właśnie zrobiłem, nie pierwszy raz rozpakowuje pliki Smile. Spróbuję pobrać jeszcze raz.


calculate the checksum of each archive. I'll be home tonight and see my . you should see the archive you have error
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 18:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


checksums archive
3BFFC3746A1C48C7EC803D9F1D04E679

1F221367BF87653607FAD549A5D5D64B

72B11F4758F4DA051892AF943870EBA2

E7548D0644CC3C4607C22F9619ECD5FD

B8DF6C41332A280993A3661AECBB1A97

39FA7455B744CC37048797D72E91B01F

49B35558C2519E95C79A4DADA6A035E8

4480B3E548C611AEB2EB00E8289C29C8

C0420B845842339698325F3BE732503E

93170985270F721D5DF7DCD2EEC9CAE9

A878131DD4258C1423EE61003D918CC7

EB43174F08FB83087CF6CAB843165EFE
Powrót do góry
doctor7

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2009 HDI 2.0
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Sumy kontrolne się zgadzają, brak błędów podczas rozpakowywania.

Jednak po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" wywala dwa błędy że nie może otworzyć pliku wejściowego 'kN151EUx09_0.db' oraz 'XAC_ECE1_11_0_0.conf' wiec chyba coś jest nie tak z tą wstawką...

@wasser, jeśli masz możliwość to najlepiej wrzuć obrazy .iso tych płyt i zobaczymy czy wszystko jest OK
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Gru 2015, 12:13
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


doctor7 napisał:
Sumy kontrolne się zgadzają, brak błędów podczas rozpakowywania.

Jednak po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" wywala dwa błędy że nie może otworzyć pliku wejściowego 'kN151EUx09_0.db' oraz 'XAC_ECE1_11_0_0.conf' wiec chyba coś jest nie tak z tą wstawką...

@wasser, jeśli masz możliwość to najlepiej wrzuć obrazy .iso tych płyt i zobaczymy czy wszystko jest OK

when you open archive , do not run or anything . just write them on the sd 32GB card , and download .
These navigation maps are loaded only with flash sd-32gb
Powrót do góry
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Gru 2015, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


doctor7 napisał:
Sumy kontrolne się zgadzają, brak błędów podczas rozpakowywania.

Jednak po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" wywala dwa błędy że nie może otworzyć pliku wejściowego 'kN151EUx09_0.db' oraz 'XAC_ECE1_11_0_0.conf' wiec chyba coś jest nie tak z tą wstawką...

@wasser, jeśli masz możliwość to najlepiej wrzuć obrazy .iso tych płyt i zobaczymy czy wszystko jest OK


See the link , there is a reminder . read it
https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Nie 27 Gru 2015, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


wasser napisał:
doctor7 napisał:
Sumy kontrolne się zgadzają, brak błędów podczas rozpakowywania.

Jednak po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" wywala dwa błędy że nie może otworzyć pliku wejściowego 'kN151EUx09_0.db' oraz 'XAC_ECE1_11_0_0.conf' wiec chyba coś jest nie tak z tą wstawką...

@wasser, jeśli masz możliwość to najlepiej wrzuć obrazy .iso tych płyt i zobaczymy czy wszystko jest OK


See the link , there is a reminder . read it
https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w



OK. czyli bez karty 32 gb nic nie zrobię ? Sad
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
wasser

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): minsk
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Gru 2015, 22:53
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


sq2nud napisał:
wasser napisał:
doctor7 napisał:
Sumy kontrolne się zgadzają, brak błędów podczas rozpakowywania.

Jednak po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" wywala dwa błędy że nie może otworzyć pliku wejściowego 'kN151EUx09_0.db' oraz 'XAC_ECE1_11_0_0.conf' wiec chyba coś jest nie tak z tą wstawką...

@wasser, jeśli masz możliwość to najlepiej wrzuć obrazy .iso tych płyt i zobaczymy czy wszystko jest OK


See the link , there is a reminder . read it
https://cloud.mail.ru/public/EeUG/wBct3xH4w



OK. czyli bez karty 32 gb nic nie zrobię ? Sad

Yes , the card is only SD32gb
Powrót do góry
sq2nud

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): kwidzyn
Posiadane auto: ds5
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 07:18
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Dziękuje
_________________
sq2nud
Powrót do góry
gadu-gadu
doctor7

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2009 HDI 2.0
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 09:36
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


wasser napisał:
doctor7 napisał:
Sumy kontrolne się zgadzają, brak błędów podczas rozpakowywania.

Jednak po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" wywala dwa błędy że nie może otworzyć pliku wejściowego 'kN151EUx09_0.db' oraz 'XAC_ECE1_11_0_0.conf' wiec chyba coś jest nie tak z tą wstawką...

@wasser, jeśli masz możliwość to najlepiej wrzuć obrazy .iso tych płyt i zobaczymy czy wszystko jest OK

when you open archive , do not run or anything . just write them on the sd 32GB card , and download .
These navigation maps are loaded only with flash sd-32gb

In my opinion something is wrong becuase when run file "PSA_ECE_Q4_2016_11.0.1_DVD.md5" I got errors...
Probably checksum is not valid because file name is 'XAŃ_ECE1_11_0_0/kN151EUx09_0.db' and should be 'XAC_ECE1_11_0_0/kN151EUx09_0.db'
There is a risk of radio damage when fail during updating...

For previous 2015 updates file .md5 runs without any errors and update installed in car with no issues.

32GB karta SD jest potrzebna ponieważ po rozpakowaniu całość zajmuje około 16,5 GB, i na kartę 16GB się nie zmieści.
Może ktoś już aktualizował update 2016 i potwierdzi czy wszystko jest OK?
Powrót do góry
Brudzik

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exclusive,3.0HDi/240KM,2009
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Witam!

Moim zdaniem nie polecam ściągania map, które poleca wasser bo nie wiadomo do końca co to jest. btw czy komuś się już udało je wgrać? Jakie efekty? Nie polecam dlaczego? Ponieważ na oficjalnej stronie dystrybucji map do Navidrive 3D nie ma map oznaczonych 2016-1. Po drugie na innych forach obcojęzycznych nigdzie nie mogę znaleźć map 2016-1, co lepsze, nie ma nawet map 2015-2 (czyli tych, które wychodzą pod koniec danego roku i póki co są mapami najbardziej aktualnymi).

Podaje link do oficjalnej strony, gdzie kupuje się mapy od Citroena:

http://www.navigation.com/C5-2009-3D/citroen-eu/catalog/en_GB/EUR/

Jeśli przez jeszcze jakiś czas nie będzie możliwe ściągniecie tychże map, proponuję zrobić zrzutkę tak jak to robią ludzie na zagranicznych forach. Jeśli udałoby się zebrać 20 chętnych osób to koszt takiej mapy to tylko 43 złote. Nie sądzę, żeby był to jakiś wielki wydatek.

Dajcie znać co o tym sądzicie.

Pozdrawiam,
brudzik
Powrót do góry
Sindarin

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rudniki/opolskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2.0 Hdi (163hp) 2009r. skrz. BVA AM6C1
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2016, 21:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) NG4 PSA Navidrive 3D - nowe mapy


Taka zrzutka ma sens , tylko potrzebny jest ktoś, kto by się tym zajął. Jak coś to jestem chętny Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System