Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) LPG Stag czy BRC



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K0mp0t

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Paź 2014, 14:24
Temat postu:

LPG Stag czy BRC


Witajcie.

Posiadam Berlingo 1.6 z 2003 r. Sprowadzony z niemcowni, u mnie jest już 3 tydzień. Ostatnimi czasy poważnie rozważam zamontowanie instalcjie LPG.

Mam do wyboru:
- Instalację Stag (około 2 km od miejsca zamieszkania) - 2600 zł wraz z modułem odświeżającym poziom paliwa
- Instalację BRC (około 20 km od miejsca zamieszkania) - 2600 zł bez w/w modułu

Zastanawiam się którą instalację wybrać.

Mam też małą rozkminę odnośnie gazowania potwora. Z tego względu że byłem ostatnio u mechanika i sprawdził mi zawartość CO2 w płynie chłodniczym, ponoć płyn w buteleczce się zabarwił (ja tam jakoś tego nie widziałem) więc kupiłem sobie tester (sprawdzę to jutro). Wg. mechanika uszczelka pod głowicą jest do roboty, ja przez ostatni tydzień codziennie rano sprawdzałem i zawartość płynu chłodniczego i oleju - jedno i drugie stan bez zmian.

Stąd moje pytanie czy ewentualnie brać się najpierw za uszczelkę (jeśli test jutro wyjdzie pozytywnie) czy najpierw brać się za gaz (wiadomo im szybciej tym więcej kasy w kieszeni)

Pozdrawiam
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) LPG Stag czy BRC


Poczytaj o tych instalacjach,na pewno będziesz mądrzejszy ;http://www.forumsamochodowe.pl/stag-300-czy-brc-vt31732.htm
Wracając do uszczelki pod głowicą,jeśli w teście wyszło CO2 w płynie chłodniczym to na 100% masz uwaloną uszczelkę i wcale nie musi to się objawiać tym,że płyn dostaje się do oleju.Miałem kiedyś identyczny przypadek w Jumperze(test identyczny jak u Ciebie),płyn przedostawał się do układu wydechowego i na początku też nie było zaspecjalnie widać aby ubywał.Odkręć sobie korek w zbiorniczku chłodzącym na odpalonym aucie(uważaj aby się nie poparzyć) i zobacz co się z nim dzieje,jeśli stoi spokojnie to może mechanik się pomylił,ale jeśli bąbluje i zachowuje się jak tryskająca fontanna to szykuj kasiore.
Powrót do góry
K0mp0t

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 13:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) LPG Stag czy BRC


Czytałem, ale dalej nie wiem jaką decyzję podjąć choć pewnie skończy się na Stagu bo jest w razie czego pod ręką Smile

W teście o dziwo płyn mi się zabarwił na zielono (w benzyniakach powinien na żółto) więc tym bardziej nic nie wiem. Byłem własnie u poleconego mechanika który stwierdził że takie testy to można o dupe rozbić i przede wszystkim trzeba sprawdzać rury czy są twarde czy nie (oczywiście bez przesady), czy działa nawiew w środku, czy wywala płyn (sprawdziłem na rozgrzanym silniku i ani pół bąbelka nie zauważyłem) i czy nie wycieka olej z pod głowicy bo w przypadku walniętej uszczelki taka jest pierwsza oznaka w osiołkach.

Więc chyba powoli dochodzi do mnie że to była tylko kwestia chęci powiększenia zawartości portfela przez mechesa

Tak btw. dziś po podniesieniu maski zauważyłem że sypie mi się gąbka z pod obszycia na masce, pewnie jakiś zwierz się tam przykitrał w nocy... Jak to zabezpieczyć na przyszłość ? Chyba najlepiej założyć obudowę silnika od spodu ? Co też w sumie bedzie dobrym rozwiązaniem na zime żeby sobie go nie uwalić ? Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Picasso

16 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System