Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 10:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Odświeżę troszkę temat.

Przy jakim przebiegu warto profilaktycznie zrobić rozrząd? Pytam ponieważ w ASO powiedzieli mi, że przy 200-220 000km lub po 10 latach.
Obecnie mam nabite 181 000 (przebieg w 100% pewny bo potwierdzony papierami, a także informacją od dealera w Holandii, którą sam zdobyłem).

200 000 wypadnie mi mniej więcej w okolicach wakacji i zastanawiam się, czy w związku z planowanym dalekim wyjazdem, rozgrzebać rozrząd przed wyjazdem czy lepiej po. Wiadomo,że co fabrycznie zrobione i działa to pewniejsze.

Poza tym, czy są jakieś objawy świadczące o tym,że warto już rozrząd wymienić? Bo mimo, iż autami jeżdżę od 19 lat, to tak się zawsze składało, że nigdy w żadnym nie wymieniałem rozrządu.
Z cytrynką będzie więc pewnie pierwszy raz Laughing
Powrót do góry
marcin.ka

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: C5 MK3 2.2HDi 2014 sedan C4PII 1.6HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 20:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Bartolini82 napisał:
Odświeżę troszkę temat.

Przy jakim przebiegu warto profilaktycznie zrobić rozrząd? Pytam ponieważ w ASO powiedzieli mi, że przy 200-220 000km lub po 10 latach.
Obecnie mam nabite 181 000 (przebieg w 100% pewny bo potwierdzony papierami, a także informacją od dealera w Holandii, którą sam zdobyłem).

200 000 wypadnie mi mniej więcej w okolicach wakacji i zastanawiam się, czy w związku z planowanym dalekim wyjazdem, rozgrzebać rozrząd przed wyjazdem czy lepiej po. Wiadomo,że co fabrycznie zrobione i działa to pewniejsze.

Poza tym, czy są jakieś objawy świadczące o tym,że warto już rozrząd wymienić? Bo mimo, iż autami jeżdżę od 19 lat, to tak się zawsze składało, że nigdy w żadnym nie wymieniałem rozrządu.
Z cytrynką będzie więc pewnie pierwszy raz Laughing

To trochę tak, jakbyś patrzył np. na opakowanie żółtego sera dzień przed terminem przydatności - zjeść teraz, czy za 3 dni kiedy będzie na to ochota a nie przymus?

Na to się nie da obiektywnie odpowiedzieć. Zawsze bezpieczniej powiedzieć "wymień już teraz", zwłaszcza że to nie własna kasa.

Z objawów - może być świst którejś rolki lub wyciek na pompie. Nic więcej.

Osobiście wymieniłbym przed wyjazdem, choćby dla spokoju sumienia i żeby o tym nie myśleć.
Z kontekstu wynika że nie sprzedajesz zaraz auta, więc i tak to zaraz byś zrobił, i pewnie więcej już nie będziesz bo pewnie nim tyle km nie zrobisz.
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 11:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Dzięki Smile
Postanowiłem wymienić rozrząd w lutym. Będzie czas do wakacji aby sprawdzić czy wszystko zrobią należycie czy nie.
Zastanawiam się tylko gdzie to zrobić (bo ASO ze względu na cenę odpada).
W jednym warsztacie twierdzą, że MOŻE zrobią w 1 dzień za 400zł. W drugim min. 2 dni za 750. Wysłałem jeszcze zapytanie do ASO Mitsubishi bo tam zawsze mieli fajne ceny. Zobaczę co odpiszą. To chyba najpewniejsze miejsce z tych, które biorę pod uwagę.

Jakie firmy warto brać pod uwagę jeśli chodzi o części? W sklepie gdzie od kilku lat kupuję części (do różnych aut) polecają do C5 rozrząd SMR, a pompę albo DOLZ albo SKF.
Powrót do góry
marcin.ka

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: C5 MK3 2.2HDi 2014 sedan C4PII 1.6HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 20:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Wg. mnie kazdy znany producent jest ok, byle nie chińczyk(np. Airtex).
Ostatnio wybralem SNR ale SKF, Contitech, Ina czy Doltz tez byłby ok. W zasadzie to ciężko odgadnąć jakiego producenta części znajdziesz w pudełku - no chyba że kupisz wszystko oddzielnie, ale raczej wyjdzie drożej.

