Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MrDIR

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2020, 21:01
Temat postu:

Nie odpala


Pacjent Citroen C5fl 2.2 hdi automat2007 r.
Zaczęło się od tego że po 320 tys. kilometrów zaczął mi szwankować alternator wiec a że zaczęło się daleko od domu to musiałem jakoś dojechać do domu w miedzy czasie zaczął szwankować rozrusznik odpalał co któryś raz a jak silnik się zagrzał to już w ogóle oprócz cykania nic nie było słychać. Pomyślałem dubel. Wymieniłem alternator wszystko w porządku ładowanie etc sprawdzone miernikiem ale po wymianie rozrusznika umarł w butach przekręcenie stacyjki i cisza więc zacząłem szukać w miedzy czasie zorientowałem się że nie działa hydraulika i teraz tak spalony bezpiecznik rozrusznika wymieniłem w komorze silnika znalazłem spalony bezpiecznik pompy hydraulicznej 40 amp też wymieniłem rozrusznik nie reaguje na krótko działa o dziwo działa również mój stary rozrusznik podłączony na krótko sprawdziłem miernikiem przewody czy czasami nie jest urwany kabel przepalony etc wszystko w porządku. sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w komorze silnika i w kabinie wszystkie w porządku. Zabrakło mi już pomysłów. Akumulator nowy napięcie prawidłowe. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Lexia nie pokazuje żadnych błędów
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2020, 23:32
Temat postu:

Re: Nie odpala


MrDIR napisał:
sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w komorze silnika i w kabinie wszystkie w porządku. Zabrakło mi już pomysłów. Akumulator nowy napięcie prawidłowe.

Spróbuj wyjąć z Citroena C5 skrzynki bezpieczników i dokładnie przyjrzyj się gniazdom mocowania bezpieczników w których bezpieczniki uległy przepaleniu. Może być tak, że w wyniku zwarcia zostały poważnie uszkodzone (wypalone). Po oczyszczeniu do "gołego" metalu i poprawieniu profili blaszek wszystko może wrócić do normy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

62 990

2019r.

19 000 km

śląskie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC5

28 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

11 000

2007r.

229 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System