Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konrad13op

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 1.4b
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2019, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


U mnie auto jest w trakcie diagnozy i naprawy. Ale co moge podpowiedzieć abyście zwrócili uwagę na moduł BSM który przynajmniej w moim silniku ma nie aktualny soft albo jest wadliwy (proste oprogramowanie tylko do zczytywania błędów w moim przypadku wprowadzało mechaników w błąd). Jak już moje auto będzie napewione napiszę co i jak.
Powrót do góry
robert0607

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: Peugeot 208, 1,4 70 kw
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Sie 2019, 09:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam u mnie sytuacja jak powyżej, ale tym razem w PSA 208 1,4 VTI 95 KM

Wypadanie zapłonu na cylindrze nr 3. Po rozgrzaniu silnik wpada w wibrację i przechodzi w tryb serwisowy.
Na ten moment dołożyłem już kilka tysiaków i problem istnieje dalej. Mam już dość i chce mi się rzygać tym autem. Od kilku miesięcy stoi tylko po serwisach ( w tym serwis autoryzowany PSA) i kolejni mechanicy rozkładają ręce.
Na ten moment sprawdzono wtryski, cewki, świece, kable, wymiana czujnika temperatury, sprawdzono zawory p/k nagaru, zaktualizowano oprogramowanie, wymieniono rozrząd z uwagi na sugestie, że przyczyną może być rozciągnięty łańcuszek, wyciągnięto głowice - sprawdzono p/k szczelności - ok. Wszystkie zabiegi nie przyniosły rozwiązania problemu.

Bardzo proszę o sugestie oraz kontakt na tego szpeca z okolic Krakowa. Bardzo dziękuje
Powrót do góry
konrad13op

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 1.4b
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sie 2019, 09:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


W moim przypadku była to wymiana tylniej sondy lambda oraz wymiana modułu BSM. Moduł był starego rodzaju i powinien być wymienony o czym nie widziałem ani nikt wcześniej o tym nie informował żaden machanik nawet tam nie zjarzał (był wadliwy fabrycznie). Odnosnie sondy po podłaczeniu do komputera który potrafi więcej niż tylko zczytywać błędy było widzać że sonda ma nieprawidłowe wartości. Namiary na osobę która mi dobrze zdiagnozowała i powiedziała co mam wymienić podałem wcześniej w wątku. Zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na przyszłość na to do jakiego komputera podłączany jest samochód, tylko i wyłączenie zczytanie kodu błędów to za mało.
Powrót do góry
robert0607

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: Peugeot 208, 1,4 70 kw
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Wrz 2019, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


W nawiązaniu do mojej wiadomości powyżej uzupełnię, bo może to komuś w przyszłości pomóc zaoszczędzić kilka tysięcy.
Nie wspomniałem nic o ciśnieniu tłoka, bo serwis stwierdził, że mieścił się w "normie". Jak później się okazało na jednym z tłoków kompresja wynosiła około 10 barów, a na pozostałych było to w granicach 12-13 barów (przy dużym przebiegu 200k). Mając informację, że głowica jest dobra, diagnoza ostateczna brzmiała strasznie boleśnie finansowo w każdej z trzech możliwych usterek
- pęknięcie tłoka,
- pękniecie pierścieni tłokowych
- zapieczenie pierścieni.
Szukając informacji w internecie natrafiłem na środek od lique molly engine flush do płukania silników, oczywiście są inne, ale ja polecam ten. Postanowiłem zaryzykować koszt oleju, filtra i płukanki razem około 160 zł. Taki zabieg mógł pomóc w przypadku zapieczonych pierścieni i ku mojej ogromnej radości przyniosło sukces i powrót do normalności. Kompresja tłoków po płukaniu silnika 4x14 barów. Polecam spróbować zanim przystąpicie do kosztownych napraw. Na całe szczęście w moim przypadku tłok i uszczelki pierścieni były całe Wink
Powrót do góry
Emil2116

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen c4 picasso 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 15 Lis 2019, 14:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam. Posiadam Citroena c4 picasso z 2007 roku pb 1.8 założyłem gaz. Po założeniu gazu pokazało się wypadanie zapłonu i wszystkie inne sprawy które opisywaliscie. Dzisiaj ten błąd został mam nadzieję wyeliminowany w 100% mianowicie plus od gazu po stacyjce byl dany z przewodu z przed kostki co idzie do cewki (cewka jedna zespolona) i nawet przy autokalibracji wywaliło wypadanie zapłonu. Po konsultacji z innymi elektrykami udałem się znów do gazownika i znalazł inny plus po stacyjce w skrzynce to jest chyba to bsm pod maską po prawej stronie i problem z wypadaniem zapłonu znikł. Pojeździe parę dni i odezwę się czy to rzeczywiście pomogło jak narazie zrobiłem 120 km po zmianie i nic się nie dzieje. Pozdrawiam mam nadzieję że pomogłem.
_________________
Emil
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Lis 2019, 14:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MEDIAMAR

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: CITROEN C4 PICASSO 1,6 THP 2010 MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2019, 12:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Niestety rok temu miałem taki sam problem. Skończyło się wymianą głowicy i rozrządu.
Dwa wałki rozrządu w moim 1,6 THP 2010 260 tys km MPV porozwalały gniazda w głowicy że zrobiły się jajowate i oczywiście wycieki oleju. Praktycznie niemożliwe w silniku roku od BMW. Napawanie w głowicy i robienie szlifu otworów było niemożliwe, za drogie, lepiej było kupić regenerowaną z gwarancją głowicę, przy tym przebiegu. Przy tym przebiegu wymiana rozrządu - rozciągnął się prawie o 2 cm.
Typowe dla tego silnika. Mini Morisy z tym silnikiem stoją w warsztatach w całej Europie.
Pamiętajcie ten silnik jest tylko do 200.000km Po tym przebiegu musicie się liczyć z ciągłymi naprawami.
_________________
Wytrwałości w usterkach CITROENA
Powrót do góry
MEDIAMAR

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: CITROEN C4 PICASSO 1,6 THP 2010 MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2019, 12:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


I jeszcze jedno pierwszy raz się spotkałem z wałkami rozrządu na różnej wysokości. Dopasowanie blokad do rozrządu to też był wyczyn, oczywiście omijając ASO, bo tam kosmiczne ceny za tę usługę.
_________________
Wytrwałości w usterkach CITROENA
Powrót do góry
MEDIAMAR

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: CITROEN C4 PICASSO 1,6 THP 2010 MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2019, 12:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Blokady pożyczyłem z serwisu BMW - dzięki (bo to ich silnik) we francuskim aucie
_________________
Wytrwałości w usterkach CITROENA
Powrót do góry
Emil2116

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen c4 picasso 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 09:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria silnika (wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze)


Witam u mnie problem jak narazie znikł instalacja gazowa nie obciąża już komputera. Dodam że przy dokonaniu kabla sygnał po stacyjce była regulowana dawka gazu bo był błąd trymer paliwa. Ponoć w tych autach drobne odchylenie mieszanki gazu od benzyny będzie powodować wypadanie zapłonu. Do tej pory ani razu błąd nie wyskoczył. Pozdrawiam.
_________________
Emil
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System