Z cenami robocizny to już różnie, korzystam zwykle stale z dwóch warsztatów i kosztuje to w obydwu 250zł. 400zł to cena podobno popularna w moim regionie(ale moje fachmany widać są tańsi Wink )
750zł wydaje się zdzierstwem. Zresztą - dwa dni? Sam takie coś ogarniem w pół dnia, nie mając sprzętu i doświadczenia... Wg. mnie to ściema żeby uzasadnić cenę.
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 27 Sty 2018, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


marcin.ka napisał:
750zł wydaje się zdzierstwem. Zresztą - dwa dni? Sam takie coś ogarniem w pół dnia, nie mając sprzętu i doświadczenia... Wg. mnie to ściema żeby uzasadnić cenę.

Ten mechanik za 750zł stwierdził, że to trzeba zrobić "fachowo" Wink Z przyrządami, nie na oko mazajac farbką i ustawiając w ten sposób. Z drugiej strony stwierdził też, że u mnie alternator słabo ładuje. Jak zapytałem o koszt i czas naprawy to też stwierdził, że ze 2 dni potrzebne, bo trzeba wyjąć, rozłożyć, zobaczyć, a dostęp podobno piekielnie trudny (btw. jakim autem bym nie jeździł i co nie robił, to śpiewkę o beznadziejnym dostępie słyszę prawie zawsze Very Happy)
Czekam jeszcze na wycenę ASO Mitsubishi. Bo najbardziej byłbym skłonny tam oddać samochód do naprawy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Sty 2018, 19:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcin.ka

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: C5 MK3 2.2HDi 2014 sedan C4PII 1.6HDi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sty 2018, 19:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Więc jego gadka potwierdza że to ściema. Do blokowania kół są dedykowane narzędzia chociażby na all... za kilkadziesiąt złotych.

Może fachowcem jest, ale dla mnie to bajerant i naciągacz, nie lubię takich.

Na marginesie - nie widzę błędu z zaznaczaniem położenia wału, jeżeli ktoś to rozsądnie zrobi, to kolejne mydlenie oczu. Tyle że nikt tak się nie będzie bawił, bo blokery są tanie i ułatwiają pracę.
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 16:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Umówiłem się w ASO Mitsubishi.
Cena fajna, 1100zł za komplet firmy SKF lub BOSCH (wybiorę SKF, chyba lepiej) z robocizną. Cena brutto, wszystko na fakturkę z gwarancją.

Słuchajcie, mam jeszcze pytanko. Tam przy okazji rozrządu można, ale nie trzeba wymienić jeszcze jakieś 2 simmeringi. Podobno zależy w jakim są stanie.
Pytanie teraz ile one wytrzymują? Bo tak naprawdę ich wymiana nie wiąże się z dopłatą do robocizny i powiedzieli, że mogą to zrobić przy okazji rozrządu. Koszt tych części też śmieszny bo max.kilkadziesiąt złotych.
Tylko warto je ruszać jeśli się wydawałyby ok czy lepiej zostawić oryginalne?
Bo bez sensu za jakiś czas znów płacić za robociznę. Tylko też myślę tak,że co fabrycznie zrobione i nie daje oznak do wymiany to chyba lepiej nie ruszać...
Choć z ekonomicznego punktu widzenia lepiej by było to przy okazji wymienić, dla świętego spokoju.
Jak Wy robicie przy okazji wymiany rozrządu?
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 23:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


Rozrząd zrobiony Smile
Niecałe 1200zł za robociznę z materiałami (w tym jednak wymieniłem te uszczelniacze, podobno były w bdb stanie, ale jednak to już prawie 7 letni samochód, a guma jak to guma Wink lepiej mieć nową Razz ).
Wszystko z gwarancją, na fakturkę.
Jeśli ktoś jest z Wrocka lub okolic to polecam ASV Lider, Aso Mitsubishi. W cenie dostałem jeszcze mega przegląd, na który muszę podjechać w wolnej chwili bo teraz już nie starczyło czasu. Podepną pod kompa, sprawdzą całe auto od zawieszenia, hamulców po inne [cenzura]ółki.
Powrót do góry
tirelire

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Citroen C5 2.7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2019, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pytanie o rozrząd w C5


A czy robił ktoś wymianę rozrządu w 2.7 biturbo?
Jaki jest szacunkowy koszt?
Ja dostałem informację, że z uszczelnieniem wału poniżej 3000 PLN raczej nie będzie....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System